Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Prezenty ślubne

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
278 odpowiedzi w tym temacie

#1 Madzia81

Madzia81
  • Użytkownik
  • 4508 postów

Napisano 08 luty 2008 - 13:34

Nie mamy takiego tematu. Wiem, że większa część młodych par woli dostać pieniążki. ale są przecież takie sytuacje, że goście z takich czy innych powodów wolą prezent rzeczowy i pytają konkretnie: co kupić? zbierzmy tu nasze pomysły, mężatki podpowiedzą co fajnego dostały i z czego są zadowolone, napiszmy też czego absolutnie NIE kupować młodym ;-)

to może zacznę od swojego ślubu :) dostaliśmy sporą sumę pieniędzy ;-) niestety wszystko już poszło w mieszkanie
ale dostaliśmy też sporo fajnych prezentów:
:arrow: kuchenkę mikrofalową
:arrow: zestaw kieliszków na 6 osób do wszystkiego co możliwe - dla nas super sprawa, dzięki Anula ;*
:arrow: zestaw obiadowy
:arrow: zestaw do herbaty i kawy
:arrow: zestaw do zimnych napojów (dzbanek + szklanki)
:arrow: komplet sztućców na 12 osób + chochelki, szpachelki do ciast itp.
:arrow: srebrną cukiernicę i naczynie do śmietanki
:arrow: 3 komplety pościeli
:arrow: koc
:arrow: stojącą żyrafę, dołączę fotkę
:arrow: srebrne widelczyki do ciasta
:arrow: 2 książki kucharskie
:arrow: 2 porcelanowe filiżanki
i jeszcze troszkę maskotek i innych drobiazgów. w sumie prawie ze wszystkiego jesteśmy zadowoleni i ze wszystkiego na co dzień korzystamy. jedynie te filiżanki porcelanowe stoją i się kurzą w szafce.

w tym roku mamy 3 śluby i plany mamy takie:
- przyjaciel Marcina: pewnie będą chcieli pieniążki i tutaj nie będziemy nic innego kombinować
- kuzynka: będą z mężem wynajmować mieszkanko i nie mają nic, więc planujemy porządny komplet obiadowo - kawowy
- kuzyn: mają wszystko, ale że kuzyn się nie popisał na naszym weselu, więc koperty nie dostanie, kupimy jakąś fajną pościel, bo to zawsze się przyda.

no chyba, że któraś podpowie coś ciekawego ;-)

Załączone miniatury

• P1010175.JPG
  • P1010158.JPG

FORUM DLA MAM

img-2006082601201230.png

200901181556.png

#2 Roszpunka

Roszpunka
  • Użytkownik
  • 1980 postów

Napisano 08 luty 2008 - 13:45

Madzia81, żyrafa zajefajna!!!
My dostaliśmy ( dokładnie 11 lat temu -miło powspominać):
:arrow: pieniążki (za które kupiliśmy:meble do pokoju,telewizor,dywan a reszte do auta dołożyliśmy)
:arrow: serwis obiadowy na 6 osób
:arrow: serwis obiadowy na 12 osób ( :arrow: taki elegancki - z wazą,sosjerkami,półmiskami)
:arrow: serwis kawowy na 6 osób
:arrow: 2 krajalnice
:arrow: sandwicz
:arrow: gofrownice
:arrow: poradnik dla rodziców
:arrow: maskotkę
Ze wszystkiego byliśmy zadowoleni. 1 krajalnice sprzedaliśmy i żelazko za to kupiliśmy.
Za półtora miesiąca mój brat ma ślub i pieniążki im damy mimo że szykują sobie mieszkanko. Lepiej jak sami sobie coś do niego kupią.Na parapetówę im prezent kupimy.

#3 madzia

madzia
  • Użytkownik
  • 6640 postów

Napisano 08 luty 2008 - 16:22

ale zyrafffka :mrgreen:
My bylismy 2 lata temu u mojego brata, daliśmy pieniądze. Teraz co bylismy u mojego drugiego brata tez dalismy pieniadze i po sprawie. Teraz mam wesele u kuzyna w czerwcu...i mysle, ze jakis sprzet do kuchni lub cos z wyzej wymienionych propozycji :-)

ps. kiedy sie daje prezenty? bo koperte to wiadomo, mozna dac w kazdej chwili, schowasz do terebki i gotowe, a pake duuuza?? chodzic z nia? :-D
Nigdy nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.

#4 calineczka

calineczka
  • Użytkownik
  • 7470 postów

Napisano 08 luty 2008 - 16:27

zestaw obiadowy

to jest bardzo popularny i fajny prrezent moja mam kupowała taki w zeszłym roku na slub swojej chrzesnicy

kiedy sie daje prezenty?

po złożeniu zyczen mozesz wręczyc świadkom albo rodzicom państwa młodych żeby przechowali bo młodzi chyba i tak sa zbyt wtedy przejęci...

Ja mam dylemat dla mojego brata bo oni maja dośc duzo kasy i trudno im cokolwiek kupic ...bede musiala wymyslic coś oryginalnego

Jak bylismy na weselu kuzyna Krzyska dalismy tabliczke w wygrawerowanymi inicjałami na drzwi
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#5 Jewel

Jewel
  • Użytkownik
  • 3742 postów

Napisano 08 luty 2008 - 16:28

Jedni zbierają pod kościołem, inny przed jedzeniem ogólnie zanim się siądzie do stołu a niektórzy zbierają prezenty po oczepinach.
"miłość jest ślepa dlatego lubi ciemność"

#6 Magdaru

Magdaru
  • Użytkownik
  • 3650 postów

Napisano 08 luty 2008 - 16:37

u nas też najwięcej pieniążków było, bo w sumie o to prosiliśmy ;-) mieszkaliśmy u rodziców, więc kasa była bardziej potrzebna, niz jakieś inne rzeczy, ale prezentów też się troche nazbierało :)
:arrow: komplet garnków
:arrow: kilka kompletów pościeli
:arrow: krajalnica
:arrow: 2 czajniki elektryczne
:arrow: koc
:arrow: kocyk dla Matika ( bo już w ciąży byłam :-P )
:arrow: 2 ekspresy do kawy
:arrow: komplet - 2 poduszki i kołdra z owczej wełny
więcej nie pamiętam :-P
za pieniąki zrobiliśmy sobie meble do naszego pokoju na zamówienie, mamy je do dzisiaj :mrgreen: znajomy nam je zrobił i są rewelacyjne <ookk></span> i inne pierdołki ;-)

#7 Madzia81

Madzia81
  • Użytkownik
  • 4508 postów

Napisano 08 luty 2008 - 21:12

kiedy sie daje prezenty?

a teraz to b. różnie, tak aby wygodnie był. my dostaliśmy część prezentów w dzień przed ślubem, część w dniu ślubu, jeszcze przed kościołem, część po ślubie i weselu. i wszystko był okej :) my jak byliśmy w zeszłym roku u kuzyna Marcina też daliśmy przed ślubem, nocowaliśmy u niego w domu (rodzinka w Łodzi) i tak nam było wygodniej, niż targać prezent do kościoła, potem na salę, a potem tylko kłopot z tym.

bede musiala wymyslic coś oryginalnego

pomyślimy, wymyślimy coś calineczko ;-) daj nam troszkę czasu ;-)

2 czajniki elektryczne

2 ekspresy do kawy

a nam się na szczęście nic takiego nie powtórzyło :) pościel, ale to akurat się przydaje:) ale to dlatego, że wcześniej zrobiliśmy listę prezentów, daliśmy jednym i drugim rodzicom i Oni już rozdysponowywali prezenty między gośćmi ;-)

FORUM DLA MAM

img-2006082601201230.png

200901181556.png

#8 calineczka

calineczka
  • Użytkownik
  • 7470 postów

Napisano 08 luty 2008 - 21:16

daj nam troszkę czasu

do sierpnia mamy czas ;-)
Jest tez ostatnio taki zwyczaj , że zamiast kwiatów młodzi zycza sobie albo pluszaki do domów dziecka albo na przyklad jedzonko do schroniska
Mysle tez ze prezent zalezy od tego czy młodzi dopiero sie urzadzają czy tez juz zyja razem a slub to raczej bardziej formalnośc jak to bedzie u mojego brata
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#9 Madzia81

Madzia81
  • Użytkownik
  • 4508 postów

Napisano 08 luty 2008 - 21:25

Jest tez ostatnio taki zwyczaj , że zamiast kwiatów młodzi zycza sobie albo pluszaki do domów dziecka albo na przyklad jedzonko do schroniska

no, i to b. dobry pomysł jest :) też taki mieliśmy, do kilku zaproszeń włożyliśmy taką wkładkę z prośbą o maskotki właśnie zamiast kwiatów, ale potem rodzice M. zbili nas z tropu, wmówili, że to nie najlepszy pomysł i zrezygnowaliśmy. a szkoda, bo wszystkie osoby, które dostały zaproszenie z taką prośbą przyszły z maskotkami :) więc pomysł by wypalił ;)
moja kumpela z pracy w sierpniu w zeszłym roku wychodziła za mąż, też zwrócili się do gości z taką prośbą, sama z mamą też jej kupiłyśmy maskotkę i zebrali wielki wór zabawek i wywieźli to wszystko potem do domu dziecka :)

FORUM DLA MAM

img-2006082601201230.png

200901181556.png

#10 Guest_Kociak_*

Guest_Kociak_*
  • Gość

Napisano 08 luty 2008 - 22:10

zamiast kwiatów młodzi zycza sobie albo pluszaki do domów dziecka albo na przyklad jedzonko do schroniska

no i ja już myślę, że u nas to się pojawi kiedyś tam :)

Co do prezentów, to Madzia wszystko napisała ;)

kiedy sie daje prezenty?

ja to w ogóle dałam chyba na poprawinach (tzn tylko taką kopertę z listem, że prezent do odebrania w gabinecie u mamy w szkole - bo był wielki strasznie :D ) , bo w dzień ślubu to całkiem o tym zapomniałam i nawet tej kartki nie dałam :D

#11 Roszpunka

Roszpunka
  • Użytkownik
  • 1980 postów

Napisano 08 luty 2008 - 22:33

kiedy sie daje prezenty?

U nas ci goście którzy byli tylko na ślubie to prezenty dawali przy składaniu życzeń po mszy. A reszta gości weselnych to po oczepinach.

#12 Ninka

Ninka
  • Użytkownik
  • 1757 postów

Napisano 10 luty 2008 - 04:31

HEJ!I ja tu zawedrowalam! 8-)

Madzia81, nono prezentow troche i ciut ciut :mrgreen: zyrafka tez fajna!

My mielismy maly slub i wesele tylko dla rodziny najblizeszej!I w wiekszosci meza bo z mojej strony nawet rodzice nie przylecieli tylko jeden brat (swiadkowal nam) i moje ciotki i babcia jedna! <bezradny></span> Ale za to wesele trwalo 3 dni!Bo sie rozjechac nie chcieli goscie :roll:

My glownie dostalismy kase z prezentow to pamietam KOC ( podarowalam go ciotce :-/ przy wyprowadzaniu sie z Polski) i posciel a no i ksiazke kucharska wzielam ja ze soba ale z niej nie kozystam :oops:

#13 Dorotea

Dorotea
  • Użytkownik
  • 1428 postów

Napisano 11 luty 2008 - 10:50

Ale za to wesele trwalo 3 dni!Bo sie rozjechac nie chcieli goscie

to świetnie! Wesele musiało być naprawdę udane.
Co do prezentów ślubnych to rozmawiałam dziś o tym z koleżanką z pracy.
Jej znajoma dostała UWAGA! 4 kuchenki mikrofalowe.
Tyle kompletów garnków i sztućców, że mogłaby 2 restauracje wyposażyć (gotują tylko na parze więc te garnki nie są im potrzebne.
Jakieś zegary ścienne i obrazy nie w swoim guście.
Ogólnie byli niezadowoleni bo chcieli pieniądze.
Zbierają na mieszkanie.
WIęc ja wolę dać pieniądze ii nich młodzi wydadzą je na to co jest im faktycznie potrzebne,no chyba że młodzi dadzą tzw. listę prezentów ale tu też można nie trafić w gust <bezradny></span>
Żyrafa odjazdowa :lol:
Przyjacielem jest ten, kto wie o Tobie wszystko i nie przestaje Cię kochać

#14 Ninka

Ninka
  • Użytkownik
  • 1757 postów

Napisano 12 luty 2008 - 02:23

Dorotea, no wlasnie zawsze sie slyszy o prezentachy typy 3 zegary ( obciachowe nie w guscie mlodych) albo serwisy itd...itd.....

Tutaj jest to bardzo popularne ze mlodzi rejestruja sie w jakims sklepie i wybieraja sobie prezenty!Na zaproszeniu podany jest adres sklepu!I goscie idac do sklepu maja juz przygotowana liste i sami sobie wybieraja co kupic ( tylko z listy wybranej wczesniej przez mlodych) sklep pilnuje tez zeby sie nie powtorzyly preznety!

A ostatnim chociorem jest uwaga goscie wplacaja pieniadze na kotno agencji biura podruzy i po slubie mlodzi maja ZA CO jechac w podroz po slubna! :-P

#15 tuptunio

tuptunio
  • Użytkownik
  • 4235 postów

Napisano 12 luty 2008 - 16:28

moi znajomi od razu na zaproszeniach ślubnych napisali że jako prezent chcą pieniądze (w formie takiego śmiesznego wierszyku)
Dołączona grafika

w jakim języku myśli głuchy od urodzenia?

#16 Madzia81

Madzia81
  • Użytkownik
  • 4508 postów

Napisano 12 luty 2008 - 18:36

moi znajomi od razu na zaproszeniach ślubnych napisali że jako prezent chcą pieniądze (w formie takiego śmiesznego wierszyku)

znam te wierszyki, fajowe są, ale tak o tym myśleliśmy i doszliśmy do wniosku, że może to trochę nie na miejscu....bo będą i tak osoby, które będą wolały kupić prezent i co wtedy?
my mamy taką sytuację w tym roku; mamy 3 wesela i po prostu nie mamy kasy, żeby wszystkim młodym dać pieniądze, wiadomo, że fajny prezent można kupić za mniejszą sumę i też będzie ładnie :) i gdybyśmy dostali zaproszenie z wierszykiem z prośbą o pieniądze, to nie wiem w zasadzie co byśmy z tym fantem zrobili <bezradny></span>

FORUM DLA MAM

img-2006082601201230.png

200901181556.png

#17 Dorotea

Dorotea
  • Użytkownik
  • 1428 postów

Napisano 14 luty 2008 - 16:02

Pomysł wykupienia przez gości weselnych wycieczki jest super ale chyba tylko pod warunkiem, że to młodzi wybiorą miejsce.
Wkońcu to ich podróż poślubna.
Jednak pieniądze to najlepszy wybór
Przyjacielem jest ten, kto wie o Tobie wszystko i nie przestaje Cię kochać

#18 Roszpunka

Roszpunka
  • Użytkownik
  • 1980 postów

Napisano 14 luty 2008 - 18:52

Jednak pieniądze to najlepszy wybór

Też tak uważam. Młodzi sami zadecydują czy wydadzą kaskę na podróż poślubną czy raczej zainwestują w mieszkanko. Dlatego w marcu bratu i bratowej na wesele dajemy kasiurkę.A zamiast kwiatów myślę ładny album na zdjęcia ślubne im kupić-bo w sumie jak mam 50 zł na kwiaty które zwiędną wydać to album ( w tej samej cenie) na pamiątkę im zostanie. ;-)

#19 cerrata

cerrata
  • Użytkownik
  • 13852 postów

Napisano 14 luty 2008 - 19:33

dziewuszki my z Radziem idziemy na ślub mojej przyjaciółki 1 marca <tuptup></span>

wiem że zazwyczaj się kupuje takie prezenty na nowe mieszkanie itd...
Czyli co?
pościele, serwisy itd ... ?
a może podpowiecie mi coś bardziej oryginalnego , ale też tak żeby nie wydać milionó, których zresztą nie mamy :P

hmmmm? :)
nie ma mnie tu i nie będzie.

#20 Roszpunka

Roszpunka
  • Użytkownik
  • 1980 postów

Napisano 14 luty 2008 - 20:17

Czyli co?
pościele, serwisy itd ... ?

Myślę że to dobry pomysł jeśli idą na swoje. Pościel zawsze potrzebna,nawet jak z rodzicami się mieszka- i ceny też przystępne. A serwisy obiadowe widziałam ładne na allegro i w sklepach-bo szukam coś dla brata na parapetówke.Komplet Luminark-19 częśći-3x6 talerzy i salaterka za ok.120zł.Ładne,białe,nietłukące-wiem bo sama mam takie.Jak macie więcej kasy to lepiej dwa kupić albo komplet na 12 osób-na imprezy rodzinne się więcej przydaje :-D