Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.


Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Segregacja śmieci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 14 lipiec 2013 - 14:19

Czy tez u Was dziala ? i jak działa ?
U nas jest od niedawna...na 3 bloki ( tyle że kazdy ma 5 klatek, wiec troche ludu jest) sa 3 pojemniki...narazie na szklo, na plastik, na papier. Do tego na papier - nie ma juz jak wkladac....:roll:
na osiedlu u moich rodzicow nie ma segregacji, trzeba placic za wywoz, 15 zl od osoby.
I choc to sa koszta to chyba bym wolała- na dana chwile - placic niz miec taki syf kolo domu. bo niebawem bedzie wielki bajzel :roll:
Chyba ze dadza wiecej pojemnikow...to inna sprawa. U mojej cioci choc osiedle duze - pojemnikow jest odp liczba, no i kazdy sie pilnuje, nie rzuca byle jak.
Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim

#2 AgnieszkaT

AgnieszkaT
  • Użytkownik
  • 3547 postów

Napisano 14 lipiec 2013 - 15:35

U mnie w mieście już od kilku lat na każdym osiedlu była tak zwana segregacja, w sensie przy śmietniku stoją 3 dodatkowe pojemniki: na papier, plastik i na szkło, które jest podzielone na kolorowe i białe. Jedynie co, to zwiększyli opłatę: 9.50 od osoby. I w sumie nic się nie zmieniło. Aaa i co się zmieniło to inne naklejki nalepili na te pojemniki :mrgreen:
Tyle, że te pojemniki tak szybko się zapełniają, że każdy zaczyna stawiać obok. :-/

#3 halynka

halynka

    mamuśka

  • Użytkownik
  • 5652 postów

Napisano 31 lipiec 2013 - 16:24

U mnie taka segregacja zawsze była, jest to dla mnie coś normalnego i oczywistego. Tylko zmienił się odbiorca i cena. Są pojemniki na szkło białe kolorowe, papier, plastik i odpady bio-degradowalne.

201401111762.png

km5skrhmtofzztsl.png

 

 

 


#4 nie(d)oceniona

nie(d)oceniona
  • Zarządca
  • 10527 postów

Napisano 31 lipiec 2013 - 16:34

U mnie taka segregacja zawsze była, jest to dla mnie coś normalnego i oczywistego. Tylko zmienił się odbiorca i cena. Są pojemniki na szkło białe kolorowe, papier, plastik i odpady bio-degradowalne.

u nas też od lat jest, więc nic specjalnego jak dla mnie ;-) Zresztą, tu gdzie sie przeprowadziłam też te kubły stały jeszcze przed wejściem ustaty i widać, że nie stoją tam od wczoraj, bo ludzie przyzwyczajeni i segregują. A cena? No cóż, trzeba było coś wymyślić, żeby ją podnieść :lol:

*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny. 


#5 inqaa

inqaa
  • Moderator
  • 5515 postów

Napisano 31 lipiec 2013 - 17:31

u nas też od lat jest,

U mnie w mieście taka segregacja też jest, ale co z tego skoro ludzie nie potrafią tego uszanować i np. do kontenera ze szkłem wsypują plastik albo odwrotnie? <bezradny></span>

Nikt nie szanuje tego, że taka segregacja w ogóle jest.

Keep calm and become a doctor <serducho> // Mission completed <tanczy7>

 

 


#6 Marzycielka24

Marzycielka24
  • Użytkownik
  • 4618 postów

Napisano 31 lipiec 2013 - 17:45

Nikt nie szanuje tego, że taka segregacja w ogóle jest.


U mnie też od dawna jest segregacja i tez ludzie po początkowym stosowaniu się olali. Bo w sobotę przyjeżdża kontener i wszystko na jedna kupke wrzuca :lol:

Może teraz bedzie inaczej ;-)

#7 89kasienka89

89kasienka89
  • Użytkownik
  • 5825 postów

Napisano 31 lipiec 2013 - 20:11

Może teraz bedzie inaczej

No nie wiem, z tego co widziałam to tez kilka nowych kontenerów jest, odkąd weszła ta ustawa a śmieciarki i tak wsio na raz wrzucają do samochodu :-P A najgorsze to w ogóle jak mieli dostarczyć nowe kubły do domków jednorodzinnych, ja czekałam w huk i jeszcze dłużej, niektórzy sąsiedzi dalej nie mają i przed bramkami śmieci muszą wystawiać :roll:
Miłość, marzenia, uczucia i myśli,
jeszcze raz uwierz w siebie i uwolnij ten instynkt

#8 Olenka

Olenka

    Yeah!

  • Użytkownik
  • 8138 postów

Napisano 31 lipiec 2013 - 20:14

No nie wiem, z tego co widziałam to tez kilka nowych kontenerów jest, odkąd weszła ta ustawa a śmieciarki i tak wsio na raz wrzucają do samochodu

Tylko teraz jest chyba coś takiego, że jak ktoś nie segreguje śmieci, a zobowiązał się, to może zapłacić mandat. Sąsiedzi mogą sobie patrzeć na ręce i jeden będzie drugiego podpierdzielał.
Ciekawa jestem tej całej ustawy śmieciowej, jak to dalej wyjdzie wszystko w praktyce. <bezradny></span>
“We all have two lives. The second one starts when we realize that we only have one”

#9 magdaaaaa

magdaaaaa

    ..lekko próżna flirciara..

  • Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 31 lipiec 2013 - 21:30

jest jeden wielki syf z tymi smieciami. <bezradny></span> u mnie nalezy sobie kubly wydzierżawic <bezradny></span> mamy stare to pol biedy .
nie ma rozpiski kiedy beda zbierane segregowane <bezradny></span> co do ceny to u mnie wyszlo troszke lepiej , ale wczesniej mielismy duze kubly wiec bylo ponad 5 dych miesiecznie

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko
 


#10 89kasienka89

89kasienka89
  • Użytkownik
  • 5825 postów

Napisano 01 sierpień 2013 - 07:20

Olenka, mieszkańcy domków mają wybór, albo segregują, albo płacą ciut więcej i nie segregują.
Miłość, marzenia, uczucia i myśli,
jeszcze raz uwierz w siebie i uwolnij ten instynkt

#11 Olenka

Olenka

    Yeah!

  • Użytkownik
  • 8138 postów

Napisano 01 sierpień 2013 - 10:43

mieszkańcy domków mają wybór, albo segregują, albo płacą ciut więcej i nie segregują.

Wiem właśnie. U nas z pewnych względów padło właśnie na niesegregowane.
A mieszkańcy bloków jak? Oni chyba muszą segregować?


U nas jest też z tym jeszcze lekki bajzel:

nie ma rozpiski kiedy beda zbierane segregowane

U nas też. Poza tym, firma zajmująca się wywozem odpadów została wybrana dopiero chyba tydzień temu :lol: I sporo śmieci zalegało pod domami.
“We all have two lives. The second one starts when we realize that we only have one”

#12 Wisienkowa

Wisienkowa

    HQ

  • Moderator
  • 4761 postów

Napisano 01 sierpień 2013 - 10:48

U nas będą segregowane, bo taniej ;)
Każdy grosz się liczy. :P
Niedawno byłam w urzędzie dostarczyć im te całe deklaracje śmieciowe :P
Trochę po czasie, ale niech mają :lol:

#13 karatetyka

karatetyka
  • Użytkownik
  • 5629 postów

Napisano 01 sierpień 2013 - 10:50

A mieszkańcy bloków jak? Oni chyba muszą segregować?

Ja nie dostałam nawet żadnej deklaracji, w której mogłabym się określić <bezradny></span> Z tego, co zauważyłam u mnie zsyp nadal funkcjonuje i przynajmniej na moim piętrze wszyscy z niego korzystają. Kosze do segregacji owszem, są - jakieś 100 metrów dalej i jeden taki komplet ma obsługiwać 9(!) klatek - w mojej są 92 mieszkania, w pozostałych podejrzewam, że tyle samo.

#14 inqaa

inqaa
  • Moderator
  • 5515 postów

Napisano 01 sierpień 2013 - 13:26

A mieszkańcy bloków jak? Oni chyba muszą segregować?

Ja nic nie segreguję, po pierwsze - nic o segregacji nie podpisywałyśmy z mamą a po drugie - nawet jeszcze nie ma koszy do segregacji w boksie <bezradny></span>

Keep calm and become a doctor <serducho> // Mission completed <tanczy7>

 

 


#15 Aspirynkaaa

Aspirynkaaa

    I do!

  • Użytkownik
  • 3557 postów

Napisano 01 sierpień 2013 - 14:07

My dostaliśmy deklarację do wypełnienia, czy chcemy mieć czynsz podniesiony o 25 zł ( i segregować), czy o 50 zł ( i nie segregować). Dla mnie to duża różnica, więc segregujemy.
Tylko co z tego, że my segregujemy jak nasze dziadki z bloku ( a u nas są TYLKO starsi ludzie) strasznie się w tym gubią i mimo widocznych dobrych chęci i tak wszystko jest nie w tych kontenerach, w których powinno? <bezradny></span>

-Mamusiu, czy miałaś kiedyś marzenie?

-Miałam, idzie teraz koło mnie i trzyma mnie za rękę! dzieci139.gifdzieci139.gif


#16 elizabeth

elizabeth

    lady

  • Użytkownik
  • 7114 postów

Napisano 01 sierpień 2013 - 14:38

U nas tak kiepsko z organizacją, że nawet nie wiadomo ile by segregacja kosztowała, nie ma firmy do tego, nie ma gdzie upchnąć tych koszy, wiec była prośba z administracji, zeby póki co podpisać, ze nie segregujemy. Zobaczymy co bedzie dalej.

<serducho>
Nie mówmy o zmartwieniach,to nie jest dobry temat

są z nami zawsze, chcesz czy nie.

Pomówmy o nas samych, uczyńmy wielkie plany

być może kiedyś spełnią się?

Gdy już zdobędę mnóstwo pieniędzy

w najbliższym niebie, kupię ci księżyc!
 

65vqegz2wjpc3llf.png

 


#17 Histeria:)

Histeria:)
  • Użytkownik
  • 826 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Wzrost:w sam raz:P
  • Włosy:brąz
  • Stan:Jeszcze panna...
  • Partner:K.
  • Nastrój:Brak
  • Odznaczenia:
    Odznaczenia użytkownika

Napisano 01 sierpień 2013 - 15:59

U mnie taka segregacja zawsze była, jest to dla mnie coś normalnego i oczywistego. Tylko zmienił się odbiorca i cena. Są pojemniki na szkło białe kolorowe, papier, plastik i odpady bio-degradowalne.

W mojej gminie już od jakiś 10 lat segregujemy, do tej pory posegregowane śmieci oddawaliśmy za darmo, za inne trzeba było płacić.Każdy ma na swoim podwórku własny stelaż z workami w różnych kolorach, natomiast przed blokami stoją zbiorcze, dla całego osiedla. Teraz niestety płacimy za jedno i drugie, więc całe to zamieszanie ze śmieciami tylko pogorszyło naszą sytuację. Tak naprawdę, kto nie chce się wysilać i segregować i tak nie będzie tego robił i różnica w cenie raczej nie zmusi go do segregacji :roll:

[ Dodano: 2013-08-01, 17:07 ]

My dostaliśmy deklarację do wypełnienia, czy chcemy mieć czynsz podniesiony o 25 zł ( i segregować), czy o 50 zł ( i nie segregować). Dla mnie to duża różnica, więc segregujemy.
Tylko co z tego, że my segregujemy jak nasze dziadki z bloku ( a u nas są TYLKO starsi ludzie) strasznie się w tym gubią i mimo widocznych dobrych chęci i tak wszystko jest nie w tych kontenerach, w których powinno? <bezradny></span>

A wiesz chociaż, że śmieci nie trafią i tak na zbiorcze śmietnisko, tak jak to ma miejsce w wielu gminach- wtedy segregacja to i tak fikcja?U nas jest sortownia i pracownicy jeszcze raz sortują śmieci, więc nic się strasznego nie dzieje, jeśli jakieś śmieci znajdą się nie tam, gdzie potrzeba- będą mieć trochę więcej pracy. Ale u nas to trochę co innego, bo śmieciami zajmuje się prywatna firma, która nieźle na nich zarabia.

#18 Torii1988

Torii1988
  • Zbanowani
  • 8196 postów

Napisano 01 sierpień 2013 - 16:53

hmmm my zawsze segregowaliśmy śmieci. mama kazała :-P
butelki zgniataliśmy i do odpowiedniego pojemnika, papier osobno ,szkło osobno.
a do ogólnego to co zostało.
teraz nic się nie zmieniało. mieszkam w bloku i wiem, że wszyscy na osiedlu mają segregować.
ale słyszałam też że jak nie będą segregować to cała wspólnota będzie płacić jak za niesegregowane. tylko jak tu przypilnować kto segreguje a kto nie <bezradny></span>

na wakacjach właścicielka domu dala na 5 worków na śmieci i prosiła byśmy segregowali.
dla mnie to nie problem.
ale aż 5 różnym koszy albo nawet 6 :?: :?: paranoja

#19 viola

viola
  • Użytkownik
  • 8330 postów

Napisano 01 sierpień 2013 - 16:56

My segregujemy od dawna.Teraz panowie przywożą worki foliowe 2 kolory.W jedne pakuje sie odpady suche np.kartony a w drugie gałęzie,liście itp.W określone dni jeździ śmieciarka i to zabiera.

#20 Tilia

Tilia
  • Użytkownik
  • 9425 postów

Napisano 02 sierpień 2013 - 08:58

Ja słyszałam od rodziny, że w blokach to nawet nie dawali ludziom wyboru tylko wszyscy płacą za niesegregowane, bo ciężko będzie dochodzić kto to faktycznie robi, a kto nie.

U nas dali rozpiskę co do jakiego kosza i przyznaje, że trochę to pogmatwane. Czasem stoję z czymś w ręku i nie wiem co mam z tym zrobić :lol: np. lustra i szyby to nie szkło tylko lecą do komunalnego, naczynia jednorazowe jak są brudne to też nie lądują w tworzywach sztucznych tylko też do komunalnego itp. :-P
"Ani małżeństwo ani dziecko nie są obowiązkowym punktem programu na który trzeba się zdecydować. Obowiązkowa jest tylko miłość"

JkIEp1.png




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych