Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Chrypka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Alicia

Alicia
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 13 styczeń 2013 - 12:04

Taki zimowy temat :))
Od dwóch dni mam potężną chrypkę, brzmię jak menel i ciężko mi mówić. Macie może jakieś sprawdzone sposoby na pozbycie się tej uciążliwej dolegliwości?
Od razu mówię, że gardło mnie nie boli, kaszlu nie mam, ale mówić ciężko ;D
Do lekarza nie chodzę z przeziębieniami, bo i tak przepisuje mi zawsze to, co już sama biorę.

#2 Riia

Riia
  • Użytkownik
  • 1901 postów

Napisano 13 styczeń 2013 - 20:14

Mi zawsze pomaga mleko z masłem. Mleko zagotować i dodać na szklankę łyżkę masła. I takie ciepłe wypić mieszając. W smaku nie jest to dobre, ale ten tłuszcz okleja się na gardle i rozgrzewa przez co zmniejsza chrypę. Jak nie dasz rady wypić tak to można dodać miód.

Każdy z nas urodził się ateistą

#3 Alicia

Alicia
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 13 styczeń 2013 - 20:57

Ahh, ja już po samym mleku mam mdłości, ale wypróbuję, bo ciężko nie mieć głosu ;P
dzięki :)

#4 Maud

Maud
  • Użytkownik
  • 234 postów

Napisano 15 styczeń 2013 - 22:06

A może kogel mogel z odrobiną czegoś rozhrzewającego?
Kobiece stroje nie były sprawą przesadnie zajmującą myśli Cutwella. Właściwie kiedy myślał o kobietach, pojawiające się w umyśle obrazy rzadko zawierały w ogóle jakieś stroje.

#5 aita

aita
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 31 styczeń 2018 - 19:48

Babeczki polećcie coś na chrypkę, mój facet w kółko chrząka a mnie to doprowadza do szału, kazdą rozmowę przez telefon zaczyna dziwnym pochrzakiwaniem, ratunku

#6 GelovoxEkspert

GelovoxEkspert
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 12 luty 2018 - 11:25

Dzień dobry,
Chrypka to efekt nieprawidłowych drgań fałdów głosowych krtani. Może powstać najczęściej w skutek wzmożonego nadwyrężania głosu bądź przebywania w klimatyzowanym pomieszczeniu, gdzie powietrze ma niską wilgotność. Towarzyszyć może również infekcjom górnych dróg oddechowych, zapaleniom gardła i krtani. Wydolność głosu warunkuje odpowiednie nawilżenie gardła, za co odpowiada między innymi kwas hialuronowy, który jest podstawowym składnikiem śluzu produkowanego przez gruczoły błony śluzowej fałdów głosowych. Aby zminimalizować ryzyko wysuszenia błony śluzowej jamy ustnej i gardła należy zadbać o odpowiednią ilość płynów, odpowiednią wilgotność powietrza, zadbać o prawidłową emisję głosu. Do nawilżenia błony śluzowej jamy ustnej i gardła polecam również zastosować GeloVox. Podczas ssania tabletki GeloVoxu wytwarza się oryginalny kompleks hydrożelowy zawierający kwas hialuronowy. Kompleks przylega do błon śluzowych, gdzie tworzy powłokę, która długo i dokładnie nawilża, sprzyjając regeneracji wysuszonej śluzówki oraz ochraniając podrażnione miejsca. W przypadku, gdy chrypka utrzymuje się dłuższy czas, zalecam wizytę u lekarza.
Po więcej informacji zapraszam na naszą stronę internetową: http://gelovox.pl/chrypka/

W razie dalszych pytań pozostaję do dyspozycji,
Ekspert marki GeloVox

Użytkownik GelovoxEkspert edytował ten post 12 luty 2018 - 11:25

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych