Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Nasze roślinki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
603 odpowiedzi w tym temacie

#1 Diablica666

Diablica666
  • Użytkownik
  • 1419 postów

Napisano 05 czerwiec 2007 - 15:26

Jak już kiedyś wspomniałam mam fioła na punkcie roślin zarówno ogrodowych jak i parapetowych .Wklejam większą połowe mojej kolekcji :)
Jeśli macie jakieś ładne roślinki to chwalcie sie :P może jakiś chabaź od ukochanego :>
Dołączona grafika mandaryneczka wychodowana z pestki :)
Dołączona grafika kaktusik (prześlicznie w zimie kwitnie)
Dołączona grafika maranta :)
Dołączona grafika zamia
Dołączona grafika trzykrotka :)
Dołączona grafika surfinie :)
Dołączona grafika

#2 Diablica666

Diablica666
  • Użytkownik
  • 1419 postów

Napisano 05 czerwiec 2007 - 15:31

Balkonik :)
Dołączona grafika surfinie
Dołączona grafika kalanhoe
Dołączona grafika tyton ozdobny w towarzystwie nasturcji (zakwitną w wakacje)
Dołączona grafika pelargonie
Dołączona grafika surfinie z lobelia wiszacą
Dołączona grafika bratki
Dołączona grafika azalia japońska
Dołączona grafika męczennica w towarzystwie maciejki :)
Dołączona grafika

#3 Diablica666

Diablica666
  • Użytkownik
  • 1419 postów

Napisano 05 czerwiec 2007 - 15:34

Dołączona grafika bratki
Dołączona grafika moje ukochane drzewko granatu :)
Dołączona grafika Mirt panny mlodej w towarzystwie maciejki :)
Dołączona grafika clemantis (kwitnie przepięknie,ma ogromne kwiaty)
Dołączona grafika moja męczennica wychodowana z nasionka
Dołączona grafika bielun zwany Daturą ma ogromne kwiaty o bardzo ladnym zapachu :)
Dołączona grafika

#4 Diablica666

Diablica666
  • Użytkownik
  • 1419 postów

Napisano 05 czerwiec 2007 - 15:41

Dołączona grafika stefanotis jego kwiaty używane sa do wiązanek ślubnych - pięknie pachnie :)
Dołączona grafika bugenwilla (żadkie pnącze)
Dołączona grafika klonik pokojowy delikatny krzaczek bardzo ladnie i obficie kwitnie.
Dołączona grafika kolejny klonik ten już kwitnie oba wychodowałam z nasionek :)
Dołączona grafika
Dołączona grafika Jaśmin dostałam go od ukochanego na urodzinki przepięknie wtedy kwitnął i pięknie pachniał (jaśmin używany jest do produkcji perfum)
Dołączona grafika paprotka :)
Nowymi nabytkami się nie pochwale bo brat pożyczył aparat :P a są nimi Gardenia,Egzakum,Hoja,Palma hawajska i jakaś inna palma :D
wiem wiem walnięta jestem :mrgreen: :lol: :-D
Dołączona grafika

#5 madzia

madzia
  • Użytkownik
  • 6640 postów

Napisano 05 czerwiec 2007 - 15:42

Diablica ty lepiej kup ta dzialke bo ci niedlugo miejsca zabraknie na roslinki w domu ;-)
Nigdy nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.

#6 Diablica666

Diablica666
  • Użytkownik
  • 1419 postów

Napisano 05 czerwiec 2007 - 15:49

:)
Miejsca nie brakuje jesli mam jakieś rośliny w nadmiarze to oddaje szczepki bądź się wymieniam.Zresztą to sama przyjemnośc tak wyjśc na balkonik z kawcią i upajać się kolorami oraz świeżym zapachem roślinek :).A działke to chce na inne rosliny i ogulnie rekreacyjnie ;) wiekszość tych roslinek nie przeżyłaby na działce .
Dołączona grafika

#7 madzia

madzia
  • Użytkownik
  • 6640 postów

Napisano 05 czerwiec 2007 - 15:51

wiekszość tych roslinek nie przeżyłaby na działce .

wiem wiem ;-) smieje sie bo tyle tego masz...

Masz zajecie :->
Nigdy nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.

#8 Diablica666

Diablica666
  • Użytkownik
  • 1419 postów

Napisano 05 czerwiec 2007 - 16:05

Masz zajecie

Wbrew pozorom mało jest roboty tylko podlać(zależnie od gatunku raz dziennie lub np: raz na tydzień),raz w tygodniu nawozić i raz w roku przesadzić do swierzej ziemi :) ot cała filozofia ;] Możesz mi wierzyć to zajęcie relaksuje ,pozatym fajnie jest obserwować jak z mizernej szczepusi lub malutkiego nasionka przy twojej opiece wyrasta dorodny okaz :)
Dołączona grafika

#9 Madzia81

Madzia81
  • Użytkownik
  • 4508 postów

Napisano 05 czerwiec 2007 - 16:38

o kurcze. to u Ciebie w domku jak w oranżerii ;-)
ja nigdy nie miałam zapędu do roslin. teraz w mieszkaniu mamy kilka zielonych kwiatków i mocno muszę się pilnować, żeby je raz w tygodniu podlać :oops:
na nowym natomiast mieszkanku, na balkonie są te takie kwietniki balkonowe, mój wspaniały małż już wymyślił, że będziemy trzymać kwiatki tam. no chyba, że to On będzie się nimi zjamował 8-)
jedyne kwiatki jakie naprawdę lubię i b. o nie dbam, to takie prosto do wazonika: róże, tulipany itd.

FORUM DLA MAM

img-2006082601201230.png

200901181556.png

#10 Guest_niki_*

Guest_niki_*
  • Gość

Napisano 05 czerwiec 2007 - 18:12

ja sie jakos do kwiatkow nie nadaje, nawet kaktusy u mnie w pokoju pozdychaly, trzy przymarzly, jeden zasuszony, a ostatni piaty zlamal sie bo za duzy urosł, a ja mu nie zmienilam doniczki, teraz mam tylko kwiatki ciete okazyjne, no i suszone

#11 Guest_Kociak_*

Guest_Kociak_*
  • Gość

Napisano 05 czerwiec 2007 - 20:57

ja sie jakos do kwiatkow nie nadaje

ja sie wcale nie nadaje :) przy mnie to wszystkie kwiatki zdychaja, bo sobie zapomne je podlac :D i w ogole jakos nie przywiazuje wagi do kwiatkow ;) najbardziej lubie te ciete, np. żonkile ;D

#12 Madzia81

Madzia81
  • Użytkownik
  • 4508 postów

Napisano 06 czerwiec 2007 - 13:16

najbardziej lubie te ciete, np. żonkile ;D

ooooo, żonkile :!: a jeszcze ich nie miałam w tym roku, koniecznie trzeba to zmienić i zagonić męża do roboty ;-)

FORUM DLA MAM

img-2006082601201230.png

200901181556.png

#13 Diablica666

Diablica666
  • Użytkownik
  • 1419 postów

Napisano 08 czerwiec 2007 - 22:32

Nie zdązysz madziu żonkile są tylko w sezonie wiosennym są to byliny i żadko są "pędzone" na lato.
Dołączona grafika

#14 Diablica666

Diablica666
  • Użytkownik
  • 1419 postów

Napisano 11 czerwiec 2007 - 18:09

Odzyskałam aparat :mrgreen:
wiec pochwale sie nowymi nabytkami :)
Dołączona grafika
Dołączona grafika egzakum bardzo "uroczy" kwiatuszek :)
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika goździki miniaturki no jak zobaczyłam je w sklepie to nie moglam przejść obok :D
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika gardenia moja duma i radość :)
Zresztą gardenie baaaardzo wam polecam na prezent dla jakiejś kobietki (cioci,mamy,kolerzanki) jest piękna jej zapach czuć w całym domu i nie jest wymagająca (trzymac w jasnym miejscu i raz w tygodniu podlac letnią przegotowaną wodą tak ponad pół szklanki i ot cala filozofia)i nie jest kosmicznie droga kosztuje od 15 do 25 zl
Dołączona grafika

#15 Guest_Kociak_*

Guest_Kociak_*
  • Gość

Napisano 11 czerwiec 2007 - 22:40

Mi sie podobają te goździki :) ale i tak się nie zdecyduję na zakup bo pewnie zaraz by u mnie padły:D

#16 Diablica666

Diablica666
  • Użytkownik
  • 1419 postów

Napisano 11 czerwiec 2007 - 23:22

one kosztują tylko 3 złote wiec nawet jak po tygodniu padną to nie będzie ich szkoda ;)
Dołączona grafika

#17 Jewel

Jewel
  • Użytkownik
  • 3742 postów

Napisano 12 czerwiec 2007 - 06:49

Goździki przepiękne <zakochany></span>
"miłość jest ślepa dlatego lubi ciemność"

#18 Sharon

Sharon
  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 12 czerwiec 2007 - 08:08

Podziwiam Diablico :)
Super pasja u mnie tylko kaktusy rosną :) No i paprotka odbiła odkąd zaczęłam podlewać ja z butelki po świeżo wypitym piwku :)
Dołączona grafika
Smakujmy rozkosz kiedy czujemy jej pełny smak :)
Sharon

#19 Diablica666

Diablica666
  • Użytkownik
  • 1419 postów

Napisano 12 czerwiec 2007 - 10:18

Goździki przepiękne

Mi też się strasznie podobają korci mnie żeby dokupić jeszcze ze dwa bo takie dwókolorowe sa żadkością.Wogóle choruje też na hoje i passiflory ale co jestem w palmiarni to mnie zawsze ktoś wyprzedzi i wykupi :-x tak jakby ktoś nie wiedział :)
tak wygladaja hoje :) http://www.myhoyas.c...oya album A.htm
a tak passiflory :) http://www.pnacza.in... ... mec001.htm
Do tego tez chce różę chińską ale ją to sobie zakupie po wyplacie na przyszly tydzień też jest piękna :) http://images12.foto...ab8adf9573e.jpg
Jakby któras z was kobietki chciała kwiatka to mam troche szczepek moge sie podzielić :) m.i.n. Marantę,męczennice niebieską,jaśmin,stefanotis,trzykrotke,żyworódke (nic nie wymagająca można zapominać podlać :D)i kaktusika bożonarodzeniowego ,oraz mogę sprubować pobrać sadzonki azalii jak coś to pisac ;)
Dołączona grafika

#20 Madzia81

Madzia81
  • Użytkownik
  • 4508 postów

Napisano 13 czerwiec 2007 - 18:23

Goździki śliczniaste :)

Diabliczko, ja do Ciebie po radę ;-)
jako, że Ty fanatyczka roślinek jesteś - powidz Ty mi o co może chodzić. mamy w osłonecznionym pokoju kilka zielonych kwiatków, zauważyłam, że im te upały cosik dają popalić, listki pożółkły, opadły i takie niefajne się zrobiły. byłam pewna, że to dlatego, że za mało wody dostały, no i je podlałam, i ta woda w ogóle się nie wchłania, stoi tak w tej ziemi :roll: dodam, że kwiatki stoją w takich miejscach, że słońce bezpośrednio na nie nie świeci. doniczki mają dobre. co może być przyczyną??

FORUM DLA MAM

img-2006082601201230.png

200901181556.png