Skocz do zawartości

Babskiswiat.net uses cookies. Read the Privacy Policy for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.


Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Ulubiony/ nielubiany autor


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mirabelka__22

Mirabelka__22
  • Użytkownik
  • 8754 postów

Napisano 10 April 2010 - 17:02

Tak jak w temacie, czyje książki lubicie, a czyje zaczęłyście czytać i nic z tego nie wyszło :lol:

nie polubiłam....
Kiedyś czytałam coś M. Szwaja, no i nie doczytałam... Pamiętam, że Kahelka pisała, że ją lubi. Dla mnie jednak wątki ciągną się za długo... a poza tym za dużo opisów. Przez to jakoś męczą mnie jej książki. Niedawno wypożyczyłam kolejną, ale nie podoba mi się jej styl pisania. <bezradny></span>

polubiłam...
Wiśniewskiego, Grocholę, Coelho, za tą lekkość jakąś się czuje podczas czytania.
Dużo osób lubi tych autorów więc czekam aż podpowiecie mi coś nowego.

PS. Pogrubiajcie nazwiska jeśli możecie, to łatwiej się czyta.
Nie piszcie o samych książkach, ale stylu pisania autorów.

#2 LadyNefretete

LadyNefretete
  • Użytkownik
  • 6718 postów

Napisano 11 April 2010 - 06:30

polubiłam...
Grocholę, Coelho, za tą lekkość jakąś się czuje podczas czytania.

a ja ich właśnie za ta banalność, przewidywalność i wałkowanie wciąż tego samego tematu nie znoszę :-/ To takie książki do czytania w tramwaju czy pociągu - czyta sie tylko po to, żeby czas leciał, a potem momentalnie o nich zapomina <bezradny></span>

natomiast polubiłam...

Mario Vargasa Llosę, zwłaszcz nurt jego książek romansowo-erotycznych, za niezwykłą finezyjność pisania, i zabawę z czytelnikiem. Za przepiekne opisy, takie zmysłowe i poruszające wyobraźnię, i niezwykłe poczucie humoru.

Michela Houellebecqa za połączenie nihilizmu, moralizowania i romantyzmu. Za przerażające, niemal katastroficzne wizje, które sa prawdziwe, za to, że mozna zadać sobie pytanie do czego właściwie zmierzamy, do czego zmierza świat w ogóle, i za nieprawdopobobny sarkazm...

Fiodora Dostojewskiego za wnikliwą obserwację życia i psychologizm postaci, za to że niewiele sie dzieje pod kątem akcji, ale w psychice bohaterów zachodzą nieprawdoodobne zdarzenia. Za go uwielbiam, że "Biesy" przeczytałam w 2 dni chyba, bo tak mnie wciągnęły.

Witkacego za nieprawdopodobny humor, absurd do granic mozliwości, i niezwykłą kreatywność. Za dekadentyzm, i takie 'ukochanie' sztuki. I za to że "Pożegnanie jesieni" czytam prawie co roku, i za każdym razem wydaje mi się inne ;-)

w tej chwili przypominam sobie tylko tych, najlepszych..
"You've gotta dance like there's nobody watching,
Love like you'll never be hurt,
Sing like there's nobody listening,
And live like it's heaven on earth."

#3 elizabeth

elizabeth

    lady

  • Użytkownik
  • 7114 postów

Napisano 11 April 2010 - 15:24

Szczerze lubię Szymborską (no, ale to poezja), Dostojewskiego, Grocholę, Prusa i raczej czytam wszystko - z drobnymi wyjątkami. Takim wyjątkiem jest Gombrowicz i Lem- nie cierpię tego typu książek.

<serducho>
Nie mówmy o zmartwieniach,to nie jest dobry temat

są z nami zawsze, chcesz czy nie.

Pomówmy o nas samych, uczyńmy wielkie plany

być może kiedyś spełnią się?

Gdy już zdobędę mnóstwo pieniędzy

w najbliższym niebie, kupię ci księżyc!
 

65vqegz2wjpc3llf.png

 


#4 Asiaczek

Asiaczek
  • Użytkownik
  • 43 postów

Napisano 17 May 2010 - 17:26

ja uwielbiam Johna Irvinga między innym „Regulamin tłoczni win”
a teraz czekam aż, ukaże się nowa powieść "Ostatnia noc w Twisted River"
wciągam je jednym tchem :-)
-STUK PUK? _?….to znowu ja _?….przyszłam Ci życzyć _?….MIŁEGO DNIA? POZDROWIONKA:))

#5 magdaaaaa

magdaaaaa

    ..lekko próżna flirciara..

  • Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 18 May 2010 - 13:05

[>

polubiłam...
Wiśniewskiego, Grocholę, Coelho, za tą lekkość jakąś się czuje podczas czytania.
Dużo osób lubi tych autorów więc czekam aż podpowiecie mi coś nowego.
.

moge ci podax reke :-) coelho za lekkosc czytania , za orginalnosc :-)
grochola za nie pisanie amerykanskich romansów tylko lekkich , przyjemnych opowiastek .
i wiśniewski moja ostatnia milosc , kiedys czytałam czy męzczyzni sa śwaitu potrzebni podobało mi sie i tyle a ostanio przeczytałam trzy zbiory opowiadań , sa proste ale nie banalne i dotykaja ciekawych problemów , nie sa dosłowne , czytajac trzeba snuc domysły , chce jesze Samotnosc... przeczytac , ale jest w bibliotece wypozyczona :roll:
Odsiebie moge oddac
Isabel Allende - kojarzycie fillm dom dusz to jest na podstwie jej powiesci , czytałam jej dwie ksiazki , teraz zabieram sie za trzecią , bardzo podoba mi sie.

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko
 


#6 Torii1988

Torii1988
  • Zbanowani
  • 8196 postów

Napisano 18 May 2010 - 13:39

Ulubiony:
Cecelia Ahern za książkę którą pokochałam :) "P.S Kocham Cię" i "Na końcu tęczy"
Meg Cabot sporo jej książek czytałam będąc w liceum :-)
Emilly Griffin oraz Dan Brown :-D

#7 xara

xara
  • Użytkownik
  • 905 postów

Napisano 18 June 2010 - 13:59

Ulubiona pisarka to Jackie Collins i Stephen King
Zniechecilam sie do Paulo Coelho po przeczytaniu ksiazki"jedenascie minut"Juz nie kupie,zadnej jego ksiazki <bezradny></span>
Zyc szczesliwie ,kochac mocno i...umierac mlodo
Dołączona grafika

#8 WweronikaA

WweronikaA
  • Użytkownik
  • 8332 postów

Napisano 01 September 2010 - 20:57

Obecnie pochłaniam kolejną książkę Nory Roberts
Kobieta fantastycznie pisze.
Kryminały ma rewelacyjne!
W każdym główni bohaterowie się powtarzają i są wplecione ich losy w akcje z książki :!:
Romansidła też ma dobre.
Pochłaniam jej książki jak świerze bułeczki!

Jest REWELACYJNA
Szczerze polecam!
Pisze również pod pseudonimem J.D.ROBB kryminały, a romanse pod pseudonimem Sarah Hardesty i Jill March ;-)

#9 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 19 September 2010 - 14:58

Ja sama bardzo cenie twórczość Tess Geritsen
autorka thillerów medycznych
lepsza od samego Cooka
dobrze sie jej ksiązki czyta.
Od samego początku trzymaja w napieciu.
równiez ksiązki Kinga
Nie lubie zaś -
Lema
ot ..ksiązki jakie pisze nie trafiaja do mnie.
Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim

#10 karatetyka

karatetyka
  • Użytkownik
  • 5629 postów

Napisano 21 July 2011 - 12:37

Ciężko mi wybrać jednego autora, którego lubię najbardziej. Czytam sporo i jedna książka danego pisarza podoba mi się bardziej, inna mniej, ale chyba tylko w przypadku Dostojewskiego lubię wszystkie.
Nie znoszę za to Coelho. Tyle słyszałam o nim z każdej strony, więc jakieś 2 lata temu wzięłam się najpierw za czytanie "Alchemika", potem "Pielgrzyma" a na końcu "11 minut", których w końcu nie dokończyłam. I o ile w "Alchemiku" te wszystkie banały ubrane w niby filozoficzne rozważania męczyły tylko trochę, o tyle w kolejnych stawały się już nie do wytrzymania. Zamiast relaksować irytował. I dlatego to chyba najgorszy autor, z jakim miałam do czynienia.

#11 Tilia

Tilia
  • Użytkownik
  • 9425 postów

Napisano 21 July 2011 - 16:53

karatetyka, o Coelho mamy nawet temat :arrow: http://babskiswiat.n...elho-vt3880.htm :-)
"Ani małżeństwo ani dziecko nie są obowiązkowym punktem programu na który trzeba się zdecydować. Obowiązkowa jest tylko miłość"

JkIEp1.png

#12 krokusica

krokusica
  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 28 July 2011 - 09:34

Ja też nie znoszę Coelho. Mam wrażenie, że na siłę próbuje doszukać się w każdym najmniejszym drobiazgu dziesiątego dna. I robi to w sposób nienaturalny, patetyczny i pretensjonalny. Dobry dla nastolatek ;> I proszę o wyrozumiałość wszystkie jego fanki ale tak uważam.
Za to jednym z moich ulubionych autorów jest Milan Kundera. Niesamowicie pisze, o rzeczach zwykłych, ludzkich relacjach, codziennych sprawach. Zauważa rzeczy, o których często myślimy tak na prawdę i opisuje to w taki sposób, że chce się czytać dalej. Zwraca uwagę na rzeczy, które dostrzegamy i w głębi siebie często myślimy, ale nie mówimy na głos...

#13 Agnieszka112

Agnieszka112
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 10 August 2011 - 15:43

Stasiuk, Tokarczukowa, Kapuściński i kilku jeszcze by się znalazlo ;)

#14 karatetyka

karatetyka
  • Użytkownik
  • 5629 postów

Napisano 19 August 2011 - 10:39

Kapuściński

O tak :) Kapuścińskiego zaczęłam czytać strasznie późno, bo dopiero kilka miesięcy temu. "Cesarza" podrzucił mi mój tata, który był w szoku, że jeszcze tego nie czytałam i zabrałam się za to początkowo niejako z obowiązku :lol: ale szybko "wpadłam" i obecnie kończę czwartą książkę. Śmiało mogę powiedzieć, że powoli staje się jednym z moich ulubionych autorów.

Tokarczukowa

Z konieczności i w wielkich bólach przebrnęłam kilka lat temu przez "Prawiek i inne czasy" i to skutecznie zniechęciło mnie d poznawania reszty jej twórczości. Najprawdopodobniej nie zrozumiałam, o co chodziło, jaki był ogólny sens książki i na czym polegało drugie i trzecie dno, ale od tego czasu panią Tokarczuk omijam szerokim łukiem.

#15 elizabeth

elizabeth

    lady

  • Użytkownik
  • 7114 postów

Napisano 19 August 2011 - 12:12

Kapuściński

Poznałam jego twórczość już 4 lata temu. Zaczynałam od "Hebanu" i polecam gorąco, bo dotychczas to moja ulubiona książka Kapuścińskiego.

Tokarczukowa

Tu niestety podzielam zdanie karatetyki, . też przeczytałam Prawiek i inne czasy - wprawdzie dostrzegłam po głębszej analizie te wszystkie dna i niedopowiedziane rzeczy, ale dla mnie wszystko u pani Tokarczuk jest zbyt zawiłe i przez to mniej interesujące.

<serducho>
Nie mówmy o zmartwieniach,to nie jest dobry temat

są z nami zawsze, chcesz czy nie.

Pomówmy o nas samych, uczyńmy wielkie plany

być może kiedyś spełnią się?

Gdy już zdobędę mnóstwo pieniędzy

w najbliższym niebie, kupię ci księżyc!
 

65vqegz2wjpc3llf.png

 


#16 Wisienkowa

Wisienkowa

    HQ

  • Moderator
  • 4761 postów

Napisano 22 August 2011 - 18:20

Nie lubię Siesickiej i Pilipiuka... Na razie tyle. Mam alergię na same ich nazwiska. <bezradny></span>

#17 Krissa

Krissa
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 17 October 2011 - 12:16

Też nie znoszę Siesickiej, ale Pilipiuk może być, choć szału nie ma - dobry warsztatowo, ale jakoś brakuje mi "tego czegoś". Wspomniany Coehlo nie ujął mnie ani trochę.
Z innych nielubianych, na pierwsze miejsce wyszedł Łysiak, choć kiedyś go bardzo go lubiłam, ale wiele się zmieniło od jego najlepszych wypustów, w stylu Cesarskiego pokera.

Za to za każdym razem czekam na nową książkę Dukaja, a i do starych wracam po kilka razy. Na nim jeszcze nigdy się nie zawiodłam.

#18 viola

viola
  • Użytkownik
  • 8330 postów

Napisano 23 January 2014 - 19:41

Ulubiony autor Gaston Leroux.Uwielbiam nutkę tajemnicy :)



#19 gogi

gogi
  • Użytkownik
  • 627 postów

Napisano 29 January 2014 - 13:56

Uwielbiam książki Nicolasa Evansa,Richarda Evansa,Jodi Picoult.Ostatnio polubiłam pisanie najnowszej noblistki.Oj...zapomniałam o Nicolasie Sparksie...eh...długo by wymieniać.


Użytkownik gogi edytował ten post 29 January 2014 - 14:04


#20 ZielonaHerbata

ZielonaHerbata
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 12 February 2014 - 15:27

Ulubiony:
Cecelia Ahern za książkę którą pokochałam :-) "P.S Kocham Cię" i "Na końcu tęczy"
Meg Cabot sporo jej książek czytałam będąc w liceum :-)
Emilly Griffin oraz Dan Brown :-D

 

O! Ja też uwielbiam Ahern!!! Słyszałam ostatnio, że niedługo będzie jej nowa powieść!!! :D 

 

A oprócz tego lubię Sylvię Day. Ostatnio czytałam "Rozkosze nocy", ale widziałam już w księgarniach kolejną część "Żar nocy". <ookk>







Similar Topics Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych