Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Jaki wozek?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
236 odpowiedzi w tym temacie

#1 nikus

nikus
  • Użytkownik
  • 3355 postów

Napisano 31 październik 2011 - 18:42

Takiego tematu chyba jeszcze nie ma ;-)

Babeczki, bylismy w koncu z mezem ogladac wozki. I metlik totalny mamy w glowach.

Niby od poczatku bylismy za Roan Kortina (ja nadal jestem, ale juz nie w 100% :-P ), a mezowi w sklepie spodobal sie Tako Laret (nowosc jakas na rynku i malo opini jest :roll: ).

Teraz pytanie- Roan czy Tako? Macie jakies opinie na temat jednej albo drugiej firmy?

Załączone miniatury

• wozek-roan-kortina-z-fotelikiem-samochodowym-millo_0_b.jpg
  • Laret.jpg
  • laretcz01_03.jpg

Zanim zostałeś poczęty - pragnęłam Cie ,

zanim się urodziłeś - kochałam Cię ,

nim minęła pierwsza minuta Twojego życia -

byłam gotowa za Ciebie umrzeć... 

#2 iwonaryki

iwonaryki

Prawdziwa miłość pokona , wszystkie przeszkody .

• Użytkownik
  • 1560 postów
  • Lokalizacja... Na końcu tęczy ... :-P .
  • Wzrost:170
  • Włosy:Są jakie są :-p
  • Stan:Żoneczka.
  • Partner:Mój kochany Mąż :*
  • Nastrój:Zakochana
  • Odznaczenia:
    Odznaczenia użytkownika

Napisano 31 październik 2011 - 20:01

nikus, Według mnie lepszy jest ten drugi ;-) gdyż ma lepsze kola , duży koszyczek na zakupy a z takiego płaskiego co może wypaść .. Moja taka koleżanka właśnie takiej firmy Tako ma wózek i bardzo go zachwalała ... Ogólnie rzecz biorąc ponoć Coneco czy jakoś tak to się pisze jest to bardzo dobra firma już wiele rodzajów tego wózka widziałam na żywo i jedna taka znajoma ma taki wózek i nie powiem fajnie taki wygląda i dużo pozytywów od wielu osób na temat tej firmy słyszałam :-)
Nasze 4 szczęścia synek 12 lat , córeczka 6 lat , córeńka 5 lat , nasze szczęście córeczka 13.04.2017r.💗
[*]Nasza gwiazdeczka 04.06.2016r.[*]9tc
20130928310114.png

#3 Aneczka

Aneczka
  • Użytkownik
  • 1325 postów

Napisano 31 październik 2011 - 20:12

My wybraliśmy dla naszego Rafałka taki oto pojazd. Jeszcze tylko kwestia wyboru koloru - taka wściekła zieleń odpada

Dołączona grafika
Dołączona grafika

#4 Kahela

Kahela
  • Użytkownik
  • 5350 postów

Napisano 31 październik 2011 - 21:07

nikus, ten drugi lepszy. Chodzi mi o podwozie ;-)
Ten pierwszy jest na sprężynach i jego plus, to to, że jest bardziej "miękki", natomiast z doświadczenia Ci powiem, że ten drugi jest łatwiejszy w prowadzeniu, lżejszy i mniejszy.
Moja pierwsza córa miała wózek taki jak na 1 zdjęciu, a druga taki jak na drugim i różnica duża.
A poza tym ten pierwszy, przez to "podwozie" właśnie, ma większe gabaryty i miałam problem, żeby go włożyć do auta - co prawda akurat wtedy nie miałam kombiaka, gdyby tak było to pewnie nie zwróciłabym na to uwagi...
Do dupy było w Peru...więc wróciłam... :-D

#5 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 31 październik 2011 - 21:26

Roan

sliczny choc szkoda ze kosz taki mały.
Tako o niebo lepszy szczegolnie 2.

Aneczka bardzo fajny.

A tu moje typy.Wozki w stylu retro podobaja mi sie jednak kupic bym raczej nie kupiła.;)
U mnie bedzie cos takiego jak na ostatniej focie, jak u Aneczki lub ostatnie foto NIkus.

Załączone miniatury

• retro_irys_kratka_s.jpg
  • main-boston.jpg
  • facb9f455341d953.jpg
  • eb33390e6a4232d0.jpg
  • 1266313301_74466034_3-Wozki-dzieciece-TAKO-Dla-dzieci.jpg

Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim

#6 nikus

nikus
  • Użytkownik
  • 3355 postów

Napisano 31 październik 2011 - 22:37

Aneczka, A jaki to wozek?

Sajuri, z twoich podoba mi sie 2 i 5. Masz jakas firme upatrzona?

Kahela, wielkie dzieki za opinie.

że jest bardziej "miękki

Wlasnie taki sie wydawal- lekki do kolysania.

A poza tym ten pierwszy, przez to "podwozie" właśnie, ma większe gabaryty i miałam problem, żeby go włożyć do auta

My wlasnie mamy kombika i jakos ciezar mi nie przeszkadza.

Chyyyyyyyba sie zdecydowalismy na ten Tako Laret :roll: Nie wiem :-/

#7 Aneczka

Aneczka
  • Użytkownik
  • 1325 postów

Napisano 01 listopad 2011 - 08:15

Aneczka, A jaki to wozek?

nikus to jest ESPIRO ATLANTIC
Dołączona grafika

#8 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 01 listopad 2011 - 08:44

Sajuri, z twoich podoba mi sie 2 i 5. Masz jakas firme upatrzona?

Tako.
To tak narazie.
Co do tych Tako co pokazałas - czy mi sie tylko wydaje czy w 1 są inne koła niż w 2?

#9 nikus

nikus
  • Użytkownik
  • 3355 postów

Napisano 01 listopad 2011 - 09:12

Co do tych Tako co pokazałas - czy mi sie tylko wydaje czy w 1 są inne koła niż w 2?

Teraz patrze- rzeczywiscie czyms sie tam roznia. :lol: Wiem tylko, ze jesli zdecydujemy sie juz na ten z TAko to bedzie mial kola jak w 2 ;-)

Musze jeszcze ogolnie poczytac o firmie Tako. :roll:

#10 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 05 listopad 2011 - 10:36

Do tej pory byłam za wozkiem z kolami nieruchomymi , teraz -za obrotowymi z przodu

wiec pewnie bedzie wozio w tym stylu

Załączone miniatury

• wozek _0398.jpg

#11 nikus

nikus
  • Użytkownik
  • 3355 postów

Napisano 05 listopad 2011 - 11:12

Do tej pory byłam za wozkiem z kolami nieruchomymi , teraz -za obrotowymi z przodu

Ja tak samo- paradoksalnie :roll: . Ale "pojezdzilam" sobie z skretnymi i przyznaje, ze lepiej sie jezdzi. A mozna je blokowac, wiec jest ok.

Sajuri, nasz wozek jest bardzo podobny do tego co pokazalas. ;-)

Na dniach zamawiamy wozek, tak, ze bedzie u nas cosik poczatek grudnia. :mrgreen:

#12 amoramor

amoramor
  • Użytkownik
  • 5024 postów

Napisano 05 listopad 2011 - 15:15

Taki artykuł znalazłam, może któraś z Was skorzysta z porad ;-)

Jak wybrać wózek dla dziecka?
Wózek to jeden z największych, ale i najważniejszych wydatków młodych rodziców. Warto dobrze się zastanowić przed zakupem, rozważyć różne opcje, porównać opinie innych młodych mam i tatusiów.

Głęboki, spacerówka czy wielofunkcyjny?

Decyzja, jaki wózek wybrać, zależy przede wszystkim od tego, jak będziesz go używać. Jeśli na przykład mieszkasz na 4 piętrze bez windy, a nie masz możliwości trzymania wózka na parterze, najważniejsza będzie dla ciebie lekkość sprzętu. Gdy mieszkasz na parterze albo w domu z ogrodem, przydatny dla ciebie będzie wózek głęboki. A jeżeli wolisz kupić wózek raz, aby rósł razem z dzieckiem, zdecyduj się na wielofunkcyjny.

