Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

test ciążowy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Caandy

Caandy
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 08 styczeń 2009 - 23:13

Czy test ciążowy pokazuje prawdziwy wynik przy braniu tabletek antykoncepcyjnych??

#2 Tilia

Tilia
  • Użytkownik
  • 9425 postów

Napisano 08 styczeń 2009 - 23:32

tak ;-)
"Ani małżeństwo ani dziecko nie są obowiązkowym punktem programu na który trzeba się zdecydować. Obowiązkowa jest tylko miłość"

JkIEp1.png

#3 Roxi

Roxi
  • Użytkownik
  • 3496 postów

Napisano 09 styczeń 2009 - 10:15

Czy test ciążowy pokazuje prawdziwy wynik przy braniu tabletek antykoncepcyjnych??

myślę, że tak ale na wszeli wypadaek idź do lekarza. No i jeśli wyszedł Ci pozytywny to natychmiast przerwij branie tabletek.

<ookk>

#4 mishi

mishi
  • Użytkownik
  • 378 postów

Napisano 09 styczeń 2009 - 10:19

Tak, oczywiście, jeśli robisz go w dniach, w których powinnaś ;)
I rano :D
Bóg stworzył człowieka. Stać mnie na coś lepszego, powiedział, i stworzył kobietę...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#5 Caandy

Caandy
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 09 styczeń 2009 - 11:05

A jakie dni są odpowiednie do zrobienia takiego testu??

#6 mishi

mishi
  • Użytkownik
  • 378 postów

Napisano 09 styczeń 2009 - 11:15

Tzn najlepiej robić go w momencie, kiedy powinnaś dostać okres, lub dwa tygodnie po "teoretycznej" wpadce. Później oczywiście też, natomiast zrobienie testu wcześniej może Ci dać błędny wynik, lub nie dać wyniku w ogóle. Najlepiej zrobić dwa, trzy różne testy, najlepiej rano. Wtedy masz najlepsze odczyty :)

Ja zawsze robię płytkowy, dla mnie najodpowiedniejsze są ;)
Bóg stworzył człowieka. Stać mnie na coś lepszego, powiedział, i stworzył kobietę...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#7 Caandy

Caandy
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 09 styczeń 2009 - 11:27

Jakiej firmy najlepiej kupić?? Ile procent pewności będę miała ze wynik jest prawdziwy?? Bo jeśli np. jestem w ciąży a pokaże mi, że nie jestem....

#8 Marzycielka24

Marzycielka24
  • Użytkownik
  • 4618 postów

Napisano 09 styczeń 2009 - 11:31

Caandy, ja proponuje zrobić Ci badanie krwi- będziesz miała 100 % pewności. Badanie nazywa się Beta hcg, nie trzeba mieć na nie żadnego skierowania, wykonsz je w praktycznie każdym laboratorium. Cena wacha się w zalęności od miasta- musisz się u siebie dowiedzieć, ale raczej nie będzie to więcej niż 40 zł. Test jest tańszy ale wielu kobietom nie od razu pokazuje, że są w ciązy, bo mają za mały przyrost hormonu, który taki test ma za zadnie wykryć.

Mały offtopic- biorąc 8 miesięcy pigułki jak nawet trochę przesunęłaś wzięcie kolejnej, ochrona jest raczej ciągła.

#9 mishi

mishi
  • Użytkownik
  • 378 postów

Napisano 09 styczeń 2009 - 11:36

Caandy, ja proponuje zrobić Ci badanie krwi- będziesz miała 100 % pewności.

100% pewnośc da jej tylko usg (: i badanie przyszłego serduszka.
Badanie krwi raczej na ciążę pozamaciczną, (mnie tak kazano iść), bo testy są dość dobre, dlatego robić kilka różnych, wystarczą dwa :) W odstępie czasu, aczkolwiek najlepiej mimo wszystko udac się na badania :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#10 Marzycielka24

Marzycielka24
  • Użytkownik
  • 4618 postów

Napisano 09 styczeń 2009 - 11:39

mishi, krew daje 100% pewności. To badanie stwierdza czy jesteś w ciązy i który to tydzień. Usg stwierdza czy z dzieckiem wszystko w porządku i który to tydzień. Ale owszem to badanie krwi stosuje się też przy podejrzeniu ciąży pozamacicznej- ja też tak miałam.

