Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Motyw przewodni wesela/ślubu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#1 mloda

mloda
  • Użytkownik
  • 7695 postów

Napisano 06 luty 2012 - 10:58

Zaraz na początku planowania i organizowania ślubu i wesela warto wybrać jakiś motyw przewodni. Ułatwi to dobór wszelkich dekoracji, dodatków, kwiatów, zaproszeń i innych akcesoriów. W morzu przygotowań może bowiem powstać chaos i niektóre rzeczy – same w sobie piękne – mogą przestać pasować do całości.

Jeżeli więc dbacie o szczegóły ustalcie wspólnie i wybierzcie sobie motyw przewodni Waszego ślubu. Może to być na przykład jeden wybrany kolor. I staracie się, żeby wszystkie dodatki i akcesoria były w tej tonacji, np. błękitnej, albo biało-czarne (ostatnio bardzo modny i elegancki wybór kolorystyki). Takie też robicie bukiety, dekoracje kwiatowe, dekorację samochodu, dekorację sali ślubnej, prezenciki dla gości i oczywiście tort.

Motywem przewodnim może też być jakiś wybrany element, np.:

serce
motyl – ostatnio niezwykle modny element dekoracyjny wesel
truskawki
aniołki
torcik
paw

Motyw przewodni

Po wybraniu elementu-motywu przewodniego należy wybrać gdzie ma się pojawiać. Dobrze jest kiedy powiedzmy motyl, albo mały różowy torcik pojawi się na zaproszeniu, na winietkach, na serwetkach, w dekoracji sali i stołów, na torcie i przy podziękowaniach dla gości.
Zamiast motywu przewodniego możecie też po prostu wybrać temat i styl wesela. Czy chcecie, żeby było w starym i eleganckim stylu z zabytkowym autem, barokową suknią, eleganckim i wykwintnym przyjęciem? Czy może bardzo nowoczesne i a’la celebrities? Z długą limuzyną, czerwonym dywanem przed kościołem, nowoczesną zastawą, dopasowanym mniej typowo weselnym menu, kolorowymi drinkami i barmanem na przyjęciu, didżejem? Może być też piknikowo i ogrodowo. Wtedy wszystko planujecie bardziej naturalne, na stołach kwiaty polne, więcej owoców etc. Ważne żeby nie mieszać stylów i dopasować go do Was. Zróbcie tak, żebyście dobrze czuli się w otoczeniu i dekoracjach.

Motyw przewodni naprawdę ułatwia organizację wesela, a co najważniejsze sprawia wyjątkowe wrażenie dopracowanego, przemyślanego i idealnego ślubu i wesela.

we-dwoje-pl

Na temat motywu przewodniego natrafiłam przeglądając forum ślubne i.. jestem zaskoczona że coś takiego jest <wstydnis></span>
Nigdy jakoś nie myślałam o tym że można to wszystko dopasowywać do siebie: kolor bukietu, zaproszeń, winietek, dekoracji sali etc... A czytając wypowiedzi niektórych dziewczyn to już coraz bardziej moja mina wyglądała tak: <wow></span> czytałam bowiem, o butach, kwiatach, kamizelkach narzeczonych, zaproszeniach, kolorystykach dodatkach bosz....
Cały czas miałam świadomość tego że muszę wybrać kolor w jakim będzie udekorowana sala, ale jakoś nie myślałam nigdy o tym w ten sposób żeby do tego dopasowywać całą resztę (bukiet i zaproszenia).

Co wy o tym myślicie? Spotkałyście się już z motywem/kolorem przewodnim?? A może na własne wesela macie już owy motyw wybrany? :-)

Załączone miniatury

• ppp.jpg

#2 WweronikaA

WweronikaA
  • Użytkownik
  • 8332 postów

Napisano 06 luty 2012 - 11:12

U nas motywem przewodnim były odcienie różu.
Kwiaty w bukiecie, wystrój sali dodatki w kościele, zaproszenia również z różowa wstążką ;)
Fajna sprawa ;)

#3 Lady Di

Lady Di
  • Użytkownik
  • 1800 postów

Napisano 06 luty 2012 - 11:50

U mnie też był róż, sukienka miała różowe różyczki i ja miałam kwiaty różowe, samochód różowe wstążeczki i sala też na różowo ;)

#4 Majorka^^

Majorka^^
  • Użytkownik
  • 5119 postów

Napisano 06 luty 2012 - 18:11

Skupianie się na danym motywie wydaje się być dość fajnym rozwiązaniem- taka spójność i może trochę ułatwienie, bo jak ktoś sobie wymyśli motyw z tym jednym kolorem to już ma jakiś tor, jakiś punkt zaczepienia i zwęża się krąg poszukiwań, bo po co tracić czas na oglądnie np różowych zaproszeń skoro mają być fioletowe :lol:

Oczywiście nie ma co przesadzać :lol:
Co to jest miłość ?
To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu.
Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się,
że przemókł do głębi serca...

#5 elizabeth

elizabeth

lady

• Użytkownik
  • 7114 postów

Napisano 06 luty 2012 - 18:53

Ja słyszałam o czymś takim i chciałabym mieć za kolor przewodni fiolet - bardzo podobają mi sie bukiety ślubne w tej kolorystyce, zaproszenia też ;-) myślę, że fajnie to wygląda :) ale w motyw typu aniołki, serduszka bym się nie bawiła.

<serducho>
Nie mówmy o zmartwieniach,to nie jest dobry temat

są z nami zawsze, chcesz czy nie.

Pomówmy o nas samych, uczyńmy wielkie plany

być może kiedyś spełnią się?

Gdy już zdobędę mnóstwo pieniędzy

w najbliższym niebie, kupię ci księżyc!

65vqegz2wjpc3llf.png

#6 mloda

mloda
  • Użytkownik
  • 7695 postów

Napisano 06 luty 2012 - 19:01

kolor przewodni fiolet

taki też obstawiamy z miśkiem, mocny fiolet.. choć myślimy jeszcze o zielonym ale takim jaskrawszym i o jakimś ciepłym kolorku żółto-pomarańczowym <hmm></span> choć ten fiolet wydaje mi się najbardziej elegancki :-)
Salę mamy w kolorze biało-lekko ecru więc możemy wybrać dosłownie każdy kolor. Mówimy tylko babeczce od sali że chcemy taki i taki kolor i ona robi dekorację właśnie w takim kolorze.

róż

odcienie różu.

jak dla mnie ostatni kolor o którym bym pomyślała :-)

#7 monia66

monia66

szczęśliwa mamusia

• Użytkownik
  • 3169 postów

Napisano 07 luty 2012 - 00:26

U nas nie będzie żadnego motywu przewodniego :-)

201407101662.png

#8 WweronikaA

WweronikaA
  • Użytkownik
  • 8332 postów

Napisano 07 luty 2012 - 19:54

no u nas może nie do końca to był róż coś mocniejszego ale było ładnie.
A ciemny fiolet to taki jak ksiądz ma na pogrzebie 8-)
Eeee nieee :-P

#9 Kingusia

Kingusia
  • Użytkownik
  • 312 postów

Napisano 08 luty 2012 - 16:55

A u nas będzie ekri i bordo.

Na różowy też bym się nie skusiła...
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#10 iwonaryki

iwonaryki

Prawdziwa miłość , nie zna granic .

• Użytkownik
  • 1560 postów
  • Lokalizacja..
  • Wzrost:170
  • Włosy:Są jakie są :-p
  • Stan:Żoneczka.
  • Partner:Mój kochany Mąż :*
  • Nastrój:Zakochana
  • Odznaczenia:
    Odznaczenia użytkownika

Napisano 08 luty 2012 - 17:02

Powiem wam że jak moja siostra cioteczna była , na ślubie swojego byłego chłopaka to motywem przewodnim na ich ślubie , jaki podczas wesela był kolor niebieski bardzo to ładnie wszystko wyglądało , nawet film widziałam i zdjęcia na prawdę super :mrgreen: Zaś w ubiegłym roku moja młodsza siostra także była na ślubie i raczej tam nie było tam żadnego motywu przewodniego .
Synek 13 lat , córeczka 7 lat , córeńka 6 lat .
[*]Nasz aniołek 04.06.2016r.[*]9tc
iv09vcqgirxd72tg.png
28.09.2013r. Ślub Cywilny ❤❤❤ .
26.11.2017r . Ślub Kościelny ❤❤❤.

#11 halynka

halynka

mamuśka

• Użytkownik
  • 5652 postów

Napisano 10 luty 2012 - 18:43

Raczej pierwszy raz o tym słyszę. Motyw przewodni wydaje mi się być fajnym rozwiązaniem jak np. oboje się czymś interesują albo są z tym związani (np. ten morski dla marynarza :P) bo nie jest to wtedy zbyt naciągane, ale to tylko moje zdanie. Co do koloru natomiast, zgadzam się, że fajnie jak wszystko do siebie pasuje :) Ale gdybym miała wybierać, nie mam pojęcia na jaki bym się zdecydowała, na pewno jakiś stonowany...

201401111762.png

km5skrhmtofzztsl.png

#12 Wisienkowa

Wisienkowa

HQ

• Moderator
  • 4761 postów

Napisano 13 luty 2012 - 09:22

kolor przewodni fiolet

taki też obstawiamy z miśkiem, mocny fiolet.. choć myślimy jeszcze o zielonym ale takim jaskrawszym i o jakimś ciepłym kolorku żółto-pomarańczowym <hmm></span> choć ten fiolet wydaje mi się najbardziej elegancki :-)

mój ulubiony kolor :D Ja na pewno chciałabym żeby motywem przewodnim był właśnie fiolet. Tylko duża cześć mojej rodziny uważa, że to kolor żałobny :roll:

#13 mloda

mloda
  • Użytkownik
  • 7695 postów

Napisano 13 luty 2012 - 16:09

fiolet. Tylko duża cześć mojej rodziny uważa, że to kolor żałobny :roll:

A ja się nie zamierzam przejmować co kto powie- najważniejsze to żeby mi się podobało :-D

#14 monik_ka

monik_ka
  • Użytkownik
  • 1680 postów

Napisano 13 luty 2012 - 16:18

raz byłam na weselu w stylu marynarskim i proszono gości o strój właśnie w tym klimacie...mnie osobiście się to nie podobało bo 99% bawiących się kobiet miało niebieskie i granatowe sukienki- wszystkie się zlewałyśmy w jeden kolor :-/

sam pomysł z motywem przewodnim mi się podoba, pod warunkiem że dotyczy tylko wystroju sali, kościoła i dodatków...sama osobiście nigdy bym nie nakazywała swoim gościom jak się mają ubrać

mocny fiolet

mnie też się podoba ;-) ale sam fiolet czy skontrastowany jeszcze z jakimś?
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#15 mloda

mloda
  • Użytkownik
  • 7695 postów

Napisano 13 luty 2012 - 16:26

..sama osobiście nigdy bym nie nakazywała swoim gościom jak się mają ubrać

ja też

99% bawiących się kobiet miało niebieskie i granatowe sukienki- wszystkie się zlewałyśmy w jeden kolor :-/

bez sensu :lol:

ale sam fiolet czy skontrastowany jeszcze z jakimś?

raczej sam, bo salę mamy białą, z elementami jakby latte więc wydaje mi się że jeden kolor wystarczy :-)

tylko wystroju sali, kościoła i dodatków

tylko zaproszenia, sala, kwiaty, ew, wystrój kościoła nic więcej. Nie dajmy się zwariować <lol></span>

[ Dodano: 2012-06-01, 08:59 ]
Kolor przewodni: CZERWONY :-P

Załączone miniatury

• tort_weselny_2.jpg
  • med505_6234.jpg
  • jhjh.jpg
  • d82f72a5a8.jpeg
  • 015_3.jpg
  • 0_0_red-and-white-wedding-cake-tracy-hunter.jpg
  • 0_0_0_red.jpg

#16 elizabeth

elizabeth

lady

• Użytkownik
  • 7114 postów

Napisano 01 czerwiec 2012 - 08:27

Podbijam :P
A widzisz - zainspirowałam Cię chyba do poszukiwań czerwonego jako koloru przewodniego :P
bardzo fajnie, bo po prostu wszystko jest żywe, anie mdłe - biały z białym, białym poganiany :P
Tort rewelacyjny! (ten drugi) Każda cukiernia, która ma w ofercie torty angielskie Ci taki zrobi ;-)
I ostatni obrazek - ozdoby stołu i takie kwiaty na stole! Miodzio :mrgreen:

<serducho>
Nie mówmy o zmartwieniach,to nie jest dobry temat

są z nami zawsze, chcesz czy nie.

Pomówmy o nas samych, uczyńmy wielkie plany

być może kiedyś spełnią się?

Gdy już zdobędę mnóstwo pieniędzy

w najbliższym niebie, kupię ci księżyc!

65vqegz2wjpc3llf.png

#17 89kasienka89

89kasienka89
  • Użytkownik
  • 5825 postów

Napisano 01 czerwiec 2012 - 09:03

No no, ten drugi torcik to świetnie wygląda <ookk></span> Tak poza tym ja też uważam, ze czerwień to dobry wybór, dodaje takiego powera, a przy okazji jest elegancko :)
Miłość, marzenia, uczucia i myśli,
jeszcze raz uwierz w siebie i uwolnij ten instynkt

#18 monia66

monia66

szczęśliwa mamusia

• Użytkownik
  • 3169 postów

Napisano 01 czerwiec 2012 - 13:38

Z tych wszystkich zdjęć to tort zrobił na mnie największe wrazenie jest po prostu piękny i te różyczki ;-) co do czerwieni to nigdy nie przepadałam za tym kolorem. Zawsze ten kolor źle mi sie kojarzył. Ja pewnie jakbym miałą urządzać wesele w jakimś kolorze przewodnim to prawdopodobnie byłby to fiolet :-D

Dobrze, ze u nas nie będzie czegoś takiego jak kolor przewodni na weselu

201407101662.png

#19 89kasienka89

89kasienka89
  • Użytkownik
  • 5825 postów

Napisano 01 czerwiec 2012 - 14:03

Dobrze, ze u nas nie będzie czegoś takiego jak kolor przewodni na weselu

A ja bym na swoim chciała mieć, bo wtedy wszystko takie jest bardziej zharmonizowane, bardziej dopasowane, a przez to bardziej eleganckie. Ale to już kwesta, kto co lubi :-P
Miłość, marzenia, uczucia i myśli,
jeszcze raz uwierz w siebie i uwolnij ten instynkt

#20 Katarzynka89

Katarzynka89
  • Użytkownik
  • 2672 postów

Napisano 01 czerwiec 2012 - 17:30

mloda, wygląda to świetnie :-) Kocham czerwień, a połączenie jego z białymi motywami ślubnymi jest świetnym pomysłem :-)
A tort jest booski :-)

the sun is always rising in the sky somewhere...

Dołączona grafika