Wózek głęboki (gondolka)

zalety: bardzo wygodny, odpowiedni dla noworodka i małego niemowlęcia (dopóki nie zacznie siadać); sprawdza się zwłaszcza jesienią i zimą (dziecku jest ciepło), zwykle ma dobrą amortyzację i duże, pompowane kółka, dobrze się go prowadzi, zwykle tańszy od innych wózków (w zależności od modelu).

wady: dziecko szybko z niego wyrasta - za kilka miesięcy trzeba będzie kupić spacerówkę; wózek głęboki zabiera sporo miejsca; jest duży, więc nie do każdego bagażnika się zmieści.

Spacerówka

zalety: świetny dla starszego, siedzącego niemowlęcia – może być używana nawet do 3 roku życia; doskonały zwłaszcza w cieplejszych miesiącach (w zimie konieczne dodatkowe akcesoria, np. śpiworek); zwykle jest lżejsza niż inne wózki, często łatwo się składa.

wady: w zależności od modelu – niektóre są przeznaczone dla małych, inne dla większych dzieci (trudno znaleźć rozmiar uniwersalny); liczne plastikowe elementy mogą łatwo ulec uszkodzeniu; dobra spacerówka może być bardzo droga.

Wielofunkcyjny (głęboko-spacerowy)

zalety: kupujesz raz i masz wózek, który jest dopasowany do potrzeb noworodka oraz młodszego i starszego niemowlaka (składa się z gondolki i spacerówki); gondolka jest wygodna do przenoszenia; niektóre modele oferują również fotelik samochodowy w zestawie (można go wstawić w stelaż wózka);

wady: wysoka cena – są zdecydowanie najdroższe; ciężar – to zazwyczaj najcięższy typ wózka; nie zawsze łatwo się składa (zależy od modelu).

Ważne kryteria

Jeśli już zdecydowałaś, co kupisz – gondolkę i spacerówkę czy wózek wielofunkcyjny, warto wziąć pod uwagę także inne parametry. Młode mamy, oceniając wózki swoich pociech najczęściej zwracają uwagę na takie kwestie jak: waga: zanim kupisz wózek, sprawdź, ile waży. Ale nie pytaj sprzedawcy – sama go podnieś i weź pod uwagę, że nie raz będziesz musiała go przenieść, z dzieckiem i np. zakupami w środku. Czy na pewno dasz radę? Waga wózka zależy m.in. od stelażu – aluminiowy jest lżejszy.
wymiary: koniecznie sprawdź, czy złożony wózek mieści się do samochodu. Czasem kilka centymetrów naprawdę może robić różnicę.
łatwość obsługi: będziesz używać wózka codziennie, lepiej więc jeszcze w sklepie sprawdź, czy łatwo się prowadzi, składa, rozkłada i czy można to zrobić jedną ręką, co może być potrzebne, gdy trzymasz dziecko na rękach. Ważne, aby poszczególne elementy wózka (budka, oparcie) składały się cicho, bez trzasków, które mogłyby obudzić śpiące niemowlę.
kółka: najlepsze są pompowane; ich rozmiar powinien zależeć od rodzaju nawierzchni, po której będziesz jeździć – jeśli będziesz używać wózka w lesie, na wsi, na piaszczystych drogach – powinny być większe, do jazdy po mieście mogą być mniejsze, a jeśli będziesz jeździć komunikacją miejską – niezbyt szeroko rozstawione (wózek może się nie zmieścić w wąskim wejściu). Wygodne są także skrętne koła – łatwiej manewrować wózkiem.

oparcie: tylko w wózkach wielofunkcyjnych lub spacerówkach: powinno mieć kilkustopniową regulację, musi być pewnym podparciem dla pleców dziecka. Regulacja powinna być solidna, możliwa do łatwego przestawienia, gdy np. dziecko zaśnie. Lepiej, aby oparcie było wysokie, gdyż będzie odpowiednie również dla większego malucha.
tapicerka: powinna być odpinana (aby można ją uprać), z naturalnych materiałów, z możliwie najmniejszym dodatkiem sztucznych tkanin, które mogą podrażnić delikatną skórę, a w trakcie upałów powodować odparzenia.
amortyzacja: czyli łagodzenie wstrząsów, na które narażone jest dziecko wiezione w wózku podczas jazdy na twardym lub nierównym podłożu; jest przydatna przede wszystkim w wózkach głębokich.
akcesoria: do najbardziej przydatnych dodatków należą koszyk na zakupy (najlepiej pojemny i z wysokimi brzegami, aby nic nie wypadało), kieszonka (np. na komórkę, portfel), a także okrycie na nóżki (w spacerówce i wielofunkcyjnym) oraz pokrowiec przeciwdeszczowy – dobrze, aby był przezroczysty, by dziecko mimo deszczu mogło oglądać to, co na zewnątrz.

Jak kupować?

Jak widać, kupno wózka to nie krótka wizyta w pierwszym lepszym sklepie, ale cała wyprawa, a także spory wydatek. Dziecięcy pojazd trzeba wybrać rozważnie, biorąc pod uwagę nie tylko nasze własne preferencje, ale także to, gdzie i jak często będziemy go używać, w jakiej porze roku, czy będziemy go przewozić samochodem, autobusem czy tramwajem, albo nosić – nawet po kilku schodkach do sklepu. Najlepiej więc najpierw obejrzeć w internecie różne modele, zastanowić się, co nas interesuje i jaką kwotę jesteśmy w stanie wydać, a następnie udać się do sklepu.

Wybierając wózek warto pamiętać o radach doświadczonych mam:
dobrze się zastanów, zanim kupisz wózek w internecie. Spora przecena może się potem okazać wyblakłą tapicerką, pękniętym plastikowym podnóżkiem albo tandetnym kółkami. Kupuj tylko od zaufanych i sprawdzonych sprzedawców.
lepiej kupić porządny, ale trochę droższy wózek, niż zaoszczędzić na początku, by potem się okazało, że pojazd się zniszczył i trzeba kupić nowy.

fotelik w komplecie z wózkiem wielofunkcyjnym to nie zawsze dobry pomysł: zwykle jest dość wąski, więc dziecko szybko z niego wyrasta, do tego specjaliści twierdzą, że nie jest tak bezpieczny, jak foteliki kupowane osobno.
warto natomiast kupić wózek, w którego stelaż da się wpiąć fotelik (zwykle tej samej marki) – to bardzo wygodne zwłaszcza na krótkich dystansach.
kółka różnej wielkości (przednie mniejsze niż tylne) nie sprawdzają się na polskich drogach i krzywych chodnikach – trudno jest takim wózkiem manewrować, np. zjechać z wysokiego krawężnika czy wysiąść z autobusu.
kupując wózek zwróć uwagę na jakość materiału, z którego jest zrobiony stelaż. Plastik jest lżejszy, ale dużo mniej wytrzymały na uderzenia, uszkodzenia, a także temperaturę. Aluminium jest nieco cięższe, ale znacznie bardziej wytrzymałe. Jeśli nie zależy nam na lekkości wózka, możemy zdecydować się na stelaż stalowy, zdecydowanie najbardziej wytrzymały.
spacerówka i część spacerowa wózka wielofunkcyjnego powinna być wyposażona w pasy, w które zapina się dziecko, a także barierkę ochronną i podnóżek.
zwróć uwagę na hamulce: powinny całkowicie zablokować kółka także na pochyłym podłożu.
kolor tapicerki to tak naprawdę najmniej istotna cecha wózka, ale warto, aby nie był biała albo bardzo jasna – na takiej od razu będzie widać wszelkie zabrudzenia.

źródło: wizaz.pl

Take your make-up off
Let your hair down
Take a breath
Look into the mirror, at yourself
Don't you like you? 
Cause I like you!  <serducho>

#13 Gosienka

Gosienka
  • Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 05 listopad 2011 - 16:04

Ja od razu kupiłam spcerówke chicco laski - powód bardzo często jezdziłam z Matim samochodem i łatwiej mi było zapakować się do samochodu niż wyjmować cała gondole i odpinać kółka ( tak jest w niektórych wózkach) tylko bez gondoli. Miałam tylko ten wózek a nie 3 tak jak miały moje koleżanki.

Dołączona grafika

Zestaw Chicco CT 0.1.składa się z:
- wózka spacerowego Chicco CT 0.1
- gondoli,
- fotelika samochodowego Synthesis Auto-Fix dla dzieci do 13 kg wagi.

Gondolka ma wygodny, regulowany uchwyt służący do jej przenoszenia. W budce gondolki wszyta jest moskitiera. Okienko z moskitierą można zasunąć na suwak. Dodatkowo gondolka ma płynnie regulowany zagłówek. Pokrętło do regulacji znajduje się na zewnątrz gondolki (w nóżkach dziecka). Budka wyposażona jest w system cichego składania.

Ergonomicznie wyprofilowane siedzisko z dodatkowym tapicerowaniem w okolicach głowy, szyi i kręgosłupa zapewni dziecku maksymalny komfort podróży i ochronę wrażliwych części ciała. Oparcie posiada czteropozycyjną regulację a podnóżek dwupozycyjną. Duża dwuczęściowa budka ma foliowe okienka. Rączki wózka można ustawić w jednej z 8 pozycji. Mechanizm składania i rozkładania pracuje lekko i łatwo uruchomić go jedną ręką. Spacerówka wyposażona jest w okrycie przeciwdeszczowe i obszerny kosz na zakupy. Spacerówka przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 6 miesiąca do 3 roku życia.

Dzięki praktycznemu systemowi Clik Clak, pozwalającemu na łatwe montowanie gondoli i fotelika samochodowego na podwoziu wózka spacerowego, zestaw S3 Trio oferuje unikalny system przewozu dzieci od 0 do 3 lat.

Znajdująca się w komplecie torba wyposażona jest w przewijak.

W zestawie znajdują się wszystkie niezbędne akcesoria:

•okrycie przeciwdeszczowe,
•okrycie na nóżki,
•kosz na zakupy,
•torba w kolorze tapicerki wózka.

#14 nie(d)oceniona

nie(d)oceniona
  • Zarządca
  • 10517 postów

Napisano 05 listopad 2011 - 16:11

Gosienka, podaj źródło tekstu.

*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny. 

#15 Gosienka

Gosienka
  • Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 05 listopad 2011 - 16:14

Gosienka, podaj źródło tekstu.

Tosia.pl

#16 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 05 listopad 2011 - 16:15

amoramor, o fajny artykuł, przyda sie ;) ja napewno kupie wielofunkcyjny

Gosienka, fajny wozio, tylko nie lubie podwojnych kół.

#17 Kingusia

Kingusia
  • Użytkownik
  • 312 postów

Napisano 05 listopad 2011 - 21:14

Ja na razie nie mogę opisać żadnego wózka pod względem funkcjonalności ale za to mam swoje typy wizualne :)

Załączone miniatury

• 1glowne nowy zestaw za 1699.jpg
  • 1913719435.jpeg

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#18 nikus

nikus
  • Użytkownik
  • 3355 postów

Napisano 02 grudzień 2011 - 18:14

Juz stoi jakies 2 tyg u nas w domu.
W koncu zdecydowalismy sie na taki i o dziwo z obrotowymi kolkami ;-)

Załączone miniatury

• img_232.jpg
  • img_233.jpg
  • img_234.jpg

#19 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 02 grudzień 2011 - 18:40

i i o dziwo z obrotowymi kolkami

my tez jednak taki wezmiemy
Kupiłas na alegro czy w sklepie ?
fajny wozio, tylko kolor bym wzieła inny. ;)

#20 elizabeth

elizabeth

lady

• Użytkownik
  • 6946 postów

Napisano 02 grudzień 2011 - 18:55

nikus, ami się kolorki barddzo podobają. Fajnie, ze kółka są obrotowe <ookk></span>
Pojemny na dole, więc tez na plus ;-)

<serducho>
Nie mówmy o zmartwieniach,to nie jest dobry temat

są z nami zawsze, chcesz czy nie.

Pomówmy o nas samych, uczyńmy wielkie plany

być może kiedyś spełnią się?

Gdy już zdobędę mnóstwo pieniędzy

w najbliższym niebie, kupię ci księżyc!

65vqegz2wjpc3llf.png