Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Temacik dla mam

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1183 odpowiedzi w tym temacie

#1 calineczka

calineczka
  • Użytkownik
  • 7470 postów

Napisano 04 lipiec 2007 - 19:43

Tak sobie pomyslałam ,że sympatycznie byłoby jeśli mamusie chciałyby wymienić sie swoimi doświadczeniami w wychowywaniu dzieci!
Co je zaskoczyło pozytywnie a co negatywnie ;-)

Oraz jak radza sobie w trudnych sytuacjach!!

Dołączona grafika
Dołączona grafika

#2 mamusia22

mamusia22
  • Użytkownik
  • 145 postów

Napisano 04 lipiec 2007 - 21:26

Ja jestem mama juz od 15 miesiecy. Urodziłam synka gdy miałam 20lat wiec bylam bardzo(no moze nie az tak)młoda, na poczatku była cieżko, ale z biegiem czasu jak widziałam jak mały robił postepy to rosłam w dume.Teraz jestem dumna niczym paw, a jeszcze duzo mam przed soba.
Filipek

#3 calineczka

calineczka
  • Użytkownik
  • 7470 postów

Napisano 04 lipiec 2007 - 21:29

Synek juz chodzi :?: :?:
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#4 Belana

Belana
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 08 lipiec 2007 - 23:53

Ja moge powiedziec ze mam chyba juz troche wiecej doswiadczenia w wychowaniu ,mam dwie corki w wieku 16 i 8 lat .Co moge tak w skrocie powiedziec to to ze drugie dziecko wychowuje sie latwiej ,jako mloda matka przy pierwszym dziecku mialam duzo strachu i nie potrzebnie ale to dopiero teraz moge tak powiedziec majac juz drugie dziecko.
Piszesz mamusia22 ze na poczatku bylo ciezko ,to kazda mloda matka tak ma ,ale niechce mowic o doswiadczeniu bo to nie potrzebne przy wychowywaniu na poczatku to przychodzi samo,zostajesz matka i to automatycznie wszystko przychodzi :-D .Bardzo chetnie porozmawiam z wami na temat dzieci bo to jest temat bez konca ,ciekawy i wesoly .

#5 Madzia81

Madzia81
  • Użytkownik
  • 4508 postów

Napisano 09 lipiec 2007 - 09:20

Belana szczęściara, dwie córy :)

w wieku 16 i 8 lat

to nie za duża różnica między nimi? dogadują się jakoś?

FORUM DLA MAM

img-2006082601201230.png

200901181556.png

#6 Belana

Belana
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 09 lipiec 2007 - 15:56

No wlasnie roznica jest duza i nie jest latwo w wychowaniu ,w sumie to mielismy zostac przy jednym dziecku drugie nam sie przytrafilo ale kochamy nasze corki jednakowo.Musialam i musze nawet do tej pory bardzo uwazac co robie zeby ta starsza corka nie byla pokrzywdzona ,wiadomo ze przy malym dziecku musisz wiecej przebywac niz przy takim co jest juz prawie samodzielne ,od samego poczatku codziennie rozmawialam z ta starsza corka ze dzidzius nie potrafi sam tego czy tamtego itp.,ciagle trzeba uwazac bo dziecko sie robi zazdrosne ,naprawde nie jest latwo .Nawet teraz kiedy juz obydwie sa starsze sa czasami u nas problemy,sa rzeczy ktore ta starsza corka musi zrobic a ta mlodsza tego jeszcze nie potrafi i tu juz jest bunt ..dlaczego ja a ona nie i tak ciagle .Czy sie dogaduja ...sa rzeczy przy ktorych sie dogaduja ale sa rzeczy ze nie i nawet ja nic nie pomoge bo wiek 16 lat nastolatka nie dogada sie na pare tematow z dzieckiem ktory ma 8 lat :mrgreen: Ale wiem ze jak ta mlodsza bedzie miala tak 17 lat to wtedy napewno beda mialy wspolny jezyk .

#7 Madzia81

Madzia81
  • Użytkownik
  • 4508 postów

Napisano 09 lipiec 2007 - 19:21

ciężka sprawa z tymi dziećmi ;-)
dlatego ja to bym tak chciała różnicę między jednym a drugim 2, 3 lata, nie więcej....a jak wyjdzie, to się okaże ;-)

FORUM DLA MAM

img-2006082601201230.png

200901181556.png

#8 Belana

Belana
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 09 lipiec 2007 - 20:38

I wlasnie o to chodzi ..nie zawsze wychodzi jak by sie to chcialo :-D

#9 calineczka

calineczka
  • Użytkownik
  • 7470 postów

Napisano 10 lipiec 2007 - 11:11

Ja co prawda swoich dzieci nie mam , ale opiekuję sie często (prawie codziennie) moja chrześniaczką 2 letnia bratanicą. To niesamowite jak robi postepy kiedy uczy sie nowych czynności a teraz jest na etapie nauki mówienia :-D i uczenia wołania siusiu. :mrgreen: :mrgreen:

Uwielbia tańczyc i pozować do zdjęć :mrgreen: :mrgreen: potrafi rozbawić każdego :mrgreen: :mrgreen:

Dołączona grafika
Dołączona grafika

#10 mamusia22

mamusia22
  • Użytkownik
  • 145 postów

Napisano 24 lipiec 2007 - 21:05

Synek juz chodzi :?: :?:

juz biega, wspina sie i broi

[ Dodano: 2007-07-24, 22:08 ]
ja mam dwie siostry 19 i 8 lat-miedzi mna a nia jest 13 lat roznicy, a miedzy starsza siostra mojego meza a najmlodszym bratem 23 lata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Filipek

#11 twojbuziaczek

twojbuziaczek
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 28 lipiec 2007 - 22:34

a ja tu cos znalazlam wiec chcialam podac linka dla mam :-)

#12 madzia

madzia
  • Użytkownik
  • 6640 postów

Napisano 29 lipiec 2007 - 09:28

twojbuziaczek, zamiast pisac o tym w kazdym temacie wstaw linka lub wyslij mi czy innej moderatorce. Zobaczymy co to za stronka ;-) byleby regulaminu nie lamala :-)
Nigdy nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.

#13 twojbuziaczek

twojbuziaczek
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 30 lipiec 2007 - 20:14

no to tu mam wreszcie te super stronke dla mam zarowno tych przyszlych jak i tych co juz sa nimi od jakiegos czasu http://www.9fashion.pl/porady.php :->

[ Dodano: 2007-07-30, 21:15 ]
Dołączona grafika

#14 luna

luna
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 31 lipiec 2007 - 12:50

moja Ania już duża,zamężna i bardzo tęsknię do czasów kiedy była malutka-było cudowne dziecko.
Dziś chiałabym cieszyć się wnukami,ale wygląda na to że nie bardzo mi się da.czasy dziwne dzieci nie chcą mieć dzieci bo praca i nie wiadomo co z macierzyńskim itd.
Ech zazdroszę Wam.

#15 calineczka

calineczka
  • Użytkownik
  • 7470 postów

Napisano 01 sierpień 2007 - 07:41

U nas w rodzinie od jakiegoś miesiąca uczymy moją bratanicę wołać siusiu. Chodzi bez pieluchy więc trzeb co chwila pytać :!: :!:

Najlepsze , że jak sie pyta co ciągle , że nie chce i nie chce a potem na ostatnia chwilę <bezradny></span> <bezradny></span> siada.
Ala są juz postępy ;-) ;-)
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#16 luna

luna
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 01 sierpień 2007 - 07:50

Moja Ania spadła z nocnika (dawniej były takie garki) i potem trzeba było trzymać nocnik, ale tak się zaparła że potem stał stołeczek w łazience i chodziła jak "duża" Ania- jak to sama określała

#17 kasia69

kasia69
  • Użytkownik
  • 93 postów

Napisano 02 sierpień 2007 - 15:00

a ja jestem mam dwojki dzieci:dziewczynki 7 letniej i chlopca 3,5 letniego.Moje dzieci zupelnie nie zgadzaja sie ze soba.Nie wiem czy to roznica wieku czy plci,ale sa jak pies z kotem <bezradny></span>

#18 Guest_Kociak_*

Guest_Kociak_*
  • Gość

Napisano 02 sierpień 2007 - 17:16

Nie wiem czy to roznica wieku czy plci,ale sa jak pies z kotem <bezradny></span>

Pewnie i to i to. Małe dzieci w ogóle raczej ze sobą się kłócą niż lubią, a co dopiero jak są innych płci. Trzeba przetrwać ;) Nie ma innej rady ;)

#19 kasia69

kasia69
  • Użytkownik
  • 93 postów

Napisano 03 sierpień 2007 - 08:53

Trzeba przetrwać ;) Nie ma innej rady ;)

no wlasnie,tylko ze czsem mi brakuje cierpliwosci.Takie dwa male kurduple,a jak cie moga latwo wyprowadzic z rownowagi <bezradny></span>

#20 Guest_niki_*

Guest_niki_*
  • Gość

Napisano 04 sierpień 2007 - 12:20

kasia69 masz dwujęzyczne dzieci?