Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Spektakl "Grubasy" - co sądzicie?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 meggi

meggi
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 13 czerwiec 2011 - 09:26

Wczoraj oglądałam o tym Uwagę na TVN. Dla tych co nie wiedzą
Teatr dużych ludzi ... Poszlibyście?

Albo po prostu – grubych. Oni sami nie wstydzą się tego, że są tacy, jacy są. W Polsce jest jednak mnóstwo ludzi, którzy takich jak oni znieważają, pogardzają nimi, a czasem wprost – żałują, że nie ma Auschwitz dla grubasów.

Kilka miesięcy temu na deskach warszawskiego Instytutu Teatralnego zaczęły się próby spektaklu "Grubasy".
Reżyser Agnieszka Błońska i dramaturg Paweł Dobrowolski do jego stworzenia zaprosili wyłącznie amatorów, po to, aby na scenie nie odgrywali żadnych ról, ale pokazali samych siebie. Choć na casting zgłosiło się prawie stu chętnych, wybrano dziewięć osób. Wśród aktorów znalazły się osoby od 20. do 45. roku życia. Jest szefowa banku, motorniczy, psycholog transportu, studentki.

Spektakl odniósł sukces. Bilety są rezerwowane nawet z miesięcznym wyprzedzeniem, a na każde przedstawienie przychodzą tłumy widzów. Niektórzy z nich są głęboko poruszeni, by nie rzec zszokowani tym, co słyszą i widzą na scenie.

źródło:adziorka.u.re.pl

A wy co sądzicie o osobach otyłych i w ogóle o takim spektaklu? A może któraś z Was była na nim?

Załączone miniatury

• max_f6c7031eefec34ba1dd488335a7fb232.jpg
  • max_e59f5a2da51557ed60a856518255d174.jpg
  • max_25fd07981045781738a338e8f8533713.jpg

#2 malenka

malenka
  • Użytkownik
  • 3174 postów

Napisano 13 czerwiec 2011 - 10:03

Przeczytałam, że ten spektakl ma dowieść, iż "grubasy" są dyskryminowaną mniejszością... lekko się uśmiałam. Powiem tak, o ile nadwaga w granicach do 20 kg może być wynikiem genetyki o tyle nikt nie wmówi mi, że 50 czy 100 kg nadwaga to uwarunkowania organizmu, bo w życiu nie uwierzę. Generalnie zdajmy sobie pytanie: skoro są dyskryminowani, to czego oni od nas oczekują? Że co? Będą budowane większe siedzenia w tramwaju, coby mogli się zmieścić? Wszędzie ustawi się wielkie windy? Nie za bardzo rozumiem jakie jest moje zadanie i przesłanie tego spektaklu. O ile osoba niepełnosprawna w większości przypadków nie wybrała sobie takiego losu o tyle przyczyną otyłości najczęściej jest przeżarcie. A żreć na potęgę nikt nikomu nie każe. I nikt nikomu nie każe doprowadzać się do stanu który uniemożliwia swobodne funkcjonowanie. Zobaczyłam fragment w tv, koleś który jest narratorem jest słaby. Widać również, że pozostałe osoby to amatorzy, bez talentu aktorskiego. A ja ze swej strony nie pójdę kupować biletu tylko po to by oglądać grubych ludzi, którzy w słaby sposób narzekają na to, że są dyskryminowani.
"So I find a reason to shave my legs Each single morning..."