Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Podyskutujmy o filmach

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
625 odpowiedzi w tym temacie

#1 tigraa84

tigraa84
  • Użytkownik
  • 5129 postów

Napisano 08 styczeń 2011 - 18:52

Otwieram nowy temat do dyskusji o filmach, które oglądałyśmy. Mile widziane będą zarówno opinie pozytywne jaki i negatywne ;-) Tematy "filmy godne polecenia" oraz "kinowe porażki" zostały zamknięte i przeniesione do archiwum
Mężczyzna bez kobiety jest jak pies bez pcheł- niby da się żyć, ale nudno
Kobieta bez mężczyzny jest jak pchła bez psa- żyć ciężko i gryźć nie ma kogo

#2 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 08 styczeń 2011 - 19:13

Fajnie że taki temat powstał. ;-)
Rozumiem że można też zadać pytanie o film ?? bo jeśli tak nadal podtrzymuje swoje o film Linia Życia.

Co do polecanych filmów bardzo spodobał mi sie Pamietnik
historia pewnej miłości, która rozkwitła na początku lat 40. gdzieś w Karolinie Północnej. Duke (James Garner) odczytuje ją starej kobiecie cierpiącej na chorobę Alzheimera (w tej roli Gena Rowlands). Dzięki sile uczucia przeżywa na nowo cudowne chwile swojej wielkiej miłości. Przypomina sobie, kiedy po raz pierwszy zobaczył Allie Nelson (Rachel McAdams) - ich spotkania, wspólne wakacje i trudny okres rozstania, gdy zniknęła z jego życia na siedem lat
film jak dla mnie bardzo dobry, dobra gra aktorska. W sam raz dla kobiet.
Cudny.
Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim

#3 Elodi

Elodi
  • Użytkownik
  • 6709 postów

Napisano 08 styczeń 2011 - 19:18

Jeszcze chciałabym nadmienić, że mile widziane na początku każdego posta będzie wyraźnie zaznaczone: POLECAM! lub ODRADZAM!. Będzie to znaczne ułatwienie w poruszaniu się po tym temacie, bo póki co nie ma z tym problemu, ale kiedy liczba stron się zwiększy, a użytkownik wejdzie tu z zamiarem znalezienia jakiegoś dobrego filmu, to się najzwyczajniej pogubi. A myślę, że nikogo nie zbawi ta chwila, żeby zamieścić tego typu komunikat ;)

Rozumiem że można też zadać pytanie o film ??

Można powiedzieć, że głównie z tego powodu taki zbiorczy wątek powstał, bo pytania o film ani nie pasowały do "filmów godnych polecenia", ani do "kinowych porażek".

Aha, i proszę dziewczyny po raz setny (ale trzeba :P) o uzasadnianie swoich wypowiedzi, a nie na zasadzie "podoba mi się, bo jest fajny" ;)

#4 viola

viola
  • Użytkownik
  • 8330 postów

Napisano 09 styczeń 2011 - 18:55

POLECAM
Niepowstrzymany-super film.Wartka akcja.Przyznam,że oglądałam go z otwartą buzią.Trzyma w napięciu.Super zdjęcia i doskonała rola Denzela Washingtona.
Typowy film akcji.Pociąg ,który wymyka się spod kontroli,tzw.pociąg widmo i dwóch bohaterów próbujących go zatrzymać,ujarzmić. ;-)

#5 monika34

monika34
  • Użytkownik
  • 528 postów

Napisano 09 styczeń 2011 - 20:25

POLECAM

Dołączona grafika

Film Siedem dusz to pełna tajemnic zaskakująca historia miłosna, która zadaje prowokacyjne pytania na temat życia i śmierci, żalu i przebaczenia, przyjaźni, miłości i odkupienia. Opowiada o związkach, które w bardzo nieoczekiwany sposób łączą ze sobą ludzkie losy. To poruszającą opowieść o człowieku nękanym pewną tajemnicą, który decyduje się odkupić swoje winy drastycznie zmieniając życie siedmiu zupełnie obcych sobie osób. Kiedy już wprowadza swój plan w czyn, nic nie jest w stanie zmienić
jego postanowienia. A może tak mu się tylko wydaje... Ben Thomas/Will Smith/ nigdy nie spodziewałby się tego, że zakocha się w jednej z nieznajomych – i to właśnie ona zacznie go zmieniać.

Film wzruszający , na początku nie wiedziałam o co chodzi , ale z upływem czasu wszystko zaczyna sie wyjaśniać :-) Wart obejrzenia
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#6 Olenka

Olenka

Yeah!

• Użytkownik
  • 8138 postów

Napisano 09 styczeń 2011 - 20:31

na początku nie wiedziałam o co chodzi , ale z upływem czasu wszystko zaczyna sie wyjaśniać :-) Wart obejrzenia

Dlatego ja oglądałam go już jakieś 5 razy i nigdy nie mam dość. Zawsze idzie paczka husteczek...
Jak na razie "7 dusz" to mój namba łan z wszystkich filmów jakie kiedykolwiek oglądałam.
;-)
“We all have two lives. The second one starts when we realize that we only have one”

#7 tigraa84

tigraa84
  • Użytkownik
  • 5129 postów

Napisano 09 styczeń 2011 - 20:32

monika34, podaj źródło, z którego zaczerpnęłaś opis filmu
Mężczyzna bez kobiety jest jak pies bez pcheł- niby da się żyć, ale nudno
Kobieta bez mężczyzny jest jak pchła bez psa- żyć ciężko i gryźć nie ma kogo

#8 monika34

monika34
  • Użytkownik
  • 528 postów

Napisano 09 styczeń 2011 - 20:48

wedle życzenia podaję żródło tu : "FilmWeb"
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#9 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 10 styczeń 2011 - 14:26

Siedem dusz

cudny..
Z początku taki sobie ale później...
Wspaniale sie oglada. Wzruszajacy, zaskakujący ,wartościowy.
Wiecej niż 10 pkt.

#10 Majorka^^

Majorka^^
  • Użytkownik
  • 5119 postów

Napisano 10 styczeń 2011 - 16:21

POLECAM

Jakiś czas tamu oglądałam z kumpelą 'babski' film Ślubne wojny. Typowo amerykański, ale przyjemnie się ogląda. Realistycznie i zabawne zachowania zawziętych bab, mi się podobał ;-)

Liv (Kate Hudson) i Emma (Anne Hathaway) są najlepszymi przyjaciółkami. Od dziecka wyobrażały sobie swoje śluby i obie marzyły o weselu w nowojorskim hotelu Plaza. Właśnie skończyły dwadzieścia sześć lat i wychodzą za mąż. Spełni się ich największe marzenie i będą żyły długo, i szczęśliwie. Albo i nie… Popełniono błąd i daty obu ślubów wyznaczono na ten sam dzień. To będzie prawdziwa próba przyjaźni…

Źródło: filmweb.pl

No i oczywiście zgodzę się z Sajuri i również polecam 'Pamiętnik', który nigdy mi się chyba nie znudzi :mrgreen:

Załączone miniatury

• 7226820.3.jpg

Co to jest miłość ?
To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu.
Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się,
że przemókł do głębi serca...

#11 Mirabelka__22

Mirabelka__22
  • Użytkownik
  • 8754 postów

Napisano 10 styczeń 2011 - 21:58

Rozumiem, że mogę napisać swoją opinię o zaprezentowanych filmach?

Pamietnik

POLECAM
Wzruszający, fajnie nakręcony, pozwalający uwierzyć w miłość.... Jeden z filmów które dużo osób polubi, ma swoją głębię (jakąś tam...)
Chciałoby się powiedzieć- Chciałabym przeżyć taką miłość....

Ślubne wojny

POLECAM/ NIE POLECAM
Film lekki, wiadomo, typowo amerykański, trochę śmieszny. Dobry na odstresowanie, ale nie zadowoli kogoś kto nie chce tracić czasu na głupie filmy i woli coś głębszego.
Oglądałam, ale wiele do mojego życia nie wniósł, czyli kolejny obejrzany i zapomniany...do którego raczej się nie wraca.

#12 nie(d)oceniona

nie(d)oceniona
  • Zarządca
  • 10527 postów

Napisano 10 styczeń 2011 - 22:09

A ja oglądnęłam ostatnio "Turystę"- ze względu na deppa (nie widziałam jeszcze z nim złego filmu) Ale jakoś tym nie jestem zachwycona. Na pewno nie odradzam, bo to taki miły zjadacz czasu, ale przewidywalny do bólu, i płytki jak Poprad koło Rytra latem... Aczkolwiek Johnego uwielbiam w każdym jednym filmie. Czy polecam? Ciężko określić... Pewnie znajdzie się kilka osób, które podobnie jak ja obejrzą film z ciekawości ;-)

Natomiast zdecydowanie polecam "Mr. Nobody". oczywiście z Jaredem w roli głównej :P O czym jest? Nie wiem do teraz :lol: ciężko ustalić wątek wiodący, Nemo (J.Leto) żyje jednocześnie jakby kilkoma życiami. Wszystko widziane jest z perspektywy starca, który jest ostatnim śmiertelnym w świecie nieśmiertelnych ludzi. Film oparty o zasadę efektu motyla, z elementami matrixu. Dzielę go na 4 części - wstęp (klasyczny, z zarysem całego filmu), rozwinięcie ( :P ) - pierwsza część dynamiczna, młody Nemo dokonuje wyboru niemożliwego i widz zaczyna mieć mętlik w głowie, nie mogąc ustalić, jak na prawdę wygląda życie bohatera. Druga część "rozszerzenia" traci trochę dynamiki, Nemo w sile wieku, żonaty żyje cały czas jakby 3 różnymi życiorysami, sam gubi wątek, jednocześnie doskonale wie, co dla niego najważniejsze, nie ubiera tego w imię. No i końcówka, która najpierw mnie rozczarowała, ale gdy się okazało, że nie była tą właściwą doznałam lekkiego szoku, po czym zachwyciłam się pomysłem. Zakończenie filmu przewija się w filmie od samego początku ;-)
Polecam dla osób lubiących myśleć ;-)
EDIT: zdecydoany minus - 2,5 h męczenia się i głowienia nad zakończeniem <H></span>

*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny. 

#13 LadyNefretete

LadyNefretete
  • Użytkownik
  • 6718 postów

Napisano 11 styczeń 2011 - 09:15

"Turystę"- ze względu na deppa (nie widziałam jeszcze z nim złego filmu

ja właśnie miałam w planie go obrjrzeć.. ale mi obrzydziłaś :lol: nie chcę się rozczarować, a z drugiej strony akurat na sesję taki obmóżdżacz się przyda :lol:
przemyślę to jeszcze :lol:
"You've gotta dance like there's nobody watching,
Love like you'll never be hurt,
Sing like there's nobody listening,
And live like it's heaven on earth."

#14 Allhambra

Allhambra
  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 11 styczeń 2011 - 14:30

Tajemnica Brokeback Mountain. Film o miłości dwóch homoseksualistów. Oglądał to ktoś? Jakie są wasze opinie na jego temat? Moim zdaniem jeden z bardziej ambitnych filmów, piękny, pełen tej całej miłości dwóch mężczyzn, którzy próbują sobie ułożyć "normalne" życie, ale mimo to wciąż kochają tylko siebie. Nie powiem nawet, bo nie zliczę, ile razy już na nim płakałam. Arcydzieło. Ale trzeba umieć je zrozumieć :)

#15 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 12 styczeń 2011 - 15:04

Obejrzałam film" Jedź , módl sie,kochaj "
Nie wiem czy Wam napisać Polecam czy nIE Polecam..
Miałam iść do kina na ten film ale szybicej obejrzałam w necie - i ciesze sie że nie wydałam tych 12- 15 zl
nie oglądne tego filmu też juz po raz drugi.
Z jednej strony - film ma jakis swój urok, pare mądrych przesłań
Ale tez i dłużył sie , był monotonny nudnawy...ale może taki był jego cel wkońcu główna bohaterka poszukuje siebie..sensu życia i może reżyser chciał to tak ukazać...
We Włoszech smakuje zycie, uczy sie nim cieszyć, dstrzegac piekno w drobiazgach
W Indiach szuka siebie, medytuje, modli sie, szuka Boga
Na Bali - znajduje miłość
...

Nie pasowala mi tez do roli Liz -Julia Roberts... :-/
Ogólna moja ocena to 5 na 10
Natomiast książka jest rewelacyjna :)

Na samym filmie zaś sie zawiodłam ...

#16 Majorka^^

Majorka^^
  • Użytkownik
  • 5119 postów

Napisano 12 styczeń 2011 - 15:12

Tajemnica Brokeback Mountain. Film o miłości dwóch homoseksualistów. Oglądał to ktoś? Jakie są wasze opinie na jego temat?

oglądałam i faktycznie rewelacja, jeden z filmów, których się nie zapomina :-D taki przemyślany, z przesłaniem i ogółem zawsze jak ktoś o nim wspomni to się zachwycam. Chyba sięgne po niego znowu i z pewnością nie zabraknie wzruszeń

nie zliczę, ile razy już na nim płakałam

wcale się nie dziwię ;-)

Polecam z całego serca :mrgreen:
Co to jest miłość ?
To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu.
Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się,
że przemókł do głębi serca...

#17 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 14 styczeń 2011 - 13:30

Nie polecam
Anioły i Demony
Twórcy “Kodu Da Vinci” powracają na ekrany kin z długo oczekiwaną produkcją “Anioły i demony” nakręconą na podstawie bestsellerowej powieści Dana Browna pod tym samym tytułem. Widzowie ponownie zobaczą na ekranie Toma Hanksa w roli światowej sławy historyka i badacza symboli - profesora uniwersytetu Harvarda Roberta Langdona. Langdon trafia na trop wielowiekowego bractwa znanego pod nazwą Iluminaci – najbardziej wpływowej organizacji podziemnej w historii ludzkości - którego odwiecznym wrogiem
jest Kościół Katolicki. Zegar na ustawionej przez Iluminatów bombie zaczyna już tykać. Mając na to niezbite dowody i chcąc zapobiec katastrofie Langdon udaje się do Rzymu, gdzie zagadkę pomaga mu rozwiązać Vittoria Vetra, piękna i tajemnicza włoska badaczka pracująca dla instytutu CERN. Rozpoczyna się zapierająca dech w piersiach podróż, wiodąca przez krypty wiecznego miasta, tajemnicze katakumby Watykanu, opuszczone katedry, aż do najbardziej tajemniczego na świecie grobowca. Langdon i Vetra będą podążać śladami liczącej sobie 400 lat organizacji Iluminatów, a ich działania mogą okazać się jedyną szansa Watykanu na przetrwanie

- mnie osobiscie film wynudził . :roll: .. Nic mnie w nim nie zaciekawiło, nie trzymał wnapieciu. Tak samo nudny jak Kod..Za to książka - lepsza. Ale co kto lubi :)

#18 magdaaaaa

magdaaaaa

..lekko próżna flirciara..

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 14 styczeń 2011 - 20:10

pamietnik to film na podstwie ksiazki ???
jedz, modl sie i kochaj - dla mnie byl troche za dlugi, moementami nudny , ale warto go bylo obejrzec , no i moj kochany watek Indie.
POLECAM nosalgie aniola , mysle ze sporo z was moglo by powiedziec ,ze to to nudne bylo , ale ja uwazam ze fajny film, i najwazniejsze winny poniosl kare na koncu. I bardzi fajny klimat filmu, bo to nie byl czas teraźniejszy.

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko

#19 malenka

malenka
  • Użytkownik
  • 3174 postów

Napisano 14 styczeń 2011 - 20:35

i najwazniejsze winny poniosl kare na koncu.

aleś SPOILERA zrobiła :P
ale tak czy siak sobie obejrzę, sama fabuła mnie zaciekawiła.

ostatnio nie oglądam niestety za dużo ale...
NIE POLECAM
"Ciacho" - komedia która miała być wreszcie dobrą polską komedią, a okazała się jakimś filmem bez ładu i składu na którym zaśmiałam się dosłownie parę razy. Chyba Małaszyński był tam najlepszy- on jest dobry w graniu idiotów. Reszta... szkoda gadać.

POLECAM
"Przeboje i podboje"- film o właścicielu sklepu z płytami, który gorączkowo pragnie odzyskać swoją dziewczynę i przy tym ma różne ciekawe rozkminy. W roli głównej mój ukochany John Cusack (nominowany za tą rolę do złotego globu) no i w drugoplanowej roli Jack Balck, którego lubię i jako aktora i muzyka :D

pamietnik to film na podstwie ksiazki

si, Sparks napisał ;-)
"So I find a reason to shave my legs Each single morning..."

#20 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 15 styczeń 2011 - 08:50

pamietnik to film na podstwie ksiazk

si

nosalgie aniola

tak film jest naprawde dobry, godny polecenia.

NIE POLECAM
"Ciacho

a myslałam że tylko ja jakaś nietego. NUDA.Wogole mnie nie śmieszył.. :roll:
Nie polecam
Linia Życia - Przygoda z pogranicza życia i śmierci. Grupka studentów medycyny podejmuje wyzwanie, postanawiają przekonać się co dzieje się po śmierci z człowiekiem. Ma im w tym pomóc naukowe podejście, w tym celu przygotowywują specjalną salę i wyposażenie reanimacyjne, potem po kolei przy pomocy leków wprowadzają się w stan śmierci. Dla każdego z nich jest to zupełnie inne, osobiste przeżycie, które ma jednak wspólną cechę, wyciąga z zakamarków pamięci głęboko ukrywane zdarzenia sprzed lat
temat dobry, wykonanie średnie... nie zrobił na mnie wrażenia.
POLECAM i to bardzo
Chłopiec w pasiastej piżamie - film naprawde dobry.Poruszajacy, wart obejrzenia.
Lata 40-te, czas wojny. Bruno ma 8 lat mieszka w Berlinie razem z siostrą i rodzicami. Jednak pewnego dnia rodzina przenosi się na wieś, aby towarzyszyć ojcu – niemieckiemu oficerowi - w jego nowej pracy. Bruno łamie zakaz opuszczania nowego domu i poznaje okolicę. W ten sposób zaprzyjaźnia się ze Szmulem – chłopcem, który mieszka w innym, nieznanym świecie za kolczastym ogrodzeniem...

Załączone miniatury

• 7347382_2.jpg

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych