Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.


Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Porady prawne?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 halynka

halynka

    mamuśka

  • Użytkownik
  • 5652 postów

Napisano 10 luty 2011 - 19:40

Szukałam na forum podobnego problemu i nie znalazłam więc założyłam sama.

Konkretnie chodzi o umowę w internecie... Siostra dostała maila mniej więcej takiej treści:

"zamówiła Pani na stronie internetowej naszą usługę i do dnia dzisiejszego jeszcze nie została ona należycie opłacona.
Z uwagi na to, że poprzez rejestrację na stronie zawarła Pani z nami umowę o świadczenie usług Usenet na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204), doręczamy Pani niniejsze wezwanie do zapłaty"

Regulamin mówi o tym, ze jeśli nie napiszesz do nich po 10 dniach, że rezygnujesz z usługi, to jest ona płatna ale ZGODNIE Z PAKIETEM CENOWYM JAKI WYBRAŁEŚ. A skoro żadnego nie wybierała? Czy oni mają prawo wybrać za nią? jak to jest w ogóle z umowami zawieranymi w internecie tylko na podstawie rejestracji? Chodzi o nie mała kwotę. Jeżeli jest niepełnoletnia to to też ma przecież znaczenie...

Błagam pomóżcie <bezradny></span>

201401111762.png

km5skrhmtofzztsl.png

 

 

 


#2 malenka

malenka
  • Użytkownik
  • 3174 postów

Napisano 10 luty 2011 - 20:35

Wiesz najlepiej zapytać jeszcze jakiego prawnika ale pamiętam, że kiedyś miałam podobną sytuację. To znaczy byłam na praktykach w firmie rekrutacyjnej i na różnych portalach zamieszczałam ogłoszenia dotyczące pracy. Jeden portal przysłał na następny dzień maila, że zrobiłam jakiś tam spam, że zgodnie z zawartą umową nie mogłam umieszczać takiego ogłoszenia i że niedługo przyjdzie faktura z poleceniem zapłaty na 20 tysięcy (też powoływali się na jakieś artykuły cuda boskie). Serce podskoczyło mi do gardła i powiedziałam o tym szefowi, na co on powiedział, żebym to zlała i że często tak straszą. I po prostu to olaliśmy. Żadna faktura oczywiście nie przyszła. I wydaję mi się, że tak samo jest w tym wypadku. A jeżeli to jest osoba niepełnoletnia to tym bardziej, bo z tego co wiem takich umów nie można zawierać z osobami niepełnoletnimi. Ale mogę się mylić dlatego najlepiej znaleźć jakąś stronę z poradami prawnymi i wysłać maila z pytaniem.
"So I find a reason to shave my legs Each single morning..."

#3 halynka

halynka

    mamuśka

  • Użytkownik
  • 5652 postów

Napisano 10 luty 2011 - 20:46

Znalazłam na wielu forach podobny lub taki sam problem. Radzą oni ignorować te wezwania ponieważ firma, która jest właścicielem portalu ma założoną sprawę przez OKIK a ponadto ponad 30 tys osób złożyło na nich skargę a żadnemu firma nie wytoczyła procesu.

Serce podskoczyło mi do gardła

Mi też dlatego od razu założyłam ten temat, właśnie w nadziei, że ktoś miał podobne doświadczenia. Dzięki wielkie malenka,

201401111762.png

km5skrhmtofzztsl.png

 

 

 


#4 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 10 luty 2011 - 20:54

zamówiła Pani na stronie internetowej naszą usługę i do dnia dzisiejszego jeszcze nie została ona należycie opłacona

zamówiła ok, ale był tam podany termin zaplaty??
czy nie pisału w regulaminie że serwis jest bezplatny przez pierwsze 30 dni,??

czytałam o podobnym przypadku , przysyłali ciagle upomnienia aż wkoncu dali sobie spokoj.

TAkich sytuacji jest masa i obawiam sie że to zwykłe naciaganie.
Siostra niepelnoletnia ?
wskutek braku pelnej zdolnosci do czynnosci prawnych - umowy takie maja charakter czynnosci z beskutecznoscia zawieszona a dojscie ich do skutku zalezy od nastepczego potwierdzenia skutecznosci przez rodzicow. W przypadku braku takiego potwierdzenia czynnosc uwazana jest za bezskuteczna. :)
Tak wiec ja bym nic nie płaciła...
napisz jesli chcesz na forum prawnym , to raz. Dwa moge napisac do kolegi prawnika.

[ Dodano: 2011-02-10, 20:58 ]

a ponadto ponad 30 tys osób złożyło na nich skargę a żadnemu firma nie wytoczyła procesu.

no widzisz:)
Wiesz...miałam kiedys sytuacje podobno tylko nie chodziło o umowe z netem...
tylko jakos dawno dawno temu jechałam bez biletu. Zapłaciłam kare. Było mineło.
Po 2 latach od tego? przyszlo mi pismo z fimy ...tu nazwy nie pamietam ( ale zwiazanej z ZWKM) aby załacic kwote i ta spora... :shock:
pomine fakt że nie napisali mojego imienia na adresie, i numeru domu :lol: i nie było podpisu ani pieczatki <umieraam></span> . Jak sie dowiedziałam tak naciagaja ludzi. ;/


p.s. możłiwe że siostra bedzie dostawać teraz emaile z ponagleniem do zapłaty.
Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim

#5 Anja90

Anja90
  • Użytkownik
  • 64 postów

Napisano 10 luty 2011 - 20:59

ja tez się zapytam znajomego prawnika jak była to strona z pobieraniem plików muzycznych to było o tym głośno wiec nie masz o co się martwić
Heinrich Heine Nigdy nie można oznaczyć z pewnością, gdzie się w kobiecie anioł kończy, a diabeł poczyna.

#6 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 10 luty 2011 - 21:06

ja już napisałam do kolegi :)
Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim

#7 Anja90

Anja90
  • Użytkownik
  • 64 postów

Napisano 10 luty 2011 - 21:18

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydała właśnie decyzję, w której zakwestionowała praktyki serwisu Pobieraczek. Prowadząca go firma zapłaci karę. Decyzja nakazuje też przedsiębiorcy zmianę praktyki niezgodnej z prawem, ale każdy, kto czuje się oszukany, będzie musiał dochodzić swoich praw indywidualnie. AKTUALIZACJA: Właściciele Pobieraczka chcą zaskarżyć decyzję UOKiK.

O Pobieraczku pisaliśmy w Dzienniku Internautów wielokrotnie, zwracając uwagę na nietypową procedurę rejestracji w serwisie. Pobieraczek zachęcał do testowania swoich usług przez 10 dni za darmo, ale po tych 10 dniach nie wyłączał usługi, ale zaczynał naliczanie opłat. Ulubionym celem Pobieraczka szybko stały się dzieci, które najłatwiej wprowadzić w błąd. Prowadząca Pobieraczka firma Eller Service nie wdrożyła żadnych mechanizmów weryfikacji wieku, ale żądała opłat za usługi od rodziców.

Postępowanie przeciwko właścicielom serwisu – spółce Eller Service z Gdańska – zostało wszczęte w październiku 2009 roku. Podstawą były liczne skargi konsumentów.

W toku postępowania UOKiK ustalił, że dzień rejestracji był jednocześnie pierwszym dniem obowiązywania odpłatnej umowy, która zawierana była nawet na rok. Ponadto opłata naliczana była już od pierwszego dnia, a nie - jak sugerowały hasła reklamowe - dopiero po 10 dniach.

Pobieraczek naruszył zbiorowe interesy konsumentów

Zdaniem Urzędu taka praktyka stosowana przez spółkę Eller Service w ramach serwisu Pobieraczek jest nieuczciwa i wprowadza konsumentów w błąd. Wielu z użytkowników internetu na podstawie haseł reklamowych i informacji na stronie internetowej portalu mogło sądzić, że usługa jest bezpłatna w ciągu 10 dni od zawarcia umowy. W związku z tym konsumenci mogli zdecydować się na usługę, czego nie zrobiliby, gdyby nie zostali wprowadzeni w błąd.

Prezes UOKiK uznała, że spółka Eller Service, właściciel serwisu Pobieraczek, naruszyła zbiorowe interesy konsumentów. W związku z tym nałożono na nią karę w wysokości 239140 zł.

Spółka musi zmienić zakwestionowany sposób informowania o usługach oraz publikować przez 6 miesięcy na Pobieraczek.pl treść decyzji UOKiK.

Ponadto, zdaniem UOKiK, niezbędne było nadanie niektórym punktom decyzji rygoru natychmiastowej wykonalności. Oznacza to, że Pobieraczek musi zmienić praktykę oraz poinformować o tym konsumentów zaraz po otrzymaniu decyzji, nawet jeśli skorzysta z drogi odwoławczej.
Konsumenci muszą indywidualnie dochodzić swoich praw

W przypadku kłopotów z odstąpieniem od umowy zawartej na odległość pomocy należy szukać u miejskich lub powiatowych rzeczników konsumentów. Ponadto porady udzielane są przez Stowarzyszenie Konsumentów Polskich pod bezpłatnym numerem 0 800 800 008.

Każdy konsument, który został wprowadzony w błąd, może skorzystać z dochodzenia swoich roszczeń na drodze sądowej. W takim przypadku to przedsiębiorca musi udowodnić, że udzielił jasnej i rzetelnej informacji. Zgodnie z prawem każdy konsument będzie mógł zażądać od przedsiębiorcy: zaniechania praktyki, usunięcia jej skutków oraz naprawienia wyrządzonej szkody – w szczególności żądania unieważnienia umowy.

Dziennik Internautów poprosił firmę Eller Service o ustosunkowanie się do wyroku. Jak tylko uzyskamy odpowiedź, opublikujemy ją na łamach DI.
AKTUALIZACJA

Przedstawiciel firmy Eller Service Ireneusz Lejczak powiedział Dziennikowi Internautów, że decyzja UOKiK jest zła i firma chce ją zaskarżyć. Poniżej odpowiedzi na pytania DI:

DI: Czy firma będzie sie odwoływać od decyzji?

Ireneusz Lejczak: Decyzja UOKIK została wydana w oparciu o wadliwie zebrany materiał dowodowy. W trakcie postępowania wspólnicy zostali pozbawieni możliwości ustosunkowania się co do dowodów stanowiących podstawę rozstrzygnięcia organu antymonopolowego. Należy podkreślić, iż samo wnioskowanie Prezesa UOKiK dotyczące reklamy stosowanej przez serwis Pobieraczek.pl zdecydowanie wykracza poza schematy logiki formalnej oraz pozostaje w sprzeczności z jego wcześniejszymi rozstrzygnięciami. Mając na uwadze wskazane fakty, wspólnicy spółki zamierzają zaskarżyć wydaną decyzję w całości. Punkty decyzji objęte rygorem natychmiastowej wykonalności zostaną zrealizowane niezwłocznie, bez względu na fakt wzczęcia procedury odwoławczej.

DI: Czy rekordowa liczba skarg, decyzja UOKiK i wiele niepochlebnych artykułów w prasie nie przekonały firmy Eller Service do tego, że jej model biznesowy miał... powiedzmy, pewne wady? Czy nadal przedstawiciele Pobieraczka twierdzą, że wszystko było z ich strony w porządku?

IL: Rekordowa liczba skarg, o której było do tej pory głośno w mediach, w żaden sposób nie koresponduje z liczbą 232 skarg, którą wskazano w decyzji prezesa UOKIK. Niepochlebne artykuły prasowe dotyczące portalu Pobieraczek.pl nie odebrały serwisowi jego świadomych użytkowników, korzystających swobodnie z zamówionej usługi. Model biznesowy portalu od początku jego istnienia opiera się o świadczenie usługi Premium, realizowanej na najwyższym poziomie. Jestem przekonany, iż wszelkie kontrowersje powstałe wokół serwisu Pobieraczek.pl wpłynęły pozytywnie na podniesienie świadomości prawnej konsumentów, którzy ponoszą pełną odpowiedzialność za wywiązywanie się z warunków zawieranych przez siebie umów.


źródło: di.com.pl


Internauci skuszeni wizją bezpłatnego ściągania plików z serwisu Pobieraczek.pl ochoczo rejestrowali się w serwisie, by potem ze zdziwieniem otrzymywać korespondencję wzywającą do zapłacenia abonamentu za korzystanie z usługi. Niektórzy z nich poczuli się oszukani, a sprawa otarła się o Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Postanowiliśmy skontaktować się z przedstawicielami witryny. Odpowiedział nam Ireneusz Lejczak, specjalista ds prawnych Eller Service - firmy, do której należy Pobieraczek.pl i Pobieraczek.com. Dowiedzieliśmy się, że aż 90 procent internautów zamawiających pakiet Pobieraczek5 - stanowiący domyślny wybór w regulaminie - zdecydowało się na zapłacenie abonamentu. Pozostałe 10 procent uchyla się od płacenia - wobec nich właściciel witryny podejmuje kroki na drodze prawnej.

Porada: Jak wyrejestrować się z serwisu Pobieraczek.pl?

Pobieraczek.pl zachęca do darmowego pobierania plików. Reklamy serwisu pojawiły się nawet w komunikatorze Gadu-Gadu, skąd na stronę trafiło wielu internautów, zachęconych perspektywą dostępu do bazy plików serwisu rzekomo przez 10 dni za darmo. Aby uzyskać taką możliwość, należy zarejestrować się w serwisie. Problem w tym, że akceptacja regulaminu korzystania z serwisu jest interpretowana przez Eller Service jako równoznaczna z "zamówieniem usługi", za którą spółka każe już sobie płacić - doniesienia o tym pojawiły się już w kwietniu na Forum IDG by wkrótce potem rozprzestrzenić się na największych polskich portalach i forach.

Eller Service domaga się od internautów opłat za usługę, na którą "wyrazili zgodę akceptując regulamin", grozi pozwami sądowymi, wpisem do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych - wszystko po to, by "wyegzekwować należności wraz z ustawowymi odsetkami za każdy dzień opóźnienia". Użytkownicy, którzy nie wyrejestrowali się z Pobieraczka przed upływem 10-dniowego okresu "testowego" otrzymują kolejne e-maile dotyczące "płatności za usługę Pobieraczek5", wezwania do zapłaty, potem już "przedsądowe wezwania do zapłaty", itp.

Internauci z kolei zarzucają firmie celowe wprowadzanie w błąd. Skargi na zachowanie właścicieli Pobieraczka trafiły nawet do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (i z każdym tygodniem ich przybywa). Prezes UOKiK wszczęła w tej sprawie postępowanie wyjaśniające, by sprawdzić "czy konsumenci, którzy chcieli skorzystać z takich usług byli wprowadzani w błąd treścią komunikatów reklamowych oraz czy przedsiębiorca stosuje klauzule niedozwolone." Na Eller Service, jak na każdym usługodawcy, ciąży bowiem obowiązek przekazywania klientom prawdziwych, zrozumiałych i rzetelnych informacji o danej usłudze oraz jej cenie.

Co mówią przedstawiciele Eller Service? Ireneusz Lejczak, specjalista ds prawnych firmy, tłumaczy w rozmowie z PC World: dotychczasowe podejście mediów do serwisu Pobieraczek.pl ma charakter nagonki. Nasze prawo do wypowiedzi było przez media poważnie ograniczane. Z ubolewaniem muszę stwierdzić, iż media nastawione są raczej na szukanie sensacji, a nie na dostrzeganie prawdziwych problemów. Nie ukrywam, iż działalność serwisu ujawniła pewien problem - polegający na tym, iż część użytkowników nie czyta regulaminu przed jego akceptacją.

Dziennikarze niektórych serwisów deklarowali, że próbowali kontaktować się z firmą Eller Service, jednak nie udało im się uzyskać szczegółowych odpowiedzi na temat świadczonych przez Państwa usług?

Jak do tej pory, nikt ze strony mediów nie zainteresował się samą ofertą Premium Usenet'u, którą świadczy serwis Pobieraczek.pl mimo że podobne płatne serwisy działają na całym świecie. Szczególnie popularne jest to w Stanach Zjednoczonych oraz w zachodniej Europie. W Polsce póki co, premium usenet jest mało popularny, co nie oznacza, iż wśród polskich internautów nie ma zapotrzebowania na tego rodzaju usługi.

Bezpłatny okres testowy miał być sposobem na zaistnienie w świadomości internautów i zainteresowanie ich usługą?

Chcąc promować płatną oraz słabo rozpoznawalną wśród internautów usługę, spółka Eller Service wprowadziła do swojej oferty 10 dniowy darmowy okres próbny. Warunki skorzystania z tej promocji znajdują się w naszym regulaminie. Jedyne na czym nam zależy, to aby użytkownicy faktycznie przetestowali naszą usługę. Jeżeli użytkownik dojdzie do wniosku, iż usługa mu nie odpowiada ma 10 dni na to aby z niej zrezygnować.

Wydaje mi się, iż warto zwrócić uwagę na fakt, iż usługa jest świadczona w korzystnych dla polskiego internauty cenach. Koszt konta o limicie transferu 5GB danych to 7,9 zł za jeden miesiąc podczas gdy analogiczne konto w serwisie Giganews (serwis ten jest jednym z liderów na rynku amerykańskim) kosztuje ponad 14 zł. (3,5 EUR).

A jednak wokół modelu rejestracji, zawierania umów i samych zasad korzystania z serwisu narosło wiele kontrowersji...

W dyskusji na temat sposobu zawierania umowy przez spółkę Eller Service pomijany jest fakt, iż stosowany przez nas model rejestracji jest korzystny dla świadomych użytkowników serwisu. Podobny model rejestracji stosują inni przedsiębiorcy świadczący usługi na odległość.

Częstym zarzutem, który stawiany jest serwisowi Pobieraczek.pl przez media, jest zarzut nieuczciwej reklamy. Zgodnie z reklamą zamieszczoną w serwisie usługę można bezpłatnie testować prze 10 dni. Reklama w żaden sposób nie sugeruje, iż usługa jest w ogóle bezpłatna. Niestety, pomija się fakt, iż wspólnicy spółki Eller Service są przedsiębiorcami i mają takie samo prawo do reklamy jak inni działający na rynku przedsiębiorcy. Dziwi fakt, iż promocja testowania usługi przez 10 dni za darmo uważana jest przez media za niedozwoloną praktykę, podczas gdy reklamy 50% soku gratis, 3 miesięcy telewizji cyfrowej za darmo oraz telefonu za 1 zł. nie wywołują już żadnych zastrzeżeń.

Jaka liczba użytkowników zarejestrowała się w serwisie Pobieraczek?

Niestety nie mogę udzielić informacji na temat dokładnej liczby użytkowników gdyż informacja ta stanowi tajemnicę przedsiębiorstwa, do której wyjawienia spółka Eller Service może być zobowiązana jedynie w przypadku oficjalnego postanowienia właściwego organu posiadającego stosowne kompetencje w zakresie kontroli przedsiębiorcy. Proszę mieć na względzie fakt, iż gwarancja poufności informacji na temat naszych użytkowników (także ich ogólnej liczby), jest jedną z podstawowych zalet serwisu Pobieraczek.pl. Mogę jednak przekazać informację , iż liczba użytkowników aktywnie korzystających z naszych usług przegoniła już liczbę użytkowników najpopularniejszego polskiego serwisu z torrentami*.

(*przyp. red.: Torrenty.org, jeden z najpopularniejszych serwisów udostępniających ponad 120 tysięcy torrentów, według badania Megapanel PBI/Gemius z kwietnia bieżącego roku odwiedziło prawie półtora miliona użytkowników, którzy wygenerowali niemal 121 milionów odsłon. Według tych samych danych z serwisu Pobieraczek.pl skorzystało w tym czasie 50 tys. osób).

Jaka liczba zdecydowała się na zapłacenie abonamentu?

Abonament za zamówioną usługę jest uiszczany przez ok. 90% użytkowników serwisu.

Dlaczego, Państwa zdaniem, niektórzy użytkownicy nie chcą płacić za usługę?

Część użytkowników serwisu faktycznie uchyla się od uregulowania należności za zamówioną usługę. Jak już wcześniej wskazałem problem ten dotyczy ok. 10 % zarejestrowanych użytkowników. Głównym powodem odmowy zapłaty, który wskazują użytkownicy uchylający się od uregulowania płatności jest fakt, iż nie zapoznali się oni z regulaminem usługi, w związku z czym nie wiedzieli, że jest ona płatna.

Oczywiście pojawia się pytanie czy za taki stan rzeczy może odpowiadać spółka Eller Service. Należy podkreślić, że w trakcie rejestracji każdy użytkownik składa oświadczenie woli, że zapoznał się z regulaminem i w pełni akceptuje jego postanowienia. Ponadto z informacji, które znajdują się na stronie domowej serwisu jasno wynika, iż usługa jest płatna. W zakładce "nasze pakiety" znajduje się szczegółowy cennik usługi. Na stronie głównej zamieszczono informację o możliwości wypowiedzenia zawartej umowy w terminie pierwszych 10 dni.

Zapoznanie się z regulaminem jest podstawowym obowiązkiem konsumenta. Wynika to jasno zarówno z obowiązujących przepisów prawa jak i z linii orzecznictwa sądowego.

Jak odniesiecie się Państwo do zastrzeżenia, że akceptacja regulaminu nie jest równoznaczna z podpisem pod umową?

W pełni zgadzamy się ze stwierdzeniem, iż akceptacja regulaminu nie jest równoznaczna z podpisem pod umową. Należy jednak podkreślić, iż akceptacja regulaminu jest równoznaczna ze złożeniem oświadczenia woli w formie elektronicznej i niesie ze sobą skutki prawne przewidziane w prawie cywilnym. Zgodnie z art. 60 kodeksu cywilnego wola osoby dokonującej czynności prawnej może być wyrażona przez każde zachowanie się tej osoby, które ujawnia jej wolę w sposób dostateczny, w tym również przez ujawnienie tej woli w postaci elektronicznej.

Należy podkreślić, iż dla umowy o świadczenie usługi drogą elektroniczną ustawodawca nie zastrzegł formy pisemnej pod rygorem nieważności. Możliwość zawierania umowy poprzez akceptację regulaminu wprost przewiduje art. 8 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Ile dotychczas wytoczono spraw użytkownikom?

Sprawami użytkowników, którzy nie opłacili usługi zajmuje się obsługująca spółkę Eller Service kancelaria prawna. Należy podkreślić, iż zgodnie z przepisami prawa cywilnego spółka ma 2 lata na wytoczenie powództwa o zapłatę należności za zamówioną usługę. Oczywiście wraz z należnością główną spółka dochodzi również odsetek w wysokości ustawowej, które przysługują za okres od dnia wymagalności roszczenia do dnia dokonania zapłaty.

Procedura dochodzenia roszczeń jest kilku etapowa. Na etapie obsługi kancelaryjnej kierowanie danej sprawy na drogę postępowania sądowego jest poprzedzone wezwaniem dłużnika do zapłaty wystawianym przez kancelarię w formie pisemnej i doręczanym za pomocą poczty polskiej.

Informacje na temat prowadzonych postępowań są również objęte tajemnicą przedsiębiorstwa.

źródło: www.pcworld.pl
Heinrich Heine Nigdy nie można oznaczyć z pewnością, gdzie się w kobiecie anioł kończy, a diabeł poczyna.

#8 kattie21

kattie21
  • Użytkownik
  • 2054 postów

Napisano 10 luty 2011 - 21:36

Nie przejmuj sie :) Strasza tylko, jak maja sprawe zalozona juz to tym bardziej nie ma co panikowac :)
Co do tego ze niepelnoletni zawarl umowe, to nie do konca jest tak jak piszecie ze zadnych konswkwencji nie ma....
Ale tak jak mowie, spokojnie zignoruj maila i ok bedzie :)

#9 tigraa84

tigraa84
  • Użytkownik
  • 5129 postów

Napisano 10 luty 2011 - 21:43

Anja90, zamieniłam podane przez Ciebie linki na artykuły. Linki wygasają tracąc przy tym jakąkolwiek wartość, więc warto poświęcić trochę czasu i wrzucić tekst na forum ;-)
Mężczyzna bez kobiety jest jak pies bez pcheł- niby da się żyć, ale nudno
Kobieta bez mężczyzny jest jak pchła bez psa- żyć ciężko i gryźć nie ma kogo

#10 karatetyka

karatetyka
  • Użytkownik
  • 5629 postów

Napisano 10 luty 2011 - 22:36

halynka, mój kolega miał jakiś czas temu identyczną przygodę, na początku oczywiście się zestresował, ale poszperał w internecie i okazało się, że nic nie mogą mu zrobić. Tak, jak dziewczyny napisały, oni po prostu straszą procesem, a tak naprawdę w sądzie nie znalazła się ani jedna sprawa, wytoczona przez nich. Kolega zignorował wiadomość i ma spokój ;-)

#11 Kosmitka

Kosmitka
  • Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 10 luty 2011 - 22:54

Zgadzam się z karatetyką.
Na własnym przykładzie mogę potwierdzić, że wysłałam im maila z żądaniem wykasowania moich danych (i tak podałam nieprawdziwe) i żeby mnie nie straszyli, bo zgłoszę sprawę na policję. Postraszyłam ich, że wprowadzili mnie w błąd reklamą, o bezpłatnej rejestracji, i że zgłaszam sprawę do rzecznika ochrony praw konsumenta. Oni wiedzą jakie my mamy prawa. Dali sobie spokój i już 8 m-cy nic nie piszą. Nie bój się i absolutnie im nie płać. Luz, naprawdę. :-)

P.S Obejrzyj sobie jeszcze na YT reportaż z ekspresu reporterów to zmienisz podejście do sprawy, polecam.
Dołączona grafika
Nigdy nie stoję, jeśli mogę siedzieć - i nigdy nie siedzę, jeśli mogę się położyć {SMILIES_PATH}/tancze.gif" title="" />

#12 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 11 luty 2011 - 10:33

No wiec jak widać i jak Ci pisałam - nie ma sie czym martwić :)
Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim

#13 Marzycielka24

Marzycielka24
  • Użytkownik
  • 4618 postów

Napisano 11 luty 2011 - 12:04

halynka, ja tam nie wiem, bo takiej sytuacji nie maiłam, ALE... Jesli siostra na stronie zaznaczyla gdziekolwiek- Akceptuję regulamin- to tam mogły być zawarte szczegóły pakietów i opłat. I jesli tak, to myślę, ze mogą ja pociagnąć do odpowiedzialności cywilnej. Jesli nic takiego miejsca nie mialo, to nie ma się czym martwić ;-)

#14 halynka

halynka

    mamuśka

  • Użytkownik
  • 5652 postów

Napisano 28 luty 2011 - 19:37

Przysłali kolejnego maila ale kazałam siostrze ignorować.
Więcej nich nie rejestruje się małolata nigdzie bez mojego wglądu... <bezradny></span>

201401111762.png

km5skrhmtofzztsl.png

 

 

 


#15 smoczkowa

smoczkowa
  • Użytkownik
  • 645 postów
  • LokalizacjaMiasto :D
  • Wzrost:156
  • Włosy:ciemne
  • Stan:wydana za mąż :)
  • Partner:M...
  • Nastrój:Neutralna
  • Odznaczenia:
    Odznaczenia użytkownika

Napisano 20 sierpień 2013 - 11:25

:(
Pomóżcie...
Wiec tak zmarł mi tata w lipcu, załatwialiśmy sprawy w Zusie bo pobierał rente.Tam Pani powiedziała ze jesli sa dzieci które nie ukończyły 25 lat moga isc do szkoły i pobierac po nim rente rodzinna.Więc ja zapisałam sie do szkoły policealnej pozbierałam zaswiadczenia i wszystkie inne dokumenty zanosze im dzis a tam mi mówią " to sie pani teraz nie uczy nigdzie?" no nie zapisałam sie od 21.09 zaczynam zajecia "wiec renta sie pani nie nalezy bo teraz sie pani nie uczy" <bezradny></span> <bezradny></span> <bezradny></span> <bezradny></span>
Nie przyjeła dokumentów, kazała spróbować po 21.09 az dostane zaswiadczenia nie ze złozyłam papiery , ale ze uczeszczem i sie ucze <bezradny></span> <bezradny></span> <bezradny></span>
Nie które dziewczyny znaja moja sytuacje, ale sa moze które miały z takim czyms doczynienia <bezradny></span> <bezradny></span>

Prosze nie wiem co myslec , to w koncu nalezy sie czy nie ?
JAk mysliscie ? czy jak zloze po 21.09 dokumenty to dostane swiadczenie ?

Love Love Love


#16 nie(d)oceniona

nie(d)oceniona
  • Zarządca
  • 10527 postów

Napisano 20 sierpień 2013 - 11:49

smoczkowa, jeśli miałabyś status studenta/ucznia w poprzednim roku szkolnym/akademickim, to na zasadzie przedłużenia rente chyba byś miała. Zadzwoń do dziekanatu/sekretariatu i poproś o zaświadczenie. Ale renty pewnie i tak nie dostaniesz przed terminem rozpoczęcia nauki z zaświadczenia, bo nie ma do niej podstaw <bezradny></span>

*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny. 


#17 smoczkowa

smoczkowa
  • Użytkownik
  • 645 postów
  • LokalizacjaMiasto :D
  • Wzrost:156
  • Włosy:ciemne
  • Stan:wydana za mąż :)
  • Partner:M...
  • Nastrój:Neutralna
  • Odznaczenia:
    Odznaczenia użytkownika

Napisano 20 sierpień 2013 - 12:11

nie(d)oceniona, Ale jak po 1 zajeciach dostane zaswiadczenie ,że juz sie ucze i uczeszczam i im zaniose do jest mozliwosc bardziej na tak czy na nie ze bede miala rente.
Rozumiem ze zanim rozpatrza wniosek to bedzie z miesiac czyli zloze koniec wrzesnia caly pazdzierniki rozpatrywania w listopadzie odpowiedz jak przyznadza to kiedy wyplacą? w grudniu?

Love Love Love


#18 nie(d)oceniona

nie(d)oceniona
  • Zarządca
  • 10527 postów

Napisano 20 sierpień 2013 - 12:25

Jaśka, to nie od zajęć zalezy tylko od tego, kiedy zaczyna się rok szkolny/akademicki. Bo wtedy dostajesz status ucznia/studenta. Tak mi sie przynajmniej wydaje, że wtedy się go nabywa ;-) . Nie wiem tylko jak to jest ze szkołami policealnymi. Bo pamiętam, że na któreś szkoły kręcili nosem. Jeśli spełniasz warunki wiekowe i masz status, plus nie masz stałych dochodów (umowa o pracę) albo zlecenie do jakiejś tam kwoty (nie pamiętam dokladnie, bo dawno się tym interesowałam (też brałam rentę rodzinną ;-) ) to świadczenie ci się należy. Zadzwoń sobie do Zusu i spytaj czy ucząc się w takiej i takiej szkole po dostarczeniu możesz się o rentę ubiegać ;-) . A nawet jeśli rozpatrywać będą dłużej niż ten miesiąc, dostaniesz wyrównanie od momentu, kiedy nabędziesz prawo do świadczenia. A kiedy kasa wplynie, to już tylko od Zusu zależne <bezradny></span> .

*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny. 


#19 magdaaaaa

magdaaaaa

    ..lekko próżna flirciara..

  • Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 20 sierpień 2013 - 17:57

kiedys nie wszystkie policealne byly akceptowane, albo tylko do 21 roku zycia :roll: jak cenionka pisze jalby co to ci wyrownaja za te miesiace kiedy juz status osoby uczacej bedziesz miec.

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko
 


#20 Katarzynka89

Katarzynka89
  • Użytkownik
  • 2672 postów

Napisano 20 sierpień 2013 - 23:07

Jeśli spełniasz warunki wiekowe i masz status, plus nie masz stałych dochodów (umowa o pracę) albo zlecenie do jakiejś tam kwoty (nie pamiętam dokladnie, bo dawno się tym interesowałam (też brałam rentę rodzinną ) to świadczenie ci się należy.

Do jakiejś kwoty można pobierać świadczenie. Ta kwota z tego co pamiętam jest bardzo wysoka, bo T zarabia dobrze a dostawał jeszcze rentę.
smoczkowa, dostaniesz rentę dopiero jak bedziesz miała status ucznia. Mój T miał wcześniej przyznaną i bez żadnego problemu to załatwił. Chyba czekał miesiąc na decyzje, ale wydaje nam się że nie dostał wyrównania za ten miesiąc czekania. Pamiętaj tylko by chodzić do szkoły, bo teraz jest tak, że musisz mieć 50% frekwencji na miesiąc by spełniać ich warunki. Jeśli nie będziesz chodziła do szkoły, a rentę pobierałaś skończy się to koniecznością oddania całej kwoty.

the sun is always rising in the sky somewhere...



Dołączona grafika





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych