Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Zdjęcie

Sposoby na pozbycie sie moli

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 LadyNefretete

LadyNefretete
  • Użytkownik
  • 6427 postów

Napisano 20 marzec 2010 - 09:43

ostatnio zauwazylam że coraz więcej tego dziadostwa mi lata po domku :evil: :evil: i zastanawiam się, czego yużyc na przykład do mycia szafek żeby sie te parchy nie zalęgały w nim :?: Bo nie znam żadnej metody oprócz wtykania czegos nasączonego olejkiem lawendowym, a i to przynosi średni rezultat :evil: jakieś pomysły ?
"You've gotta dance like there's nobody watching,
Love like you'll never be hurt,
Sing like there's nobody listening,
And live like it's heaven on earth."

#2 anka1705

anka1705
  • Użytkownik
  • 2490 postów

Napisano 20 marzec 2010 - 10:47

LadyNefretete, można kupić specjalne zawieszki do szafy na mole, one działają bo my mamy w garderobie, ładnie pachną i są nie drogie. ja mam z firmy BROS, leśne i lawendowe :)

Między nami nic nie było
Parę nocy, trochę wina,
To za mało by Cię mieć.
Może tylko się łudziłam,
Może lekko pogubiłam,
Nie bój się nie zrobię scen..

Kiedyś się uda
Jeszcze przyjdzie na nas czas

#3 LadyNefretete

LadyNefretete
  • Użytkownik
  • 6427 postów

Napisano 20 marzec 2010 - 10:54

można kupić specjalne zawieszki do szafy na mole

to wiem, ale to juz po fakcie, jak umyje i czyściutko będzie ... teraz zastanawiam się czym te szafki "zdezynfekować' żeby to dziadostwo zlikwidować... grrrr... skąd to się bierze do cholery ???

#4 viola

viola

wiem co lubię

• Użytkownik
  • 8087 postów

Napisano 20 marzec 2010 - 12:27

Lady,chyba chodzi ci o mole spożywcze?Słyszałam,że należy szczelnie zamykać pojemniki z żywnością,np.mąka,kasza itp.One lubią się tam lęgnąć.A jeśli chodzi o mole odzieżowe,to często wietrzyć ubrania,np.płaszcze,kurtki,futra i itp.rzeczy.

Dziękuję i cieszę się   każdym dniem,który mi Dajesz

#5 wsooo

wsooo
  • Użytkownik
  • 245 postów

Napisano 20 marzec 2010 - 13:06

ja też swojego czasu stosowałam te kulki i to chyba jest najprostsze rozwiązanie i nie szkodliwe, bo ładnie pachnie i ma problemu, żeby to kupić. Ja kiedyś miałam sytuację, że mole miałam w płatkach musli i pozbyłam się wyrzucając je a szafki dokładnie umyłam i jakoś z powrotem się nie pokazały

#6 tigraa84

tigraa84
  • Użytkownik
  • 5123 postów

Napisano 20 marzec 2010 - 14:08

LadyNefretete, kup sobie Raid, ten, który tępi wszystko co lata. Spryskaj wszystkie szafki i zostaw na godzinkę, a później jak już je umyjesz to spraw sobie którąś z tych zawieszek na mole. A z domowych sposobów (zapobiegawczych rozpanoszeniu się tego dziadostwa) to ponoc pomaga jak wsadzisz do szafki suszona skórkę cytryny (i jak dla mnie o niebo lepiej pachnie niż te lawendowe wynalazki, których zapachu nie trawię- nie chciałabym, aby wszystkie moje ciuchy przesiąknęły tym "aromatem")

Mężczyzna bez kobiety jest jak pies bez pcheł- niby da się żyć, ale nudno
Kobieta bez mężczyzny jest jak pchła bez psa- żyć ciężko i gryźć nie ma kogo <lol>

#7 LadyNefretete

LadyNefretete
  • Użytkownik
  • 6427 postów

Napisano 20 marzec 2010 - 14:15

jak dla mnie o niebo lepiej pachnie niż te lawendowe wynalazki, których zapachu nie trawię- nie chciałabym, aby wszystkie moje ciuchy przesiąknęły tym "aromatem")

też nie znosze lawendy, mi się z naftaliną kojarzy ten wstrętny zapach... jak mi mama kiedys do szfy wsadziła lawendę, to wszystkie ciuchy do prania poszły... :lol: :lol:

ten Raid taki
Dołączona grafika
czy taki
Dołączona grafika

#8 tigraa84

tigraa84
  • Użytkownik
  • 5123 postów

Napisano 20 marzec 2010 - 14:19

LadyNefretete, myślałam o tym w sprayu. Z tego co kojarzę to jest dośc dobry i tym najlepiej spryskaj wszystkie szafki i zakamarki.

Mężczyzna bez kobiety jest jak pies bez pcheł- niby da się żyć, ale nudno
Kobieta bez mężczyzny jest jak pchła bez psa- żyć ciężko i gryźć nie ma kogo <lol>

#9 LadyNefretete

LadyNefretete
  • Użytkownik
  • 6427 postów

Napisano 20 marzec 2010 - 14:43

Z tego co kojarzę to jest dośc dobry i tym najlepiej spryskaj wszystkie szafki i zakamarki.

chyba w poniedziałek zahaczę o jakiś sklep i się szarpne, bo kurde lata to dzadostwo, i tylko kot próbuje je łapać <umieraam></span> bezskutecznie 8-)

#10 ko-rnik

ko-rnik
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 03 maj 2010 - 21:03

Z tymi zawieszkami jest jeden mały problem przy małych szafach wkłada się jedną lub dwie ale przy większych powierzchniach to zaczyna się problem. Wtedy najlepiej zastosować kilka z powyższych rad naraz :)

#11 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11171 postów

Napisano 06 maj 2011 - 14:11

U mnie tez sie pojawiły wiec najpierw wymyłam porzadnie,( dodatkowo olejkiem lawendowym) wywietrzyłam i dałam na polki kawałki mydełka truskawkowego.
Wiem ze ta skorka z cytryny pomaga . A te zawieszki przeciw mola gdzie mozna kupić?

„Istnieją tylko dwa dni, podczas których nie możesz zrobić nic – wczoraj i jutro.”

#12 dobra

dobra
  • Użytkownik
  • 2604 postów

Napisano 13 maj 2011 - 13:51

na moje dobre jest regularne sprzątanie

. A te zawieszki przeciw mola gdzie mozna kupić?

w każdy większym jakimś hipermakecie lub sklepie gospodarczym
Dołączona grafika

#13 Suzi

Suzi
  • Użytkownik
  • 74 postów

Napisano 21 styczeń 2014 - 16:44

Kurcze też miałam problem z molami spożywczymi..niestety wyrzuciłam wszystko co tylko było w szafce, te dziadostwo było nawet w szczelnie zamkniętych pojemnikach z orzechami, kaszą, mąką... na latające tylko me koty polowały. Teraz jestem wrażliwa na tym punkcie, pierwszy raz coś takiego miałam, mam nadzieję, że ostatni. Zapobiegawczo chyba też zakupie sobie takie zawieszki :)

#14 meblemetalowe

meblemetalowe
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Nastrój:Brak

Napisano 07 luty 2014 - 12:42

Ehh te mole, też miałam problem z nimi dopóki nie kupiłam szafy strażackiej, wydaje się być śmieszne ale to jest skuteczna metoda na te paskudztwa... Nawet można sobie tą szafę przemalować i ładnie ozdobić żeby ładnie wyglądała i nie wyróżniała się w domu

#15 Rika

Rika
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 03 maj 2014 - 17:48

Nam się pojawiły mole, nie wiem skąd , nigdy nie było  w domu.