Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Jakie owoce można jeść na diecie??

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#1 EkoMajka

EkoMajka
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 01 kwiecień 2011 - 06:50

Cześć dziewczyny, Od pół roku stosuję dietę nieskowęglowodanową i mam fajne efekty ! 8 kilo mniej !! Tęsknię za owocami i mam nadzieję że pomożecie radą jakie owoce można spożywać na takiej diecie?? chodzi mi o zawartość cukru i indeks glikemiczny, ciężko mi sobie odmawiać chociaż minimalnej dawki słodyczy, martwię się też o witaminy. NIe chcę sztucznej suplementacji, zdecydowanie wolałabym mrożone borówki :)

#2 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 01 kwiecień 2011 - 07:00

EkoMajka, napewno grejfruty, jabłka, czarne jagody,maliny maja mało :), melon, arbuz, truskawki tez mało, poziomki, porzeczki szczególnie czerwone ,

Napewno nie banany ( tzn. nie za dużo , bo lepiej zjeść banana niż batona ) :lol:

Co zaś do owoców z małym indeks glikemiczny to napewno grejfruty , porzeczki czerwony .

Ale nie dajść sie zwaryjować diecie ;) odchudzanie odchudzaniem ale musisz być zdrowa.
Co zas do słodkiego mysle że jesli napijesz sie kakao ( nie mowie że każdego dnia), zjesz kosteczke czekoady gorzkiej czy np. kisiel, galaretke nic sie nie stanie. Wszystko jest dla ludzi - w umiarze.:)
Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim

#3 dobra

dobra
  • Użytkownik
  • 2604 postów

Napisano 12 kwiecień 2011 - 09:43

EkoMajka, Wszystko jest dla ludzi - w umiarze.:)

to samo chciałąm napisać, że wszystkie ale z umiarem ..jak i ze wszystkim
Dołączona grafika

#4 rotka

rotka
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 21 kwiecień 2011 - 11:10

Tak jak wyżej-banany, avokado odpadają, a truskawki, melon, mandarynki maja mało kalorii. Szczegółowa tabelę znajdziesz na stronie /ukryty link usunięty przez moderatora/ w zakładce "tabele kaloryczne", a później wybierzesz owoce.( Nie podsyłam linka bo uznali to za reklamę)
Aha i najmniej kalorii maja podobno susszone owoce i są megazdrowe!

#5 magdaaaaa

magdaaaaa

..lekko próżna flirciara..

• Użytkownik
  • 23911 postów

Napisano 21 kwiecień 2011 - 15:42

Aha i najmniej kalorii maja podobno susszone owoce i są megazdrowe!

i maja meeega duzo cukru , 20 dkg potrafi wyczerpac cały limit cukru na dzień <bezradny></span> sa zdrowe, bo maja sporo blonnika, ale maja tez troche kcalorii <bezradny></span> jasne jesli do wyboru jest cukierek a suszona morela to wybrac morele , ale nie od razu pol kilo :-D . no i suszone owoce ni maja tyle niezdrowych kwasów tłuszczowych.
mysle ze na diecie warto ograniczyc banany czy winogrona, winogrona maja duzo wody ale cukru tez troche.
najlepsze sa te co maja duzo wody w sobie np arbuzy czy truskawki . melon jest chyba tez raczej tak posrodku. <hmm></span>

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko

#6 dobra

dobra
  • Użytkownik
  • 2604 postów

Napisano 30 kwiecień 2011 - 09:50

magdaaaaa to zależy jakie suszone mją cukier, są takie że toną w tym cukrze - są obsypane, a są owoce naturalnie suszone i mają same w sobie cukier jak każdy inny owoc , trzeba patrzeć co kupujemy
Dołączona grafika

#7 ewka85

ewka85
  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 01 maj 2011 - 08:04

w zasadzie to wszystkie owoce, przecież to samo zdrowie. nikomu jeszcze nie zaszkodziły.

#8 dobra

dobra
  • Użytkownik
  • 2604 postów

Napisano 01 maj 2011 - 13:17

w zasadzie to wszystkie owoce, przecież to samo zdrowie. nikomu jeszcze nie zaszkodziły.

myślę, że od babanów gorsze są WINOGRONA i chyba by zaskodziły, tam jest cukru jak cholera ..całe szczęscie, że winogron nie lubię - przez te małe pestki
Dołączona grafika

#9 stickyicky

stickyicky
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 18 maj 2011 - 10:13

arbuzy i truskawki sa najlepsze i najmniej kaloryczne :)

#10 Elodi

Elodi
  • Użytkownik
  • 6709 postów

Napisano 18 maj 2011 - 18:14

A i owszem, owoce mozna jeść wszystkie, ale nie w dużych ilościach ;) Myślę, że sezonowo to faktycznie truskawki, zdecydowanie arbuz. Jabłka, gruszki, winogrona i banany też można, tylko są to jedne z bardziej kalorycznych owoców i zamiast szamać kiściami, to kilka kuleczek winogrona wystarczy. Jeden banan dojrzały ma od 250 do 300kcal, więc jakby nie patrzeć to jedna porządna kanapka.
Malinki chyba też by nie zaszkodziły ;)

najlepiej po prostu zakupić sobie jogurt naturalny i wrzucić kilka owocków do niego. Wtedy szybciej się zapchasz, a mało cukru w siebie nawrzucasz ;)

#11 dobra

dobra
  • Użytkownik
  • 2604 postów

Napisano 19 maj 2011 - 21:22

Jeden banan dojrzały ma od 250 do 300kcal, więc jakby nie patrzeć to jedna porządna kanapka.

a ja to nie zwracam uwagi, mam ochotę na banana to jem, na dwa? to jem dwa, tym bardziej, że po 2 wielkich bananach więcej już się nie chce, były takie czasy że po 2 kg jabłek codziennie jadła i to o 22 nawet i nie przytyłam ani 1 kg a nawet chudłam gdyż jabłka na pracę jelit wpływają więc było nawet na odwrót <spuszczony6></span> codziennie mega :mrgreen: lepiej zjeść tone owoców niż słodyczy
Dołączona grafika

#12 Ulkaaa92

Ulkaaa92
  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 28 maj 2011 - 11:20

Ojj nie wiedziałam, że banany mają aż tyle kalorii.
Ja dziennie zjadam jednego, dwa. Staram się nimi zastępować
słodycze.
Owoce są zdrowe i faktycznie lepiej je jeść niż coś słodkiego.
Szczęście - pojęcie względne, nie szukam go już wszędzie. Mam Ciebie ... <3

#13 dobra

dobra
  • Użytkownik
  • 2604 postów

Napisano 28 maj 2011 - 13:47

Ojj nie wiedziałam, że banany mają aż tyle kalorii.
słodycze.
Owoce są zdrowe i faktycznie lepiej je jeść niż coś słodkiego.

nie ma co na to patrzeć, każdy spala dziennie inna licz. kcal i dla jednego mogą być nie wskazana a dla innej os. wcale nie zaszkodzą, lepiej zjeść 5 bananów niż zapychać się bułkami czy słodkościami
Dołączona grafika

#14 OlaMania

OlaMania
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 06 czerwiec 2011 - 14:37

Przy diecie najlepiej jest jeść kiwi i arbuzy. Są bardzo mało kaloryczne. Z bardziej kalorycznych dobry jest ananas, który ma dużo pęczniejącego w żołądku błonnika. Ananas niestety ma jednak sporo węglowodanów. Do niesprzyjających diecie owoców należą także winogrona i wspomniane wcześniej banany.

#15 magdaaaaa

magdaaaaa

• Użytkownik
  • 23911 postów

Napisano 06 czerwiec 2011 - 18:38

słodycze.

i bardzo dobrze, bo sa bananysa kaloryczne, ale zdrowsze niz slodycze , bo maja mnien kwasów tłuszczowych i szybciej sa wydalane z organizmu.

#16 ulazuzula

ulazuzula
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 06 lipiec 2011 - 14:06

Owocki uwielbiam. Mniamusie :). Super jako zamiennik słodyczy. Fajnie dodać owocka do zestawu śniadaniowego, czy jako przekąskę zamiast batona. Albo koktajlik owocowy, mmmm :). Szczególnie teraz latem trzeba korzystać z tego co jest.
Nie raz się przekonałam i przekonuję, jak miałam ochotę na coś słodkiego i zamiast do spożywczaka poszłam do warzywniaka.
Chyba dzięki dietce Vitalii jaką stosowałam się tego nauczyłam. Tak często miałam owoc do posiłków. i tak mi zostało do dzisiaj :).

#17 dobra

dobra
  • Użytkownik
  • 2604 postów

Napisano 06 lipiec 2011 - 17:43

Super jako zamiennik słodyczy. czy jako przekąskę zamiast batona.

ja czasami tak mam, że mam ochotę na jakiś batonik , ale przed tym jem jabłko i po jabłku już jestem syta i ochota na batonika przechodzi

Szczególnie teraz latem trzeba korzystać z tego co jest.

dokładnie, ja ostanio skorzystałam z okazji i 0,5 kg czereśni zjadłam pychotka
Dołączona grafika

#18 ulazuzula

ulazuzula
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 07 lipiec 2011 - 10:05

Ja tez się do tego przyznaję, że jak teraz widzę takie słodziutkie wielkie czeresienki to nie mogę się oprzeć :). A jak się nimi naciesze to wszelkie czekoladki, cukiereczki mogą sobie leżeć i ich nie ruszę :).

#19 magdaaaaa

magdaaaaa

• Użytkownik
  • 23911 postów

Napisano 03 sierpień 2011 - 18:04

owoce o wartosci kcal mniej niz 50 maja agrest, arbuz, brzoskwinie , cytryny, grejpfruty jablka maliny mandarynki melon morele nektarynki, pomarancze poziomki, sliwki truskawki wisnie.

owoce ktore maja wiecej kcal banan 95 kcal
mango 69
winogrona 69
kiwi 56
gruszki 54
czeresnie 61
aronia 57
awiec nie sa to jakies bomby kaloryczne , wiec jesli ktos nie zjada kilo od razu to trzeba sobie pozwolic , szczegolnie latem

#20 amoramor

amoramor
  • Użytkownik
  • 5024 postów

Napisano 03 sierpień 2011 - 19:46

z tym, że arbuz i winogrono mają wysoki indeks glikemiczny i składają się głównie z wody i cukru - dlatego z nimi radziłabym szczególnie uważać jeśli ktoś planuje zrzucić zbędne kilogramy ;-)

Take your make-up off
Let your hair down
Take a breath
Look into the mirror, at yourself
Don't you like you? 
Cause I like you!  <serducho>