Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Antykoncepcja po urodzeniu dziecka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 natia20150

natia20150
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 12 czerwiec 2015 - 13:35

Cześć,

chciałabym skontaktować się z paniami, które poddały się zabiegowi trwałej antykoncepcji już po urodzeniu dziecka.
Zależy mi przede wszystkim na szczerej rozmowie, gdyż sama zastanawiam się nad takim zabiegiem. Dlatego wszelkie rady mile widziane.
Będę wdzięczna za kontakt zarówno pań, które żałują, że to zrobiły, jak i takich, które uważają, że to najlepsza decyzja w ich życiu.

Odezwijcie się proszę na ...

Pozdrawiam.

#2 facet

facet
  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 16 czerwiec 2015 - 19:44

Czy ty mówisz o sterylizacji?... 

#3 klaudiafiszka

klaudiafiszka
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 06 lipiec 2017 - 22:36

Czy ty mówisz o sterylizacji?... 

chyba tak... balabym sie. nie chcialabym az tak ingerowac w moj organizm chyba.. ja zostaje wierna tabletkom i wiem, ze dobrze dobrane daja mi praktycznie 100%pewnosc, ze nie bedzie niespodzianki. Obecnie stosuje Belare, ktora przepisala mi moja ginekolog i jestem naprawde zadowolona. A do tego nie mam tak bolesnych okresow jak mialam do tej pory

#4 zwiazana

zwiazana
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 18 wrzesień 2017 - 18:08

nie poddalabym sie takiemu zabiegowi... ja mam zalozona wkladke levosert, ona zabezpiecza na 3 lata, po tym czasie mozna zalozyc nowa i miec dalsza ochrone.  Jest to wygodny sposob i calkowicie bezpieczny, nie powoduje skutkow ubocznych. Ja jestem calkowicie zadowolona

#5 dwunastka12

dwunastka12
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 10 październik 2017 - 11:47

Jeśli chodzi o sterylizację to ja też nie jestem gotowa, wkładka już prędzej ale jeszcze nie teraz, na razie tabletki vines mi wystarczą

#6 MamusiaOlusia

MamusiaOlusia
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 26 październik 2017 - 08:55

powiem ci tak... historia nieco tragiczna.. jako nastolatka nie chcialam miec dzieci... woolalam psy i koty i bylam szczesliwa.. wtedy poznalam Tomka.. bylismy bardzo szczesliwi ale byl problem.. on chcial dziecko a ja nie... pech chial ze gumka pekla i zaszlam w ciaze.. bylam bardzo nieszczesliwa z tego powodu... postanowilam nie ryzykowac wiecej i po urodzeniu dziecka sie wysterylizowac by miec pewnosc ze wiecej dzieci nie bedzie... gdy urodzila sie corka cale moje zycie sie zmienilo... poczulam prawdziwa szczera milosc mialam potrzebe bycia dobra matka.. corka zmarla majac 3 miesiace, jechala wraz z Tomkiem samochodem, mieli wypadek, zgineli oboje. Bolu jaki rozdzieral moje serce nie da sie opisac.. Wtedy dziekowalam bogu ze sie nie wysterylizowalam.. wiedzialam ze bede chciala miec jeszcze dzieci.. 3 lata pozniej poznalam Marka, teraz mamy dwu letniego syna Olusia. Na chwile obecna mam zalozona wkladke levosert ale nie wykluczamy kolejnych dzieci za kilka lat jak maly bedzie wiekszy i bardziej samodzielny.  Jaki z tego moral? Nie warto sie poddawac tak radykalnym metodom.. est tyle mozliwosci antykoncepcji dlugoterminowej.. a nigdy nie wiesz jak potoczy sie twoje zycie

#7 halynka

halynka

mamuśka

• Użytkownik
  • 5649 postów

Napisano 30 październik 2017 - 21:45

Po porodzie i okresie kp myślę nad jakąś bardziej długotrwałą metodą anty. Muszę tylko zrobić stosowne rozeznanie. Coś polecacie?

201401111762.png

km5skrhmtofzztsl.png

#8 elizabeth

elizabeth

lady

• Użytkownik
  • 7112 postów

Napisano 31 październik 2017 - 09:57

@halynka ja też myślę po kp o jakiejś spirali, wkładce hormonalnej - sama nie wiem, ale chcę coś na kilka lat po prostu, bo dzieci i tak więcej nie planujemy a będę miała spokój z anty :)

<serducho>
Nie mówmy o zmartwieniach,to nie jest dobry temat

są z nami zawsze, chcesz czy nie.

Pomówmy o nas samych, uczyńmy wielkie plany

być może kiedyś spełnią się?

Gdy już zdobędę mnóstwo pieniędzy

w najbliższym niebie, kupię ci księżyc!

65vqegz2wjpc3llf.png

#9 halynka

halynka

mamuśka

• Użytkownik
  • 5649 postów

Napisano 03 listopad 2017 - 09:28

Najlepiej chyba będzie się wybrać do gina i porozmawiać o tym jakie są najlepsze możliwości. Na pewno chciałabym metodę jak najmniej inwazyjną, bo nie mówię, że to już moje ostatnie słowo w kwestii dzieci :)

201401111762.png

km5skrhmtofzztsl.png