Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Biżuteria Artemiro

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

jaki alkomat?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 adena

adena
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 23 maj 2019 - 21:30

Czy ktoś tutaj posiada alkomat? Pochwalcie się jakie macie modele i czy jesteście z nich zadowolone? Myślicie, ze to fajna opcja na prezent?

#2 ania12

ania12
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 24 maj 2019 - 10:09

Dwa lata temu miałam podobny dylemat. Alkomat to dobry pomysł na prezent.

Pod linkiem jest ciekawy artykuł o wyborze tego typu urządzeń

Ogólnie, to powinien być elektrochemiczny. W miarę dobre, czyli takie, które podają wiarygodną zawartość alkoholu, zaczynają się od ok. 400 zł.

#3 Mycha84

Mycha84
  • Użytkownik
  • 318 postów

Napisano 26 maj 2019 - 23:17

My też mamy alkohit. Jeśli chodzi o alkomat do domowego użytku to celowałabym w x50 lub x60. Naprawdę świetne i mają aż 6 lat gwarancji.

#4 adena

adena
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 06 czerwiec 2019 - 10:08

My też mamy alkohit. Jeśli chodzi o alkomat do domowego użytku to celowałabym w x50 lub x60. Naprawdę świetne i mają aż 6 lat gwarancji.

Jakie są główne różnice między tymi modelami? To ma być prezent na dzień ojca więc już dużo czasu nie zostało ;). Widzę, że obydwa mają ten lejek, to chyba wygodne rozwiązanie jak więcj osób używa?

#5 ania12

ania12
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 12 czerwiec 2019 - 10:46

Gdbym dzisiaj kupowała, to x60 byłby lepszy. To nowszy model i jedną z przewag  jest wbudowana bateria, bo x50 jest na paluszki. No i jest lżejszy. Jeżli chodzi o dokładnośc, to większych różnic chyba nie ma.

Użytkownik ania12 edytował ten post 12 czerwiec 2019 - 10:56

#6 adena

adena
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 04 lipiec 2019 - 15:03

Kupiłam w końcu tego alkohita x60, widziałam że rankingach bardzo wysoko stoi i też w sumie opcja ładowania mi się wydała bardziej ksuząca. Tato zadowolony, było kilka okazji do testowania ;) działa bardzo dobrze i dokładnie, wyświetlacz duży i czytelny, nawert jak ktoś wcięty to nie będzie miał problemu z odczytaniem wyniku.

#7 ania12

ania12
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 05 lipiec 2019 - 09:49

Tylko tata powinien o niego dbać, bo nawet do najlepszego alkomatu trzeba podchodzić z szacunkiem i pamiętać o kalibracji i takich drobiazgach, jak nie zostawianie go w rozgrzanym samochodzi lub zimą na mrozie.

#8 żanet

żanet
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 11 lipiec 2019 - 17:01

alkohit w gazecie motor miał porównywalne wyniki z policyjnym więc na pewno są to dobre i wiarygodne urządzenia. Ale wiadomo trzeba o nie dbać. Regularna kalibracja daje gwarancję niezawodności i prawdziwych wyników.

#9 adena

adena
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 07 sierpień 2019 - 17:25

to dzięki za wskazówki, na pewno podpowiem tacie, alkohit leży w szafce w domu więc problem nagrzewania. Sprzęcik bedzie na pewno zadbany, co ile polecacie go kalibrować? Wiem, że ten model ma program darmowych kalibracji.

#10 ania12

ania12
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 18 wrzesień 2019 - 09:28

Zazwyczaj wystarczy raz na rok lub co określoną w instrukcji ilość pomiarów. Wszystko w szczegółach zależy od modelu. 

#11 Mycha84

Mycha84
  • Użytkownik
  • 318 postów

Napisano 29 wrzesień 2019 - 16:22

Jeśli chodzi o ten program darmowych kalibracji to wydaje mi się, że w pierwszym roku nie ma limitu, a w kolejnym jedna rocznie jest za darmo. Ale na pewno masz to wszystko w papierach