Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Niezbędne wyposażenie domu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

#1 halynka

halynka

mamuśka

• Użytkownik
  • 5649 postów

Napisano 31 sierpień 2009 - 12:00

Dziewczyny proszę was żebyście napisały czego używacie na co dzień bez czego się nie da obejść (sprzęt ale także jakieś środki, małe narzędzi itp.) Wszystko co gospodyni w domu mieć powinna :D

201401111762.png

km5skrhmtofzztsl.png

#2 magdaaaaa

magdaaaaa

..lekko próżna flirciara..

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 31 sierpień 2009 - 19:25

tego jest mnóstwo <bezradny></span> wiele by tu pisać

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko

#3 ivonka

ivonka
  • Użytkownik
  • 487 postów

Napisano 31 sierpień 2009 - 20:22

tego jest mnóstwo

no właśnie i praktycznie wszystko można wymienić :-D chociażby nóż w kuchni :-)

#4 halynka

halynka

mamuśka

• Użytkownik
  • 5649 postów

Napisano 31 sierpień 2009 - 20:30

Nie chodzi mi o takie podstawy, ale o wasze "perełki"
wymieńcie proszę choć kilka przykładów

201401111762.png

km5skrhmtofzztsl.png

#5 viola

viola
  • Użytkownik
  • 8330 postów

Napisano 12 styczeń 2010 - 11:20

Dla mnie niezbednym wyposazeniem obecnie w domu jest zmywarka do naczyn .Nie dosc ,ze rzeczywiscie sa bardzo duze oszczednosci na wodzie ,dzieki niej ,to jeszcze nie musze stac pol godziny przy zlewie i zmywac po wszystkich domownikach.Tu talerzyk,tam szklaneczka.Dzieki temu swietnemu urzadzeniu moge przeznaczyc swoj czas na chociazby czytanie waszych opini i przegladania forum. ;-)

#6 magdaaaaa

magdaaaaa

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 14 styczeń 2010 - 11:22

Dla mnie niezbednym wyposazeniem obecnie w domu jest zmywarka

to zalezy ile osób jest i ile sie ma zastawy stołowej ;-)

Ale mysle ze mikrofalówka jest moze nie niezbedna ale bardzo sie przydaje , kiedys uwazałam ze mozna sie bez niej obejsc , a teraz np.obiad podgrzewam w kuchence , rybe rozmrazam , a nie czekam az sama sie rozmrozi.
Zwykla bez bajerów mozna kupic za troszke ponad 100 zł , wiec mozna zainwestowac.

#7 depre

depre
  • Użytkownik
  • 632 postów

Napisano 16 styczeń 2010 - 13:28

to chyba zależy jakie kto ma przyzwyczajenia...

Ja np mikrofalówki nie używam bo jest niezdrowa :) a inni nie moga się bez niej obejść :) no ale np każdy używa robota kuchennego- chyba że ktoś nie gotuje bądz nie piecze ciast:) lodówki piekarnika itp.
Już nie panna a żona :*

#8 tuptunio

tuptunio
  • Użytkownik
  • 4235 postów

Napisano 16 styczeń 2010 - 15:54

każdy używa robota kuchennego- chyba że ktoś nie gotuje bądz nie piecze ciast

ja praktycznie nie używam, a gotuje i pieke też dość sporo :-P
Dołączona grafika

w jakim języku myśli głuchy od urodzenia?

#9 magdaaaaa

magdaaaaa

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 16 styczeń 2010 - 16:13

depre napisał/a:
każdy używa robota kuchennego- chyba że ktoś nie gotuje bądz nie piecze ciast

ja praktycznie nie używam, a gotuje i pieke też dość sporo

to to zalezy od przyzwyczajen , ja np zawsze nalesniki mieszam mikserem , a moja bratowa łyżka.
Czasem sie nie uzywa robota kuchennego bo co prawda ułatwia prace ale potem trzeba go myć :-) a niktóre maja duzo elemntów sobie.
Mysle ze mozna sie objesc bez niego , ale przydaje sie napewno.

#10 indonezjaa

indonezjaa
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 26 styczeń 2010 - 20:28

Ja np mikrofalówki nie używam bo jest niezdrowa

to chyba taka sprzed 15 lat ;-)
Ludzie mogą należeć do nas tylko we wspomnieniach.

#11 ko-rnik

ko-rnik
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 03 maj 2010 - 21:16

Dużo zależy od osoby która korzysta z tych urządzeń. Dla mnie nr 1 jest mikrofalówka oprócz odgrzewania gotuje w niej na parze bo przede wszystkim szybciej a przy okazji zdrowiej. Następnie zmywarka bo co tu mówić uprzyjemnia sprzątanie. Kolejna rzecz to ... ściereczka z mikrofibry bo mogę nią wszystko posprzątać (prawie) bez ostrych środków.

#12 nie(d)oceniona

nie(d)oceniona
  • Zarządca
  • 10527 postów

Napisano 23 czerwiec 2013 - 13:45

Heh. Dopiero teraz sobie uświadamiam jak wielką wygodą jest... pralka. Bo jej nie posiadam. A pranie ręczne to koszmar. O ile jeszcze jakieś bluzki są w miarę ok, o tyle spodnie czy pościel to ma-sa-kra!

Mikrofala? Przydała mi sie ze 2 razy przez ostatnie 2 miesiące. Prędzej wolałabym czajnik elektryczny, bo jestem do niego przyzwyczajona, i znów mi go zabrakło. :lol:

Bez zmywarki spokojnie idzie sie obyć. Poza tym na cholere mi ona dla mnie samej :lol:

*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny. 

#13 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 23 czerwiec 2013 - 18:20

o bez pralki to ani rusz. Ostatnio sie zepsula,wiec bylo pranie w raczkach
mikrofali nie mamy,ale zastanawiam sie nad kupnem
czajnik elektryczny- wole niz zwykly bo woda raz dwa sie gotuje. my mamy z porcelany nie plastik i polecam, )
robot kuchenny moze byc i nie musi, placki ziemniaczane robi sie raz dwa, i wole to niz scierac ziemniaki na tarce .
zmywarka - nie mamy miejsca, kuchnia mala, zreszta nas tylko troje ...jakby rodzina byla duza to pewnie.

mikser - blender - super sprawa i musi byc. Koktajle...zupki...
chociaz nalesniki to traktuje trzepaczka nie mikserem
deska do prasowanie - zbedna
zelazko - no wiadomo musi byc :-P

Teraz jest duzo urzadzen do kuchni ktore maja ulatwic zycie, a wedlug mnie sa zbedne

#14 Aspirynkaaa

Aspirynkaaa

I do!

• Użytkownik
  • 3516 postów

Napisano 23 czerwiec 2013 - 22:34

pralka

Ja nie miałam na pierwszym roku studiów i to był KOSZMAR. Najgorzej wspominam próby wyprania ręczników. :lol:

Mikrofala

U nas Brzydki sporo używa, ja niewiele, ale uważam, że dobrze mieć. ;-)

zmywarki

Dopóki jesteśmy we dwoje, to owszem- nie potrzebna. Na razie nie ma też gdzie postawić. Jak nas się zrobi więcej, to już bym chciała. :mrgreen:

czajnik elektryczny

Ja też mam porcelanowy i jest przepiękny. Nasz stoi u rodziców w piwnicy i czeka na "moją kuchnię", bo tutaj jest zwykły plastikowy, więc tamtego mi szkoda. Zresztą my i tak częściej używamy tego do postawienia na platkę.

robot kuchenny

Nie mamy. Wczoraj z mamą dyskutowałam, czy warto, żebyśmy kupili. Nadal nie wiem. Chyba na razie sobie daruję, bo nie do końca jestem przekonana, do czego miałabym go używać.

mikser - blender

Tak samo jak z czajnikiem elektrycznym- blender czeka na "moją kuchnię" albo małego pożeracza zupek w swoim kartonie. A teraz mamy taki najzwyklejszy mikser, który dostałam w spadku po mamie. Robię sporo ciast, więc nie wypbrażam sobie nie mieć wcale. ;-)

-Mamusiu, czy miałaś kiedyś marzenie?

-Miałam, idzie teraz koło mnie i trzyma mnie za rękę! dzieci139.gifdzieci139.gif

#15 inqaa

inqaa
  • Moderator
  • 5501 postów

Napisano 23 czerwiec 2013 - 22:39

U mnie w domu przyszłym w którym będę mieszkać z rodziną KONIECZNIE będzie musiała być zmywarka ( oczywiście oprócz tych wszystkich niezbędnych urządzeń typu pralka) :-P Nienawidzę zmywać, oddam wszystko za to aby ktoś inny to robił. No chyba że mój facet to będzie robił :lol:

Keep calm and become a doctor <serducho> 

#16 Riia

Riia
  • Użytkownik
  • 1901 postów

Napisano 24 czerwiec 2013 - 08:19

Pralka
Musi być. Jak mi się na studiach popsuła i musiałam np dżinsy czy ręczniki wozić do domu to pierwsze co kupiłam jak się przeprowadziłam do właśnie pralkę :)

Odkurzacz
Nie potrafiłabym sprzątać bez niego. Kiedyś kiedy nie miałam worków, a była niedziela, więc nie mogłam kupić postanowiłam pozamiatać :shock: nigdy więcej.

Mikser
Bo robię dużo naleśników i bez tego byłoby naprawdę ciężko. Nie lubię grudek w cieście.

Kuchenka z piecykiem
Ani rusz bez tego :)

Zmywarki mieć nie muszę bo zanim bym nazbierała aby nastawić to bym nie miała z czym pić :) Nigdy nie będę miała mikrofali, bo nie jem z niej odgrzanych rzeczy. Czajnik tylko na gaz, bo szkoda mi prądu i woda inaczej smakuje (bo ja piję gotowaną)

I przydaje się żelazko czy suszarka, chociaż używam baaaaaaaardzo rzadko, ale zazwyczaj w momentach kryzysowych.

Każdy z nas urodził się ateistą

#17 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 24 czerwiec 2013 - 09:44

Odkurzacz

hehe zapomnilam o nim :P
faktycznie, wazny. Przez rok nie mielismy, i bylo zamiatanie. Da sie bez niego obyc ale wygodniej gdy jest;)
Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim

#18 89kasienka89

89kasienka89
  • Użytkownik
  • 5823 postów

Napisano 24 czerwiec 2013 - 13:22

Dla mnie podstawą jest oczywiście pralka, pamiętam, jak się raz zepsuła i zanim nową kupiliśmy, to tragedia była :P Bluzki to pół biedy, ale spodnie, czy ręczniki, pościel- masakra.

Poza tym robot kuchenny, żelazko ( i jakoś nie umiem prasować na desce do prasowania, wolę kock rozłożyć :P ). Z kuchennych urządzeń to jeszcze maszynka do ziemniaków, tarkowanie ręczne odpada, za dużo roboty. Kupiłam z rok temu taką maszynkę i nie wyobrażam sobie robienia placków ziemniaczanych itp bez niej. Zmywarka jak dla mnie niepotrzebna, bo ja... lubię zmywać naczynia :mrgreen: No odkurzacz też podsatwa, ja niedawno kupiłam nowy z jedną końcówką do zbierania m.in. włosów.
Miłość, marzenia, uczucia i myśli,
jeszcze raz uwierz w siebie i uwolnij ten instynkt

#19 Riia

Riia
  • Użytkownik
  • 1901 postów

Napisano 24 czerwiec 2013 - 13:30

Z kuchennych urządzeń to jeszcze maszynka do ziemniaków, tarkowanie ręczne odpada, za dużo roboty. Kupiłam z rok temu taką maszynkę i nie wyobrażam sobie robienia placków ziemniaczanych itp bez niej..

Oj tak zapomniałam o tym, ale placki ziemniaczane czy pyzy bez tego byłyby tragedią. Ja mam chyba taką z lat 80-tych :) śmieszna, ale świetna. A że kocham placki to taka maszynka jest niezastąpiona.

Każdy z nas urodził się ateistą

#20 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 24 czerwiec 2013 - 16:01

maszynka do ziemniaków

pierwsze slysze:P
my ziemniaki w robocie ;)

mlynek do kawy. Kiedys rzecz wazna tez juz nie
Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim