Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.


Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Hemoridy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#21 Olciiia

Olciiia
  • Użytkownik
  • 10000 postów

Napisano 10 sierpień 2008 - 12:00

Iwunia, o matko ciezko mi bedzie ale chyba troche ogranicze te slodkosci... bo az w starchu jestem.... <olaboga></span>

#22 pueria

pueria
  • Użytkownik
  • 195 postów

Napisano 10 sierpień 2008 - 12:21

kiedyś miałam tę okropną dolegliwość, w trakcie ciąży się ujawniły a po były 100 razy wieksze :( u mnie bardzo skutecznie zadziałał posterisan H. na receptę. gdyby nie ten lek to nie wiem co by to było...
Dołączona grafika

#23 Maddie

Maddie
  • Użytkownik
  • 64 postów

Napisano 22 wrzesień 2008 - 20:56

A ja ostatnio zauważyłam, że mam w tym miejscu jakby chrostki i również mnie tam swędzi co to może być? Czy to mogą być hemoroidy? <bezradny></span>
Dołączona grafika


,,Nie zapomnij o tym, że każdy nowy dzień jest Ci dany po to abyś był szczęśliwy"

/PHIL BOSMANS/

#24 malutka-iwona

malutka-iwona
  • Użytkownik
  • 4549 postów

Napisano 22 wrzesień 2008 - 22:12

mam w tym miejscu jakby chrostki

to z pewnością nie hemoroidy a raczej jakieś uczulenie. Ja niestety, od czasu jak staramy się o dziecko i jestem na kuracji hormonalnej, coś wiem na ten temat. Ból jest straszny, ale tylko jak wypróżniasz się (straszne słowo). W najgorszym stadium dochodzi krwawienie :-(
Jestem w Peru...

#25 mysiunia89

mysiunia89
  • Użytkownik
  • 282 postów

Napisano 05 styczeń 2009 - 19:43

Mam cztery siostrzyczki-kazda ma ten problem:(((mama tez-moze to byc genetyczne????

Jedna z moich siostrzyczek w trakcie leczenia,zdecydowala sie na operacje-wyciecie hemoroidow-to zalecal jej lekarz,wiec mu zaufala bo nie mogla wytrzymac z bolu.
Lezala dlugo w szpitalu,po operacji tez jej ciezko bylo.Kiedy wrocila do siebie bylo ok....yhy
gdzies do roku...potem wszystko wrocilo i tak ma je do dzis...zaluje operacji bo bardzo sie wtedy meczyla:////

Pisze to,bo jesli ktos chce takiej operacji niech sie dobrze zastanowi:/
Tak kocham to zycie,ktore nie raz sypie mi sola w oczy....

#26 Olciiia

Olciiia
  • Użytkownik
  • 10000 postów

Napisano 05 styczeń 2009 - 21:56

a jak one sie objawiaja?

#27 Madzia81

Madzia81
  • Użytkownik
  • 4508 postów

Napisano 06 styczeń 2009 - 20:34

moze to byc genetyczne????

może. moja babcia miała z tym problemy, mój tata ma, bałam się, że w ciąży i mnie dopadną. narazie udało się uniknąć, ale boję się, że w przyszłości może i mnie to dopaść :-/ o operacji też słyszałam, że przynosi oczekiwane skutki tylko na jakiś czas.

FORUM DLA MAM


img-2006082601201230.png

200901181556.png


#28 Alicja:)

Alicja:)
  • Użytkownik
  • 74 postów

Napisano 24 styczeń 2009 - 21:11

Ja używałam czopków hemorectal, naprawdę skuteczne, można je kupić bez recepty! Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za odpisy ;-)
Dołączona grafika

#29 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 12 wrzesień 2013 - 18:19

Ja wlasnie mam podobny problem. Hemoroidy to chyba ? nie sa bo odczuwam tylko swiad. Od paru miesiecy. W sumie nigdy tego nie mialam ( znaczy przed ciaza...)
Coraz bardziej jest to uciazliwe. O higiene dbac dbam wiec nie wiem
Kupilam jakis krem na hemoroidy zobacyzmy czy cos da, ale chyba z tym do lekarza sie przejde ;/
Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim

#30 viola

viola
  • Użytkownik
  • 8330 postów

Napisano 12 wrzesień 2013 - 18:26

Sajuri, w początkowym stadium,kiedyś używalam masci Herbapolu.Pomogła mi.Aesculan.

[ Dodano: 2013-09-12, 19:29 ]

O higiene dbac dbam wiec nie wiem

To chyba nie ma związku z higieną.Po prostu podczas wypróżniania pewnie napinasz sie mocno powstaja żylaki odbytu(homoroidy)To tak w skrÓcie.Lekarka mi mowila,żeby wiecej pić,spozywać błonnik i dużo sie ruszać.

[ Dodano: 2013-09-12, 19:33 ]

Sajuri, w początkowym stadium,kiedyś używalam masci Herbapolu.Pomogła mi.Aesculan.

[ Dodano: 2013-09-12, 19:29 ]

O higiene dbac dbam wiec nie wiem

To chyba nie ma związku z higieną.Po prostu podczas wypróżniania pewnie napinasz sie mocno(mogę sie mylić) powstaja żylaki odbytu(homoroidy)To tak w skrÓcie.Lekarka mi mowila,żeby wiecej pić,spozywać błonnik i dużo sie ruszać.



#31 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 12 wrzesień 2013 - 18:51

viola, tylko ze przy hemoroidach jest bol. A mnie nic nie boli, tylko swedzi.
Czasem, ale to nie codziennie , pojawi sie delikatnie krwi, ale moze to od papieru ...( chociaz ostry nie jest ) :lol:
No temat wstydliwy. Ale trzeba sie z nim wybrac do lekarza. ;/
Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim

#32 viola

viola
  • Użytkownik
  • 8330 postów

Napisano 12 wrzesień 2013 - 18:52

Sajurka,może rzeczywiście złóż wizytę lekarzowi.Ja nim nie jestem,niestety. ;*

#33 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 13 wrzesień 2013 - 19:36

az sobie wiecej o tym poczytalam i poza swedzeniem miewam dyskomfort wiec moze to hemoroidy
w przyszlym tygodniu musze sie przejsc

a tu dla zainteresowanych :lol:
Hemoroidy objawiają się w charakterystyczny sposób, dlatego też ich rozpoznanie po badaniu nie stanowi problemu dla lekarza. W podobny sposób objawiają się zmiany skórne okolicy odbytu, jednak w takim przypadku krwawienie pojawia się bardzo rzadko. Świąd i pieczenie to także objawy podrażnienia okolic intymnych na przykład przez nieodpowiednią bieliznę. Typowe objawy hemoroidów to swędzenie oraz ból w okolicy odbytu, powodujący stały dyskomfort. Pacjent może uskarżać się na uczucie niepełnego wypróżnienia, w związku z czym często odwiedza ubikację. Objawem który kieruje osobę chorą do lekarza jest najczęściej pojawienie się śladów krwi na papierze toaletowym lub bieliźnie. Krew jest jasnoczerwona, dlatego choremu kojarzy się z uszkodzeniem ciała – co powoduje iż przestaje lekceważyć dolegliwości i zasięga konsultacji lekarskiej. Do bardzo zawansowanych objawów guzków krwawniczych jest ich wypadanie – czyli uwidocznienie się ich na zewnątrz odbytu.

Pomimo tego iż hemoroidy są uważane przez wiele osób za chorobę układu pokarmowego, w rzeczywistości należą do schorzeń naczyń krwionośnych. Hemoroidy tak na prawdę występują u wszystkich ludzi, ponieważ ich zadaniem jest zachowanie szczelności końcowego odcinka układu pokarmowego. Gdy prowadzimy nieprawidłowy tryb życia, połączenia żył i tętnic w guzkach krwawniczych ulegają zmianom patologicznym – przez co przestają spełniać swoją funkcję i zaczynają sprawiać problemy.
Jakie są przyczyny hemoroidów?
Czynniki związane z układem krwionośnym

Ważnym czynnikiem jeśli chodzi o zmiany w obrębie guzków krwawniczych jest parcie na stolec. Gdy ta czynność jest wykonywana długotrwale, podnosi się ciśnienie w ich naczyniach co prowadzi do osłabienia hemoroidów. Hemoroidy występują u osób które mają problemy z zaparciami lub zbyt długo wstrzymują oddanie stolca. Duże znaczenie ma także ciśnienie krwi – hemoroidy dotykają częściej osoby z nadciśnieniem sercowym lub niewydolnością serca.
Czynniki związane z trybem życia

Hemoroidy bardzo często dotykają osoby które odżywiają się w sposób niewłaściwy. Brak błonnika pokarmowego oraz spożywanie przetworzonych produktów prowadzi do problemów z zaparciami. Zaparcia są natomiast głównym czynnikiem powodującym hemoroidy. Na występowanie zaparć wpływają również inne czynniki – takie jak zbyt mała ilość przyjmowanych płynów. Hemoroidy to problem osób które przez długi czas stoją lub co gorsza siedzą. Szczególnie narażone na ich występowanie są osoby które prowadzą mało aktywny tryb życia.
Inne przyczyny występowania hemoroidów

Istnieją również czynniki powstawania hemoroidów na które nie mamy wpływu. Należą do nich na przykład podeszły wiek. Hemoroidy to problem większości starszych osób, co jest związane z gorszym funkcjonowaniem zarówno układu naczyniowego, jak i z częstymi zaparciami. Choroba rozwija się w szybkim tempie gdy cierpimy na raka odbytnicy lub marskość wątroby. Hemoroidy to również problem kobiet w ciąży. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest ucisk macicy na jelita, przyczyniający się do powstawania zaparć, jak i jej nacisk na naczynia krwionośne jamy brzusznej który zwiększa ciśnienie w guzkach krwawniczych.
Leczenie hemoroidów

Wizyta u lekarza jest dla wielu osób wstydliwa, dlatego też odwlekają ją w czasie. W rzeczywistości okazuje się iż badanie nie jest bolesne i trwa krótko. Ponieważ istnieje ryzyko iż objawy hemoroidów mogą zamaskować o wiele groźniejsze choroby, należy wykonać zwykłe badania proktologiczne. Lekarz w zależności od nasilenia objawów zaleci różne leczenie.
Dieta i tryb życia

Przy hemoroidach konieczne jest uzyskanie miękkiego stolca, dlatego należy zwiększyć ilość błonnika pokarmowego oraz wypijanych płynów. Konieczne może się okazać podawanie delikatnych leków przeczyszczających, jednak koniecznie w dawkach które nie będą rozleniwiać jelit. Osoby które cierpią na hemoroidy powinny szczególną uwagę zwracać na higienę – podmywać się po każdym korzystaniu z toalety i używać delikatnych środków higieny osobistej.
Leczenie objawowe

Leczenie objawowe polega na zmniejszaniu objawów hemoroidów za pomocą maści lub czopków. Bardzo dobre wyniki w pierwszym stadium tej choroby przynosi stosowanie środków ściągających – takich jak garbniki, które zawarte są w takich substancjach jak kora dębu, pięciornik, tanina tlenek cynku oraz związku bizmutu.

Gdy tego typu leczenie nie przynosi rezultatu, lekarz może zlecić zastosowanie maści lub czopków z kortykosterydami, które mają działanie przeciwzapalne. Ponieważ choroba ma bolesne objawy, ulgę przynoszą środki znieczulające. Inną grupą leków wspomagającą proces leczenia hemoroidów są leki przeciwzakrzepowe, występujące w czopkach. W celu uszczelnienia naczyń można zastosować wyciąg z kasztanowca.
Leczenie doustne

Zastosowanie środków doustnych ma za zadanie poprawę stanu naczyń krwionośnych – w tym celu używa się leków które uszczelniają naczynia krwionośne. Inne preparaty stosowane przy leczeniu hemoroidów to środki przeczyszczające – należy jednak wystrzegać się środków działających w silny sposób, bowiem mogą prowadzić do rozregulowania pracy jelit i uzależnienia. Z pewnością okażą się pomocne takie środki jak preparaty błonnikowe, parafina płynna, laktoza i laktuloza.
Leczenie operacyjne

Środki wymienione powyżej nie likwidują całkowicie problemu hemoroidów a jedynie zmniejszają nasilenie objawów. Jeśli choroba nie ustępuje mimo stosowania leków oraz zmiany trybu życia oraz diety, należy sięgnąć po leczenie chirurgiczne. Najbardziej skuteczna metoda leczenia hemoroidów to zablokowanie naczyń które doprowadzają do nich krew za pomocą różnych metod. Naczynia można zarówno poddać wymrażaniu, jak i fotokoagulacji, dzięki czemu problem związany z hemoroidami mija bardzo szybko. Te metody są coraz częściej stosowane ze względu na małą bolesność, oraz niski koszt i wysoką skuteczność zabiegu. Po leczeniu metodą operacyjną także trzeba zwracać uwagę na dietę i dbać o dużą porcję wysiłku fizycznego – w przeciwnym wypadku dolegliwości powrócą.
zrodlo: hemoroid.info.pl
Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim

#34 magdaaaaa

magdaaaaa

    ..lekko próżna flirciara..

  • Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 17 wrzesień 2013 - 16:49

Sajuri i co bylas u lekarza ???
samo swedzenie tez czasem towarzyszy infekcji pochwy , ale chyba pisałas , ze niedawno bylas i wszystko w tym temacie jest ok

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko
 


#35 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 18 wrzesień 2013 - 14:19

magdaaaaa, nie nie bylam, teraz remont kuchni wiec mam za duzo na glowie. Ale w przyszlym tygodniu napewno sie uda.
Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim

#36 Roxi

Roxi
  • Użytkownik
  • 3496 postów

Napisano 13 październik 2013 - 18:11

Sajuri, I co byłaś u lekarza? Co Ci powiedział?

Pytam, ponieważ podejrzewam że mnie ten problem też zaczyna dotykać... <bezradny></span>

<ookk>


#37 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 13 październik 2013 - 20:07

Roxi, nie nie bylam. mam zaleglosci nie tylko z tym .. :roll:
Wkoncu musze sie wybrac
A co sie dzieje ?
Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim

#38 Roxi

Roxi
  • Użytkownik
  • 3496 postów

Napisano 14 październik 2013 - 08:18

A co sie dzieje ?


Pierwszy ram mam coś takiego, że czuję ból i lekkie pieczenie...

Choć dziś jest już dużo dużo lepiej. Może samo przejdzie ;-)

<ookk>


#39 magdaaaaa

magdaaaaa

    ..lekko próżna flirciara..

  • Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 27 październik 2013 - 10:40


. Może samo przejdzie
i przeszło ??? moze to nic powaznego :*

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko
 


#40 Roxi

Roxi
  • Użytkownik
  • 3496 postów

Napisano 27 październik 2013 - 10:46

@magdaaaaa Tak przeszło samo z siebie, nic nie stosowałam. Trwało to kilka dni. Ale myślę, że to mogło wskazywać na tę chorobę, przynajmniej jej pierwsze stadium.  :roll: Trochę się na ten temat naczytałam  :roll:


Użytkownik Roxi edytował ten post 27 październik 2013 - 10:47

<ookk>





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych