Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Imiona dla naszych dzieci

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2759 odpowiedzi w tym temacie

#21 Magdaru

Magdaru
  • Użytkownik
  • 3650 postów

Napisano 13 czerwiec 2007 - 13:58

Ja znajomego Mateusza, też nie mam żadnego, ale dzieciaczków jest teraz masa, co chwile ktoś woła Mati, Mati ;-)

#22 kroplarosy

kroplarosy
  • Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 13 czerwiec 2007 - 20:42

Jeżeli będę miała kiedyś córeczkę to będzie to Marysia, jeżeli będzie chłopczyk to Jasiek lub Szymon ( po moim tacie :-) )
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#23 Guest_Kociak_*

Guest_Kociak_*
  • Gość

Napisano 13 czerwiec 2007 - 21:42

Marysia

oj tak to bym nigdy nie dała.... może dlatego, że moja kuzynka ma tak na imię i zawsze miała problem już jako nastolatka, bo nie chciała żeby na nią wołali Marysia (bo mówiła, że Marysia to taka dziewuszka ze wsi) ani też Maria (bo to do nastolatki nie pasuje). Innej formy tego imienia raczej nie ma :/ także u mnie to odpada ;)
Ja zastanawiając się nad imieniem zawsze myślę, czy będzie ono ładne i dla dziecka i już dla dorosłego ;) Podoba mi się np bardzo Zosia. Ale Zofia już nie :/

#24 madzia

madzia
  • Użytkownik
  • 6640 postów

Napisano 14 czerwiec 2007 - 05:20

Marysia...to bylo za czasow moje babci, ciotki...ale jesli ktos chce to...
Mi jeszcze kiedys podobalo sie imie Oliwka ;-)

A jak wam sie podoba Zuza :-D Zuzanka?

#25 Jewel

Jewel
  • Użytkownik
  • 3742 postów

Napisano 14 czerwiec 2007 - 06:55

Zuza mi się podoba ale jest ich za dużo <bezradny></span> Ja znam osobiście z 5 Zuzek.

Zofia, Marysia nie dam bo mi się te imiona nic a nic nie podobają.
"miłość jest ślepa dlatego lubi ciemność"

#26 Magdaru

Magdaru
  • Użytkownik
  • 3650 postów

Napisano 14 czerwiec 2007 - 08:29

Zuzia ślicznie :-) A wszystkie Marysie, Zosie, Franki, Jasie to grrr.... nigdy nie skrzywdziłabym dziecka takim imieniem :-P

#27 kroplarosy

kroplarosy
  • Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 14 czerwiec 2007 - 13:39

nigdy nie skrzywdziłabym dziecka takim imieniem

Każdemu podoba sie co innego, ale nie uważam, że nadanie takiego lub innego imienia jest dla dziecka wyrządzaniem mu krzywdy.
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#28 Magdaru

Magdaru
  • Użytkownik
  • 3650 postów

Napisano 14 czerwiec 2007 - 14:10

No dobra, może przesadziłam z tym krzywdzeniem ;) ale te imiona są straszne, dzieci wstydzą się później takich imion ;/

#29 madzia

madzia
  • Użytkownik
  • 6640 postów

Napisano 14 czerwiec 2007 - 15:40

A tak postanowilam wkleic kilka cytatow znalezionych na interii

"Pomyśl, jak dziecko będzie kiedyś czuło się z takim imieniem. Czy będzie z niego zadowolone, czy też znajdzie się wśród tych, którym tak bardzo nie podoba się swoje imię, że na co dzień używają innego albo nawet zmieniają je. Stawiając na imię popularne, musicie się liczyć z tym, że wasza pociecha może mieć wielu imienników w przedszkolu, szkole, sąsiedztwie, itd."

"Wybór imienia dla dziecka to naprawdę istotna sprawa. Będzie mu ono przecież towarzyszyło przez całe życie. Warto dobrze się nad nim zastanowić. Pamiętajcie, że wiele imion ma swoje znaczenie, związanych jest z określonymi cechami charakteru i osobowości. Wyboru imienia nie powinno dokonywać się w oderwaniu od nazwiska, wręcz przeciwnie - dobrze, aby oba te człony stanowiły jakąś całość, pasowały do siebie. Zbyt wymyślne imię jeszcze bardziej razi przy pospolitym nazwisku. Przy długim nazwisku zwykle wybiera się krótsze imię."

"Urzędnik może odmówić zarejestrowania dziecka, gdy:
• rodzice chcą nadać dziecku więcej niż dwa imiona,
• wybrane imiona są ośmieszające, nieprzyzwoite, zdrobniałe lub nie pozwalają na odróżnienie płci dziecka,
• imiona nie odpowiadają polskim regułom gramatycznym lub ortograficznym,
• są w obcym języku (wyjątek - jedno z rodziców jest obcokrajowcem)."

zrodlo interia.pl
Nigdy nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.

#30 Madzia81

Madzia81
  • Użytkownik
  • 4508 postów

Napisano 15 czerwiec 2007 - 10:13

• imiona nie odpowiadają polskim regułom gramatycznym lub ortograficznym,
• są w obcym języku (wyjątek - jedno z rodziców jest obcokrajowcem)."

no tych dwóch zasad, to chyba za bardzo się nie trzymają, bo przecież teraz mnóstwo jest Jessic, Xawierów itd. itp, a to nie polskie imiona.
osobiście nic do tego nie mam, każdy daje dziecku na imię jak mu się podoba.

dzieci wstydzą się później takich imion ;/

a wcale nie. fakt, że kiedyś imiona takie jak Jasiu czy tam Zosia nosiły nasze babcie i dziadkowie, potem były bardzo niemodne, ale teraz znowu moda wraca jak bumerang i znowu jest wśród dzieci coraz więcej Jaśków i takich innych i nie zauważyłam, aby inne dzieci się z nich wyśmiewały (a pracuję w szkole i z b. dużą ilością dzieci mam do czynienia na co dzień).

FORUM DLA MAM

img-2006082601201230.png

200901181556.png

#31 Magdaru

Magdaru
  • Użytkownik
  • 3650 postów

Napisano 15 czerwiec 2007 - 10:33

oj, nalot się na mnie zrobił :-P a ja tylko chciałam swoje zdanie napisać :-P mnie się takie imiona nie podobają i już i zdania nie zmienie :evil:

#32 Madzia81

Madzia81
  • Użytkownik
  • 4508 postów

Napisano 15 czerwiec 2007 - 10:44

oj, nalot się na mnie zrobił :-P

oj tam, od razu nalot 8-)

mnie się takie imiona nie podobają i już i zdania nie zmienie :evil:

ale niktu tutaj nie namawia Cię do zmiany zdania. my tylko napisałyśmy, że niekoniecznie nadanie takiego imeinia jest dla dziecka krzywdą. ot co ;-)

FORUM DLA MAM

img-2006082601201230.png

200901181556.png

#33 Magdaru

Magdaru
  • Użytkownik
  • 3650 postów

Napisano 15 czerwiec 2007 - 10:58

a ja napisałam, ze przesadziłam z tym krzywdzeniem :-P dobra, koniec tematu ;) nie ma sie o co sprzeczać, w końcu każdemu moze podobać się co innego :D

#34 madzia

madzia
  • Użytkownik
  • 6640 postów

Napisano 15 czerwiec 2007 - 11:45

A ja juz nie wiem jak to jest z tymi imionami <bezradny></span>
Tutaj mozemy pisac, ze takie czy takie nam sie podobaja a inne juz nie!
Ale jesli np. poznajemy jakas kolezanke i dowiadujemy sie ze jej dzidzia ma imie takie ktore nam sie nie poboda to wtedy juz jej tego nie powiemy ;-) no bo zeby nie urazic...
Dobra napisze na swoim przykladzie. Moja dobra kiedys kumpela urodzila dziecko i nazwala ja Amelia :-> Czy to fajnie? Dla mnie nie. ale nie mam zamiaru jej tego powiedziec ;-)
Nigdy nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.

#35 Xantia

Xantia
  • Użytkownik
  • 228 postów

Napisano 15 czerwiec 2007 - 11:50

a ja tam jestem szczera :)
mowie poprostu ze mi sie nie podoba ale kazdy ma swoj gust i tyle :)
nigdy nie przestane cie kochac :******** [`]

#36 Madzia81

Madzia81
  • Użytkownik
  • 4508 postów

Napisano 15 czerwiec 2007 - 21:32

Amelia

jejku, wokół mnie mnóstwo tych Amelek. dla mnie udziwnione za mocno.

Ale jesli np. poznajemy jakas kolezanke i dowiadujemy sie ze jej dzidzia ma imie takie ktore nam sie nie poboda to wtedy juz jej tego nie powiemy ;-)

no, na pewno bym się nie zachwyciła, ale na pewno nie powiedziałabym, że jest brzydkie, rzuciłabym raczej coś w tym stylu: no mi podbają się innego typu imiona ;-)

FORUM DLA MAM

img-2006082601201230.png

200901181556.png

#37 Guest_niki_*

Guest_niki_*
  • Gość

Napisano 16 czerwiec 2007 - 09:43

jak kolezanka mi powiedziala ze wybrali dla corki imie Gracjana to nie mowilam, ze niezbyt dla mnie ladne to imie, tylko grzecznie powiedziałam ze niepowtarzalne :) tez nie chciałabym zeby ktos powiedział ze dałam brzydko dziecku na imie

#38 Little My

Little My
  • Użytkownik
  • 76 postów

Napisano 16 czerwiec 2007 - 18:51

tiaaa....jeden lubi pomarancze a drugi jak mu skarpety śmierdzą....
nie da się wszystkich udobruchać, każdy ma inny gust, każdy ma miłe lub złe skojazenia z takim czy innym imieniem, moda na jedno przychodzi i odchodzi i wierzcie że mozna sobie wymyslac i mazyc o imieniu dla dzieciaczka jednak z własnego doswiadczenia i punktu widzenia wiem ze jesli juz jestescie w ciązy to nie imię jest najważniejsze ;)
Optymista wierzy, że cały świat stoi przed nim otworem, pesymista również, ale ...dobrze wie co to za otwór

#39 Tatiana

Tatiana
  • Użytkownik
  • 109 postów

Napisano 25 czerwiec 2007 - 08:35

hmm mi to sie podoba imie Oskar,Kuba,Daniel,kacper a dla dziewczynki to Natalia,Amelia, Julka,;) zreszta jest duzo slicznych imion

#40 mamusia22

mamusia22
  • Użytkownik
  • 145 postów

Napisano 29 czerwiec 2007 - 18:28

<bezradny></span> jak dla mnie zbyt wymyslne imiona to przesada, jest tyle ładnych polskich imion, nie musza byc popularne, moj tata opowiadal mi jak dawniej byl szal na imie Izaura z telenoweli ''niewolnica izaura''do dzis duzo tych osob zaluje swojego posuniecia, moze zacznijmy dawac dziecia imiona Juan, Mariza albo inne z telenowel a tradycyjnie Marysia, Filip itd.