Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Biżuteria Artemiro

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Brak pomysłu na siebie po studiach

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 Roxi

Roxi
  • Użytkownik
  • 3496 postów

Napisano 13 luty 2010 - 11:30

mloda, muszę się zgodzić z niedoceniona, właściwie jak przeczytałam Twój pierwszy post z tym temacie to od razu pomyslałam o tym samym co niedoceniona. Według mnie jesteś na zakręcie życiowym i niestety trochę sie nad soba użalasz...Ja również wiem cos o tym, w liceum marzyłam o studiach medycznych, marzyły mi się te wszystkie zajęcia (nawet w prosektorium) :-| i co? poszłam na prawo! Na kierunek o którym nigdy nie myślałam :!: :roll: poszłam tam dlatego bo zawaliłam egzaminy na biotechnologie i wszyscy moi znajomi juz się gdzieś podostawali i mnie głupio było tak nigdzie nie pójść! Przez pierwsze 2,5 roku żałowałam bo materiału jest na tym kierunku na prawdę sporo, ale później polubiłam te studia, zaczęłam sie nimi interesowac i je skończyłam i w ogóle nie żałuję zastanawiam sie nad podyplomóka podczas gdy kiedyś myślałam byle by je tylko skończyć. A medycyna, biologia- teraz już nie żałujże tam nie poszłam a wrecz cieszę sie że sie tam nie dostałam i nie probowałam dalej. Moim życiem w pewnym momencie zarządził szcześliwy przypadek. Kiedyś tez załamywałam ręce nad pracą a rczej jej brakiem, ale wiem i jestem tego pwena ze to My jesteśmy kowalami własnego losu i od nas zalezy wszysto (no i może trosze od przypadku :-D )znalzałam prace która mnie satysfakcjonuje ale nie jest moim szczytem marzeń bo wiem że mogę więcej, i wiem tez że gdybym w pewnym momencie nie zmieniła swojego podejśca to bym teraz tkwiła w takim samym marnym punkcie jak Ty, a wiec kobieto pamiętaj! weż sie w garść zacznij szukać pracy, nabierz pewności siebie! uskładaj sobie pieniadze na wyjazd do dużego miasta jeśli tego na prawde chcesz, zacznij studia związane z byciem strażnikiem granicznym bo chyba tego chcesz no nie? Tylko strach powoduje że sie wahasz! Idź na żywioł! ;-)

#22 Kajka28

Kajka28
  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 29 maj 2010 - 18:55

Będąc na obecnych studiach cały czas myślałam że złoże papiery do straży granicznej, ale teraz już nie wiem czy to dobry pomysł..

mam tylko jedną uwagę, ja bym Ci radziła złożyć papiery i wtedy zacząć się namyślać :-) , proces rekrutacyjny obecnie trwa nawet 1,5 roku, a w niektórych przypadkach nawet 2 (!!). Jak pójdzie dobrze, to może się w roku zamknąć. Mój znajomy składał papiery w grudniu, jeszcze nie zakończył pierwszego etapu rekrutacji, jest dopiero po wariografie i od dłuższego czasu czeka na wyniki. Potem jeszcze długie czekanie na II etap, potem długie czekanie na wcielenie. Poza tym teraz wchodzi niekorzystny dla osób po studiach system szkolenie, czyli po szkoleniu jest ten sam stopien dla osób ze srednim (a nawet niższym) i wyższym wykształceniem, co oczywiście wiąże się ze znaczne niższą pensja.

#23 Sylwia205

Sylwia205
  • Użytkownik
  • 55 postów

Napisano 26 luty 2011 - 19:38

Wyluzuj trochę. Czasami życie samo niesie rozwiązania...

#24 marcza

marcza
  • Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 17 grudzień 2011 - 14:31

doskonale znam ten kłopot, mi po studiach pomógł zbieg okoliczności. ktośtam sie dobze wypowiedział na mój temat, ktoś inny to podłapał i zaproponował pracę. teraz dokadnie z tym samym zmaga sie mój brat. Jest w Kielcach i nagle zostaje tylko poerspektywa pracy w sklepie odzieżowym. To spory stres

#25 tinabik

tinabik
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 16 styczeń 2016 - 11:35

.

Macie jakieś pomysły na własną działalność gospodarczą?

Dużo szukałam i obecnie niestety jestem bezrobotna, ale w urzędzie pracy powiedzieli mi że mogę poszukać sobie firm oferujących kursy, a urząd mi to opłaci.

Zastanawiałam się nad kursami fryzjerskimi, szczególnie zwróciło moją uwagę ...u, gdzie mają szkolenia z przedłużania włosów.

Czy myślicie, że warto skorzystać? Chyba teraz każda kobieta chce ładnie wyglądać i może miałabym szansę wreszcie mieć przyzwoite zajęcie :)

#26 Nikkaaa

Nikkaaa
  • Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 20 styczeń 2016 - 14:02

mnie tez satrasznie stresuje co bedzie ze mna po studiach :( studiuje kulturoznawstwo i ciagle szukam pomyslu na swoja przyszlosc :/ chyba wlasnie tak jak mowi tinabik zaloze jakas wlasna firme. jestem nerwowa osoba, kazda sytuacja stresowa to dla mnie obowiazkowo melisa a bez nervomixu nie ruszam sie z domu :/  na razie pomyslow na dzialalnosc gospodarcza u mnie brak. chcialabym zalozyc cos zwiazanego z nowymi mediami ;)

#27 adena

adena
  • Użytkownik
  • 106 postów

Napisano 26 wrzesień 2017 - 11:43

Chyba warto też pomyśleć o dodatkowych kursach, studiach podyplomowych. Sama się za takimi rozglądam, wiem że to jż ostatni dzwonek ale lepiej późno niż wcale. Myślicie że kierunki związane z mediami społecznościowymi mają teraz przyszłość?

#28 MarcDol06

MarcDol06
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 30 wrzesień 2017 - 23:30

Wyluzuj trochę. Czasami życie samo niesie rozwiązania...

Coś w tym jest. Niemniej, sama mówisz, że życie nie zawsze niesie rozwiązania. Swoją drogą wydaje mi się, że to wina samych ludzi. Zgodzisz się ze mną?

Użytkownik MarcDol06 edytował ten post 30 wrzesień 2017 - 23:32

Samotnym jest się tylko wtedy, gdy ma się na to czas.