Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Znasz swój rozmiar biustonosza?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
159 odpowiedzi w tym temacie

#21 Alisekai

Alisekai
  • Użytkownik
  • 2027 postów

Napisano 22 grudzień 2008 - 17:38

Ananas a wyślij mi linka do tej melisski :D

#22 Ananas

Ananas
  • Użytkownik
  • 660 postów

Napisano 22 grudzień 2008 - 17:39

Alisekai, podaj mi co ci wyszlo z brafittera na rozmiar brytyjski podesle ci tez linka z allegro, z twoim rozmiarem

#23 Alisekai

Alisekai
  • Użytkownik
  • 2027 postów

Napisano 22 grudzień 2008 - 17:41

Rozmiar brytyjski: 65G (30G)
Rozmiar brytyjski, stanik rozciągliwy: 60H (28H)
Rozmiar brytyjski, stanik wyjątkowo ścisliwy: 70F (32F)
Rozmiar polski: 65J
Dzięki :*

#24 Ananas

Ananas
  • Użytkownik
  • 660 postów

Napisano 22 grudzień 2008 - 17:41

masz super rozmiar! wiesz ile slicznych stanikow kupisz na siebie, mnostwo :D
juz ci sle, chwilka ):)

taka ciekawostka...
warto poczytać ;-)
Oto kilka rad, które powinny pomóc Ci w doborze odpowiedniego stanika.
Prezentacja jest skierowana głównie do kobiet z większymi biustami, ponieważ zachowanie takiego biustu autorka zna najlepiej.
Rysunki oraz opisy przedstawiam na podstawie obserwacji biustu o rozmiarze 65G/70F.

OBWÓD BIUSTONOSZA

Zbyt szeroki:

Wady:
Podczas noszenia stanika jego zapięcie nie leży poziomo na linii biustu, ale przesuwa się coraz wyżej.
Biust nie jest dostatecznie podtrzymany opada więc niżej, niż przy dobrze dobranym biustonoszu.
Biust jest podtrzymywany głównie przez ramiączka, które przy dobrze dopasowanym obwodzie powinny dźwigać tylko ok. 10% ciężaru całego biustu. Z tego powodu ramiączka boleśnie wbijają się w ramiona.
Czasami biust wysuwa się dołem ze stanika (fiszbiny nie leżą wtedy na żebrach, ale na piersiach)

Rozwiązanie problemu:
Zmierz się dokładnie pod biustem. Pamiętaj, żeby mocno zacisnąć centymetr. Wynik zawsze zaokrąglaj w dół. Jeżeli otrzymany w ten sposób obwód nadal będzie zbyt luźny - spróbuj kupić węższy.
Pamiętaj, że to, jaki powinien być obwód Twojego stanika, zależy w dużej mierze od ilości Twojej tkanki tłuszczowej i ułożenia żeber. Kobieta, która ma więcej tkanki tłuszczowej, musi kupić węższy obwód niż ta, której wymiary są podobne, ale tkanki tłuszczowej jest mniej. Tkanka tłuszczowa jest miękka i nie daje wystarczającego oparcia. O ile to możliwe, obwód powinien opinać się na żebrach, a nie na niej.

Odpowiedni:

Leży poziomo na linii biustu.
Podczas noszenia biustonosza nie przesuwa się.
Jest dopasowany, ale nie przesadnie ścisły
Zapewnia wystarczające oparcie dla Twojego biustu. Ciężar piersi opiera się na nim, a nie na ramiączkach. Ramiączka nie wbijają Ci się w skórę, a kiedy je zsuniesz – biustonosz nie opada.
W nowym biustonoszu zapinasz go na ostatnią (najluźniejszą) haftkę. Obwód rozciągnie się z czasem, wtedy będziesz go przepinać na coraz węższe.

MISECZKI

Zbyt duże:

Wady:
Piersi nie wypełniają całych miseczek.
Górna krawędź miseczki nie przylega do piersi, ale odstaje.
Piersi nie są wystarczająco zebrane i podtrzymane.
Materiał marszczy się, zwłaszcza po zewnętrznych stronach miseczek.

Rozwiązanie problemu:
Załóż najlepiej dopasowany z Twoich staników i zmierz obwód swojego biustu. Pamiętaj, żeby trzymać centymetr dosyć luźno.
Jeżeli obwód Twojego biustonosza jest dobry – nie zmieniaj go. Przymierz biustonosz o takim samym obwodzie, ale mniejszej miseczce.

Zbyt małe:

Wady:
Linia biustu nie jest gładka, tworzą się wyraźne „bułeczki” wystające ponad miseczki.
„Bułeczki” tworzą się także po zewnętrznych stronach miseczek, biust jest spychany w kierunku pach.
Zewnętrzny kraniec fiszbiny nie celuje w środek pachy.
Materiał marszczy się na czubku piersi.
Fiszbiny nie przylegają do skóry na żebrach/mostku, ale do piersi. (Jeżeli Twoje piersi są osadzone blisko siebie, to przy dobrym rozmiarze miseczki fiszbiny nie muszą płasko przylegać do skóry na mostku).

Rozwiązanie problemu:
Załóż najlepiej dopasowany z Twoich staników i zmierz obwód swojego biustu. Pamiętaj, żeby trzymać centymetr dosyć luźno.
Jeżeli obwód Twojego biustonosza jest dobry – nie zmieniaj go. Przymierz biustonosz o takim samym obwodzie, ale większej miseczce.

Odpowiednie:

Linia biustu jest gładka.
Materiał nie marszczy się, ani nie odstaje.
Patrząc z przodu. kontur piersi nie wychodzi zbyt daleko poza kontur ciała. (To, jak daleko będzie wychodził, zależy od kształtu miseczki).
Zewnętrzne końce fiszbin celują w środek pach.

RAMIĄCZKA

Zbyt długie:

Wady:
Pomimo dobrze dobranego obwodu i odpowiedniej miseczki biust opada zbyt nisko i nie ma ładnego, zaokrąglonego kształtu.
Ramiączka nie leżą cały czas w jednym miejscu, ale przesuwają się lub całkowicie zsuwają z ramion.

Rozwiązanie problemu:
Każdy stanik ma (a przynajmniej mieć powinien) możliwość regulowania długości ramiączek. Ściągnij je tak, aby Twój biust nabrał odpowiedniego kształtu i znalazł się na odpowiedniej wysokości.
Jeśli w Twoim staniku nie ma możliwości regulowania długości ramiączek, bądź nie da się skrócić ich tak bardzo, jak potrzebujesz, nie przejmuj się. Samodzielne skracanie ramiączek nie jest trudne, wystarczą elementarne zdolności posługiwania się igłą i nitką.

Zbyt krótkie:

Wady:
Ramiączka boleśnie wbijają się w skórę na ramionach.
Kiedy zdejmujesz stanik na Twoim ciele zostają odciśnięte ślady po ramiączkach.
Nawet dobrze dopasowany obwód przemieszcza się na plecach podczas noszenia stanika.
Masz wrażenie, że Twój biust jest podciągnięty zbyt wysoko, nie wygląda przez to naturalnie.

Rozwiązanie problemu:
Każdy stanik ma (a przynajmniej mieć powinien) możliwość regulowania długości ramiączek. Wydłuż je tak, aby ramiączka nie wbijały Ci się w skórę, a biust znalazł się na odpowiedniej wysokości.
Jeśli w Twoim staniku nie ma możliwości regulowania długości ramiączek, bądź nie da się ich wydłużyć tak bardzo, jak potrzebujesz, możesz przedłużyć je doszywając do nich kawałek materiału, lub odpruć ramiączka całkowicie i przyszyć inne. Wymaga to odrobinę większych umiejętności niż skracanie, ale nie jest bardzo trudne.

RADY:

Jeżeli zmieniasz obwód stanika na mniejszy - musisz zmienić miseczkę większą (i odwrotnie).
Jeżeli, pomimo odpowiedniego rozmiaru biustonosza, fiszbiny nie celują w środek pachy, to po prostu mierzony model nie jest dla Ciebie odpowiedni. Jego fiszbiny są zbyt szerokie (celują w kierunku pleców) lub zbyt wąskie (wbijają Ci się w skórę).
Pamiętaj, że różne firmy stosują różne rozmiarówki. Dlatego nie bój się eksperymentować z rozmiarami, mierz do skutku i wybierz odpowiedni.
Jeżeli decydujesz się na zakupy internetowe - pamiętaj, że zawsze masz prawo odesłać lub wymienić zamówiony stanik!
Pamiętaj, że tabele rozmiarów mają być dla Ciebie tylko pomocą. W rzeczywistości nie muszą idealnie odpowiadać rozmiarom staników, dlatego warto mierzyć różne rozmiary, nawet te, które według tabeli nie są dla Ciebie odpowiednie.

Koniecznie zajrzyj na forum pod adresem link , gdzie dowiesz się o wiele więcej na temat prawidłowego dobierania staników!

tekst m.b.

przecież wiesz, że nie wstawiamy takich linków

#25 Alisekai

Alisekai
  • Użytkownik
  • 2027 postów

Napisano 22 grudzień 2008 - 17:46

Coś powinnam dla siebie znaleźć ;) Ale najpierw kupię jakiś tani, żeby sprawdzić czy pasuje :)

#26 agta

agta
  • Użytkownik
  • 53 postów

Napisano 22 grudzień 2008 - 17:51

Tylko zanim kupisz poczytaj o danym modelu. Na gazetowym forum jest wiele recenzji staników. Zdarza się, że te tańsze bywają felerne - choć dotyczy to głównie polskich, eksperymentujących marek.

Tylko 5% Polek nosi dobrze dobrany stanik. Wiele kobiet zamiast 75B powinno nosić zupełnie inny rozmiar... Zasada jest prosta - mniejszy obwód i większa miska.

#27 Alisekai

Alisekai
  • Użytkownik
  • 2027 postów

Napisano 22 grudzień 2008 - 17:55

Dobrze wiedzieć. Dzięki za wszystko :)

#28 depre

depre
  • Użytkownik
  • 632 postów

Napisano 22 grudzień 2008 - 22:30

Wyszło mi 60 F- ciekawe gdzie ja taki rozmiar znajde :roll: :roll:

#29 Ananas

Ananas
  • Użytkownik
  • 660 postów

Napisano 22 grudzień 2008 - 22:31

W sklepach internetowych lub na Allegro.

#30 depre

depre
  • Użytkownik
  • 632 postów

Napisano 22 grudzień 2008 - 22:35

W sklepach internetowych lub na Allegro.

tyle że ja raczej jeśli chodzi o bielizne- lubię coś wymacac, wydotykać i ocenić na żywo :mrgreen: :mrgreen: także ciężk kawałek chleba przede mną.
Już nie panna a żona :*

#31 Ananas

Ananas
  • Użytkownik
  • 660 postów

Napisano 22 grudzień 2008 - 22:37

Wystarczy wiedziec jaki sie ma dokladnie rozmiar, kupic wlassciwy i tyle,ewentualnie zwrocic jesli bylo by cos nie tak.
Ja od dawna nie kupilam stanika w sklepie staconarnym bo nie ma misek F , nawet w katowicach a jesli juz to staniki sa w cenach 160-200zl, wole isc na ebay i kupic to samo taniej o 50%., i czekac na przesylke z UK :mrgreen:

#32 agta

agta
  • Użytkownik
  • 53 postów

Napisano 23 grudzień 2008 - 08:39

Bez przesady, jest kilka sklepów w których można dostać obwody poniżej 70 i miski powyżej F. Ceny zazwyczaj odstraszają, ale czasem są również poniżej 100 zł. W Katowicach też jest taki sklep, 6zmysl chyba, ale mogę się mylić i ceny pewnie bardzo wysokie ;)
W niektórych sklepach można nawet liczyć na pomoc przy dobieraniu rozmiaru. Niestety tylko w niektórych, w innych lepiej nie korzystać z takiej pomocy. Sama miałam stanik dobierany w sklepie stacjonarnym, przez ekspedientkę w jedynym w Krakowie sklepie w którym znają się na bra-fittingu. :D
Jeśli mieszka się w mieście w którym znajduje się sklep, w którym można skorzystać z fachowej porady to lepiej pierwszy stanik kupić tam lub chociaż wybrać się tam po poradę i poprzymierzać. Takich sklepów jest niewiele, na pewno jest w Krakowie, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu i Zielonej Górze. Później można kupować w necie, bo zwykle jest dużo taniej. Oczywiście jak nie mamy możliwości kupić w stacjonarnym to można od razu przez internet.

Tylko 5% Polek nosi dobrze dobrany stanik. Wiele kobiet zamiast 75B powinno nosić zupełnie inny rozmiar... Zasada jest prosta - mniejszy obwód i większa miska.

#33 Lady Jo

Lady Jo
  • Użytkownik
  • 180 postów

Napisano 23 grudzień 2008 - 10:45

ostatnio czytałam gdzieś ze źle dopasowany stanik może powodować raka piersi, niektore kobiety sa jednak zbyt uparte, jak moja kolezanka powinna nosić romiar d conajmniej a ona uparcie kupuje c i az razi ze stanik przepołowia jej pierś na pół i to tylko dlatego ze 'nie moze sie pogodzic ze ma taki rozmiar' <bezradny></span>

#34 agta

agta
  • Użytkownik
  • 53 postów

Napisano 23 grudzień 2008 - 10:50

O tak... Wiele kobiet myśli "przecież ja nie mogę mieć takiego kosmicznego biustu" i nie założy biustonosza w rozmiarze 65J ;) Tak jakby założenie innego rozmiaru zmieniało jego rozmiar. A kobiety z małym biustem myślą, że dla nich tylko miseczka A będzie odpowiednia i że rozmiar 60D będzie za duży.

PS. Nie ma czegoś takiego jak rozmiar A, B, C. Rozmiar stanika to liczba i litera ;) Często prowadzi to do nieporozumień. Bo na przykład miska w biustonoszu o rozmiarze 60E i 75E ma inną wielkość. Ta w biustonoszu 60E ma mniej więcej wielkość taką jak miska w 75B ;)

#35 Ananas

Ananas
  • Użytkownik
  • 660 postów

Napisano 23 grudzień 2008 - 11:31

Dokladnie, sklepy stacjonarne w Katowicach są dwa, ale ceny do od 120 w gore, najlepiej isc do sklepu pomierzyc i kupic na allegro ,lub w sklepie uk, bravissimo, brastop, czy freagles, tam stanik dobrej jakosci kupi sie za 50-60-80zl,a nawet i mniej jak sa promocje.
Dobrej jakosci to znaczy dobrym materialem, koronkami i obwodem , ktory nie rozciagnie sie jak w staniku z targu za 20 zl.
A jsli chodzi o obwod to kupuje sie mniejszy, aby przy noszeniu zapinac sie na najluzniejsza haftkę, ktora z czasem sie rozciagnie i bedie mozna zapinac sie na najciasniejsza.

#36 Torii1988

Torii1988
  • Zbanowani
  • 8196 postów

Napisano 24 grudzień 2008 - 07:32

mogę dostać taki link jak obliczyć ten rozmiar??
nie rozumiem czemu link został usunięty

#37 agta

agta
  • Użytkownik
  • 53 postów

Napisano 24 grudzień 2008 - 12:59

Spróbuję wytłumaczyć jak obliczyć rozmiar, bo do tego wcale nie trzeba kalkulatora ;)

Obliczenia należy zacząć od porządnego zmierzenia się, pod biustem i w biuście.

1. Pod biustem mierzymy się bardzo ściśle, najlepiej na wydechu. Od otrzymanego wyniku odejmujemy 5 cm, a następnie zaokrąglamy w dół do wymiaru stanika.

* Przykładowo jeśli pod biustem masz 73cm, odejmujesz 5 cm => 73 cm - 5 cm = 68 cm i zaokrąglasz w dół do 65. Czyli powinnaś kupować staniki, które mają obwód 65.
* Jeśli pod biustem masz 69 cm, to 69 - 5 = 64. Zaokrąglasz w dół, a więc szukasz stanika o obwodzie 60.

2. W biuście mierzymy się luźno, bez ściskania. Najlepiej zmierzyć się zarówno nago, jak i w miękkim biustonoszu. Z dwóch otrzymanych wyników wybieramy większy.

3. Sprawdzamy w tabeli miseczkę. Wypadnie ona na przecięciu dwóch wymiarów - "obniżonego" obwodu pod biustem i obwodu w biuście.

Dołączona grafika

* Pod biustem masz 73 cm, szukasz odpowiedniej miseczki dla obwodu 65. Jeśli w biuście masz 86 cm, wówczas odpowiednią miseczką, będzie DD. Czyli przy wymiarach 73/86 będziesz nosić rozmiar 65DD.
* Pod biustem masz 69 cm, czyli szukasz stanika o obwodzie 60. W biuście masz 94 cm. Wówczas odpowiednim rozmiarem będzie 60GG. Przy wymiarach 69/94 - angielski rozmiar 60GG.

Mam nadzieję, że będzie to zrozumiałe. Jak nie to pozostaje szukać

#38 Ananas

Ananas
  • Użytkownik
  • 660 postów

Napisano 24 grudzień 2008 - 17:33

mogę dostać taki link jak obliczyć ten rozmiar??

wyslalam ci na prv

nie rozumiem czemu link został usunięty

durne zasady.nie dosc, ze czlowiek chce dobrze to zjebe dostanie.

wszystkie informacje mozna znalezc w googlarce.

#39 madzia

madzia
  • Użytkownik
  • 6640 postów

Napisano 25 grudzień 2008 - 17:38

CZasami mam wrazenie, ze nie my tu jestesmy Moderatorami strony.

Jesli jest regulamin i sa moderatorzy to albo sie tego przestrzega albo nie wiem.

To nie miejsce na takie posty.
Nigdy nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.

#40 Torii1988

Torii1988
  • Zbanowani
  • 8196 postów

Napisano 26 grudzień 2008 - 11:06

55 G?? to jest chyba niemożliwe :roll:
ja mam mały biust i zawsze kupuje 75 B