Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.


Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...
Zdjęcie

zastrzyk antykoncepcyjny- co myslicie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 calineczka

calineczka
  • Użytkownik
  • 7470 postów

Napisano 17 luty 2008 - 10:35

Słyszałam jeszcze , że sa zastrzyki , które podobno działaja trzy miesiace...... nie wiele wiecej na ten temat wiem tylko tyle , że najwyzsza skutecznośc jest na poczatku <bezradny></span>
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#2 anusek

anusek
  • Użytkownik
  • 3457 postów

Napisano 17 luty 2008 - 15:09

calineczka po nich to są dopiero jazdy...kilka moich koleżanek zrobiło i były zdecydowanie na nie...bo z tabsami to jest tak że jak coś ci nie pasuje to przestajesz brac i już,a tu nijak nie cofniesz
wiesz kto-tego czego szukasz ja już tu nie napisze,nie marnuj czasu!!!!!!!!!!!!!

#3 EveC

EveC
  • Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 06 wrzesień 2008 - 13:46

a ja jestem obecnie po zastrzyku antykoncepcyjnym :-) drogi, ale jak dla mnie bomba, bez skutkow ubocznych, tyle ze był robiony indywidulanie pode mnie , po kompleksowych badaniach hormlanych :) rok luzu:) przeliczajac jednak, wychodzi tyle ile dobre tabletki antykocepcyjne caly rok, a po prostu trzeba zaplacic z góry:)
Dołączona grafika

#4 tuptunio

tuptunio
  • Użytkownik
  • 4235 postów

Napisano 06 wrzesień 2008 - 14:18

EveC, napisz coś więcej na temat tych zastrzyków
Dołączona grafika

w jakim języku myśli głuchy od urodzenia?

#5 EveC

EveC
  • Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 06 wrzesień 2008 - 14:57

ja ten zastrzyk robię w Pl, tu w Uk bym się nie zdecydowała. Mój gnekolog zlecił mi na początek badania hormalne, niestety nie są refudnowane więc zapłaciłam ponad 140 zł za większość hormonów :-( z wynikami spowrotem do Niego , oczywscie badanie ginekologiczne itp i indywidualnie pode mnie był robiony ten zastrzyk, jego skutecznosc miesci się w granicach 99 procent i trwa ok 12 miesiecy ( sa tez takie na pol roku chyba, ale nie orientuje sie) podobno moze wystapic wiele skutkow ubocznych i moj gin tez mnie przestrzegal , ale u mnie nie wystapilo nic, naprawde nic, jestem zadowolona, tyle, ze podobno mocno na nerki dziala, wiec po uplywie roku zastosuje to moze jeszcze raz i zrobie przerwe jesli do tego czasu sie nie zdecydujemy na dziecko. koszt to ok 400 zł, ( ja tyle zapłaciłąm za 12 miesieczny) plus prywatne wiziyty u gin i te badania. ja mysle ze jesli sie zdecyduje ktoraś z dziewczyn to może się popytać swojego gin i on fachowo wszystko wyjaśni :-)
Dołączona grafika

#6 Jacqueline

Jacqueline
  • Użytkownik
  • 1963 postów

Napisano 07 wrzesień 2008 - 01:27

Ja jeszcze nie współżyje, ale gdybym miała decydować się na którąś z metod antykoncepcyjnych też byłyby to zastrzyki no i też zrobiłabym wszystkie badania w Polsce bo jednak jeśli o to chodzi, mam tam swoją wspaniałą klinikę od wszystkiego i po prostu ją darzę zaufaniem ale to tak na marginesie. Wracając do tematu niektóre kobiety, które już są pewne tego, że nie chcą mieć dzieci decydują się na ' dożywotnią antykoncepcje'. Strach chyba trochę coś takiego zrobić :shock:

#7 EveC

EveC
  • Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 07 wrzesień 2008 - 11:40

to jest wygoda, zapłaciłam ale mam spokój, nie muszę pamiętać i nie obciąża mi wątroby jak tabletki, co prawda mam tą świadomość, że może niekorzystnie wpływa na nerki, ale zrobię go może jeszcze raz maksymalnie, a potem to będę chciała mieć już dziecko , tak myślę. napewno pociesza mnie fakt, że wszystkie składniki zastrzyku były dobierane indywidualnie względem mnie, dlatego może też nie odczuwam skutków ubocznych. a tabletki mają określoną ilość hormonów , nawet jeśli jest dużo rodzajów, i różne ilości hormonów. zresztą ja od małego mam problemy z wątrobą, dlatego i tak zastrzyk był chyba najlepszym rozwiązeniem. ;-)
Dołączona grafika

#8 mloda

mloda
  • Użytkownik
  • 7695 postów

Napisano 24 sierpień 2011 - 09:09

Zastrzyki antykoncepcyjne

To hormonalna metoda antykoncepcyjna przyjmowana w postaci zastrzyków domięśniowych (w Polsce dostępny jest jeden rodzaj tego środka) w ramię lub pośladek. Jedna dawka ma wystarczyć do zabezpieczenia przed ciążą na okres 90 dni. Zawiera syntetyczny hormon, przypominający progesteron produkowany w drugiej połowie cyklu menstruacyjnego. Jego działanie polega na zahamowaniu owulacji. Utrudnia także poruszanie się plemników poprzez zagęszczenie śluzu, nie przygotowuje błony śluzowej macicy do implantacji zapłodnionego jaja.
Jest to jedna z bardziej skutecznych wśród odwracalnych metod kontroli urodzeń. Jej skuteczność wynosi ponad 99 % i zależy w dużym stopniu od tego, czy zachowany został systematyczny cykl przyjmowania iniekcji - co trzy miesiące. Kobieta jest zabezpieczona przed ciążą od razu po podaniu środka, jeśli został on zaaplikowany w ciągu pierwszych 5 dni cyklu, czyli w ciągu pierwszych 5 dni od rozpoczęcia miesiączki.
Przywrócenie płodności po zaprzestaniu stosowania tego środka jest zindywidualizowane, u większości kobiet następuje po ok. roku od ostatniej iniekcji, może trwać także 18 miesięcy. Nie można go stosować w wypadku: podejrzenia ciąży, występowania niewyjaśnionych krwawień z dróg rodnych, przebytej choroby zakrzepowo-zatorowej, raka piersi lub narządu rodnego, poważnego upośledzenia funkcji wątroby.
Wiele kobiet stosujących zastrzyki antykoncepcyjne nie odczuwa żadnych efektów ubocznych lub odczuwa je tylko w niewielkim stopniu. Niektóre kobiety mogą jednak doświadczać takich objawów jak: nieregularne plamienia lub krwawienia, zmiana intensywności krwawień miesięcznych, zanik miesiączki. Ten ostatni jest naturalną konsekwencją stosowania leku i nie należy się tym niepokoić.
Należy pamiętać, że jest to długofalowa metoda antykoncepcji i po jej zastosowaniu skutki uboczne mogą trwać 3 miesiące (po tym czasie hormon zniknie z ustroju organizmu), nie da się jej odstawić, tak jak w przypadku pigułki.

Innymi efektami ubocznymi mogą być:

* przyrost wagi
* bóle głowy
* wymioty
* zawroty głowy
* obrzmienie i nadwrażliwość piersi
* depresja
* bezsenność
* trądzik, wypryski na skórze
* utrata włosów lub pojawianie się włosów na twarzy lub ciele
* zmiany w natężeniu pożądania seksualnego.


Należy pamiętać, że środek ten przepisuje lekarz po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu lekarskiego i badań ginekologicznych. UWAGA: Zastrzyki antykoncepcyjne zabezpieczają przed zajściem w ciąże, ale nie zabezpieczają przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, dlatego zalecane jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia, czyli prezerwatywy. [mt]

Korzyści:

* chroni przed ciążą przez 12 tygodni bez konieczności codziennego zażywania bądź stosowania przed stosunkiem;
* nie zawiera estrogenu;
* chroni przed endometriozą i rakiem jajników;
* może być stosowana przez kobiety karmiące piersią (sześć tygodni po porodzie)
* nie obciąża przewodu pokarmowego i wątroby


Wady:

* co 3 miesiące konieczna iniekcja;
* powrót do płodności po roku od zaprzestania stosowania;
* efekty uboczne mogą występować do ok. 3 miesięcy od zaprzestania stosowania;
* zwiększa ryzyko osteoporozy

www/federa/org

Poczytałam trochę o zastrzyku, i myślałam początkowo że to rewelacyjna metoda, tym czasem większość kobiet ma negatywne odczucia po zażyciu... Ponoć nasilają się skutki uboczne-np. krwawienie może się wydłużyć zamiast wyregulować tak jak ma to miejsce przy tabletkach. Poza tym ponowne przywrócenie płodności jest utrudnione i trwa o wiele dłużej niż przy tabletkach. Szkoda bo cena 1 zastrzyku który działa przez 90 dni wynosi ok 40zł.
Byłabym skłonna spróbować, ale odstrasza mnie to że, że jeśli pojawią się skutki uboczne to trzeba je znosić przez 3 miesiące0 dopóki nie przestanie działać zastrzyk i nic z tym się nie da zrobić...

#9 Eve

Eve
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 24 sierpień 2011 - 13:34

Skoro są takie skutki uboczne to chyba lepiej nie ryzykować... Wiadomo, każda kobieta zareaguje inaczej, ale jakoś do aż takiej ingerencji hormonalnej nigdy nie byłam przekonana. Potem często są problemy nawet długo po zakończeniu stosowania :-/
powaga zabija powoli

Dołączona grafika

#10 Preity

Preity
  • Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 25 sierpień 2011 - 16:44

Zastrzyków nie polecam. Koleżanka używała 2 miesiące i przytyła szybko.

