Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Biżuteria Artemiro

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Mała książka o kupie, śmierci i przemocy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 malenka

malenka
  • Użytkownik
  • 3174 postów

Napisano 15 maj 2008 - 12:00

Niedługo do sprzedazy trafi cała seria ksiażek dla dzieci opisujących teamty o których rodzice często nie potrafią rozmawiać. Pierwszą jest mała ksiązka o kupie opisująca czym jest kupa jakie ma kształty i zapachy, druga to mała książka o smierci w której opisane jest czym jest śmierć, jakie sa zwyczaje dotyczące pochówków a trzecia to mała książka o przemocy w którym opisane sa rodzaje przemocy. Kiedy usłyszałam o tych publikacjach stwierdziłam, że w sumie fajnie (może poza ta o kupie) nareszcie książki, które poruszają teamty o których nie każdy wie jak rozmawiać. Jednak kiedy zajrzałam do środka z przerazeniem stwierdziłam, że po raz kolejny z dzieci robi się idiotów. W "Małej książce o przemocy" jest obrazek w którym siekierą ćwiartuje się głowe człowieka na pół, lub dwoje inwalidów walczacych na wózkach iwalidzkich a obok podpis "przemoc na wózkach". W małej książce o kupie jest propozycja rozebrania się do naga skakania na łóżku z rodzicami i puszczania bąków. Przedstawienie miałoby się nazwyać "Bąkowe szaleństwo". Jeszcze jako taka jest książka o smierci, tylko te obrazki kościotrupów kótre krzyczą na dzieci "smarkaczu" albo obrazek martwego dziecka... oczywiście wszystko jest rysunkowe!!

Mam mieszane uczucia. Z jednej strony uważam, że publikacje o śmierci czy o przemocy dla dzieci sa potrzebne, jednak to co zobaczyłam w tych książeczkach, nie jest przedstawione w sposób (przynajmniej ja tak myśle) zrozumiały tylko śmieszny.
Wiem doskonale, że trudno będzie się komukolwiek wypowiedzieć, jesli nie widział tych książeczek.
Czy uważacie że takie książeczki sa potrzebne?? Czy może wystarczą publikacje dla rodziców w jaki sposób wytłumaczyć?

Ps. Ja bym dodała jeszcze "Małą książkę o sexie" :P

Załączone miniatury

• 45449501041KS1.jpg
  • 688451.jpg
  • 45449601041KS.jpg

#2 cerrata

cerrata
  • Użytkownik
  • 13852 postów

Napisano 15 maj 2008 - 12:03

W "Małej książce o przemocy" jest obrazek w którym siekierą ćwiartuje się głowe człowieka na pół

:shock:
brawo dla pomysłodawcy...

W małej książce o kupie jest propozycja rozebrania się do naga skakania na łóżku z rodzicami i puszczania bąkó

:shock: co to ma być do jasnej cholery :?: :!:

śmieszny.

no dla nas może.. ale widok poćwiartowanej głowy człowieka, nawet w formie rysunku jest raczej przerażający.. :/
nie ma mnie tu i nie będzie.

#3 angik1683

angik1683
  • Użytkownik
  • 8134 postów

Napisano 15 maj 2008 - 12:05

ja uwazam,ze lepsze bylyby publikacje dla rodzicow z podpowiedziami jak najlepeij rozmawiac z dzieckiem o takich sprawach,nie jestem jeszcze rodzicem,ale planuje wkrotce zaczac starac sie o dzidzie,nie wiem jak mialabym dziecku o tej smierci opowiedziec,ale chyba wolalabym zrobic to osobiscie niz dac dziecku ksiazeczke z jakimis trupami :-/ Jakos dawniej takich ksiazeczek nie bylo i jakos nasi rodzice sobie poradzili z tymi "trudnymi" pytaniami
sl-11609.png
as1cEZoB0360010MDAwOGQ0fDIwMTM4MmpkfERhd
ZAPRASZAMY WSZYSTKIE MAMY...i nie tylko ->

#4 Tilia

Tilia
  • Użytkownik
  • 9419 postów

Napisano 15 maj 2008 - 15:44

Jeżeli treść tych książeczek wygląda tak jak podałaś to jestem zdecydowanie na NIE :-/
Angik ma po części rację.Powinny być książki dla rodziców poruszające trudne dla dzieci tematy,w których rodzic wyczyta potrzebne rzeczy.Ale powinny być też takie pozycje dla dzieci.Przedstawione w sposób przejrzysty i co najważniejsze nie powodujące u dzieci przerażenia lub innych negatywnych emocji.A obawiam się,że tak mogą zadziałać te książki powyżej :roll: w ogóle nie wiem jak ktoś mógł się zgodzić na ich wydanie :roll:
"Ani małżeństwo ani dziecko nie są obowiązkowym punktem programu na który trzeba się zdecydować. Obowiązkowa jest tylko miłość"

JkIEp1.png

#5 Guest_niki_*

Guest_niki_*
  • Gość

Napisano 15 maj 2008 - 17:47

akurat te książki są debilne. bo czy potrzebna jest rozmowa z dziećmi o kształtach i zapachach kupy, ja się jakos nigdy o to rodziców nie pytałam. o przemocy owszem, przydałby sie poradnik dla rodziców jak rozmawiać czy o smierci, ale forma podania tego jest niesmaczna. może lepiej takie książki ogólnie adresowac do rodziców, a rodzice w odpowiedni sposób przekażą wszystko rodzicom

nie no nie moge, ta kupa mnie rozwaliła

#6 Tilia

Tilia
  • Użytkownik
  • 9419 postów

Napisano 15 maj 2008 - 19:04

No w sumie mój post nie dotyczył się kupy ;-) jakoś nie widzę potrzeby wyjaśniania tego dziecku ;-)
"Ani małżeństwo ani dziecko nie są obowiązkowym punktem programu na który trzeba się zdecydować. Obowiązkowa jest tylko miłość"

JkIEp1.png

#7 Pachulka

Pachulka
  • Użytkownik
  • 853 postów

Napisano 15 maj 2008 - 19:32

no faktycznie uważam że może i dobra sprawa takie książeczki dla dzieci , ale na pewno nie w takiej formie... po co sprzedawać stek bzdur i wypaczać pojęcia które i tak są wystarczająco trudne.... a co do jakiegoś poradnika dla rodziców to owszem też fajna sprawa tylko powiedzmy sobie szczerze że niewielu kupuje takie książki - wolą udawać że tematu nie ma bo po co się męczyć i gimnastykować jak to dziecku wytłumaczyć...
Od aniołka mam skrzydełka... lecz diabełek dał mi charakterek :D

Dołączona grafika

#8 anusek

anusek
  • Użytkownik
  • 3457 postów

Napisano 15 maj 2008 - 20:41

totalnie bez sensu,że niby dziecko nie wie co to kupa,nie wierze.z ta zemocą i śmiercią też mi sie wydaje że to nie są tematy o których rodzice nie rozmawiają,i sądze że tumaczą to lepiej niż te książki
wiesz kto-tego czego szukasz ja już tu nie napisze,nie marnuj czasu!!!!!!!!!!!!!

#9 angik1683

angik1683
  • Użytkownik
  • 8134 postów

Napisano 16 maj 2008 - 11:42

a swoja droga to ciekawa jestem jak tam o tej kupie napisali

jakie ma kształty i zapachy

sama bym sie chetnie dowiedziala ;-) <jamp11></span>
sl-11609.png
as1cEZoB0360010MDAwOGQ0fDIwMTM4MmpkfERhd
ZAPRASZAMY WSZYSTKIE MAMY...i nie tylko ->

#10 malenka

malenka
  • Użytkownik
  • 3174 postów

Napisano 16 maj 2008 - 18:21

a swoja droga to ciekawa jestem jak tam o tej kupie napisali

Uwierz mi to zby brutalne :P

Są ksiązeczki które poruszają trudne tematy w jakis taki przyjemny i zrozumiały dla dziecka sposób. Przykładem są chociazby książeczki wydawane przez Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne. Książeczki te poruszają różne problemy, nieśmiałość, rozmowy z nieznajomymi, dręczenie przez rówieśników a nawet molestowanie seksualne. Opisane są są rzeczy których dzieci powinny unikać w zrozumiały i przystępny sposób, bez kretyńskich obrazków typu siekiera odcinająca głowę lub człowiek robiący kupę :-/
Ale te ksiązeczki pisane sa przez psychologów, a nie przez panią której się nudziło i pewnego dnia napisała książkę o kupie :P
"So I find a reason to shave my legs Each single morning..."