Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.


2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.


Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Kiedy dziecko moczy się w nocy


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 noc

noc
 • Użytkownik
 • 4 postów

Napisano 23 marzec 2012 - 11:14

Czy wiecie , ze 15-20% 5-latków moczy się w nocy, a w grupie 10-latków problem występuje u niemal 10%? W większości przypadków mamy do czynienia z niedojrzałym układem moczowym u dzieci, a wiec z problemem tymczasowym, który całkowicie znika. Trwa właśnie kampania edukacyjna "Śpijcie spokojnie..”, poświęcona problematyce moczenia się nocnego dzieci, z udziałem ekspertów, którzy w codziennej pracy często zajmują się tym tematem. Jako ekspert kampanii chciałabym z Wami porozmawiać na ten temat.
Zachęcamy do zadawania pytań, dzielenie się Waszym doświadczeniem, wątpliwościami.

#2 marella

marella
 • Użytkownik
 • 64 postów

Napisano 02 kwiecień 2012 - 15:05

Problem moczenia nocnego i u nas wystąpił. Moja prawie 6 letnia córka od jakiegoś czasu moczy łóżko w nocy. Już dawno opanowała kontrolę oddawania moczu w nocy, więc jestem trochę zmartwiona i zastanawiam się jaka może być przyczyna. Nie zdarza się to co noc, ale niestety, kiedy to się stanie to się nie budzi , tylko śpi cała mokra do rana :cry: .
Dołączona grafika

#3 noc

noc
 • Użytkownik
 • 4 postów

Napisano 13 kwiecień 2012 - 10:01

Marella, w Twoim przypadku mamy do czynienia z moczeniem wtórnym. Występuje ono wówczas, gdy dziecko opanuje kontrolę oddawania moczu w nocy, lecz po pewnym czasie znów zdarzają się mokre noce. Z tym, że okres kiedy dziecko nie miało "nocnych przygód" był dłuższy niż 6 miesięcy. W tym przypadku konieczna jest wizyta u pediatry, wykonanie podstawowych badań, diagnostyka przyczyny. Moczenie wtórne częściej związane jest z problemami czynnościowymi, zaburzeniami układu moczowego. Jedną z przyczyn może być zakażenie układu moczowego, obecność bakterii w pęcherzu moczowym. Przewlekłe zakażenie pęcherza może być niezauważalne przez rodziców, jednym z widocznych objawów jest właśnie moczenie się w nocy.
Zdarza się również, że przyczyną moczenia nocnego jest stan emocjonalny dziecka. Jednak wbrew krążącej opinii nie jest to powszechna przyczyna.
Czy rozmawiałaś z córką na ten temat? Konsultowałaś sprawę z pediatrą? Namawiam do wizyty u lekarza. Dla wielu rodziców moczenie nocne dziecka jest tematem wstydliwym i często odkładają wizytę u lekarza.

#4 marella

marella
 • Użytkownik
 • 64 postów

Napisano 13 kwiecień 2012 - 14:45

Dzięki za radę. Będę musiała z nią iść do lekarza i zrobić badania. Dla córki jest to temat wstydliwy i nie chce ze mną o tym rozmawiać, chociaż tłumaczę jej, że nic takiego się nie dzieje i że nie musi się tego wstydzić.
Dołączona grafika

#5 noc

noc
 • Użytkownik
 • 4 postów

Napisano 16 kwiecień 2012 - 10:44

Taka sytuacja dla 6latki jest bardzo stresująca. Córka na pewno wstydzi się swojego sekretu, boi się, że ta jej tajemnica wyjdzie na jaw. Rozmawiając z córką pamiętaj aby mówić akceptująco werbalnie i niewerbalnie - tu prośba do obu rodziców, często jest rozbieżność między komunikatem mówionym a postawą, mimiką. Dzieci są wyjątkowo dobrymi obserwatorami i powinniśmy o tym pamiętać. Może skorzystaj z opowiadań terapeutycznych, ułatwi to rozmowę na ten temat.

A jak inne mamusie radzą sobie w takich sytuacjach?

#6 Bett

Bett
 • Użytkownik
 • 18 postów

Napisano 23 maj 2012 - 19:29

A skad sie bierze takie moczenie? Czy to przejaw stresu u dziecka? Jakiegos problemu ktorego sobie jako rodzice nie uswiadamiamy?

Marella super ze rozmawiasz z córką mądrze :-) Znam sytacje ze rodzic wysmiewa i karci dzieciaka za to moczenie ;(

#7 noc

noc
 • Użytkownik
 • 4 postów

Napisano 26 maj 2012 - 12:39

W przypadku moczenia izolowanego, to moczenie przy którym nie występują inne sygnały chorobowe, ustalenie przyczyny jest trudne i często nie jednolite. W wielu przypadkach występuje rodzinnie. Inną przyczyną może być opóźnienie dojrzewania kontroli nad pęcherzem moczowym w nocy lub zbyt mała wytwarzanego hormonu antydiuretycznego (ADH), który odpowiada za spowolnienie pracy nerek, wytwarzana jest wtedy mniejsza ilość moczu w nocy. Jako jedną z przyczyn może być mocny sen, który potrafi zaburzyć przesyłanie informacji do mózgu o pełnym pęcherzu. Organizm dziecka dojrzewa, dojrzewają i wykształcają się różne procesy kontrolujące jego czynności. Każdy z nas przechodzi ten etap w swoim własnym tempie.

Owszem są sytuacje, kiedy objawem problemów, trudnych stanów emocjonalnych dziecka jest moczenie się. Jednak w większości przypadków, to moczenie wywiera negatywny wpływ na emocje i samopoczucie dziecka.

#8 ivonsi

ivonsi
 • Użytkownik
 • 49 postów

Napisano 26 styczeń 2018 - 10:05

Też sie zastanawiam skąd nagle pojawia się problem? Czy trzeba to przeczekać czy od razu iść do specjalisty, tylko jakiego, psychologa?#9 brygida

brygida
 • Użytkownik
 • 5 postów

Napisano 07 luty 2018 - 14:00

Może dziecko ma jakieś problemy z pęcherzem, czy w ciągu dnia też zdarza się że np. popuści. Jest wiele przyczyn nocnego moczenia. #10 adena

adena
 • Użytkownik
 • 65 postów

Napisano 15 maj 2018 - 09:21

czy takie moczenie się zawsze oznacza jakieś problemy ze stresem czy to też mogą być jakieś choroby?#11 magdaaaaa

magdaaaaa

  ..lekko próżna flirciara..

 • Użytkownik
 • 23947 postów

Napisano 04 czerwiec 2018 - 17:50

zapalenie pęcherza , a jak mniejsze dziecko to nie kontroluje w nocy , a zapomni sie w nocy wysiusiac przed snem. 


czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko
 


Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych