Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.


2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.


Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

miesiączka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
541 odpowiedzi w tym temacie

#1 Princessa

Princessa
  • Użytkownik
  • 197 postów

Napisano 18 marzec 2008 - 23:15

Mam pytanie, czy macie miesiączki, zawsze co taka samą ilosć dni? poniewaz zauwazylam u siebie ze dostaje raz co 26, raz co 30 raz co 27 dni. generalnie zawsze mieszcze sie w normie (26-31 dni to podobno norma) ale czy prawidłowe sa takie wachania? czy nie powinna zawsze byc taka sama ilos dni? a wy jak macie? bo troszke sie martwie....

#2 LeeLoo

LeeLoo
  • Użytkownik
  • 406 postów

Napisano 18 marzec 2008 - 23:20

Regularne cykle mające tyle samo dni można mieć tylko biorąc tabletki. Nie znam kobiety, która nie miałaby wahań w ilościach dni podczas okresu.
to naturalne, że cykl raz jest dłuższy, a raz krótszy. Wiele czynników może powodować wydłużenie lub skrócenie cyklu, np. stres, zmiana klimatu, branie antybiotyku.
Nie masz się czym martwić. Te wahania są jak najbardziej normalne.
Dołączona grafika

#3 Nymphadora

Nymphadora
  • Użytkownik
  • 2636 postów

Napisano 18 marzec 2008 - 23:24

Nie masz się czym martwić. Te wahania są jak najbardziej normalne.


Dokładnie :) Tzn. ja po odstawieniu tabletek też już miałam regularne cykle... ale wcześniej nigdy nie były idealne.

#4 Anija

Anija
  • Użytkownik
  • 2822 postów

Napisano 19 marzec 2008 - 08:11

ale wcześniej nigdy nie były idealne.

Ja tak samo nie miałam nigdy regularnych, aż sama się teraz dziwię, bo 3 raz z rzędu mam równo co 31 dni :shock:
Princessa, nie masz się czego obawiać, wszystko jest OKi
Jestem jeszcze trochę zakochana resztkami bezsensownej miłości i jest mi tak cholernie smutno teraz, że chcę to komuś powiedzieć. To musi być ktoś zupełnie obcy, kto nie może mnie zranić..

#5 calineczka

calineczka
  • Użytkownik
  • 7470 postów

Napisano 19 marzec 2008 - 09:00

Róznie sie to zdarza , zazwyczaj róznice wynosza tylko 2-3 dni jak jakiś stresik albo choroba
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#6 madzia

madzia
  • Użytkownik
  • 6640 postów

Napisano 19 marzec 2008 - 09:50

mi nic nigdy nie przesuwa @ :-D zadne stresy choroby czy podroze nie zmieniaja tego i bardzo mnie to cieszy.
zazwyczaj mam 30sto-dniowe cykle (wyliczajac srednia). roznie. czasem 28 dni a najdluzszy jaki mialam to chyba 36 dni. ale @ dostaje regularnie

Princessa, chyba nie bierzesz tabl. anty? bo gdybys brala to cykle bylyby zawsze rowne:) przynajmniej ja tak mialam za czasow tabletek;)
Nigdy nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.

#7 Dorotea

Dorotea
  • Użytkownik
  • 1428 postów

Napisano 19 marzec 2008 - 11:16

czy nie powinna zawsze byc taka sama ilos dni?

nie -człowiek to nie automat.
Tylko znaczne odchylenia od normy mogą budzić niepokój
Przyjacielem jest ten, kto wie o Tobie wszystko i nie przestaje Cię kochać

#8 Princessa

Princessa
  • Użytkownik
  • 197 postów

Napisano 19 marzec 2008 - 12:44

Dzieki dziewczyny, teraz juz wiem ze wszystko ok:)

#9 Donn

Donn
  • Użytkownik
  • 7119 postów

Napisano 19 marzec 2008 - 22:34

Princessa, nie masz sie co martwić.. :) kilka dni różnicy - naprawde nic się nie dzieje :-) bądź spokojna

#10 Sheer Rose

Sheer Rose
  • Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 21 marzec 2008 - 09:23

Regularne cykle mające tyle samo dni można mieć tylko biorąc tabletki. Nie znam kobiety, która nie miałaby wahań w ilościach dni podczas okresu




Ja znam, moja dobra znajoma tak miała. Oczywiście bez łykania czegokolwiek:)jak jej się kiedyś spóźniał okres o 2 dni to już była święcie przekonana, że coś jest nie tak i za pół roku będzie miała ślicznego bobasa:D

#11 Guest_niki_*

Guest_niki_*
  • Gość

Napisano 26 marzec 2008 - 11:27

ja mam @ raczej co do dnia, ale z moją psiapsiółą to juz tradycja, że jak jej się dzien spoźni to ma wkreta, że jest w ciąży. zawsze jej gadam, że jak będzie naprawdę w ciązy to jej z tego wszystkiego nie uwierze :D pewnie, że trochę może się okres spożniać, byle nie za duzo ( no chyba , że ktoś chce mieć baby)

#12 angik1683

angik1683
  • Użytkownik
  • 8134 postów

Napisano 26 marzec 2008 - 11:33

jesli martwia Cie tak nieregularne odstepy miedzy miesiaczkami to moze zdecyduj sie na tabletki? Ale tak jak dziewczyny pisza to nic zlego i jest to raczej normalne, malo kobiet ma idealnie regularny cykl
sl-11609.png
as1cEZoB0360010MDAwOGQ0fDIwMTM4MmpkfERhd
ZAPRASZAMY WSZYSTKIE MAMY...i nie tylko ->

#13 Madzik :)

Madzik :)
  • Użytkownik
  • 6055 postów

Napisano 26 marzec 2008 - 13:11

jesli martwia Cie tak nieregularne odstepy miedzy miesiaczkami to moze zdecyduj sie na tabletki


a jesli sie pozniej odstawi tabletki, to nie bedzie gorzej ? chodzi mi o to czy jeszcze bardziej sie cykl nie rozreguluje ? sama mam nieregularne cykle, bo od 28 do 40 dni <bezradny></span>

#14 angik1683

angik1683
  • Użytkownik
  • 8134 postów

Napisano 26 marzec 2008 - 13:17

ja przestalam brac i mam nadal regularne cykle ale nie jestem pewna czy jest tak zawsze
sl-11609.png
as1cEZoB0360010MDAwOGQ0fDIwMTM4MmpkfERhd
ZAPRASZAMY WSZYSTKIE MAMY...i nie tylko ->

#15 Nymphadora

Nymphadora
  • Użytkownik
  • 2636 postów

Napisano 26 marzec 2008 - 13:46

a jesli sie pozniej odstawi tabletki, to nie bedzie gorzej ?


U mnie jest o niebo lepiej. Też miałam cykle od 28 do ponad 40 dni, a po odstawieniu tabsów jak w zegarku.

#16 cropca

cropca
  • Użytkownik
  • 286 postów

Napisano 04 kwiecień 2008 - 01:54

wiecie co dziewczyny, tez mam powazny problem z okresem.. :(
mialam zaburzenia odzywiania, ktore przeksztalcily sie w jadlowstret. nigdy nie mialam super regularnych miesiaczek, ale wtedy gdy moj bmi wyniosl 16,26 okres zatrzymal sie calkowicie. nie glodzilam sie, to bylo wynikiem b. silnego stresu. no ale myslalam, ze gdy osiagne prawidlowa wage, wszystko sie unormuje.
niestety, mylilam sie. bylam z tym u lekarza, dostalam tabletki na wywolanie. pomogly, ale po odstawieniu tylko raz dostalam okres i znowu cisza.
w przyszlym tygodniu ide znowu do ginekologa.

moze ktoras z Was miala podobne problemy ? albo brala cos na wywolanie ?
boje sie ze w moim organizmie zaszly jakies nieodwracalne zmiany.

#17 Guest_niki_*

Guest_niki_*
  • Gość

Napisano 04 kwiecień 2008 - 10:51

ginekolog zalecil mojej przyjaciółce luteinę,rzeczywiście dostała okres a później juz nie potrzebowała tego brać. no ale to lekarz musi przepisać, bo wiadomo- każdy przypadek jest inny

#18 Dorotea

Dorotea
  • Użytkownik
  • 1428 postów

Napisano 04 kwiecień 2008 - 12:16

moze ktoras z Was miala podobne problemy ?

miałam taki problem.
Po podaniu progesteronu miesiączka pojawiła się.
Miało to jednak zawiązek z hormonami a nie niską wagą ciała.
Odchudzanie w okresie dojrzewania może doprowadzić do nieodwracalnych zmian a nawet bezpłodności.
Można gubić wagę ale z "głową" tj. odpwiedznia dieta i ruch a nie głodzenie się.
Lepiej nie ryzykować
Przyjacielem jest ten, kto wie o Tobie wszystko i nie przestaje Cię kochać

#19 cropca

cropca
  • Użytkownik
  • 286 postów

Napisano 05 kwiecień 2008 - 01:26

ginekolog zalecil mojej przyjaciółce luteinę,rzeczywiście dostała okres a później juz nie potrzebowała tego brać. no ale to lekarz musi przepisać, bo wiadomo- każdy przypadek jest inny


tez bralam luteine. przez 3 albo 4 cykle. jedynie pierwszy byl normalny, potem coraz gorzej. juz od 4 miesiecy nie biore i mialam raz okres. :-/

Odchudzanie w okresie dojrzewania może doprowadzić do nieodwracalnych zmian a nawet bezpłodności.
Można gubić wagę ale z "głową" tj. odpwiedznia dieta i ruch a nie głodzenie się.
Lepiej nie ryzykować

zgadzam sie w 100%. ja sie nie odchudzalam. zaczelam jenak prowadzic bardzo zdrowy tryb zycia [az za bardzo], do tego wielogodzinne treningi. ale szale przewazyly tragiczne przezycia rodzinne. przestalam to kontrolowac i skonczylo sie jak sie skonczylo.
w pon. mam wizyte. zobaczymy..

#20 xoleczkax

xoleczkax
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 21 kwiecień 2008 - 16:47

Od jakiegos czasu zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne,lekarz kazal zaczac mi je brac od pierwszego dnia miesiaczki.
Po 2 tyg. DALEJ mam miesiaczke,przestalam brac tabletki.
Co robic? Myslicie ze przejdzie mi w najblizszym czasie?Czy lepiej isc do lekarza?
Piszcie!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych