Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

pasożyty głowy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 koala

koala
  • Użytkownik
  • 101 postów

Napisano 15 wrzesień 2015 - 21:12

Czy mieliście kiedyś wszy? Co robić gdy się już je złapie, jak uniknąć ponownego zarażenia?

#2 inqaa

inqaa
  • Moderator
  • 5462 postów

Napisano 16 wrzesień 2015 - 10:49

Ja jak byłam dzieckiem to często przynosiłam różne takie świństwa ze szkoły. Ostatni raz miałam chyba w 6 klasie podstawówki czyli baaardzo dawno temu. Pamiętam, że rodzice kupowali jakieś środki w aptece, ale że miałam zawsze bardzo długie włosy to żaden apteczny specyfik nie działał. Wtedy zawsze zajmowała się mną babcia, która kupowała denaturat, polewała całą głowę i chowała włosy pod czepek. Taką miksturę trzymałam na włosach dość długo, czasem już czułam pieczenie na głowie. Potem czepek zdejmowałam, myłam włosy i babcia usuwała potem jajeczka wszy z włosów. Brzmi obrzydliwie? I słusznie bo to jest obrzydliwe, łatwo złapać a ciężko usunąć to dziadostwo. I fakt, włosy mogą być po tym zabiegu lekko popalone ale na mnie działał tylko i wyłącznie sposób mojej babci a nie żadne apteczne specyfiki :) ale od tamtego czasu pewnie wprowadzili do sprzedaży jakieś bardziej skuteczne leki także polecam wybrać się apteki i popytać :)

Keep calm and become a doctor <serducho> 

#3 koala

koala
  • Użytkownik
  • 101 postów

Napisano 29 wrzesień 2015 - 20:58

walka z wszami jest rzeczywiście obrzydliwa i męcząca dlatego wydaje mi się, że warto od czasu do czasu użyć preparatu odstraszającego te paskudztwa. Teraz jesienią to dla nich aktywny czas, więc może coś polecicie, co można zastosować, aby się przed nimi uchronić.

#4 jestemnowa

jestemnowa
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 28 styczeń 2016 - 11:51

Są specjalne środki odstraszające wszy 

Użytkownik jestemnowa edytował ten post 28 styczeń 2016 - 11:51

#5 Wegan.Marta

Wegan.Marta
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 18 luty 2016 - 16:50

Przed wszami nie chroni regularne mycie głowy. Bardzo łatwo przechodzą z człowieka na człowieka i mnożą się. Gdy wszy się pojawią należy udać się do apteki i kupić odpowiedni preparatów. Najczęściej jest to szampon, płyn lub pianka. Preparaty te mają w składzie silnie substancje chemiczne lub składniki roślinne. Po zastosowaniu substancji dorosłe osobniki powinny wyginąć. Następnie należy je dokładnie wyczesać gęstym grzebieniem. Tak by usunąć pozostałości po nich. Następnie należy dokładnie przejrzeć całą głowę i sprawdzać regularnie ją w późniejszym czasie.  

#6 adena

adena
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 01 grudzień 2017 - 18:55

U nas niestety się w przedszkolu pojawiły :( koleżanka mi poleciła parasidose, bo już ze swoimi dzieciakami to przechodziła. Zaraz się zabieramy za eliminowanie, dobrze że mogą to stosować astmatycy, bo mój ma podejrzenie astmy :( mam nadzieję, że znów z przedszkola nie przyniesie. Co wy u swoich dzieci stosowaliście?