#11 mloda

mloda
  • Użytkownik
  • 7695 postów

Napisano 26 sierpień 2011 - 08:56

Koleżanka używała 2 miesiące i przytyła szybko.

jeden zastrzyk działa 3 miesiące więc nie wiem jak ona mogła używać go 2 ..? :roll:

#12 Preity

Preity
  • Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 26 sierpień 2011 - 14:11

Koleżanka używała 2 miesiące i przytyła szybko.

jeden zastrzyk działa 3 miesiące więc nie wiem jak ona mogła używać go 2 ..? :roll:

Sorry...pomyliłam - 2 zastrzyki miała czyli 6 miesięcy. Naprawdę sporo przytyła. Nie widziałyśmy się z pół miesiąca, a od razu rzuciło mi się to w oczy.

#13 Marzycielka24

Marzycielka24
  • Użytkownik
  • 4618 postów

Napisano 26 sierpień 2011 - 14:31

Dziewczyny, każda metoda antykoncepcyjna jest obciążona skutkami ubocznymi. To, ze koleżanka Preity, przytyła, nie znaczy, ze każda kobieta przytyje. Dlatego właśnie metodę antykoncepcji dobiera lekarz indywidualnie po rozmowie z pacjentką, a nie pacjentka idzie i mówi, ze ona tego nie chce bo jej koleżanka przytyła ;-)

mloda, ja odradzała bym Ci zastrzyki z jednego powodu. Kiedy już zechcesz mieć dzieci, powrót do płodności może potrwać naprawdę długo.

#14 mloda

mloda
  • Użytkownik
  • 7695 postów

Napisano 26 sierpień 2011 - 14:56

powrót do płodności może potrwać naprawdę długo.


swoją drogą to tak się teraz zastanawiam, że jeśli w jakiś tam sposób zastrzyk nie zadziała i kobieta zajdzie w ciążę i jego działanie wynosi 3 miesiące, to w jaki sposób to działa na dziecko? no bo nie mogą zniwelować jego działania chyba... <hmm></span>

#15 Marzycielka24

Marzycielka24
  • Użytkownik
  • 4618 postów

Napisano 26 sierpień 2011 - 15:02

mloda, kiedyś słyszałam, ze to jest tak końska dawka hormonów, że nie ma najmniejszych szans na ciąże- bo podobno zastrzyki powodują w czasie przyjmowania całkowitą niepłodność <bezradny></span>

#16 mloda

mloda
  • Użytkownik
  • 7695 postów

Napisano 26 sierpień 2011 - 15:10

ze to jest tak końska dawka hormonów

czy ja wiem.. w końcu to jeden z niewielu środków antykoncepcyjnych jakie mogą przyjmować karmiące matki <bezradny></span>

#17 halynka

halynka

    mamuśka

  • Użytkownik
  • 5652 postów

Napisano 26 sierpień 2011 - 15:48

mloda, ja bym się nie zdecydowała na ten rodzaj antykoncepcji. Zbyt mało wiadomo w Polsce jeszcze na ten temat, zbyt długo dochodzi się do płodności.

Należy pamiętać, że jest to długofalowa metoda antykoncepcji i po jej zastosowaniu skutki uboczne mogą trwać 3 miesiące (po tym czasie hormon zniknie z ustroju organizmu), nie da się jej odstawić, tak jak w przypadku pigułki.


To jest najgorsze w tym wszystkim, nie możesz zrezygnować tak łatwo <bezradny></span>

201401111762.png

km5skrhmtofzztsl.png

 

 

 


#18 Preity

Preity
  • Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 26 sierpień 2011 - 16:13

mloda, kiedyś słyszałam, ze to jest tak końska dawka hormonów, że nie ma najmniejszych szans na ciąże- bo podobno zastrzyki powodują w czasie przyjmowania całkowitą niepłodność <bezradny></span>

To na pewno, bo podczas stosowania zastrzyków nie ma się @.

#19 Madź

Madź

    heksa

  • Użytkownik
  • 4069 postów

Napisano 27 sierpień 2011 - 05:22

ze to jest tak końska dawka hormonów

czy ja wiem.. w końcu to jeden z niewielu środków antykoncepcyjnych jakie mogą przyjmować karmiące matki <bezradny></span>

są tabletki anty dla kobiet karmiących :P

Ja osobiście bym się na zastrzyk nie zdecydowała <bezradny></span>
I mi już nie chodzi o przytycie czy małe szanse na dziecko po zastrzyku, tylko o sam fakt tego, że on działa te 3 mce, bo co jakby w ciągu pierwszych 2 tygodni nastąpiły u mnie skutki uboczne to co? Muszę się z nimi 3 mce męczyć? No bez jaj :roll:
“One, remember to look up at the stars and not down at your feet.
Two, never give up work. Work gives you meaning and purpose and life is empty without it.
Three, if you are lucky enough to find love, remember it is there and don't throw it away.”
 

#20 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 27 sierpień 2011 - 11:23

Ale to nie jest tak że te uboczne wystapia. One moga ale nie musza się pojawić. A napisac o tym oni musza. Zreszta ...tak naprawde jak wezmiecie ulotke czegokolwiek to moze to wywołac uboczne.

Ja bym tego nie brała z 1 powodu - powrót do płodnosci moze długo trwać.
Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych