Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Założenie firmy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Minka

Minka
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 27 luty 2014 - 13:35

Hej,

Chce z mężem założyć firmę. W założenie firmy warszawa pomaga nam firma ..... Chcemy się dowiedzieć jakie trzeba mieć dokumenty i gdzie zgłosić firmę. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć? Prosimy o rady przedsiębiorców.

Użytkownik Olenka edytował ten post 27 luty 2014 - 14:08

#2 nie(d)oceniona

nie(d)oceniona
  • Zarządca
  • 10527 postów

Napisano 27 luty 2014 - 16:38

Działalność? Spółka? Jeśli spółka to jaka? "Firma" to pojęcie potoczne i bardzo ogólne.

*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny. 

#3 misia85

misia85
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 02 marzec 2014 - 22:38

Proszę bardzo

Aby rozpocząć własną działalność gospodarczą, nie wystarczy dobry pomysł – konieczne są również odpowiednie środki finansowe. Dla spółki z o. o. wymagane jest zebranie kapitału w wysokości minimum 5 tys. zł, podczas gdy dla spółki akcyjnej wartość ta jest dużo wyższa i wynosi minimum 100 tys. zł. Spółki osobowe zaś nie podlegają tego rodzaju wymogom.

Podstawą przy podejmowaniu decyzji o posiadaniu własnej firmy jest dobry biznes plan. To dzięki niemu określa się główne cele oraz analizuje mocne i słabe strony pomysłu na działalność. Do najważniejszych elementów biznes planu należą: opis firmy, celów i oferowanych usług, analiza rynku uwzględniająca zapotrzebowanie konsumentów na dane usługi, prognoza zysków, zestawienie przepływów gotówkowych uwzględniające gotówkę początkową, wpływy oraz wydatki, określenie sposobu prowadzenia księgowości (np. księga przychodów i rozchodów). Aby dowiedzieć się szczegółów na temat tego, jak napisać biznes plan, ściągnij darmowy poradnik znajdujący się w prawej sekcji strony głównej.

Po określeniu celów i realnym spojrzeniu na przyszłość planowanej działalności, czas dowiedzieć się jak założyć firmę. Temat ten zostanie opisany w 7 krokach:

1. Rejestracja przedsiębiorcy w Urzędzie Gminy/Miasta
  2. Reglamentacja działalności gospodarczej
  3. Zgłoszenie rozpoczęcia działalności do urzędu statystycznego i uzyskanie numeru statystycznego w systemie REGON
  4. Założenie rachunku bankowego i wyrobienie pieczątki firmowej
  5. Zgłoszenie przedsiębiorcy i jego pracowników do zakładu ubezpieczeń społecznych (ZUS)
  6. Zawiadomienie Państwowej Inspekcji Pracy o zatrudnieniu pracowników

firmy-24.pl

Użytkownik Olenka edytował ten post 02 marzec 2014 - 22:51

#4 BrązoweOczy

BrązoweOczy
  • Użytkownik
  • 207 postów

Napisano 04 marzec 2014 - 17:45

Najlepiej zerknąć na stronę CEIDG, tam wszystko pisze. 

#5 karolina111

karolina111
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 01 kwiecień 2015 - 06:38

Zakładając firmę trzeba pomyśleć o odpowiednim koncie w banku. Najlepiej porównaj sobie konta bankowe /ukryty link/ i wybierz najlepsze dla was. Poza tym musicie założyć profil zaufany i zgłosić działalność do ZUS-u. Poszukajcie też dobrej księgowej.

Użytkownik Olenka edytował ten post 01 kwiecień 2015 - 10:07

#6 beżowa

beżowa
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 28 kwiecień 2015 - 12:29

Dokladnie. Dobra księgowość to podstawa. Księgowość to nie tylko kwestie rachunkowe firmy, papierki, dokumenty, faktury etc...ale najczęśćiej księgowość odpowiada także za całkowite (!!)  zarządzanie finansami! co więcej jest odpowiedzialna za rozliczanie z klientami wspólnikami, partnerami biznesowymi, za kontakty między róznymi Instytuacjami a firmą itd...  Do tego trzeba mieć nie tylko wysokie kierunkowe wykształcenie ale także osobowość. Ja każdego dnia podziwiam naszą panią z kancelarii we wrocławiu, która wszystkiego pilnuje, czuwa nad wszystkim, tworzy ten biznes razem ze mną :-) 

#7 Michek

Michek
  • Zbanowani
  • 5 postów

Napisano 05 maj 2015 - 14:34

Dorzucę jeszcze jedno - spodziewaj się, że będzie o wiele gorzej, niż zakładasz na początku :) Prowadzę firmę i niestety większość rzeczy zawsze idzie gorzej, szczególnie jeśli chodzi o innych ludzi, którzy coś mają nam "załatwić", albo jeśli na nich polegamy. Taki już ten świat byznesu, że każdy ciągnie w swoją stronę i lepiej się na to przygotować, bo wiele upadłości i depresji już spowodowały zbyt wysokie oczekiwania.

#8 lucyna77

lucyna77
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 15 maj 2015 - 13:08

Wiele osób marzy o tym, żeby stać się własnym szefem.  

Postaram się przybliżyć im tą możliwość.

Przeczytajcie uważnie i wybierzcie roztropnie.

Firmę możemy albo założyć od początku albo po prostu ją zakupić. Co jest bardziej opłacalne?

Badanie sytuacji rynkowej wskazuje na to, że duże prawdopodobieństwo powodzenia występuje w przypadku kupna działającego podmiotu.  

Nowa firma to zawsze wielka niewiadoma. Dane statystyczne są nieubłagane – aż 80 % nowych firm upada w czasie pięciu lat.

Nie można zaprzeczyć, że zakup funkcjonującej firmy redukuje ryzyko przedsiębiorców.  

Jakie plusy ma inwestycja w przedsiębiorstwo, które ma już pozycję na rynku.

kobieta-i-wlasny-biznes-tak_copy_1.jpg

Przede wszystkim zakup przedsiębiorstwa jest  inwestycją w przetestowaną koncepcję.

Na podstawie dotychczasowej działalności przedsiębiorstwa można ocenić jego rentowność w przyszłości.

Należałoby zaznaczyć, że zazwyczaj bezproblemowo można dostać kredyt na nabycie firmy, która działa od dłuższego czasu.

Nie powinniśmy zapominać także o tym, że nabywając istniejące przedsiębiorstwo inwestujemy w określoną markę.  

Marka o uznanej pozycji przyda się w pozyskiwaniu klientów.

Skoro mowa o klientach – pamiętajmy o tym, że kupując przedsiębiorstwo, otrzymujemy także  jego bazę klientów.  

Można też korzystać z usług dotychczasowych dostawców.  

Naturalnie także finanse są niesamowicie ważne. Kupno prosperującej firmy jest często równoznaczne z profitami w przyszłości.  

Przeważnie udaje się także od razu pokryć ewentualne zadłużenia firmy.  

Osoby otwierające przedsiębiorstwo muszą na profity czekać do 3 lata. Nabycie firmy jest równoznaczne z tym, że możemy zaraz pracować nad jej rozwojem.  

Nie ma potrzeby już inwestować między innymi w bazową infrastrukturę, jak meble, laptopy, telefony itd., czyli sprzęty, które same nie generują wpływów pieniężnych.  

Zaletą, gdy nabywamy przedsiębiorstwo, są jego pracownicy. Z jakiego względu?

Po prostu nie trzeba już samodzielnie poszukiwać dobrych współpracowników, którzy zrozumieją specyfikę danej branży.

Rozwój firmy nie jest możliwy bez zainwestowania w wartościowy personel.

Jednocześnie właściciel może korzystać z dość dużej ilości czasu wolnego.  

A jak wygląda kwestia ryzyka?

Sporo osób sądzi, że założenie własnego biznesu od początku jest mniej ryzykowne a przede wszystkim tańsze niż inwestowanie w przedsiębiorstwo już funkcjonujące na rynku.  

Jeżeli jednak chcemy wydać około 1 mln zł na samą siedzibę firmy, która każdego miesiąca przynosi znaczne zyski, możemy liczyć na relatywnie łatwe otrzymanie kredytu.  

W przypadku nowych przedsiębiorstw możliwości finansowania są bardzo ograniczone.

Za każdym razem biznes to ryzyko. Przy przejmowaniu biznesu ryzyko to jest niższe. Tym sposobem unikamy rozlicznych problemów związanych z zakładaniem start-upów.  

Z pozdrowieniami dla Moniczki. ;-)

A wy co o tym myślicie lub co wybrałybyście?

Użytkownik lucyna77 edytował ten post 15 maj 2015 - 13:16

#9 rozalin

rozalin
  • Użytkownik
  • 125 postów

Napisano 01 czerwiec 2015 - 07:29

Prowadziłam DG, pracowałam na etacie. I powiem wam, że lepszą opcją jest to drugie rozwiązanie. Jest bezpieczniej, kasa zawsze dociera na konto w wyznaczonym terminie. Urlopy i te sprawy. Przy prowadzeniu DG nie ma takiego komfortu.

Pieniądze szczęscia nie dają ale zakupy to co innego. 

#10 emi_

emi_
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 21 lipiec 2015 - 11:40

Prowadziłam DG, pracowałam na etacie. I powiem wam, że lepszą opcją jest to drugie rozwiązanie. Jest bezpieczniej, kasa zawsze dociera na konto w wyznaczonym terminie. Urlopy i te sprawy. Przy prowadzeniu DG nie ma takiego komfortu.

Zależy od upodobań, niektórzy nie mogą znieść tego, że muszą słuchać poleceń szefa, innym to nie przeszkadza i wybierają stabilność finansową. Wydaje mi się, że jeżeli ma się dobry pomysł na biznes i myśli się o nim poważnie, warto otworzyć własną działalność. Przy czym zauważyłam, że większość poczatkujących przedsiębiorców w ogóle nie myśli o promocji, tak, jakbym zapomnieli, że to właśnie reklama napędza sprzedaż. Moim zdaniem warto zadbać o czytelną stronę internetową, pozycjonowanie i aktywność w mediach społecznościowych. Jeżeli chodzi o sprzedaż w Internecie dobrym rozwiązaniem będzie masowa wysyłka wiadomości sms np. ze statusem zamówienia, taki system można przetestować na specjalnej platformie ... Nie można zapominać też o odpowiedniej strategii content marketingowej. Na sukces przedsięwzięcia składa się bardzo dużo czynników, dlatego trzeba mieć wszystko dokładnie zaplanowane.

#11 karolajn

karolajn
  • Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 04 wrzesień 2015 - 14:51

u mnie największym probleme był wybór banku w którym wezmę kredyt.... zdecydowałam się na idea bank /link/ myślę ze to był dobry wybór :-)

Użytkownik Olenka edytował ten post 04 wrzesień 2015 - 16:36

#12 RomaM

RomaM
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Wzrost:170
  • Włosy:Mam
  • Stan:u-lotny
  • Partner:od czasu do czasu
  • Nastrój:Zmęczona
  • Odznaczenia:
    Odznaczenia użytkownika

Napisano 05 styczeń 2016 - 10:53

Czy w przypadku biura podróży trzeba spełniać jakieś szczególne wytyczne odnośnie gromadzenia danych klientów?

#13 RomaM

RomaM
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Wzrost:170
  • Włosy:Mam
  • Stan:u-lotny
  • Partner:od czasu do czasu
  • Nastrój:Zmęczona
  • Odznaczenia:
    Odznaczenia użytkownika

Napisano 15 styczeń 2016 - 08:55

Nikt nic nie wie?

#14 krystyna123

krystyna123
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 24 luty 2016 - 10:00

Ja myślę o założeniu gabinetu masażu. W sumie potrzebny jest lokal i odpowiednie wyposażenie, które znalazłam tutaj ... . O czym jeszcze pomyśleć?

Użytkownik nie(d)oceniona edytował ten post 24 luty 2016 - 19:43

#15 ewinka

ewinka
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 07 grudzień 2016 - 09:17

Założenie firmy to nie lada przedsięwzięcie, podstawą jest dobry biznes plan. To dzięki niemu określa się główne cele oraz analizuje mocne i słabe strony pomysłu na działalność Następnie to już rejestracje i zgłoszenia :UM, GUS,ZUS ,PIP, BANK. Trochę tego jest.Polecam Ci firmę która część tych kroków za Ciebie zrobi ...

Później musisz pomyśleć o reklamie dla firmy i już tylko ciężka praca mam nadzieję że z sukcesami.

#16 boomboom

boomboom
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 20 luty 2017 - 11:18

generalnie akurat składanie dokumentów to najprostsza sprawa i jak krowie na miedzy jest napisane co gdzie jak. gorzej z doborem narzędzi, bo wybór jak cholercia i weź tu się zdecyduj. ja wybrałam sellingo na początek i już tak zostało bo jestem zadowolona. Pewnie firm takich jest sporo i sporo ludzi jest zadowolonych, ale co z tego jak równie dużo jest beznaadziejnych. I prawda jest taka, ze dla nowej osoby jak ja to jest loteria na którą z nich trafisz.

#17 anka.jonska

anka.jonska
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 31 maj 2017 - 10:04

Ja sobie długo odkładałam kapitał na początek na konto do oszczędzania, ale dzięki temu mi się udało przetrwać pierwsze 2 miesiące, gdzie klientów było mało.

Miłego dnia ;)

#18 szczecina

szczecina
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 28 czerwiec 2017 - 16:03

Czy w przypadku biura podróży trzeba spełniać jakieś szczególne wytyczne odnośnie gromadzenia danych klientów?

To zależy jakie dane. Jeśli podstawowe do np. sporządzenia faktury vat to nie. Ale lepiej poczytaj na stronie.

Ja też odkładałam sama kasę na konto oszczędnościowe zanim otworzyłam firmę, żeby na początek na opłacenie zusu chociaż było

#19 green

green
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 04 październik 2017 - 21:45

Dziewczyny, czy słyszałyście o HR na szpilkach?

Jest to cykliczne wydarzenie, w listopadzie w Warszawie będzie już 14 edycja.

Są to dwudniowe spotkania- pierwszy dzień konferencja, drugi warsztaty, organizatorem jest 

Grupa Most Wanted! Trochę, żałuję że dowiedzialam się tak późno, bo to supr sprawa dla kobie prowadzących biznes. W programie konferencji znalazłam między innymi temat o budowaniu marki osobistej w mediach społecznościowych. 

#20 mirena50

mirena50
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 16 październik 2017 - 15:46

Byliście dziś na Europejskim Forum Gospodarczym-Łódzkie 2017? Jak wam się podobało?