Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Poznanianka

Rejestracja: 17 lut 2014
Poza forum Ostatnio: 17 lut 2014 20:01
-----

Moje tematy

Mój sposób na niejadka.

17 lutego 2014 - 18:47

Witajcie.
Jestem mamą 6-letniej Juleczki, która cały dzień zajadałaby się słodyczami zapominając o tym co zdrowe. Nie lubi szynek, kiełbasek, mięsa itp. Gdy była młodsza postanowiłam, że kanapki jakkolwiek miałyby one wyglądać będzie przygotowywać sama. Rozkładałam jej różnego rodzaju serki, warzywa, jajko, wędliny (akurat te omijała szerokim łukiem). Kanapki wyglądały cudnie słoneczko z pomidora, chmurka na całą skibeczkę z sałaty, z ketchypu deszczyk. Nie wiedziałam jednak co zrobić by polubiła chociażby kotlety z piersi kurczaka do dziś! Zamiast tradycyjnej panierki zastosowałam: 

- mąkę

- płatki kukurydziane

-jajko z solą i pieprzem.

Cienko pokrojone fileciki obtoczyłam w mące przesianej przez sitko, następnie w jajku i przyprawach pieprzu i soli z dodatkiem wyciśniętej cytryny, na końcu zanurzyłam w panierce z rozgniecionych płatków kukurydzianych. Jak podałam z ziemniaczkami i fasolką spojrzała jak zwykle z miną skwaszoną gdy jednak wzięła pierwszy kęs zjadła aż dwa fileciki - szok. 

Polecam wszystkim pyszotka.

Poznanianka :-)


Witam serdecznie :)

17 lutego 2014 - 18:26

Na początku mojego pisania wyciągam rękę do przywitania :-) . 
Bardzo mi miło zagościć na Waszym forum i włączyć się, jak myślę aktywnie do rozmów z Wami. Jestem żoną z 10 letnim stażem, mamą cudownej 6-latki, właścicielką niesfornego buldoga francuskiego, pedagogiem z zawodu, rencistką z racji stanu zdrowia. Pewnie jak każda z babek czasami marudzę, chciałabym mieć większą szafę, płaczę, dużo się śmieję i mam marzenia (mała księgarnia dla dzieci), przede wszystkim pragnę abyśmy byli zdrowi i żyli długo i szczęśliwie. Zakochałam się w zeszłym roku w Turcji, nie ukrywam poznawanie nowych kultur to moja pasja. Kuchnia jest słabością a gotowanie dla bliskich ogromnie mnie releksuje.

Wszystkich całuję i pozdrawiam.

Poznanianka