Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Otyłośc brzuszna

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 viola

viola
  • Użytkownik
  • 8330 postów

Napisano 02 sierpień 2011 - 16:16

Mam taki problem.Otóż zauważyłam,że zaczyna mi sie bardzo dużo tłuszczu odkładać na brzuchu.Ramiona,biodra mam dość szczupłe.Tylko brak tali i wałeczki na brzuchu.
Może wiecie jak pozbyć sie owego brzuszka.Czy to tylko muszą być ćwiczenia cardio.No i co jest przyczyna tej otyłości brzusznej.
Sama nie wiem jakie produkty muszę ograniczyć,jesli chodzi o pozywienie.A co mozna jeść bez umiaru.
:->

#2 Domatorka

Domatorka
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 02 sierpień 2011 - 19:46

Słyszałam, że kobiety ogólnie dzielą się na dwa typy - te które tyją w talii i te które tyją w biodrach. Przyczyną może być moim zdaniem zwolnienie metabolizmu, który już nie działa tak prężnie jak do tej pory. Pewnie będziesz musiała przerzucić się na niskokaloryczna dietę...nie mam w sumie więcej pomysłów.

#3 magdaaaaa

magdaaaaa

..lekko próżna flirciara..

• Użytkownik
  • 23911 postów

Napisano 02 sierpień 2011 - 20:43

No i co jest przyczyna tej otyłości brzusznej.

ostatnio czytałam, ze nadmiar soli , ma wplyw na taka tendencje. <bezradny></span> pewnie woda sie tez tam odklada. ja mam podobnie, ze mam brzuszek, zawsze miałam, ale waleczki mi sie nie robia . najwazniejsze , aby pozbyc sie wzdec , no i regulatnie sie wyprózniac , zeby nic w jelitach nie zalegało , bo automatycznie brzuszek jest wiekszy.
z brzuszkiem sie trudno walczy . ja kiedsy schudłam 7 kg , poszło z biustu, tali, ud , ale brzuch pozostał jaki był <bezradny></span> wiec mysle, ze ogolnie dieta i cwiczenia na brzuch , wszelkie skretne cwiczenia, nozyce no i hula hop :-)

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko

#4 krowka17

krowka17
  • Użytkownik
  • 13064 postów

Napisano 02 sierpień 2011 - 21:31

Ja obecnie walczę ze swoim brzuchem... zawsze jak zjem to brzuch mam okropnie wielki tak mi wypycha :/ więc chyba jestem z tego typu gdzie odkłada się w biodra i brzuch...

#5 Majorka^^

Majorka^^
  • Użytkownik
  • 5084 postów

Napisano 02 sierpień 2011 - 22:59

Ramiona,biodra mam dość szczupłe.Tylko brak tali i wałeczki na brzuchu.

to prawie jak u mnie :-/
niby nie jestem gruba, ale brzuszek mam spory <bezradny></span> zawsze odstawały mi kości miednicy, a teraz fałda przykrywa fałdę :evil: niestety jak się wezmę za jakieś ćwiczenia to robię je góra parę dni i się zniechęcam <bezradny></span> nie mam pomysłu jak walczyć z tym sadliskiem kiedy dodatkowo inni mówią 'a co się przejmujesz, nie ma tragedii' a wiadomo lepiej zacząć walczyć z tym co jest niż czekać, aż będzie gorzej <bezradny></span>
Co to jest miłość ?
To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu.
Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się,
że przemókł do głębi serca...

#6 amoramor

amoramor
  • Użytkownik
  • 5024 postów

Napisano 03 sierpień 2011 - 08:58

Słyszałam, że kobiety ogólnie dzielą się na dwa typy - te które tyją w talii i te które tyją w biodrach

nie kobiety tylko ogólnie ludzie ;) tzw otyłość brzuszna i otyłość pośladkowo-udowa.
Jedni ludzie mają 'tendencje' do tycia w okolicy bioder i ud, Ty akurat należysz do grupy, która jeśli tyje to w okolicy brzucha i talii i na to raczej nic się nie da poradzić - natura ;)
Niestety muszę powiedzieć, że otyłość brzuszna jest niebezpieczniejsza dla zdrowia niż ta druga. Często wiąże się ona z otłuszczeniem narządów wewnętrznych np. wątroby. Dlatego dobrze, gdy osoby z tendencją do tycia w okolicy brzucha robią regularnie badania.

co jest przyczyna tej otyłości brzusznej.

w przypadku kobiet na pewno wpływ ma układ hormonalny. Z biegiem lat nasz metabolizm zwalnia i organizm potrzebuje mniej kalorii niż w poprzednich okresach życia.

jakie produkty muszę ograniczyć,jesli chodzi o pozywienie

Ogólnie ilość spożywanych kalorii powinna być nieco mniejsza niż do tej pory skoro zauważyłaś u siebie odkładanie się tkanki tłuszczowej. Zwrócić uwagę na jakość produktów, by nie było to tzw śmieciowe jedzenie. Stosować się do zasad racjonalnego żywienia - 4-5 posiłków dziennie, które starać się jeść o stałych porach, w równych odstępach czasowych; ostatni posiłek jeść ok 2-3 godziny przed snem i niech to będzie coś łatwostrawnego; nie przejadać się, wstawać od stołu w momencie lekkiego niedosytu ponieważ informacja do naszego mózgu, że został dostarczony pokarm, który wyrównuje deficyt energetyczny dochodzi z opóźnieniem, ok 20 min po zjedzeniu; ograniczyć słodycze, szczególnie te kupowane w sklepie (ciasteczka, batoniki) - zdrowiej w takim wypadku zjeść własny wypiek np. ciasto drożdżowe czy jakiś owoc
Mogę tak wymieniać bez końca, więc jeśli po prostu masz jakieś nurtujące pytania to pisz śmiało - postaram się w miarę mojej wiedzy odpowiedzieć :) jako przyszła pani dietetyk poczuwam się do obowiązku :mrgreen:

A co mozna jeść bez umiaru

nie ma produktów, które można jest bez opamiętania - bo wszystko w nadmiarze szkodzi <bezradny></span> jeśli nie tuczy nadmiernie to ma wpływ na inny aspekt naszego zdrowia. Nawet owoce w nadmiarze nie są wskazane, szczególnie w dzisiejszych czasach nawozów sztucznych i tej całej chemizacji..
Warzywa mają mało kalorii, dużo witamin, mikro i makro składników - więc jeśli miałabym coś tu polecić to najbardziej warzywa ;) np. marchewkę, paprykę, cukinię, ogórka pokroić w talarki i chrupać w trakcie oglądania filmu czy siedzenia z BS :D

Take your make-up off
Let your hair down
Take a breath
Look into the mirror, at yourself
Don't you like you? 
Cause I like you!  <serducho>

#7 viola

viola
  • Użytkownik
  • 8330 postów

Napisano 03 sierpień 2011 - 10:50

Dziękuje dziewczyny za wyczerpujące wypowiedzi :-)

więc jeśli po prostu masz jakieś nurtujące pytania to pisz śmiało - postaram się w miarę mojej wiedzy odpowiedzieć :) jako przyszła pani dietetyk poczuwam się do obowiązku :mrgreen:

Ok,będę pamiętać. ;*

#8 Anonimka

Anonimka

Spełniona żona i mama <3

• Użytkownik
  • 2459 postów
  • LokalizacjaZ daleka :P
  • Wzrost:178cm
  • Stan:mężatka
  • Partner:Przystojny ;)
  • Nastrój:Zmęczona
  • Odznaczenia:
    Odznaczenia użytkownika

Napisano 03 sierpień 2011 - 12:40

ja mam podobnie, ze mam brzuszek, zawsze miałam, ale waleczki mi sie nie robia .

Też mam brzuszek, a jak do tego pojem to już jakbym w 5miesiacu ciąży była :-P
Najczęściej go wciągam. Ale powiem szczerze, ze jak kiedyś często brzuszki robiłam to po jakimś czasie było widać różnicę. Zresztą... ja to mam bardzo szybką przemianę materii...

#9 Wisienkowa

Wisienkowa

HQ

• Moderator
  • 4630 postów

Napisano 03 sierpień 2011 - 12:48

Mam tak jak Anonimka tylko, że go nie wciągam. Polubiłam go i chyba nie pozbędę się go ;-)

„Kto chciał mieć bajkę własną - wie, że ognie jednak łatwo gasną,

A potem zostaje zostaje żar, którego dogasić często nie ma jak…”

#10 viola

viola
  • Użytkownik
  • 8330 postów

Napisano 03 sierpień 2011 - 13:37

Najczęściej go wciągam.

Ja wciągam od kilkunastu lat.Wszystko robię na wciągniętym brzuchu.Nawet ciuchy kupuję na wdech.Nie umiem już rozluźnić mięśni brzucha.A jeśli już to na parę sekund.

#11 Anonimka

Anonimka

Spełniona żona i mama <3

• Użytkownik
  • 2459 postów
  • LokalizacjaZ daleka :P
  • Wzrost:178cm
  • Stan:mężatka
  • Partner:Przystojny ;)
  • Nastrój:Zmęczona
  • Odznaczenia:
    Odznaczenia użytkownika

Napisano 03 sierpień 2011 - 14:29

Nawet ciuchy kupuję na wdech.Nie umiem już rozluźnić mięśni brzucha.A jeśli już to na parę sekund.

No ja właśnie tez tak mam. Już z przyzwyczajenia ;-)

#12 dobra

dobra
  • Użytkownik
  • 2604 postów

Napisano 03 sierpień 2011 - 16:26

No ja właśnie tez tak mam. Już z przyzwyczajenia ;-)

Wciągac brzuch to i ja robię ;-) nawet nie pamiętam jak się zaczęło, że zaczęłam wciągać go, ale już od wielu tak tak robię, wtedy całkowice inaczej sylwetka wygląda
Dołączona grafika

#13 mloda

mloda
  • Użytkownik
  • 7695 postów

Napisano 05 sierpień 2011 - 08:04

nawet nie pamiętam jak się zaczęło, że zaczęłam wciągać go, ale już od wielu tak tak robię, wtedy całkowice inaczej sylwetka wygląda

poza tym po jakimś czasie mięśnie się przyzwyczajają i już potem non stop się wciąga :-D i mięśnie się wzmacniają ;-)

#14 Iwona Waleczko

Iwona Waleczko
  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 29 maj 2013 - 13:20

Przyczyną otyłości jest obżeranie się niewłaściwymi posiłkami przetworzonymi i brak ruchu lub zbyt mało go. Spójrz prawdzie w oczy. A żeby się tego pozbyć to musisz schudnąć to chyba zrozumiałe bo odniosłam wrażenie że o tym nie wiesz. Ćwiczenia przyśpieszą odchudzanie ale jeśli nadal będziesz się objadać to nic Ci to nie da no chyba że z tabletkami odchudzającymi, przy nich nie trzeba dużo się męczyć :)

#15 magdaaaaa

magdaaaaa

..lekko próżna flirciara..

• Użytkownik
  • 23911 postów

Napisano 30 maj 2013 - 15:51

ja mam genetycznie w prezencie brzuszek, nawet jak sie zapuszcze staram sie by bylo to w normie, bo wiem ze zwieksza to prawdopodobienstwo cukrzycy <bezradny></span> nawet jak wazylam 10 kg mniej niz teraz i moglam sobie gorne zebra policzyc to brzuszek sterczał.

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko

#16 krowka17

krowka17
  • Użytkownik
  • 13064 postów

Napisano 01 czerwiec 2013 - 11:43

magdaaaaa, ja też mam taki brzuszek ... wszędzie chudnę ale brzuszek niestety jest...

#17 Wisienkowa

Wisienkowa

HQ

• Moderator
  • 4630 postów

Napisano 01 czerwiec 2013 - 11:58

krowka17, i ja też ;) Ale na szczeście są dni kiedy prawie go nie ma, a są też takie gdy wyglądam jak w 3 miesiacu :lol:

„Kto chciał mieć bajkę własną - wie, że ognie jednak łatwo gasną,

A potem zostaje zostaje żar, którego dogasić często nie ma jak…”

#18 Aggie_W

Aggie_W
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 26 czerwiec 2013 - 09:42

Ja Wam powiem z doświadczenia, że nic tak dobrze nie niweluje brzuszka, jak po prostu jedzenie mniejszych porcji (powiedzmy 2/3 tego co wcześniej) w połączeniu z odrobiną sportu. Na efekty trzeba czekać kilka miesięcy, ale się pojawiają i są stałe.

Jestem natomiast ciekawa, jak wygląda sprawa rożnego rodzaju terapii.
„Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co ci się trafi.” :)

#19 denira

denira
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 05 marzec 2014 - 22:42

jakich terapii? bo też mam problem wystającego brzucha...

#20 nataliak

nataliak
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 06 marzec 2014 - 20:27

to polecam dużo ćwiczeń i zróżnicowaną dietę, możesz pić ocet jabłkowy mętny z wodą i daje dobry efekt :)