#11 WweronikaA

WweronikaA
  • Użytkownik
  • 8332 postów

Napisano 09 styczeń 2009 - 14:00

Moze i nie jestem doswiadczona ale ja bym najpierw zrobila test jesli nic nie wykarze to drogi test za kimka dni albo od razu testy z krwi na beta hcg

#12 asia21_87

asia21_87
  • Użytkownik
  • 7854 postów

Napisano 09 styczeń 2009 - 14:02

a test daje 99% i raczej się nie myli i moze wykazać już 6 dniową ciąże, chyba że są jakieś lepsze nie wiem
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#13 Marzycielka24

Marzycielka24
  • Użytkownik
  • 4618 postów

Napisano 09 styczeń 2009 - 14:22

a test daje 99% i raczej się nie myli i moze wykazać już 6 dniową ciąże, chyba że są jakieś lepsze nie wiem

tak pisze na opakowaniu ;-) Naprawdę nie zdarzyło się, zeby której kolwiek z moich znajomych wyszedł test za pierwszym razem- dopiero jak robiły tak ze 2 tygodnie po terminie @. Ale może ja mam takie pechowe koleżanki ;-)

Tak naprawdę w tym wypadku decyzja należy do Caandy. Ale naprawdę- wydaje mi się, że nie jesteś w ciąży Caandy.

#14 magdaaaaa

magdaaaaa

..lekko próżna flirciara..

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 09 styczeń 2009 - 15:00

moja bratowa zrobiła test ciazowy pierwszy to wyszło , ze nie jest a drugi wyszło , ze jest , w lutym zostanie mamą :-)

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko

#15 tuptunio

tuptunio
  • Użytkownik
  • 4235 postów

Napisano 09 styczeń 2009 - 17:48

Naprawdę nie zdarzyło się, zeby której kolwiek z moich znajomych wyszedł test za pierwszym razem-

mi tam wyszło od razu że jestem w ciąży i miało racje :-D robiłam go w ten dzień co miałam dostać okres
Dołączona grafika

w jakim języku myśli głuchy od urodzenia?

#16 asia21_87

asia21_87
  • Użytkownik
  • 7854 postów

Napisano 09 styczeń 2009 - 17:52

mi tam wyszło od razu że jestem w ciąży i miało racje

mi też a dla pewności zrobiłam sobie 2 rano i potwierdziło sie
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#17 Kahela

Kahela
  • Użytkownik
  • 5351 postów

Napisano 09 styczeń 2009 - 18:16

Ja przy pierwszej ciąży robiłam 2 testy - oba wyszły negatywnie, mimo, że byłam w ciąży i robiłam je około 2 tyg po spodziewanej miesiączce... <bezradny></span>
Za to przy drugiej ciązy wyszły normalnie... :-P
Do dupy było w Peru...więc wróciłam... :-D

#18 Caandy

Caandy
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 09 styczeń 2009 - 19:55

Naprawdę się wystraszyłam... to prawda że tabletki dają dużą pewność i ponoć te 2 dni spóźnienia nie są aż takie groźne ale ostatnio zauważyłam sporo objawów ciąży o których poczytałam trochę w internecie i się przestraszyłam.. właśnie kupiłam test... zobaczę rano co pokaże... a za tydzień wybiorę się do lekarza... Możecie mi jeszcze jakoś podpowiedzieć gdzie można zrobić te testy z krwi... w szpitalu czy u ginekologa????

#19 magdaaaaa

magdaaaaa

..lekko próżna flirciara..

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 09 styczeń 2009 - 19:57

ostatnio zauważyłam sporo objawów ciąży

człowiek sie tak nakreca jak mu sie okres spóznia , ze nagle objawy mu sie pojawiają.

w szpitalu czy u ginekologa????

w szpitalu lub w kazdym labolatorium gdzie robia zwykłe badania krwi

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko

#20 madzia

madzia
  • Użytkownik
  • 6640 postów

Napisano 10 styczeń 2009 - 10:08

Caandy, skad pomysl robienia testu kiedy zabezpieczasz sie tabletkami?
Pominelas cos? wymiotowalas....?

Z testami to roznie. Bywa, ze nie wykrywaja wczesnej ciazy. Wszystko zalezy od stezenia hormonu.
Nigdy nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.