Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.


Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Muffinki-pychotki na różne sposoby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
151 odpowiedzi w tym temacie

#141 Madź

Madź

    heksa

  • Użytkownik
  • 4069 postów

Napisano 21 grudzień 2014 - 21:32

musisz mieć blache do muffinek, nie ma innej rady, po moich pierwszych sobie taką sprawiłam, bo sie wylewały właśnie (ale i tak upiekłam i były pyszne :lol: )


“One, remember to look up at the stars and not down at your feet.
Two, never give up work. Work gives you meaning and purpose and life is empty without it.
Three, if you are lucky enough to find love, remember it is there and don't throw it away.”
 

#142 Findmysky.

Findmysky.

    słaba, ale udźwignie

  • Użytkownik
  • 1069 postów

Napisano 21 grudzień 2014 - 22:20

musisz mieć blache do muffinek, nie ma innej rady, po moich pierwszych sobie taką sprawiłam, bo sie wylewały właśnie (ale i tak upiekłam i były pyszne :lol: )

Ja póki nie miałam blaszki to wkładałam dwie papilotki na muffiny (żeby były sztywniejsze) i dopiero wlewałam ciasto. Ale z blaszką o wiele wygodniej! :)


''W życiu często by­wamy poniewiera­ni, dep­ta­ni, upo­karza­ni i ob­rażani, a mi­mo to wciąż jes­teśmy ty­le sa­mo warci''

#143 Madź

Madź

    heksa

  • Użytkownik
  • 4069 postów

Napisano 25 styczeń 2015 - 18:19

@elizabeth, wrzucisz przepis na te kinderkowe babeczki?  <mniami2>


“One, remember to look up at the stars and not down at your feet.
Two, never give up work. Work gives you meaning and purpose and life is empty without it.
Three, if you are lucky enough to find love, remember it is there and don't throw it away.”
 

#144 Olenka

Olenka

    Yeah!

  • Użytkownik
  • 8138 postów

Napisano 25 styczeń 2015 - 19:15


wrzucisz przepis na te kinderkowe babeczki?

 

I ja się podłącze, bo mnie zaciekawiły, a dawno żadnych nie robiłam. :)


“We all have two lives. The second one starts when we realize that we only have one”

#145 elizabeth

elizabeth

    lady

  • Użytkownik
  • 7114 postów

Napisano 25 styczeń 2015 - 20:46

Są przepyszne!

 

Muffinki kinder bueno

 

Składniki

Ciasto:
- 200g. masła
- 50g. cukru pudru
- 1 łyżka proszku do pieczenia
- 3 jaja
- 4 łyżki mleka
- 1/2 tabliczki gorzkiej czekolady
- 4 łyżki nutelli
- 2 łyżki masła orzechowego
- 170g. mąki
- kilka kropel esencji wanilii

Krem:
- 150g., serka Philadelphia
- 3 łyżki nutelli

Dodatkowo:
- kilkanaście orzechów laskowych

 

 

Sposób przygotowania 1.

Ciasto: Miękkie masło ucieramy z cukrem na puszystą masę. Dodajemy jajka, esencje, mleko i miksujemy. Mąkę przesiewamy z proszkiem. Dodajemy stopniowo do ciasta. Czekoladę kruszymy w małe kawałeczki. Dodajemy do ciasta. Nutelle i masło orzechowe na sam koniec i wszystko razem miksujemy na małych obrotach.

2.

Ciasto nakładamy do foremek do połowy i wsadzamy do nagrzanego piekarnika w 160-170 stopni na ok. 20-25 min, do suchego patyczka.

3.

Krem: Do serka dodajemy nutelle i mieszamy. Następnie przekładamy do rękawa cukierniczego i robimy wzorki na babeczkach. Na każdej kładziemy orzeszek na czubku kremu.

 

 

źródło: przyslijprzepis.pl

 

 

thumb_300x0_10_w.jpg


<serducho>
Nie mówmy o zmartwieniach,to nie jest dobry temat

są z nami zawsze, chcesz czy nie.

Pomówmy o nas samych, uczyńmy wielkie plany

być może kiedyś spełnią się?

Gdy już zdobędę mnóstwo pieniędzy

w najbliższym niebie, kupię ci księżyc!
 

65vqegz2wjpc3llf.png

 


#146 smoczkowa

smoczkowa
  • Użytkownik
  • 645 postów
  • LokalizacjaMiasto :D
  • Wzrost:156
  • Włosy:ciemne
  • Stan:wydana za mąż :)
  • Partner:M...
  • Nastrój:Neutralna
  • Odznaczenia:
    Odznaczenia użytkownika

Napisano 26 styczeń 2015 - 23:41

magdaaaa tak wlewałam tylko do papierków. Teraz po prostu robie ciasto jak na babeczki wlewam do blachy i juz. Mam zwykle ciasto.


Love Love Love


#147 Findmysky.

Findmysky.

    słaba, ale udźwignie

  • Użytkownik
  • 1069 postów

Napisano 03 luty 2015 - 14:23

Jeśli ktoś lubi ciasto zebra, to zasmakują mu też takie muffiny. Ja już robiłam kilkakrotnie. ;)

 

 

Składniki:

- 2 szklanki mąki
- 1 łyżka mąki ziemniaczanej
- 0,5 szklanki cukru (lub 2/3 jeśli wolisz słodsze wypieki)
- 1 łyżka cukru z prawdziwą wanilią
- 2 jajka (lub jedno duże)
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia
- 1 łyżeczka sody
- szczypta soli
- 1 szklanka mleka
- 0,5 szklanki oleju (można zastąpić 100 g miękkiego masła - wtedy ucieramy je najpierw z cukrem, a później dodajemy jajka)

Dodatkowo: 

- łyżka mąki
- łyżka gorzkiego kakao

Przygotowanie: 

1. Rozgrzewamy piekarnik do 200 stopni. W jednej misce mieszamy mąkę z proszkiem do pieczenia, sodą i mąką ziemniaczaną. W drugiej misce ucieramy jajka z cukrem i cukrem waniliowym. Następnie, cały czas miksując, dodajemy olej i mleko. Na koniec wsypujemy mieszankę z mąką.

2. Dzielimy masę na dwie części. Do jednej dodajemy łyżkę mąki i chwilę miksujemy. Do drugiej dodajemy łyżkę kakao. Ważne, żeby zrobić to w tej kolejności, żeby ciemna masa z miksera nie zabrudziła nam jasnej ;)

3. Blaszkę do pieczenia muffinek wykładamy papilotkami. Do każdej łyżką nakładamy masę na zmianę ciemna - jasna. Na koniec robimy na wierzchu "esy-floresy". Przygotowując "normalne" ciasto zebrę masę nakłada się od środka i na środek warstwy białej wylewa się ciemną itp, żeby powstały paski. Tutaj też tak robiłam, choć nie ma to większego znaczenia, bo muffinek nie podajemy przecież pokrojonych w kawałki;) Wydaje mi się, że bardziej istotne jest właśnie "namalowanie" wzorków na wierzchu.

4. Pieczemy ok. 20 - 30 minut, w połowie pieczenia zmniejszamy temperaturę do 180 stopni. Wykałaczką sprawdzamy czy są w środku już suche.

 

www.tysiacsmakow.eu


''W życiu często by­wamy poniewiera­ni, dep­ta­ni, upo­karza­ni i ob­rażani, a mi­mo to wciąż jes­teśmy ty­le sa­mo warci''

#148 Olenka

Olenka

    Yeah!

  • Użytkownik
  • 8138 postów

Napisano 03 luty 2015 - 18:36

Są przepyszne!
Muffinki kinder bueno

 

 

Potwierdzam.

Właśnie skosztowałam, wyszły pyszniutkie. <hihihi1> <hihihi1>

W necie wyczytałam, że to przepis na 12 sztuk, więc zrobiłam podwójnie. Wyszło mi 36 sztuk. <bing1> <bing1>

A to moje małe potworki.

Załączone miniatury

  • cupcake.jpg

“We all have two lives. The second one starts when we realize that we only have one”

#149 elizabeth

elizabeth

    lady

  • Użytkownik
  • 7114 postów

Napisano 03 luty 2015 - 21:05

@Olenka  kurcze, zapomniałam napisać, że mi chyba 18 wyszło z tego przepisu :)

Cieszę się bardzo, że smakowały - teraz próbuj kurczaka w soie winno porowym, bo to moje ostatnie dwa hity :)


<serducho>
Nie mówmy o zmartwieniach,to nie jest dobry temat

są z nami zawsze, chcesz czy nie.

Pomówmy o nas samych, uczyńmy wielkie plany

być może kiedyś spełnią się?

Gdy już zdobędę mnóstwo pieniędzy

w najbliższym niebie, kupię ci księżyc!
 

65vqegz2wjpc3llf.png

 


#150 inqaa

inqaa
  • Moderator
  • 5515 postów

Napisano 03 luty 2015 - 22:41

@Olenka a robiłaś z przepisu eli czy z internetowego? Jak z tego drugiego to podeślij swój :mrgreen:


Keep calm and become a doctor <serducho> // Mission completed <tanczy7>

 

 


#151 Olenka

Olenka

    Yeah!

  • Użytkownik
  • 8138 postów

Napisano 04 luty 2015 - 09:15

@inqaa robilam z przepisu eli. Tylko wszystkie skladniki pomnozylam przez dwa.
Na stronce ze zrodla znalazlam info ze to przepis na 12 babeczek. A u mnie 12 sztuk babeczek to malo. 😜
“We all have two lives. The second one starts when we realize that we only have one”

#152 magdaaaaa

magdaaaaa

    ..lekko próżna flirciara..

  • Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 10 kwiecień 2016 - 15:00

@włoczykijka obiecany przepis na babeczki 200 g fety 400 g maki 2 jajka 130 gr stopionego masła 2 lyzeczki proszku 1 szklanka mleka. przyprawy wedle uznania. suche do suchych, mokre z mokrymi, wymieszac wrzucic rozdrobniona fete , wymieszac. 20 min w 180 stopniach

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko
 






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych