Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

babeczka

Rejestracja: 17 lip 2013
Poza forum Ostatnio: 02 kwi 2018 12:54
-----

Moje posty

W temacie: Wspólne konto?

02 kwiecień 2018 - 12:55

Moim zdaniem jeśli jest się pewnym swojego małżeństwa i męża można śmiało mieć wspólne konto,ale w życiu bywa bardzo różnie i różnie mogą się potoczyć losy,dlatego lepiej jest mieć osobne konta,z tym, że niestety do małżonka powinny należeć wszelkie opłaty,bo to obowiązek męża, musi dbać i o żonę i o samo ognisko domowe, wtedy żadne głupoty nie będą mu chodziły po głowie,Małżonek też musi mieć obowiązki.A żona ze swojej pensji wydaje na żywność. Prosta sprawa i w miarę uczciwa. Wiemy wszyscy, że tak facetowi jak i kobiecie nie należy wierzyć w 100%,są oczywiście wyjątki, ale jest ich niezbyt dużo. :) 


W temacie: Nazwisko po ślubie

02 kwiecień 2018 - 12:47

U nas na tyle jest w porządku, że można przyjąć nazwisko po mężu,można mieć dwuczłonowe nazwisko (swoje i męża) można także zostać przy swoim nazwisku.To samo dotyczy przyszłego małżonka, może przyjąć nazwisko panieńskie żony i też mieć dwuczłonowe (swoje i żony)
 


W temacie: rozwód kościelny

02 kwiecień 2018 - 12:43

Wiem z życia, że takie sprawy do łatwych nie należą i nie zawsze można uzyskać taki rozwód,a co będzie jak następne małżeństwo nie wypali i co, też będzie powtórka z "rozrywki" ? 

 

Znalazłam w Internecie coś co może każdego potencjalnego chętnego do rozwodu kościelnego, zainteresować :-) :

 

.....Stwierdzenie nieważności kościelnego małżeństwa to proces bardzo trudny i długotrwały. Do tego praktyka poszczególnych sądów kościelnych różni się od siebie.

Już samo przyjęcie skargi powodowej w sądzie kościelnym już wskazuje, że będzie to raczej droga przez ciernie – sąd ma miesiąc na przyjęcie pisma, a często po tym terminie informuje stronę, iż należy wnieść poprawki, uzupełnić dokumenty etc. To i tak dobra wiadomość, bo zdarza się, że strona otrzymuje informację nie o tym, że musi dokonać poprawek, ale o… odrzuceniu pozwu i możliwości apelacji od tej decyzji (kan. 1505 §4 KPK).Rozpoczęcie procesu wydłuża też dość powszechna praktyka polegająca na przesłaniu stronie pozwanej skargi, celem ustosunkowania się do niej. Przy skardze wzajemnej, strona przeciwna może zaproponować nowy tytuł. Wtedy ponownie jest ona przesyłana stronie powodowej celem zajęcia stanowiska.

Po tych formalnościach, strony składają w sądzie oświadczenia. Wcześniej jednak mają możliwość pojednania się ze sobą. W trakcie przesłuchania nie dochodzi do konfrontacji, oboje małżonkowie składają oświadczenia oddzielnie w obecności sędziego. Dopiero potem są one odczytywane przez notariusza. Następnym etapem jest przesłuchanie świadków, a potem małżonków. Istnieje przy tym możliwość przesłuchania w swojej parafii, można też wystąpić o utajenie swoich danych.W uzasadnionych wypadkach powołuje się biegłego, który bada strony lub jednego z małżonków. Może mu także zadawać pytania sędzia, zwany obrońcą węzła. Kolejny krok to odczyt akt, z którymi mogą zaznajomić się strony i ich pełnomocnicy. Na tym etapie można jeszcze zaproponować nowe dowody, a nawet całkowicie nową przyczynę skargi.

Potem sędziowie wydają wyrok, ale to wcale nie koniec sprawy. Jeśli jest pozytywny, to akta zostają automatycznie przekazane sądowi II Instancji. Jeśli negatywny, to stronom przysługuje prawo do apelacji. W przypadku wyroku pozytywnego potwierdzenie następuje przez Trybunał Roty Rzymskiej. Postępowanie Trybunału Apelacyjnego przy wyroku pozytywnym polega albo na potwierdzeniu dekretem wyroku I Instancji, albo na przyjęciu sprawy do zwyczajnego jej rozpatrzenia, a zatem podobnego, jaki miał miejsce w instancji pierwszej...."

 

Tak pokrótce wygląda sprawa z unieważnieniami pierwszego kościelnego małżeństwa i wcale nie jest powiedziane,że zakończy się sukcesem.


W temacie: Sala weselna w Warszawie

02 kwiecień 2018 - 12:35

Martyna321  - a czy Ty uważasz, że na forum wszyscy są z Warszawy i pomogą Ci??. Samemu trzeba działać,narzeczony też mógłby pomóc,bo to razem należy załatwiać ,a skoro to ma być na 130 osób i w Warszawie trzeba się spieszyć,bo wszystkie lokale - z tych tańczych - mogą być już wynajęte. :) 

W temacie: suchy kaszel

31 marzec 2018 - 15:27

Suchy kaszel nie jest zbytnio bezpieczny,można nabawić się zapalenia płuc, jeśli nie chcemy udać się do lekarza ,a powinno się, zawsze można poprosić farmaceutę o odpowiedni syrop,w domu można także zrobić sobie samemu syrop z cebuli.Lub wrócić do dawniejszych metod babcinych,czyli poprosić kogoś o postawienie baniek.Dzisiaj w Aptece można kupić gumowe bańki,nie jak kiedyś bywały szklane.