Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Urząd pracy, status bezrobotnego itp. Temat ogólny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#41 Riia

Riia
  • Użytkownik
  • 1901 postów

Napisano 19 styczeń 2014 - 17:01

ten "robol" jak to określiłaś i tak jest więcej wart niż zgraja bezrobotnych, którzy tylko czekają na kasę od państwa, bo sami z siebie nie chcą tyłka do roboty ruszyć. Poza tym żadna praca nie hańbi.

Dokładnie. Nic dodać,nic ująć.

I co to w ogóle znaczy że skończyła? Jak widać coś robi aby polepszyć swoją sytuację. Pracuje i być może jak znajdzie coś fajniejszego to z tej odejdzie. Ale pracuje, a to jest ważne dla pracodawcy. Jakby mi przyszła osoba, która przez ileś lat nie pracowała, bo miała dzieci, bo nic jej nie pasowało, bo nie takie godziny itp to na pewno bym jej nie zatrudniła. Ale osoba, która by pracowała na taśmie bo lepsze to niż siedzieć i nic nie robić i szukała innej by w moich oczach bardzo zyskała.

Zawsze można dalej ciągnąć od Państwa :lol: 

No niestety. A jak takie podejście lekceważy osoby, które muszą na nią pracować.

Każdy z nas urodził się ateistą

#42 magdaaaaa

magdaaaaa

..lekko próżna flirciara..

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 15 grudzień 2016 - 23:31

macie poczucie ze urząd pracy robi coś w sprawie bezrobotnych , cy tylko termin wyznacza ???  a może nigdy nie byłyście zarejestrowane  bo z jednej do drugiej pracy szłyście ???

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko

#43 palomka

palomka
  • Użytkownik
  • 2338 postów

Napisano 16 grudzień 2016 - 08:27

Ja byłam zarejestrowana za każdym razem jak byłam na bezrobociu. Raz dzięki UP mogłam rozpocząć staż, drugi raz też przez skierowanie zaczęłam pracę. Akurat w moim przypadku pomógł. ;)

Aczkolwiek znam osoby, które jeżdżą tylko od terminu do terminu i dalej nic.  :roll:

I ślubuję Ci uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę...smileys-hearts-339319.gif

#44 elizabeth

elizabeth

lady

• Użytkownik
  • 7112 postów

Napisano 16 grudzień 2016 - 12:38

a może nigdy nie byłyście zarejestrowane bo z jednej do drugiej pracy szłyście ???

dokładnie tak, najdłużej bez pracy byłam 2 tygodnie.

Moim zdaniem są urzędy, które "olewają sprawę", ale to pewnie trochę tak, że bezrobotni też - wiem, że sporo jest osób, ktorym zależy, żeby jeździć tylko się podpisać, żeby być ubezpieczonym, bo albo pracują na czarno albo wygodniej w domu ze świadczeniami różnymi - nie wszyscy, ale są taki osoby.

Szkoda tylko, że urzędy pracy nie są otwarte na pracodawców. Ostatnio na uczelni na bazie badań uniwersytetu o tym rozmawialiśmy i niestety jeśli pracodawca przychodzi i mówi, że chętnie zatrudni np. 2 osoby, to paniom z urzędu nie opłaca się zakładać po to tej całej papierologii, bo to tylko dwa miejsca <bezradny> i to nie był odosobniony przypadek. Czyli albo wina biurokracji albo pracowników urzędu.

<serducho>
Nie mówmy o zmartwieniach,to nie jest dobry temat

są z nami zawsze, chcesz czy nie.

Pomówmy o nas samych, uczyńmy wielkie plany

być może kiedyś spełnią się?

Gdy już zdobędę mnóstwo pieniędzy

w najbliższym niebie, kupię ci księżyc!

65vqegz2wjpc3llf.png