Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.


Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Dobra książka o miłości


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 Demonica

Demonica
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 29 wrzesień 2011 - 14:11

Szukam takiej książki jak w temacie. Tak mnie jakoś naszło :oops:. Możecie coś polecić takiego, żeby porwało i wzruszyło? Tylko nie żadne "tanie romansidła" (bez obrazy dla fanek ;-) ) bo takich akurat nie lubię. Chodzi mi raczej o coś w stylu "Pożegnania z Afryką" raczej.

#2 Torii1988

Torii1988
  • Zbanowani
  • 8196 postów

Napisano 29 wrzesień 2011 - 19:57

Demonica, "P.S Kocham Cię" czytałaś?
Oklepana :-P ale moja ulubiona :mrgreen:
przebaczałem całą książkę :->

#3 Demonica

Demonica
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 30 wrzesień 2011 - 10:01

Nie :( O czym to?

#4 Torii1988

Torii1988
  • Zbanowani
  • 8196 postów

Napisano 30 wrzesień 2011 - 12:57

Główną bohaterką jest mieszkająca w Irlandii Holly Kennedy. Holly jest szczęśliwą żoną Gerry'ego. Nie wyobraża sobie swojego życia inaczej, niż wygląda ono w tej chwili. Niestety los nie zważa na nasze pragnienia i nadzieje. Okazuje się, że Gerry jest ciężko chory, a wkrótce umiera. Holly długo nie może pogodzić się z jego utratą, dopóki Gerry nie zaczyna się z nią kontaktować. Mąż wiedząc, że wkrótce odejdzie, przygotował dla kobiety serię listów, które będą do niej przychodzić po jego śmierci, by pomóc jej wyzwolić się z otępienia i bólu, i nauczyć ją na nowo cieszyć się życiem. Im więcej listów dostaje Holly, im więcej zadań powierzonych przez Gerry'ego wykonuje, tym bardziej wraca do świata. Znów otwiera się na życie, świat, marzenia, przyjaźń, a może nawet na miłość.

wikipedia

Polecam :)

#5 Demonica

Demonica
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 30 wrzesień 2011 - 13:14

Smutne :(

#6 Torii1988

Torii1988
  • Zbanowani
  • 8196 postów

Napisano 30 wrzesień 2011 - 13:18

Demonica, owszem smutna na początku.
potem już tylko wzruszająca :)

Innej nie znam.
tzn nie umiem sobie przypomnieć :->

#7 magdaaaaa

magdaaaaa

    ..lekko próżna flirciara..

  • Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 30 wrzesień 2011 - 16:13

P.S Kocham Cię"

no tak to jest ksażka o prawdziwej milosci.
Demonica a jane austen ksiazki czytałaś ??? co prawda dzieja sie w innych czasach , ale nie jest zwykle romansidło. Takie bajki dla dorosłych dziewczynek.

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko
 


#8 Demonica

Demonica
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 03 październik 2011 - 15:30

magdaaaaa Austen oglądałam ;), ekranizacje oczywiście. Lubię ją, ale wolałabym chyba coś mocniejszego :oops: w sensie trochę mniej cukierkowego. Choć to, że w innych czasach to akurat dla mnie strzał w dziesiątkę. Uwielbiam filmy i książki, które toczą się w XVIII albo XIX wieku, Balzac, Hugo, stroje, suknie i obyczaje... bomba!

#9 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 03 październik 2011 - 18:13

Demonica, polecam Ci Wichrowe Wzgorza
Biała Masajke, Wyznania Gejszy, Spoznieni Kochankowie, Jezdziec Miedziany.Z polskich moze czytałas Nigdy w zyciu.

Wszystkie godne polecania.
Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim

#10 Demonica

Demonica
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 04 październik 2011 - 11:23

Sajuri Wichrowe Wzgórza, Białą Masajkę i Wyznania Gejszy oglądałam. Biała Masajka była rewelacyjna! choć to raczej opowieść o rozczarowaniu miłością :P A Wichrowe Wzgórza... w obsadzie można się zakochać. Piękna opowieść

Nigdy w życiu czytałam i oglądałam, czytałam też jakiś zbiór opowiadań miłosnych Grocholi, fajne, ale wolę takie bardziej porażające.

A tak w ogóle to nie podziękowałam jeszcze za wszystkie propozycje :) Czekam na więcej :D

#11 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 04 październik 2011 - 13:51

Sajuri Wichrowe Wzgórza, Białą Masajkę i Wyznania Gejszy oglądałam

no a czytałas ? bo tu mowa o ksiazkach. A ksiazka to juz inna bajka. Inaczej sie czyta, odbiera. Szczegolnie Wichrowe wzgorza.

Biała Masajka była rewelacyjna! choć to raczej opowieść o rozczarowaniu miłością

ale o milosci

No to moze ten Jezdziec Miedziany ? opowiesc o miłosci Tatiany i Aleksandra. Miłosc w czasie wojny , Leningrad. Miłosc ktora wszystko przetrwa. Piekna ksiazka.

A Spoznieni kochankowie to miłosc młodego mezczyzny do starszej kobiety.


Rozwazna i rozmatyczna - jesli lubisz takie ksiazki.
List w butelce - tez fajna. Ptaki ciernistych krzewow, Duma i uprzedzenie , Samotnosc w sieci, dobre sa ponoc ksiazki Daniele Stell

Moze jakas saga ? pamietam ze fajne było " Saga o ludziach z lodu" czytalam jako nastolatka. Dobre. I długieeeeeeee. Bo tomow duzo.
Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim

#12 Demonica

Demonica
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 05 październik 2011 - 09:12

Sajuri wiem, że książka to co innego :oops: ale zazwyczaj jak obejrzę film to mnie już tak do książki nie ciągnie, bo zam tę historię. Zdecydowanie lepiej jest na odwrót: najpierw książka, potem film. Niestety ciężko się czasem powstrzymać, bo jak zabierałam się za przeczytanie "Kwiatu pustyni" to przypadkiem natknęłam się na film w tv i nie mogłam sobie odmówić :oops:, choć tu też wiedziałam, że książka jest o wiele lepsza.

No to moze ten Jezdziec Miedziany ? opowiesc o miłosci Tatiany i Aleksandra. Miłosc w czasie wojny , Leningrad. Miłosc ktora wszystko przetrwa. Piekna ksiazka.


To mnie zaciekawiło ;) Której wojny? Lubię takie książki z historią w tle ;D

#13 loulou

loulou
  • Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 05 październik 2011 - 12:04

"Spóżnieni kochankowie" to jest coś :) Taka miłość niesztampowa.

Ja tez lubię takie historie, które nie sa cókierkowo różowe, bo sie od nich slabo robi.

A ten "Jeździec...", to o czym to? Też bym sobie chetnie przeczytała :) A to mozna jescze dostac coś w ksiegarni?

Z takich romansów z historia w tle, to ostatnio czytałam "Ludzi honoru". Tytuł nie wskazuje na miość, ale jest gorąco :)
:)

#14 magdaaaaa

magdaaaaa

    ..lekko próżna flirciara..

  • Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 05 październik 2011 - 15:59

to moze cos sparksa ???
czytalas jesienna opowiesc ???

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko
 


#15 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 05 październik 2011 - 17:17

A ten "Jeździec...", to o czym to?

pisłam wyzej ;)

tu prosze wiecej :
Wybucha II wojna. Siedemnastoletnia Tatiana błyskawicznie staje się dorosła. Podczas blokady Leningradu jest podporą dla całej rodziny. Wielką miłością do Aleksandra, młodego oficera, nie ma kiedy się nacieszyć. Gdy chłopak, skrywający politycznie niebezpieczną tajemnicę, nagle znika, Tatiana jest w ciąży i udaje się w głąb Rosji, by odnaleźć ukochanego.
a tu opinia jednej osoby :

Do przeczytania tej powieści namawiała mnie mama od chwili, gdy sama ją przeczytała, czyli dość szybko po jej publikacji. Uparcie odmawiałam, patrząc na tandetną okładkę i nie do końca przekonana do wartości literackich tej powieści, zapominałam o niej. Sama nie wiem, co mnie skłoniło do sięgnięcia po nią. Po prostu wzięłam ją z półki i z czystym sumieniem powiem: nie żałuję. Pochłonięta w weekend ponad 700-stronicowa powieść, napisana żywym plastycznym językiem, to historia miłości, to opowieść o wojnie i rzeczywistości radzieckiej w latach 40-ych. Historia miłości Tatiany i Aleksandra - żołnierza Armii Czerwonej, osadzona w realiach II wojny światowej, pozwala widzieć wszystko to, co dzieje się w okupowanej Rosji. Paulina Simons – wnuczka emigrantów z Rosji sowieckiej bardzo obrazowo przedstawia system totalitarny, obraz komunizmu, obraz wojny, stalinowskie metody wyniszczania ludzi, zwykłych szarych obywateli. Niezwykle wiarygodnie opisuje blokadę Leningradu, śmierć, głód, zniszczenia. Może trochę za bardzo ustami bohaterów krytykuje Stalina – 41 r. to jeszcze za wcześnie, by społeczeństwo negatywnie oceniało swojego wodza i system totalitarny. Czerwiec 1941 rok, Leningrad. Tatiana Mietanowa poznaje młodego oficera Armii Czerwonej – Aleksandra Biełowa. Rodzi się między nimi uczucie. Jednak nie jest to łatwe uczucie, tym bardziej, że Biełow jest Amerykaninem. Bohaterowie doświadczani tragicznie przez życie walczą o to, by być ze sobą. Walczą o siebie nawzajem, często całkowicie się poświęcając dla drugiego. Wojna i blokada Leningradu niszczą dawny porządek, dawny świat. Dokładnie jak Newa w poemacie Aleksandra Sergiejewicza Puszkina „Jeździec miedziany". Aleksander i Tania są jak bohaterowie Puszkina - Eugeniusz i Parasza. Są ofiarami żywiołu. Wiele tu odniesień do poematu Puszkina, wielokrotnie bohaterowie cytują całe fragmenty, które idealnie odzwierciedlają ich sytuację. Na pewno znalazłabym kilka minusów. Chwilami może zbyt patetyczna i naiwna to powieść, zbytnio wypełniona przesadzonymi uduchowionymi dialogami i metaforami. Może zbyt widoczny konflikt postaci: szlachetny i wspaniały Amerykanin i egoistyczny, zły Rosjanin. Ale taki właśnie ma być Jeździec Miedziany. Bo ta książka nie ma być wielką pozycją w literaturze światowej, nie ma być powodem głębokich przemyśleń, ma wywoływać emocje, wszystkie emocje: wzruszenie, radość, złość, gniew, smutek, tęsknota… cała gama uczuć, które przeżywamy wraz z bohaterami. Ma budzić nadzieję. Tak to ważne słowo. Nadzieja. Jest jej dużo w tej powieści. Bo przedstawia piękne uczucie pełne oddania, poświęcenia. Uczucie trudne ale możliwe, uczucie momentami przerażające ale piękne i potrzebne. A to wszystko na tle zniszczonego Leningradu, okrutnej zimy, obecnego wszędzie zła totalitarnej Rosji oblężonej przez Niemcy. Niektóre słowa po prostu już takie są. Symbolizują całe życie. Wszystkie duchy, smutki i rozkosze.
zrodło: merlin. pl
Dodam ze sa dwa tomy jeszcze.

Załączone miniatury

  • Jezdziec.jpg

Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim

#16 Demonica

Demonica
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 06 październik 2011 - 09:11

Sajuri fajne ;) Niepokoi mnie tylko trochę to odstępstwo od historii i takie amerykańskie podejście, o którym mówi recenzja, którą przekleiłaś. Nie wiem, czy nie będzie mnie to irytowało ;)

A "Ludzie honoru", tytuł też raczej kojarzy mi się z jakąś amerykańską epopeją narodową, czymś o prezydentach, albo dzielnych amerykanach walczących z całym złem świata :lol:

W ogóle fajnie się ten wątek rozwinął. Tyle propozycji. Będzie co czytać wieczorami :-D

#17 Etna

Etna
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 13 październik 2011 - 14:03

o no proszę, ja dostałam na swój ślub sporo książek i "ludzie honoru" też sie tam znalazła:)
zaczęłam właśnie czytać ale zapewniam ze nie jest to o prezydentach :P może kojarzy Ci się tytuł bo jest taki film-amerykański dramat:P
a ksiażka wygląda tak

a co do białej masajki- czytałam wszystkie 3 cześci i ksiażka 100 fajniejsza niz film:)

Załączone miniatury

  • 165793-180.jpg


#18 Demonica

Demonica
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 13 październik 2011 - 14:36

No dobra, to czytałyście ją już dwie, a czy któraś napisze mi o czym to jest? :shock: :-P

#19 Etna

Etna
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 14 październik 2011 - 10:17

jestem w trakcie czytania wiec podsyłam opis z netu:)
Rok 1839. Wojownicy imama Szamila próbują odeprzeć atak potężnej armii cara Mikołaja I. Zmuszeni do negocjacji, przekazują w ręce Rosjan najstarszego syna imama, Dżamal al-Dina, jako gwaranta swych uczciwych zamiarów. Car postanawia wychowywać chłopca na dworze. Dżamal al-Din zyskuje świetne wykształcenie i rangę oficera, nie wyrzeka się jednak swoich korzeni i pozostaje wierny islamowi. Do chwili , w której się zakocha…
"Ludzie honoru" to opowieść o zakładniku dwóch kultur, skazanym na ciągłe wybory. Epopeja ta rzuca światło na wojnę, jaka do dziś toczy się na Kaukazie. Alexandra Lapierre przez lata zgłębiała historię konfliktu w moskiewskich i petersburskich bibliotekach. Odnajdywała archiwalne dokumenty w małych miasteczkach w Rosji, a za swoim bohaterem podążała do gruzińskich wiosek i w góry Kaukazu. Skomponowała znakomitą, wartką i przejmującą powieść historyczną, za którą w roku 2009 została nagrodzona Prix des Romancières oraz Prix Vivre Plus.


#20 loulou

loulou
  • Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 14 październik 2011 - 15:21

O :) Ty też to masz :) Przeczytałaś już? Jak ci się podobalao? Bo mnie bardzo :) Połknęłam tę książkę w całości :-P kawał dobrej i prawdziwej historii a do tego swietnie napisana :)
:)





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych