Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

pomysły na kurczaka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 ivonsi

ivonsi
  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 16 luty 2018 - 14:11

Podzielcie się swoimi sprawdzonymi przepisami na kurczaka :), którą część najczęściej gotujecie?

#2 wloczykijka

wloczykijka
  • Użytkownik
  • 1089 postów

Napisano 18 luty 2018 - 23:39

Najczęściej u mnie chyba pierś ;) ale na wiele sposobów. 

Czasem jako kotlety w panierce, a czasem pokrojona w kostkę do sosu....

Moj mąż za to robi w panierce z wiórków kokosowych i zapieka z serem i ananasem

#3 agnieszkapat

agnieszkapat
  • Użytkownik
  • 76 postów

Napisano 08 marzec 2018 - 13:23

Ja dziś planuję zrobić kurczaka pieczone w cieście francuskim. Mam nadzieję, że nie wyjdzie za suchy.

#4 babeczka

babeczka
  • Użytkownik
  • 210 postów

Napisano 08 marzec 2018 - 13:59

Podzielcie się swoimi sprawdzonymi przepisami na kurczaka :-), którą część najczęściej gotujecie?

Filety z kurczaka można zrobić na kilka sposobów:

- rolady nadziewane żółtym serem,obtoczone w jajku i tartej bułce

- kotlety w panierce i jajku

- pokrojony filet z kurczaka w kostkę, podsmażony i wymieszany z ugotowaną białą kapustą - główki

- pokrojony filet z kurczaka i wymieszany z makaronem

- pokrojony filet z kurczaka i wymieszany z warzywami 

- filet z kurczaka przekojony  wzdłuż i obsmażony na rumiano do tego ziemniaczki i surówka itd,itd. Smacznego !! :) 

#5 Tilla

Tilla
  • Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 26 marzec 2018 - 22:24

Brzmi pysznie, choć ja bym chyba zrezygnowała z panierki, a postawiła na chrupiącą skórkę. Jak się doda złocistego kurczaka z knorra to taka wychodzi właśnie. Moja ulubiona. :)

#6 babeczka

babeczka
  • Użytkownik
  • 210 postów

Napisano 28 marzec 2018 - 13:10

Brzmi pysznie, choć ja bym chyba zrezygnowała z panierki, a postawiła na chrupiącą skórkę. Jak się doda złocistego kurczaka z knorra to taka wychodzi właśnie. Moja ulubiona. :-)

Dlatego napisałam, że sposobów jest mnóstwo,wystarczy tylko puścić wodze fantazji, której jak znam życie ,nikomu raczej nie brakuje. :) 

#7 Mycha84

Mycha84
  • Użytkownik
  • 290 postów

Napisano 28 marzec 2018 - 13:59

Ale ze złotym kurczakiem tez można zrobić świetną panierkę, wychodzi prawie jak ta z kfc. Tylko takie kawałki mięsa smaży się w głębokim tłuszczu, więc to raczej nie jest zdrowa opcja na co dzień ;)

#8 Tilla

Tilla
  • Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 04 kwiecień 2018 - 20:32

O, a jak ją robisz? Bardzo chętnie poznam i wypróbuję przepis, jeżeli się podzielisz. :)

#9 Mycha84

Mycha84
  • Użytkownik
  • 290 postów

Napisano 24 kwiecień 2018 - 09:50

Robisz takie dobrze przyprawione ciasto naleśnikowe, jajko, mąka, przyprawa do złotego kurczaka, czasami dorzucam więcej kurkumy albo ostra paprykę, jak chcemy czegoś pikantniejszego. W tym otaczasz kawałki kurczaka, potem szybko w mąkę i na gorący głęboki tłuszcz. Panierka się tak fajnie pofaluje, będzie chrupiąca i pyszna :)

#10 wloczykijka

wloczykijka
  • Użytkownik
  • 1089 postów

Napisano 28 kwiecień 2018 - 14:08

Ja kupiłam ten knorowski złoty kurczak, bo czytałam dużo pozytywnych opinii i faktycznie sam kurczak tylko natarty nią i upieczony jest super w smaku... Mycha ale Twój przepis też ciekawy, muszę zapisać sobie

#11 grazyna.szelak

grazyna.szelak
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 15 sierpień 2018 - 22:30

Do kurczaka, to moja ulubiona przyprawa to jest złoty kurczak od Knorra. Kurczak jest przepyszny! Skórka chrupiąca, mięso soczyste, nic dodać, nic ująć. I pieczemy w piekarniku i wychodzi pyszny obiad. Ale muszę wypróbować Wasz pomysł na panierkę rodem z kfc, aż ciekawa jestem co to wyjdzie i czy moim domownikom posmakuje :)

#12 Matte

Matte
  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 24 sierpień 2018 - 15:15

Muszę w końcu wypróbować tę przyprawę do złotego kurczaka, gdzieś już ją "widziałam" wcześniej, ktoś coś mówił o niej, że faktycznie dobra. Kurczaka akurat to my lubimy w domu więc akurat coś nowego przetestuję. Zwykle daję różne przyprawy osobno to, osobno tamto i dopiero wtedy wsadzam do piekarnika, ale tak żeby dawać taką przyprawę gdzie jest mieszanka w jednej to jeszcze nie robiłam :)