Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.


Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Nazwisko po ślubie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
308 odpowiedzi w tym temacie

#1 Madzia81

Madzia81
  • Użytkownik
  • 4508 postów

Napisano 04 lipiec 2007 - 17:48

Kobitki - mężatki - przyjęłyście nazwisko męża, zostałyście przy swoim czy może nosicie podwójne?
Kobitki - przyszłe mężatki - co zamierzacie zrobić z nazwiskiem po ślubie?

Jeśli nosicie/zamierzacie nosić podwójne - to co Wami kierowało/kieruje przy podejmowaniu takiej decyzji?

I jeszcze jedno - jeśli przyjęłyście nazwisko męża - to jak długo się do niego przyzwyczajałyście? Często się po ślubie myliłyście podając jeszcze panieńskie?

Ja przyjęłam nazwisko męża. W zasadzie od samego początku wiedziałam, że tak zrobię. Dlaczego? PO 1 - moje panieńskie nazwisko należy do jednego z najpopularniejszych w Polsce, a Marcina (już obecnie nasze) występuje w niewielkiej ilości. Po 2 - wiedziałam, że mu będzie b. przyjemnie :) Dwuczłonowe to jakoś tak za długo dla mnie. I niepotrzebne. I ku swojemu zaskoczeniu - bardzo szybko się "przestawiłam" na nowe nazwisko :) Zaledwie kilka razy się przedastawiłam panieńskim. To mąż częściej się mylił i podając moje dane - używał nazwiska panieńskiego ;-)

FORUM DLA MAM


img-2006082601201230.png

200901181556.png


#2 Ananas

Ananas
  • Użytkownik
  • 660 postów

Napisano 04 lipiec 2007 - 18:20

ja jesli (jesli) wyjde za mąż to wezmę nazwisko męża :) dlaczego ? po co mi dwuczłonowe.. dokladnie jest zbyt dlugie, poza tym moje nazw,. nie zupelnie mi sie podoba :)

#3 Magdaru

Magdaru
  • Użytkownik
  • 3650 postów

Napisano 04 lipiec 2007 - 18:26

Ja mam nawisko męża :) dwuczłonowe są za długi i niewygodne ;-) a przyzwyczaiłam się bardzo szybko, nie było z tym problemu :)

#4 calineczka

calineczka
  • Użytkownik
  • 7470 postów

Napisano 04 lipiec 2007 - 19:22

Ja tez będę miała nazwisko męża mimo , żę moje własne bardzo mi się podoba :mrgreen:
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#5 kroplarosy

kroplarosy
  • Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 04 lipiec 2007 - 19:30

Ja bardzo lubię swoje nazwisko i baaardzo długo drażniłam się z Gumisiem, że zostanę przy swoim nazwisku po ślubie. Nawet przed USC jak mnie zapytał o nazwisko powiedziałam, że zostaję przy swoim. Ale to tylko w ramach drażnienia się było, bo wiedziałam i chciałam przyjąć jego nazwisko, abysmy stanowili takie "jednolite" małżeństwo. A dwuczłonowe nie wchodziło w grę bo oboje mamy aż po 10 literek... :shock: No i jakoś tak ogólnie dwa nazwiska mi się nie podobają. A jak długo sie będę przyzwyczajać - to sie okaże.... :lol:
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#6 Jewel

Jewel
  • Użytkownik
  • 3742 postów

Napisano 05 lipiec 2007 - 08:32

Ja oczywiście biorę nazwisko męża :-) Dwuczłonowe mi się nie podoba zresztą nasze imiona i nazwiska są bardzo długie i nigdzie by się w rubrykę nie mieściły.
"miłość jest ślepa dlatego lubi ciemność"

#7 _eta

_eta
  • Użytkownik
  • 275 postów

Napisano 05 lipiec 2007 - 18:07

a ja myślę nad dwuczłonowym :)
chce mieć swoje i jego.. ale zobaczymy jeszcze :)
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#8 Jewel

Jewel
  • Użytkownik
  • 3742 postów

Napisano 05 lipiec 2007 - 21:47

Najlepiej pasują nazwiska dwuczłonowe gdzie jedno jest krótkie a drugie dłuższe np. Żyżniewska- Banaszak a nie pasuję np. Wojciechowska- Frąckiewicz.
"miłość jest ślepa dlatego lubi ciemność"

#9 _eta

_eta
  • Użytkownik
  • 275 postów

Napisano 05 lipiec 2007 - 21:53

ja mam zamojska on ma grudzien..
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#10 Jewel

Jewel
  • Użytkownik
  • 3742 postów

Napisano 06 lipiec 2007 - 09:16

No to mi pasuje dwuczłonowe.
"miłość jest ślepa dlatego lubi ciemność"

#11 Madzia81

Madzia81
  • Użytkownik
  • 4508 postów

Napisano 06 lipiec 2007 - 21:33

ja mam zamojska on ma grudzien..

No to mi pasuje dwuczłonowe.

brzmi ładnie i pasuje :)
ale dla mnie to i tak zdecydowanie za długo by było ;-) np. przy podpisywaniu się pełnym nazwiskiem ;-)

FORUM DLA MAM


img-2006082601201230.png

200901181556.png


#12 _eta

_eta
  • Użytkownik
  • 275 postów

Napisano 07 lipiec 2007 - 12:13

to tylko takie moje myśli okaże sie jak to będzie :) osobiście nie chciałabym schodzić z mojego nazwiska :)
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#13 Jewel

Jewel
  • Użytkownik
  • 3742 postów

Napisano 07 lipiec 2007 - 13:15

Ja też nie chciałam za bardzo bo u mnie w rodzinie nie będzie przedłużenia nazwiska ale chyba mogę kiedyś zrobić sobie dwuczłonowe. Rodzice nie protestowali, że przyjmuję nazwisko męża.
"miłość jest ślepa dlatego lubi ciemność"

#14 Guest_Kociak_*

Guest_Kociak_*
  • Gość

Napisano 13 lipiec 2007 - 18:45

Ja właśnie wolałabym zostać przy swoim. Nie podobają mi się dwuczłonowe, a Piotrka nazwisko mi się nie podoba :P ale pewnie i tak stanie na tym, że je przyjmę :) ale wiem też, że trudno będzie mi się do niego przyzwyczaić, bo jest po prostu dziwne :P

#15 mamusia22

mamusia22
  • Użytkownik
  • 145 postów

Napisano 13 lipiec 2007 - 20:11

moje panienske nazwisko jest dosc dlugie wiec o podwojnym nie bylo mowy, nosze nazwisko meza-jak rodzilam dziecko to glupie(ktorym zawsze jest zle-nie wszystkim)pielegniarki krzywo sie patrzyly na panny, nawet kiedys jedna zwyzywaly od dziwek, ale mniej jest problemow i pisania jak bierze sie nazwisko meza
Filipek

#16 Madzia81

Madzia81
  • Użytkownik
  • 4508 postów

Napisano 14 lipiec 2007 - 22:27

pielegniarki krzywo sie patrzyly na panny, nawet kiedys jedna zwyzywaly od dziwek

jejku, gdzie takie rzeczy się dzieją?? w dzisiejszym świecie?? kiedy tyle kobiet decyduje się samotnie wychowywać dziecko!

FORUM DLA MAM


img-2006082601201230.png

200901181556.png


#17 Niepokorna

Niepokorna
  • Użytkownik
  • 109 postów

Napisano 15 lipiec 2007 - 14:41

Wszyscy patrzą na to tylko z jednej strony... :-/ bo puszczalska, bo taka i taka. Przecież może zdarzyć się i tak, że opuści ją chłopak, narzeczony, nawet mąż, a nawet jeśli świadomie podjęła się wychowania samotnie dziecka, to pielęgniarkom nic do tego :-/

#18 mamusia22

mamusia22
  • Użytkownik
  • 145 postów

Napisano 16 lipiec 2007 - 19:54

pielegniarki krzywo sie patrzyly na panny, nawet kiedys jedna zwyzywaly od dziwek

jejku, gdzie takie rzeczy się dzieją?? w dzisiejszym świecie?? kiedy tyle kobiet decyduje się samotnie wychowywać dziecko!

sa takie niestety pielegniarki
Filipek

#19 kroplarosy

kroplarosy
  • Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 16 lipiec 2007 - 21:01

No a ja już oficjalnie zmieniłam nazwisko na mężowskie! :lol:
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#20 Dafne

Dafne
  • Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 16 lipiec 2007 - 22:10

No a ja już oficjalnie zmieniłam nazwisko na mężowskie! :lol:

I jak się z tym czujesz kropelko? <joker></span>
"To kobieta wywiodła mężczyznę z raju i tylko ona może go tam zaprowadzić."





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych