Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zaproszenia ślubne

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
715 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_renia_*

Guest_renia_*
  • Gość

Napisano 19 lipiec 2007 - 18:46

Stylistyka zaproszeń w sezonie 2007 to wolność wyboru i nieograniczone możliwości w technice ich zdobienia.
Z każdym rokiem wybór zaproszeń jest coraz większy, wzory są oryginalne, ale wykonywane wciąż tą samą techniką zdają się być powtarzalne i nużące. A tego każda Para chciałaby uniknąć. Warto pamiętać, że aby zaproszenie miało jedyny i niepowtarzalny wymiar należy je spersonalizować czyli wybrany wzór podkreślić np. wycięciem laserowym imion lub daty ślubu, lub z pomocą doradcy zaprojektować dobierając motyw przewodni, kolorystykę okładki oraz wstążki. Należy przy tym pamiętać że pozostałe akcesoria ślubne takie jak winietki, menu, prezenciki dla gości, plany usadzenia gości nie powinny odbiegać od całej oprawy graficznej ślubu.
Taki wybór zapewni Młodej Parze niepowtarzalność efektu końcowego i podkreśli jej indywidualizm, a przy tym całość pozostanie utrzymana w dobrym stylu.
Dobrą informacją dla wszystkich Par jest to, że epoka ograniczonych motywów w zaproszeniach "składanych na trzy" już się skończyła, a bariery w dobieraniu kolorystyki zostały przełamane. Młode pokolenie radośnie eksperymentuje w doborze kolorów. Jakość papierów i pasmanterii zapewniają dostawy pochodzące wprost z najlepszych włoskich papierni i hebrajskich hurtowni słynących z najpiękniejszych jedwabiów. Należy zwrócić uwagę na zaproszenia nawiązujące np. do klimatu śródziemnomorskiego. Są to propozycje o jasnych odcieniach i żywych kolorach charakteryzujące się wielością detali nadających zaproszeniom finezji i lekkości. Inną propozycją, ale również wywodząca się z europejskiej stylistyki mogą być pełne wyszukanych detali zaproszenia w tradycyjnym anglosaskim stylu, do których wykorzystuje się najbardziej wyrafinowane techniki druku takie jak: druk wklęsły, wypukły bądĽ tłoczony.

Ich klasyka, motywy i odcienie beżu przywołują na myśl romantyczne, dziewiętnastowieczne czasy wiktoriańskie. Same koperty stanowią dopełnienie oryginalności kolorystycznej zaproszenia. Wykonane z papierów metalizowanych, matowych lub bibułek przeplatanych złotymi nitkami łączą się z kolorem nadruku dopełniając całość. Nawiązując do form historycznych nie należy zapominać o stylistyce staropolskiej, po którą sięga co raz więcej Młodych Par, osadzając przy tym oprawę całego ślubu w tradycyjnym Polskim stylu, wykorzystując do tego papier czerpany, pieczęcie lakowe z monogramem i kaligrafię. Całość zwinięta w rulon przypomina dostojny, królewski dokument i jest doskonałą propozycją dla tych, którzy chcą zaskoczyć swoich gości.

Propozycje powyżej to tylko punkt wyjścia dla dowolnej personalizacji zaproszeń. Wiadomo, że wiele Par decyduje się na coś absolutnie oryginalnego. Nawiązują do pór roku w dniu ślubu, wykorzystując zieleń, odcienie złotej jesieni, bądĽ motywy kwiatowe lub liście (nawet te prawdziwe ! ). Forma zamawianych zaproszeń jest ograniczona jedynie przez wyobraĽnię zamawiającego, doradcy klientów są wciąż zaskakiwani inwencją swoich klientów. Do najbardziej zapamiętanych projektów należą np. te zawierające karykatury nowożeńców, sceny ze słynnych dzieł sztuki czy też motywy kultury popularnej lub wręcz dziecięce kreskówki.Akcesoria ślubne

Personalizowane akcesoria ślubne takie jak księgi gości, winietki, menu, plany usadzenia gości, podziękowania, bileciki dla gości to sposób na unikalne upamiętnienie i udekorowanie ceremonii ślubnej i wesela. Śluby utrzymane w jednolitej artystycznie i spójnej stylistyce to najlepszy wyraz szacunku dla przybyłych Gości i sposób na ich uhonorowanie. Począwszy od Ksiąg zapisanych przez Gości w życzenia i przeżycia, które z czasem stają się dla Młodych pamiątką - im starszą tym lepszą.

Na ślubach europejskich, a już na pewno tych włoskich nie powinno zabraknąć bomboniery, czyli lukrowanych migdałów w ozdobnym opakowaniu. Migdały z racji gorzkiego smaku porównywano do życia, natomiast lukier do słodkiego związku, czyli małżeństwa, który rekompensuje przykre, życiowe perypetie. Jak podkreśla włoska etykieta "galateo", bomboniera to nie tylko kwestia "bon - ton", to również wdzięczny sposób na zamknięcie i podziękowanie za udział w uroczystości.

Graficzna oprawa to też najnowszy, utrzymany w bardzo dobrym stylu sposób na dekorację stołów. Dzięki konsekwentnie dobranym detalom Młodzi mogą sprawić że zniknie krępujące poczucie anonimowości oraz zbędności w tłumie jakie wywołuje każda ponad kilkunastoosobowa uroczystość. Menu, serwetki, ozdoby sztućców i winietki stołowe sprawią że już w pierwszym minutach wesela każdy gość poczuje że znalazł się we właściwym miejscu, we właściwym czasie. Podsumowując, epoka wątpliwości gdzie mam usiąść już minęła. Plany stołów, winietki, numery stołów wykonane na indywidualne zamówienie, zgodnie z linią całej oprawy graficznej ślubu oszczędzają gościom konsternacji. Według upodobań - jednych gości przybliżają, innych taktownie oddalają, wszystkim zapewniając komfortowe poczucie, a z nim dobry i swobodny nastrój.

Budżet

Ceny zależą od wybranych pozycji z katalogu, wyboru opcji dodatkowych, wielkości zamówienia, czy ilości zapraszanych gości. Przy założeniu że zamówienie przygotowane jest na 100 zaproszonych gości ceny kształtują się od 300 zł za wersje katalogowe do ok. 1000 tys. zł lub nawet 2000 tys. zł za rozbudowaną poligrafię.
porad udzielała CARTALIA.COM Sp. z o. o

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#2 Jewel

Jewel
  • Użytkownik
  • 3742 postów

Napisano 19 lipiec 2007 - 20:52

No ja właśnie teraz chodzę za zaproszeniami ale nie wiem jaki wybrać, jest ich za dużo :-/
"miłość jest ślepa dlatego lubi ciemność"

#3 Guest_renia_*

Guest_renia_*
  • Gość

Napisano 20 lipiec 2007 - 00:33

a moje zaproszenia ślubne były takie
http://fhpmaja.nazwa... ... g-05-1.jpg
http://fhpmaja.nazwa... ... g-05-2.jpg
http://fhpmaja.nazwa... ... g-05-3.jpg
http://fhpmaja.nazwa... ... 1-05-4.jpg

#4 NudnaBaba

NudnaBaba
  • Użytkownik
  • 2192 postów

Napisano 20 lipiec 2007 - 07:29

a moje zaproszenia ślubne były takie
http://fhpmaja.nazwa... ... g-05-1.jpg
http://fhpmaja.nazwa... ... g-05-2.jpg
http://fhpmaja.nazwa... ... g-05-3.jpg
http://fhpmaja.nazwa... ... 1-05-4.jpg

Zaproszenia podobne do tego którego dostałam od mojej siostry :)

#5 Madzia81

Madzia81
  • Użytkownik
  • 4508 postów

Napisano 20 lipiec 2007 - 20:55

no to się chwalę swoimi - były oryginalne, wykonane samodzielnie i w ogóle - nigdy takich nie widziałam, wszystkim się bardzo pdobały, nam też :mrgreen:
były dwie wersje, z tym, że więcej tych czarno białych.

Załączone miniatury

• Ania i Struś.jpg
  • ciota Danka.jpg
  • P1010043.JPG

FORUM DLA MAM

img-2006082601201230.png

200901181556.png

#6 Niepokorna

Niepokorna
  • Użytkownik
  • 109 postów

Napisano 20 lipiec 2007 - 22:05

Madzia81, fantastyczne zaproszenia!!!! Jestem pod wrażeniem <bravoo></span>

#7 Guest_Kociak_*

Guest_Kociak_*
  • Gość

Napisano 20 lipiec 2007 - 22:18

Madzia81, fantastyczne zaproszenia!!!!

prawda? ale muszę się pochwalić, że w wykonaniu duży udział miała moja skromna osoba :D i naprawdę robiły duże wrażenie :) po prostu inne niż wszystkie i niepowtarzalne :)

#8 Niepokorna

Niepokorna
  • Użytkownik
  • 109 postów

Napisano 21 lipiec 2007 - 01:40

w wykonaniu duży udział miała moja skromna osoba :D

Serio? To muszę powiedzieć, że masz talent i dobre oko ;) Pierwszy raz widze tak oryginalne zaproszenia :)

#9 Madzia81

Madzia81
  • Użytkownik
  • 4508 postów

Napisano 21 lipiec 2007 - 09:51

Madzia81, fantastyczne zaproszenia!!!! Jestem pod wrażeniem <bravoo></span>

Pierwszy raz widze tak oryginalne zaproszenia :)

cieszą mnie słowa Twe ;-)
wiele osób pracowało przy tych zaproszeniach, zdjęcia specjalnie robione pod zaproszenia w czasie majówki w Międzyzdrojach (no, przynajmniej niektóre), ile było przy tym czasem nerwów, bo się źle drukuje, bo coś ucina, bo tekst się przenosi, ale warto było :) <ookk></span>

FORUM DLA MAM

img-2006082601201230.png

200901181556.png

#10 Niepokorna

Niepokorna
  • Użytkownik
  • 109 postów

Napisano 21 lipiec 2007 - 10:17

ale warto było :) <ookk></span>

Bez wątpienia :) To będzie miłe wspomnienie zarówno dla Was, jak i dla innych, którzy to zaproszenie otrzymali. Jestem pewna, że wszyscy goście nadal trzymają to zaproszenie :)

#11 Jewel

Jewel
  • Użytkownik
  • 3742 postów

Napisano 22 lipiec 2007 - 20:45

Zaproszenia piękniutkie i bardzo oryginale. Wiadć, że macie babki talent. Brawo i chyle czoła <dziekujee></span>
"miłość jest ślepa dlatego lubi ciemność"

#12 Ananas

Ananas
  • Użytkownik
  • 660 postów

Napisano 22 lipiec 2007 - 20:51

fasktycznie nietuzinkowe zaproszenia :D bardzo oryginalne :)
gratuluje pomysłu :D

#13 Madzia81

Madzia81
  • Użytkownik
  • 4508 postów

Napisano 24 lipiec 2007 - 13:03

Zaproszenia piękniutkie i bardzo oryginale

fasktycznie nietuzinkowe zaproszenia :D bardzo oryginalne :)
gratuluje pomysłu :D

dziekuję :)

Jestem pewna, że wszyscy goście nadal trzymają to zaproszenie :)

tego nie wiem, nie pytałam ;-) ale ja bym takie zaproszenie na pewno zachowała ;-)

FORUM DLA MAM

img-2006082601201230.png

200901181556.png

#14 Moniika

Moniika
  • Użytkownik
  • 2534 postów

Napisano 05 wrzesień 2007 - 20:41

Madzia81 świetne te zaproszenia. Naprawde super... Fajny pomysł przede wszystkim :) :lol:

#15 Madzia81

Madzia81
  • Użytkownik
  • 4508 postów

Napisano 07 wrzesień 2007 - 15:45

Madzia81 świetne te zaproszenia. Naprawde super... Fajny pomysł przede wszystkim :)

dziękuję bardzo :) staraliśmy się ;-)

FORUM DLA MAM

img-2006082601201230.png

200901181556.png

#16 Moniika

Moniika
  • Użytkownik
  • 2534 postów

Napisano 07 wrzesień 2007 - 18:00

Świetnie wam to wyszło. takie zaproszenia to goscie pewnie sobie zostawili na pamiątke :lol:

#17 Madzia81

Madzia81
  • Użytkownik
  • 4508 postów

Napisano 07 wrzesień 2007 - 20:04

takie zaproszenia to goscie pewnie sobie zostawili na pamiątk

tego nie wiem, aczkolwiek mam taką nadzieję :-)
ja bym sobie zostawiła ;-)

FORUM DLA MAM

img-2006082601201230.png

200901181556.png

#18 klaudia20

klaudia20
  • Użytkownik
  • 332 postów

Napisano 27 wrzesień 2007 - 09:22

moje zaproszenia wyglądały tak...

Załączone miniatury

• 300788efb0ac8ff9d92bd20764616a60.jpg
  • image_func.php2.jpg
  • image_func.php1.jpg
  • image_func.php.jpg

#19 Anija

Anija
  • Użytkownik
  • 2822 postów

Napisano 27 wrzesień 2007 - 09:36

baaardzo ładne :D takie skromne ale za to cudne :)
Jestem jeszcze trochę zakochana resztkami bezsensownej miłości i jest mi tak cholernie smutno teraz, że chcę to komuś powiedzieć. To musi być ktoś zupełnie obcy, kto nie może mnie zranić..

#20 klaudia20

klaudia20
  • Użytkownik
  • 332 postów

Napisano 27 wrzesień 2007 - 09:38

i właśnie na tym nam zależało...
nie chciałam mieć żadnych wymyślnych na pokaz...
to nie jest duże wesele, więc po co...