Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.


Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Okulary czy soczewki?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
248 odpowiedzi w tym temacie

#1 Madzia81

Madzia81
  • Użytkownik
  • 4508 postów

Napisano 23 lipiec 2007 - 12:39

Temat skierowany do kobitek z wadami wzroku. Nosicie okulary czy soczewki? W czym się lepiej czujecie?

Ja od "zawsze" nosiłam okulary - w dzicieństwie takie brzydkie, z grubymi szkłami (duża wada wzroku +5). I od zawsze był to dla mnie koszmar! Może jeszcze jak byłam dzieckiem - to się tak nie przejmowałam tym. Ale w okresie dojrzewania brzydkie okulary stanowiły dla mnie kłopot. Wydawało mi się, że nic tak nie rzuca się innym w oczy - jak moje wielkie okulary na nosie!
Od 6 lat noszę soczewki. I jest to dla mnie najcudowniejsza rzecz jaką lekarze mogli wymyslić :) Uwielbiam je :) Nic mi nie paruje, mogę w nich pływać, no i przede wszystkim czuję się bardziej atrakcyjna :) Żałuję, że tak późno je odkryłam. zdarzają się chwilowe kłopoty z nimi - jako, że ja alergiczka jestem, to przy dużym napadzie alergii, kiedy włącza się swędzenie i łzawienie oczu muszę zrezygnować z soczewek - ale teraz mam już ładniutkie okularki, których założenie sprawia mi nawet przyjemność :) Ale to tak tylko w domu ;-)

FORUM DLA MAM


img-2006082601201230.png

200901181556.png


#2 NudnaBaba

NudnaBaba
  • Użytkownik
  • 2192 postów

Napisano 23 lipiec 2007 - 14:23

Temat skierowany do kobitek z wadami wzroku. Nosicie okulary czy soczewki? W czym się lepiej czujecie?

Ja od "zawsze" nosiłam okulary - w dzicieństwie takie brzydkie, z grubymi szkłami (duża wada wzroku +5). I od zawsze był to dla mnie koszmar! Może jeszcze jak byłam dzieckiem - to się tak nie przejmowałam tym. Ale w okresie dojrzewania brzydkie okulary stanowiły dla mnie kłopot. Wydawało mi się, że nic tak nie rzuca się innym w oczy - jak moje wielkie okulary na nosie!


no właśnie <bezradny></span> te grube plastikowe okulary...
Ja to od 3 roku mojego zycia noszę okulary, czyli wychodzi na to że już nosze 15 lat :shock: Jakiś wyrok na mnie podpisali <skazany></span> Ja tak samo się czuję, jakaś oszpecona się czuję w nich wolałanbym ich nie mieć ;)
Ja obecnie mam +4 a miałam nawet 5,5+ :shock: ale przy tej wadzie to słyszałam, że najpierw się zmniejsza a potem znów powieksza. No cóż taki okularników utok.
chciałabymć jak to jest mieć soczewki,z resztą i tak muszę iść na wizytę do okulisty to sie przy okazji spytam. Przepisze mi receptę i zobaczymy 8-)

#3 poziomka

poziomka
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 23 lipiec 2007 - 14:35

Ja z kolei jak byłam mała ( 6 lat) to pani okulistka się pomyliła i przepisała mi złe szkła. Dzięki niej mam teraz +2.75 i + 2.5.
<bezradny></span>
Jeżeli chodzi o soczewki zadroiszczę Madziu, że nie masz problemu z ich noszeniem, ja niestety nie mogę. Próbowałam chyba z 3 miesiące, ale cały czas oczka łzawiły, szkła się przesuwały na oku, i właściwie nic nie widziałam. Może po prostu nie toleruję ich :roll:
Moje okulary były w miarę, ale się złamały w torebce :lol: i wybieram sie po nowe właśnie,...35h/tygodniowo przed kompem o matko!!!! :shock:

#4 Madae

Madae
  • Użytkownik
  • 5875 postów

Napisano 23 lipiec 2007 - 14:49

ja mam małą wade wzroku ale tez dopiero od niedawna(noo zalezy jak na to patrzec) nosze soczewki...okola 5 latek :D i jestem niesamowicie wdzieczna temu kto je wynalazł :P bez nich nie moglabym robic tylu rzeczy.....

#5 Guest_niki_*

Guest_niki_*
  • Gość

Napisano 23 lipiec 2007 - 17:56

zdecydowanie soczewki, okulary są niewygodne, nie widzi sie z boku, paruja, spadaja z nosa itp.

a poza tym zawsze sie wstydzilam okularów i przez to mam taka wade, jaka mam. w soczewkach mam komfort, ze wszysciutko dokladnie widze, moje oczy je tolerują juz od 7 lat, w zasadzie nosze je juz tyle, ze czasami sie zapominam i w nich przysypiam.

a okularki nosze wieczorami w domku( tyle wystarczy) :)

#6 Anija

Anija
  • Użytkownik
  • 2822 postów

Napisano 23 lipiec 2007 - 19:58

ja nie nosilam nigdy okularow i nie nosze... ale chyba powinnam zaczac nosic do czytania... bo widze ze cos sie dzieje z moim lewym okiem... jak np siedzie sobie na lozku i patrze w tv i pojawiaja sie napisy (np taki pasek na dole ekranu co informuje nas o wydarzeniach co sie stalo) to mam trudnosci z przeczytaniem... wychodzi teraz siedzenie przed monitorem
Jestem jeszcze trochę zakochana resztkami bezsensownej miłości i jest mi tak cholernie smutno teraz, że chcę to komuś powiedzieć. To musi być ktoś zupełnie obcy, kto nie może mnie zranić..

#7 Madzia81

Madzia81
  • Użytkownik
  • 4508 postów

Napisano 24 lipiec 2007 - 10:19

chciałabymć jak to jest mieć soczewki

to do okulisty marsz i spróbować :) takie pierwsze próbne ja dostałam za free ;-)

Jeżeli chodzi o soczewki zadroiszczę Madziu, że nie masz problemu z ich noszeniem, ja niestety nie mogę. Próbowałam chyba z 3 miesiące, ale cały czas oczka łzawiły, szkła się przesuwały na oku, i właściwie nic nie widziałam.

też mi się na początku wydawało, że nic z tego nie będzie. męczyłam się strasznie przy zakładaniu (trwało to ok. 40 minut) i jak już wcisnęłam soczewki na swoje miejsce, to oczy miałam całe zaczerwienione od tego "molestowania" ich i musiałam szybciutko soczewki zdejmować. no ale to było przejściowe, dzisiaj założenie soczewek, to jak umycie zębów ;-) a pani okulistka rzeczywiście mówiła, że nie wszyscy tolerują soczewki, więc najwidoczniej Twój organizm ich nie chce zaakceptować :-/

w zasadzie nosze je juz tyle, ze czasami sie zapominam i w nich przysypiam.

też mi się to zdarza. ale staram się pilnować, bo po nocce w soczewkach oczy dostają nieźle w kość :-?

FORUM DLA MAM


img-2006082601201230.png

200901181556.png


#8 NudnaBaba

NudnaBaba
  • Użytkownik
  • 2192 postów

Napisano 24 lipiec 2007 - 12:30

no musiałabym spróbować :P a ile wydajecie na soczewki? miesięcznie czy tam kwartalnie :P
Bo ja kocham tak jak wolność kocha ptak....

#9 Guest_niki_*

Guest_niki_*
  • Gość

Napisano 24 lipiec 2007 - 16:40

kupuje miesieczne bo sa dobrze nawilzone, a 3 miesiecznych nie moge wlozyc na oko, bo sa jakies takie duze, wiec koszt za sztuke 19 zł, czyli para 38 zł + płyn, który starczy na 3 miesiące po 50 zł u optyka, na necie po 39 zł.

#10 Madzia81

Madzia81
  • Użytkownik
  • 4508 postów

Napisano 24 lipiec 2007 - 16:45

ja też noszę miesięczne, ale płacę u mojej okulistki po 16 zł/sztukę (zazwyczaj noszę je trochę dłużej niż miesiąc, ale ciiiiii....), płyn tak jak pisała niki. nie są tanie, okulary o wiele taniej wychodzą, ale ja uważam, że warto zainwestować dla własnego samopoczucia (no chyba, że ktoś jest zwolennikiem okularów)

FORUM DLA MAM


img-2006082601201230.png

200901181556.png


#11 Edytka89

Edytka89
  • Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 02 sierpień 2007 - 17:48

A ja mam fajne, ladne okularki bez oprawek na szklach - no chyba wiecie o co mi chodzi ;) To wyglada jak ozdoba a nie jak cos szpecacego, ale jako dziecko tez mialam brzydkie :/
Zastanawialam sie nad soczewkami, ale jak narazie dobrze mi jest tak jak jest :)
Dołączona grafika

#12 NudnaBaba

NudnaBaba
  • Użytkownik
  • 2192 postów

Napisano 02 sierpień 2007 - 18:26

Tak sa własnie fajne i przy następnej zmianie właśnie takie sobie kupię ;)

Załączone miniatury

  • 217713762.jpeg

Bo ja kocham tak jak wolność kocha ptak....

#13 Edytka89

Edytka89
  • Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 02 sierpień 2007 - 20:03

Fajniutkie ;)
U mnie nie ma nawet tego drucika na gorze, jak ktos ogladal kiedys "na dobre i na zle" to serialowa Edyta ma takie o jakich mowie :P
Dołączona grafika

#14 NudnaBaba

NudnaBaba
  • Użytkownik
  • 2192 postów

Napisano 03 sierpień 2007 - 20:00

a no sa tez takie ;)
Ja tak myślę sobie kupic z jednym drucikiem :) ale najpierw musz ezawitać u lekarza ;)


a co do korekcyjnych pzreciwsłonecznych to opłaca się fotochromy kupic? <co></span>
Bo ja kocham tak jak wolność kocha ptak....

#15 Madzia81

Madzia81
  • Użytkownik
  • 4508 postów

Napisano 03 sierpień 2007 - 22:46

a co do korekcyjnych pzreciwsłonecznych to opłaca się fotochromy kupic?

nigdy nie miałam, ale chyba warto. troszkę na pewno osłonią oczy przed słońcem. ale na ile, tego nie wiem <bezradny></span> no i z antyrefleksem chyba też nie? ;-)

a tak w ogóle, to na Twoich zdjęciach nie widzę okularów ;>

FORUM DLA MAM


img-2006082601201230.png

200901181556.png


#16 NudnaBaba

NudnaBaba
  • Użytkownik
  • 2192 postów

Napisano 04 sierpień 2007 - 18:37

a tak w ogóle, to na Twoich zdjęciach nie widzę okularów


bo stwierdziłam, że brzydko wyglądam w tych okularach :P

A co do okularów to lepsze chyba będą te zwykłe, tylko że zafarbione ( wiecie o co chodzi :) )
Bo ja kocham tak jak wolność kocha ptak....

#17 Madzia81

Madzia81
  • Użytkownik
  • 4508 postów

Napisano 04 sierpień 2007 - 23:19

zafarbione

tzn. przyciemniane? <co></span>

FORUM DLA MAM


img-2006082601201230.png

200901181556.png


#18 NudnaBaba

NudnaBaba
  • Użytkownik
  • 2192 postów

Napisano 05 sierpień 2007 - 07:09

zafarbione

tzn. przyciemniane? <co></span>


no takie jak pzreciw słoneczne zwykłe :P tylko pewnie inne oprawki bym musiała mieć...

#19 Edytka89

Edytka89
  • Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 05 sierpień 2007 - 22:11

Te fotochromy... Nie polecam. Moja mama ma i gdy tylko zaswieci slonce okularki od razu ciemne no ale szybko to potem nie schodzi. W pomieszczeniach itd ciemne szkla, to glupio wyglada i nieladnie to wyglada, no moze kazdemu co innego pasuje, ale ja bym takich nie brala :P
Dołączona grafika

#20 NudnaBaba

NudnaBaba
  • Użytkownik
  • 2192 postów

Napisano 08 sierpień 2007 - 08:46

Tez słyszałam, że sa bebe :P
Dlatego wezmę chyba te przyciemniane, a nie fotochromy ;)
Bo ja kocham tak jak wolność kocha ptak....





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych