Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Urząd pracy, status bezrobotnego itp. Temat ogólny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#21 Jogobella

Jogobella
  • Użytkownik
  • 1174 postów

Napisano 17 styczeń 2014 - 13:39

. Każda osoba pełnoletnia i
bezrobotna ma obowiązek chodzić do UP

Wcale nie musisz być zarejestrowana w UP, bo nikt do tego zmusić Cię nie może.
A gdzie jest taki przepis, że musisz być zarejestrowana w UP? Podaj źródło tej informacji.

Z tego co ja się orientuję, to masa ludzi mimo że nie pracują, to nie są zarejestrowani w UP.
"Wiedzieć, że się wie, co się wie i wiedzieć, że się nie wie, czego się nie wie - oto prawdziwa wiedza." Konficjusz

#22 iwonaryki

iwonaryki

Prawdziwa miłość , nie zna granic .

• Użytkownik
  • 1560 postów
  • Lokalizacja..
  • Wzrost:170
  • Włosy:Są jakie są :-p
  • Stan:Żoneczka.
  • Partner:Mój kochany Mąż :*
  • Nastrój:Zakochana
  • Odznaczenia:
    Odznaczenia użytkownika

Napisano 17 styczeń 2014 - 14:25

iwonaryki, dnia 17 Sty 2014 - 13:24, napisał:

Bo taka jest potrzeba ... jestem ubezpieczona przy mężu i nasze dzieci też jakbym , nie chodziła to mnie wyrejestrują , ale tak czy siak muszę znów iść i się od nowa rejestrować .. Każda osoba pełnoletnia i bezrobotna ma obowiązek chodzić do UP , to że jestem ubezpieczona przy mężu nie oznacza , że nie muszę do UP chodzić bym nie musiała jakbym pracy się podjęła ..

Że jak? Co Ty Kobieto za herezję szerzysz Skoro jesteś ubezpieczona przy mężu to po cholerę chodzisz do UP. Przecież niech Cię w cholerę wyrejestrują skoro pracy nie masz zamiaru podjąć

Kiedyś tak słyszałam od pewnej znajomej ... Jak będę chciała to się wyrejestruję i tyle

Z tego co ja się orientuję, to masa ludzi mimo że nie pracują, to nie są zarejestrowani w UP.

Ja to kiedyś usłyszałam że nawet Ci co mają pracę też chodzą do UP , ale ile w tym prawdy to nikt tego nie wie ..

Też o tym słyszałam już od wielu osób

Synek 13 lat , córeczka 7 lat , córeńka 6 lat .
[*]Nasz aniołek 04.06.2016r.[*]9tc
iv09vcqgirxd72tg.png
28.09.2013r. Ślub Cywilny ❤❤❤ .
26.11.2017r . Ślub Kościelny ❤❤❤.

#23 Roxi

Roxi
  • Użytkownik
  • 3496 postów

Napisano 17 styczeń 2014 - 14:36

@iwonaryki aha rozumiem, tak sobie gdzieś zasłyszałaś i bez sprawdzenia postanowiłaś pójść za tą trafną poradą...

I stąd bierze się ignorancja społeczna :roll:  Nie twierdzę, że każdy ma być zorietnowany w każdej dziedzinie, ale ludzie - znajcie chociaż podstawy. Później takie bzdury idą dalej w eter....

<ookk>

#24 Jogobella

Jogobella
  • Użytkownik
  • 1174 postów

Napisano 17 styczeń 2014 - 14:40

Ja to kiedyś usłyszałam że nawet Ci co mają
pracę też chodzą do UP , ale ile w tym prawdy
to nikt tego nie wie ..

Ci co pracują na "czarno", to tak, bo tu chodzi tylko i wyłącznie o ubezpieczenie. Ale jeżeli w ogóle nigdzie nie pracują, to nie mają takiego obowiązku.

Kiedyś tak słyszałam od pewnej znajomej ...

Czyli źródło niepewne. Znajoma głupoty gada, a Ty je powielasz. :roll:

Użytkownik Jogobella edytował ten post 17 styczeń 2014 - 14:44

"Wiedzieć, że się wie, co się wie i wiedzieć, że się nie wie, czego się nie wie - oto prawdziwa wiedza." Konficjusz

#25 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 17 styczeń 2014 - 17:31

Iwona no ale ok pracuje tylko twoj facet macie 3 dzieci nie czuzjesz ze przydaloby sie wiecej tej kasy? nie chcesz byc niezalezna i odciazyc meza ??

@Roxi dobrze pisze. Iwona poprostu nie ze dostala propozycje pracy tylko pokazali jej wydruk jakie oferty sa;)

Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim

#26 Madź

Madź

heksa

• Użytkownik
  • 4069 postów

Napisano 17 styczeń 2014 - 17:50

I tak przez 10 lat jej tylko te wydruki pokazują? No bez jaj (: dla mnie to kolejna ściema i nie warto w ogóle dyskutować na ten temat. Nieznajomość tego po co jest UP jest co najmniej śmieszna. Rozumiem, że takich rzeczy może nie wiedzieć nastolatka, ale osoba, która przez tyle lat chodzi i sie podpisuje cholera wie po co i nie zapyta nawet urzednika czy ma to sens, żeby tam chodziła co 2-3 mce skoro pracy podjąć nie chce a ubezpieczenia nie potrzebuje? Kutva, dla mnie to idiotyczne.
“One, remember to look up at the stars and not down at your feet.
Two, never give up work. Work gives you meaning and purpose and life is empty without it.
Three, if you are lucky enough to find love, remember it is there and don't throw it away.”

#27 Histeria:)

Histeria:)
  • Użytkownik
  • 826 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Wzrost:w sam raz:P
  • Włosy:brąz
  • Stan:Jeszcze panna...
  • Partner:K.
  • Nastrój:Brak
  • Odznaczenia:
    Odznaczenia użytkownika

Napisano 18 styczeń 2014 - 14:31

Przecież żaden normalny urzędnik w Up nie będzie się tyle lat użerał  z kimś, kto nie chce iść do pracy...Jak widzą,że się nie chce pracować i odmawia się przy każdej okazji to zaraz wyrejestrowują,żeby im nie psuć statystyki. Z tego co wiem, to tak jest u nas. moja mama jak pracowała na czarno i potrzebowała mieć ubezpieczenie, to się zarejestrowała, ale oni ją co jakiś czas wysyłali na kursy i na prace interwencyjne, jakby odmówiła to by jej podziękowali za współpracę, więc  10 lat  bezrobocia  i 0 reakcji UP jakoś mi się nie widzi...

#28 viola

viola
  • Użytkownik
  • 8330 postów

Napisano 18 styczeń 2014 - 14:39

Pozwolę sobie zabrać głos.Ja podobnie jak iwonaryki jeżdżę, co 3 miesiace do urzędu.Z tym,ze nie pobieram zadnych pieniazków.Jestem bezrobotna bez prawa do zasiłku.Pytam o pracę ale nic dla mnie nie mają.

Z jednej strony nie dziwie sie ,ze iwonaryki jeżdzi tylko ,by cos tam podpisywać.Wiem ,ile ja kiedyś miałam zachodu z ponownym zarejestrowaniem sie w urzędzie.Trzeba było dowozić tyle róznych papierków(dokumentów).Może niepotrzebnie tak ,,atakujecie'' dziewczynę.Odchowa dzieci i pewnie w przyszlosci podejmie pracę,którą mogą jej zaoferować.Każdy ma swój sposób na życie i należy to uszanować.Tak ja to wszystko widzę.

#29 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 18 styczeń 2014 - 14:44

Z jednej strony nie dziwie sie ,ze iwonaryki jeżdzi tylko ,by cos tam podpisywać

a ja sie dziwie. Bo skoro jest ubepieczona na meza a pracy nie chce od UP to po co ?  aby pozniej jak sie jednak zdecyduje na szuknie przez owy UP prace nie musiala sie rejestrowac ??  no prosze...dla mnie to dziwne.

Mnie by sie nie chciala tachac do up tylko w tym celu

Znowu nie przesadzajmy ze rejestracja to jakis ogromny problem 

Iwona pisala ze dlugo nie planuje pracy wiec co ? bedzie tak jezdzic i jezdzic ?

Użytkownik Sajuri edytował ten post 18 styczeń 2014 - 14:45

#30 iwonaryki

iwonaryki

Prawdziwa miłość , nie zna granic .

• Użytkownik
  • 1560 postów
  • Lokalizacja..
  • Wzrost:170
  • Włosy:Są jakie są :-p
  • Stan:Żoneczka.
  • Partner:Mój kochany Mąż :*
  • Nastrój:Zakochana
  • Odznaczenia:
    Odznaczenia użytkownika

Napisano 18 styczeń 2014 - 14:50

Viola masz świętą rację  :mrgreen: co do tematu pracy nie zamierzam więcej się tu wypowiadać bo szkoda tylko słów i, zaśmiecać .. doceniam rady zdania itp i biorę to pod uwagę..  jest wiele kobiet które mają dzieci odchowują je , i idą do pracy , i takie kobiety podziwiam 

Każdy ma swój sposób na życie i należy to uszanować.Tak ja to wszystko widzę.

No właśnie  :mrgreen:

Synek 13 lat , córeczka 7 lat , córeńka 6 lat .
[*]Nasz aniołek 04.06.2016r.[*]9tc
iv09vcqgirxd72tg.png
28.09.2013r. Ślub Cywilny ❤❤❤ .
26.11.2017r . Ślub Kościelny ❤❤❤.

#31 viola

viola
  • Użytkownik
  • 8330 postów

Napisano 18 styczeń 2014 - 14:52

Iwona pisala ze dlugo nie planuje pracy wiec co ? bedzie tak jezdzic i jezdzic ?

Skoro ,jej to nie przeszkadza.Nikomu tym nie robi krzywdy.Zupełnie nie widzę,zadnego problemu.Napisała szczerze,co i jak.Więc, o co kaman?:)

#32 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 18 styczeń 2014 - 15:28

@viola wez mi tu nie kamaj. 

Iwona pisala ze  co idzie do UP to dostaje oferte pracy i jej przejmuje to sie kazdy wypowiedzial na ten temat ze to raczej niemozliwe  bo z zasady jest tak ( u mnie tez) ze jak pracy nie wezmiesz to mowia Ci pa. I tyle.

I druga sprawa ze ja nie rozumiem tego wiszenia na UP  skoro ubezpieczenie sie ma. A pracy nie chce.  :roll:

A ze sa kobiety ktore sobie chca siedziec w domu wychowywac dzieci bo facet zarabia kokosy to juz inna bajka

#33 viola

viola
  • Użytkownik
  • 8330 postów

Napisano 18 styczeń 2014 - 15:40

bo z zasady jest tak ( u mnie tez) ze jak pracy nie wezmiesz to mowia Ci pa.

Chyba tak jest,a jeśli ktos n ie pobiera pieniazków?.

Ja, także miałam jedną propozycję(,jesli to mozna uznać za propozycję)Tj powiedzieli mi jaka praca,ale odmówiłam i nic sie nie stało.Może dlatego,że jestem bez prawa do zasiłku?.Hmmmm.

@viola wez mi tu nie kamaj.

Po co te nerwy? ;-)

Użytkownik viola edytował ten post 18 styczeń 2014 - 15:52

#34 smoczkowa

smoczkowa
  • Użytkownik
  • 645 postów
  • LokalizacjaMiasto :D
  • Wzrost:156
  • Włosy:ciemne
  • Stan:wydana za mąż :)
  • Partner:M...
  • Nastrój:Neutralna
  • Odznaczenia:
    Odznaczenia użytkownika

Napisano 18 styczeń 2014 - 16:21

Iwona musi być zarejestrowana w urzedzie pracy bo BIERZE ZASIŁKI Z OPIEKI SPOŁECZNEJ! A im trzeba przedstawiać dokument śwadczący o bezrobociu.

I taki oto sposobem zagadka jest rozwikłana. Jakby nie korzystała z tego ów UP to by nikt jej złamanego grosza nie dał. 

Love Love Love

#35 Riia

Riia
  • Użytkownik
  • 1901 postów

Napisano 18 styczeń 2014 - 16:41

Chyba tak jest,a jeśli ktos n ie pobiera pieniazków?.

Ja, także miałam jedną propozycję(,jesli to mozna uznać za propozycję)Tj powiedzieli mi jaka praca,ale odmówiłam i nic sie nie stało.Może dlatego,że jestem bez prawa do zasiłku?.Hmmmm.

Jeśli nie pobierasz kasy to i tak jeśli 3 razy odmówisz to Cię skreślają. Więc nigdzie nie masz szans aby było inaczej. No chyba że ktoś ma rodzinę lub znajomą w UP i ta udaje że jej propozycji nigdy nie dała. Inaczej nie ma szans aby tak długo być zarejestrowaną. Ty miałaś jedną propozycję więc się jeszcze załapałaś na to, że nic się nie stało.

Iwona musi być zarejestrowana w urzedzie pracy bo BIERZE ZASIŁKI Z OPIEKI SPOŁECZNEJ! A im trzeba przedstawiać dokument śwadczący o bezrobociu.

I taki oto sposobem zagadka jest rozwikłana. Jakby nie korzystała z tego ów UP to by nikt jej złamanego grosza nie dał. 

No i nie wiem czemu nie mogła o tym napisać. Chociaż kurna to nie ten wątek, ale mam straszne zdanie o tym pobieraniu zasiłków skoro tyłka do pracy się ruszyć nie chce. Chore państwo, że na to pozwala i zamiast dać potrzebującym daje się leniom.

I owszem każdy ma prawo do życia jak chce. Ale niestety jeśli się od siebie nic nie daje to nie ma się moim zdaniem prawa czegoś żądać.

Każdy z nas urodził się ateistą

#36 Blondynka88

Blondynka88
  • Użytkownik
  • 1351 postów

Napisano 18 styczeń 2014 - 17:24

Tj powiedzieli mi jaka praca,ale odmówiłam
Jeśli nie dostajesz pisemnego skierowania to nie jest to propozycja i jak odmówisz to nic Ci nie zrobią.

Ja brałam wszystkie skierowania na staż (miałam 3) i za każdym razem to pracodawca mnie odrzucał pisząc "nie spełnia oczekiwań". Jak zapytać o oczekiwania, to mówić nie chcą tylko "dziękujemy". :roll:

nixqp2.png

#37 viola

viola
  • Użytkownik
  • 8330 postów

Napisano 18 styczeń 2014 - 18:01

Jeśli nie dostajesz pisemnego skierowania to nie jest to propozycja i jak odmówisz to nic Ci nie zrobią.

Dziękuję za wyjaśnienie.Nic pisemnego nie dostalam:)

#38 Majorka^^

Majorka^^
  • Użytkownik
  • 5119 postów

Napisano 19 styczeń 2014 - 14:45

a to nie jest zależne od zarobków? wiadomo, że jak nigdzie nie pracuje to zaświadczenia o zarobkach nie dostarczy, a oni jeszcze chcą potwierdzenie, że jest zarejestrowana? nie wiedziałam :-)  ;-)

Znam jedną babkę, która się wyrejestrowała, bo pracować nie chce, facet sporo zarabia, ona zajmuje się córką. Tylko się zastanawiam, czemu jej na ubezpieczeniu nie zależy, bo małżeństwem nie są :->

A jak ktoś ma ubezpieczenie, pracować nie zamierza i ciężko mu jeździć na wyznaczone terminy spotkań to już nie mam pytań :lol:

Co do samego urzędu.... hmm... jak ktoś śledzi na bieżąco oferty pracy i szkoleń, kursów to może coś wyhaczyć :-)

Co to jest miłość ?
To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu.
Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się,
że przemókł do głębi serca...

#39 Riia

Riia
  • Użytkownik
  • 1901 postów

Napisano 19 styczeń 2014 - 15:58

Znam jedną babkę, która się wyrejestrowała, bo pracować nie chce, facet sporo zarabia, ona zajmuje się córką. Tylko się zastanawiam, czemu jej na ubezpieczeniu nie zależy, bo małżeństwem nie są :->

Może on daje jej kasę na ubezpieczenie?

Mnie zawsze bardziej zastanawia czemu ktoś nie myśli o emeryturze. Bo może na starość zostać bez grosza, ja bym się tego cholernie bała. Bałabym się być tak zależna od kogoś.

Każdy z nas urodził się ateistą

#40 nie(d)oceniona

nie(d)oceniona
  • Zarządca
  • 10527 postów

Napisano 19 styczeń 2014 - 16:15

skończyła jako robol w mentosach , przy opakowaniu cukierków ..
ten "robol" jak to określiłaś i tak jest więcej wart niż zgraja bezrobotnych, którzy tylko czekają na kasę od państwa, bo sami z siebie nie chcą tyłka do roboty ruszyć. Poza tym żadna praca nie hańbi. I jak człowiek ma odrobinę ambicji... No, ale najpierw ją trzeba mieć. 

Mnie zawsze bardziej zastanawia czemu ktoś nie myśli o emeryturze. Bo może na starość zostać bez grosza, ja bym się tego cholernie bała. Bałabym się być tak zależna od kogoś.
Zawsze można dalej ciągnąć od Państwa :lol: 

*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.