Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.


Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

KRYMINAŁY


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11 336 postów

Napisano 14 czerwca 2011 - 15:01

Ktoś czyta ? co byście polecili ? bo własnie zamierzam wziąść sie za ten gatunek.
Narazie zakupiłam Chmielewska : Romans wszech czasów
oraz dostałam kellermana Niedobra miłość

Jesli ktoś czyta Chmielewska ...to jaka książke poza ta co mam by polecił ? :-P
Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim

#2 Aneczka

Aneczka
  • Użytkownik
  • 1 325 postów

Napisano 14 czerwca 2011 - 16:30

ktoś czyta Chmielewska ...to jaka książke poza ta co mam by polecił

Kochana jam jest Maniaczka Chmielewskiej i polecam szczerze : Całe zdanie nieboszczyka, Wszystko czerwone i Lesia. Wszystkie świetne i pośmiać się można baaaardzo.
Dołączona grafika

#3 nie(d)oceniona

nie(d)oceniona
  • Zarządca
  • 10 527 postów

Napisano 14 czerwca 2011 - 16:49

A ja wręcz przeciwnie. Właśnie wspomniany "romans wszechczasów" przeczytałam i wiem na pewno, że więcej tej autorki nie tknę patykiem :P Wg mnie z kryminałem to nawet na jednej półce nie stało :lol: Trochę inaczej pisane romansidło. W sumie takiego typowego kryminału to ja wieeeki nie czytałam,

*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny. 


#4 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11 336 postów

Napisano 14 czerwca 2011 - 17:12

Całe zdanie nieboszczyka

Lesia

no własnie słyszałam że dobre. Zaczełam czytac ta swoja i powiem ze dobra jest :-P narazie

"romans wszechczasów" przeczytałam i wiem na pewno, że więcej tej autorki nie tknę patykiem

nie strasz mnie :-P

Trochę inaczej pisane romansidło

ha, w sumie narazie to tak wyglada jak czytam - zobaczymy

W sumie takiego typowego kryminału to ja wieeeki nie czytałam,

no a ja mam ochote n ataki mega kryminał ktory naprawde trzyma w napieciu , wiecie ciary chce miec <lol></span>
Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim

#5 Madź

Madź

    heksa

  • Użytkownik
  • 4 069 postów

Napisano 14 czerwca 2011 - 18:05

Jeśli chodzi o kryminały to ubóstwiam Michaela Connelly'ego - przeczytałam już parę książek:
"Adwokat", "Kanał" i "Krwawa profesja".
A od Grishama się oderwać nigdy nie mogę (pisze kryminały i thillery prawnicze) - wiele jego książek zostało przeniesionych na ekran, ja już przeczytałam te:
"Czas zabijania", "Firma", "Klient", "Obrońca ulicy", "Testament", "Wielki gracz", "Zawodowiec", "Prawnik".
Wszystkie mogę polecić - nie zawiedziecie się :mrgreen:
“One, remember to look up at the stars and not down at your feet.
Two, never give up work. Work gives you meaning and purpose and life is empty without it.
Three, if you are lucky enough to find love, remember it is there and don't throw it away.”
 

#6 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11 336 postów

Napisano 14 czerwca 2011 - 18:11

thillery prawnicze

o może byc ciekawie :-P thillery medyczne narazie zaliczyłam prawie wszystkie ale prawniczego nie miałam

"Firma",

dobry film. Cos pozycze sobie, trzymaja w napieciu ?
Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim

#7 Madź

Madź

    heksa

  • Użytkownik
  • 4 069 postów

Napisano 14 czerwca 2011 - 18:22

trzymaja w napieciu ?

Sajurka większość tych książek przeczytałam w jedną noc, więc raczej tak :-P
Zresztą thillery prawnicze kocham, uwielbiam sobie wyobrażać te sale sądowe, zagłębiać się we wszystkie te wątki. Grisham każdy temat dogłębnie poznaje nim się weźmie za pisanie. A Connelly jest nazywany jego następcą. Jeśli się nie mylę to jego "Adwokat" też ma się pojawić na ekranie :mrgreen:
“One, remember to look up at the stars and not down at your feet.
Two, never give up work. Work gives you meaning and purpose and life is empty without it.
Three, if you are lucky enough to find love, remember it is there and don't throw it away.”
 

#8 tigraa84

tigraa84
  • Użytkownik
  • 5 129 postów

Napisano 14 czerwca 2011 - 22:56

Jesli ktoś czyta Chmielewska .

Ja, ja! :mrgreen:

że więcej tej autorki nie tknę patykiem :P

Zanim się na dobre zaprzesz uparciuchu to zerknij jeszcze na "Wszystko czerwone" i "Wszyscy jesteśmy podejrzani", bo te książki wg mnie warto przeczytać.

Ogólnie lubię książki p. Chmielewskiej choć stwierdzam, że im nowsze tym gorzej się je czyta i są bardziej wydumane. Takie chapaj, łapaj i uciekaj :lol:
Mężczyzna bez kobiety jest jak pies bez pcheł- niby da się żyć, ale nudno
Kobieta bez mężczyzny jest jak pchła bez psa- żyć ciężko i gryźć nie ma kogo

#9 Amelia21

Amelia21
  • Użytkownik
  • 62 postów

Napisano 20 czerwca 2011 - 08:35

Wczoraj, podczas weekendowego wypadu na małe zakupy, w Weltbildzie kupiłam sobie ksiązke "Lodowa pułapka" (fajna promocja była, 10 złotych bez grosza kosztuje:) ) i własnie zaczynam się za nią brac:) Czytałyście może?

#10 Katarzynka89

Katarzynka89
  • Użytkownik
  • 2 672 postów

Napisano 20 czerwca 2011 - 15:41

Chmielewska mnie nie zachwyciła. Przeczytałam jej 3 książki i każda z niej była nudna, pisana na jedno kopyto. Czytając jedną po drugiej miałam dość już w połowie książki. A Lesio strasznie mi się nie podoba, nie wiem co tam tak śmieszy ludzi, ani jak mogą przebrnąć przez tą nudną opowieść.

the sun is always rising in the sky somewhere...



Dołączona grafika

#11 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11 336 postów

Napisano 20 czerwca 2011 - 16:27

Lodowa pułapka

kogo to ksiazka , nie czytałam .

nie wiem co tam tak śmieszy ludzi

kazdy ma inny gust. Ja sobie ja zamowiłam na alegro.
Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim

#12 maartekkk

maartekkk
  • Użytkownik
  • 3 309 postów

Napisano 20 czerwca 2011 - 18:37

Ja Chmielewskiej czytałam póki co "Wszyscy jesteśmy podejrzani" - nie powiem, żeby była zła, czasami się można było pośmiać, aczkolwiek chyba nie skuszę się na inny "kryminał" tej autorki... jakoś tak te humorystyczne zagrywki mi nie pasują do kryminału...

Ja mogę polecić "Listę Śmierci" Paula Jonhstona - koniec mnie zupełnie zaskoczył :P Całkiem ciekawy wątek - autor powieści kryminalnych nękany przez swojego "fana" :P
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#13 Amelia21

Amelia21
  • Użytkownik
  • 62 postów

Napisano 21 czerwca 2011 - 09:31

Lodowa pułapka

kogo to ksiazka , nie czytałam .


Kitty Sewell - mało znana w Polsce pisarka, ale podobno świetna:)

#14 magdaaaaa

magdaaaaa

    ..lekko próżna flirciara..

  • Użytkownik
  • 23 947 postów

Napisano 20 lipca 2011 - 21:43

ja nie wiem czy amoramor sie czasem w tej pani nie zacztywała<

Chmielewskiej

>.
ja kryminalów nie lubie czytac , ogladac tez nie. moge w tv objerzec jakis serial dobry kryminalny , ale do czytania to mnie tego typu ksiazek nie ciagnie.

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko
 


#15 amoramor

amoramor
  • Użytkownik
  • 5 024 postów

Napisano 23 lipca 2011 - 12:13

ja nie wiem czy amoramor sie czasem w tej pani nie zacztywała

ależ owszem :mrgreen: nadal gdy tylko mam czas się zaczytuję <jezorek11></span>
i gdyby nie zabijająca cena jej najnowszej książki 'Gwałt' to pewnie już bym się w jej stronicach zaczytywała ;) (niestety ale nie zawsze mogę sobie pozwolić na kupno książki za ok 40zł <bezradny></span> )

Take your make-up off
Let your hair down
Take a breath
Look into the mirror, at yourself
Don't you like you? 
Cause I like you!  <serducho>


#16 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11 336 postów

Napisano 23 lipca 2011 - 12:25

amoramor, a na alegro ? bo ja np. lubie ksiazki Tess Geritsen ktore tez sa drogie a ostatnio kupiłam za 16 zl w b. dobrym stanie


Narazie nie trafił w moje rece kryminał wszechczasów :-P ale szukam ciagle :)
Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim

#17 amoramor

amoramor
  • Użytkownik
  • 5 024 postów

Napisano 23 lipca 2011 - 12:32

moramor, a na alegro ?

jest w takiej samej cenie (albo i większej bo dochodzi przesyłka) co w księgarniach, sklepach itd <bezradny></span>
To jej najnowsza, świeża książka - dlatego takie ceny. Poczekam jakiś czas i może rozejrzę się za używaną na allegro ;)

Ogólnie kryminały baaardzo lubię czytać, wręcz uwielbiam :mrgreen:

Mogę polecić jeszcze książki Aleksandry Marininy <ookk></span> choć ma tendencję do pisania długich i zawiłych zdań, co czasem może drażnić i wybijać z rytmu. Nieraz można się też pogubić w nazwiskach bohaterów, ponieważ są one rosyjskie i bardzo często kilku członowe ;)

Take your make-up off
Let your hair down
Take a breath
Look into the mirror, at yourself
Don't you like you? 
Cause I like you!  <serducho>


#18 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11 336 postów

Napisano 23 lipca 2011 - 12:47

amoramor, a taki TWoj najlepszy kryminał ? mocno trzymajacy w napieciu ? z dreszczykiem? :lol:
Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim

#19 amoramor

amoramor
  • Użytkownik
  • 5 024 postów

Napisano 23 lipca 2011 - 15:03

Sajuri, przyznam szczerze, że ciężko wybrać mi jeden <bezradny></span>
Może nie najlepszy w ogóle jaki w życiu czytałam, ale ostatnimi czasy - 'Uwikłanie' Zygmunta Miłoszewskiego. Na jego podstawie został nakręcony film, który niedawno gościł na ekranach naszych kin o tym samym tytule. Film uważam za dobry a książka jest o niebooo lepsza - także gorąco polecam :)

Chmielewska raczej nie pisze mocnych kryminałów z dreszczykiem - ona balansuje między przygodą, komedią z kryminałem w tle <jezorek11></span>

Natomiast Marinina trzyma w napięciu. Porusza poważniejsze tematy, z udziałem detektywów i niekiedy policji.

Take your make-up off
Let your hair down
Take a breath
Look into the mirror, at yourself
Don't you like you? 
Cause I like you!  <serducho>


#20 Medea

Medea
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 29 sierpnia 2011 - 13:27

Polecam książki Tess Gerritsen i Ericy Spindler :)
Dołączona grafika

Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych