Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Męskie półbuty

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 zewsząd i znikąd

zewsząd i znikąd
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Wzrost:163
  • Włosy:siwiejący brąz
  • Stan:zaprzysięgła panna
  • Nastrój:Brak
  • Odznaczenia:
    Odznaczenia użytkownika

Napisano 10 maj 2016 - 14:28

Potrzebuję kupić nowe buty. Zawsze miałam słabość do klasycznych sznurowanych trzewików - bardziej eleganckich, nie sportowych, choć ogólnie elegancji nie lubię.

Warunki:

- niski obcas (preferowany 1-1,5 cm, maksimum 3,5 cm)

- sztuczna skóra (po prostu nie chcę nosić niczego zrobionego z martwych zwierząt)

W sumie najbardziej podobają mi się męskie półbuty... Noszę rozmiar 40, więc mieszczę się w dolnym zakresie dostępnej męskiej rozmiarówki, ale kiedy mierzę męskie półbuty, wydają się one jakoś zupełnie inaczej wyprofilowane - np. wierzch lekko się wygina w połowie stopy. Takie buty mogą się szybko niszczyć i zwyczajnie są niewygodne. Czym właściwie różni się męska 40 od damskiej 40? Możecie polecić jakieś buty? Mogą być też damskie półbuty w neutralnym, bardziej męskim stylu, ale właśnie pełno jest półbutów nadmiernie sportowych (zwyczajnie mi się nie podobają, dla mojego gustu "półbuty" i "sportowe" trochę się wzajemnie wyklucza) albo na zbyt wysokim obcasie - a w tej dziedzinie mam bardzo, nomen omen, niską tolerancję. Jak wskazałam, preferuję obcas 1-1,5 cm, zupełnie płaskich nie lubię, ale wysokich ani cienkich obcasów nie potrafię nosić w ogóle i nie zamierzam się dostosowywać.

#2 anamay

anamay
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 18 październik 2016 - 14:43

Masz baaaardzo określone wymagania. Ale od początku, jeżeli chodzi o profil buta męskiego to jeżeli masz chłopaka, narzeczonego lub męża to porównaj Wasze stopy :-) ewentualnie wygoogluj stopy męskie i stopy damskie - na pierwszy rzut oka można rozpoznać czyje są czyje :-) mają zupełnie inny kształt bez względu na ich rozmiar

Może uda Ci się w końcu znaleźć buty pasujące do Twojej stopy, ale powodzenia życzę!

Przy Twoich oczekiwaniach zdecydowałabym się chyba na wykonane butów na zamówienie przez szewca...

#3 wisienia

wisienia
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 28 listopad 2016 - 09:48

Wydaje mi sie, że po prostu nie jest ci przeznaczone kupowac buty w sieciówkach. Albo w takich bardziej specjalistycznych sklepach :D widziałam kiedyś takie forum męskie o butach, gdzie faceci rozprawiają o metodach szycia, jakości skóry itp. SERIO! Może warto tam podpytać? 

#4 kokotka

kokotka
  • Użytkownik
  • 45 postów

Napisano 21 styczeń 2020 - 14:59

Zawsze jak patrzę na takie, ciężkie oficerki: 

LAKIER.jpg

to wydaje mi się, że mają one nieco męski, militarny charakter. Aczkolwiek może to i nie pół buty, ale świetnie sprawdzają się późną jesienią i zimą.