Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.


Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Jestem ciekawa czy to prawda..


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
112 odpowiedzi w tym temacie

#41 Magdaru

Magdaru
 • Użytkownik
 • 3650 postów

Napisano 18 grudzień 2007 - 17:39

no ale tak dla samej ciekawości...

szzcerze mówiąc to nigdy się z tym nie spotkałam i wydaje mi się to po prostu niemożliwe, więc nawet ciekawa nie jestem czy to prawda, bo pewnie to nieprawda :-P

#42 Agula

Agula
 • Użytkownik
 • 1469 postów

Napisano 18 grudzień 2007 - 17:43

no ale tak dla samej ciekawości...

szzcerze mówiąc to nigdy się z tym nie spotkałam i wydaje mi się to po prostu niemożliwe, więc nawet ciekawa nie jestem czy to prawda, bo pewnie to nieprawda :-P

widzę, że nie dasz się przekonać... :-D ;-)

#43 Magdaru

Magdaru
 • Użytkownik
 • 3650 postów

Napisano 18 grudzień 2007 - 17:57

raczej nie, bo dla mnie to głupota, żeby to co jem miało wpływ na płeć dziecka :-?

#44 Agula

Agula
 • Użytkownik
 • 1469 postów

Napisano 18 grudzień 2007 - 18:14

raczej nie, bo dla mnie to głupota, żeby to co jem miało wpływ na płeć dziecka :-?

no widzisz kumpela jadła i proszę ma to, co chciała czyli CÓRECZKĘ! ;-) :-D

#45 Magdaru

Magdaru
 • Użytkownik
 • 3650 postów

Napisano 18 grudzień 2007 - 18:16

no widzisz kumpela jadła i proszę ma to, co chciała czyli CÓRECZKĘ

taaa, ma córeczke bo jadła dużo ogórków :roll: :-/ chore :roll:

#46 Agula

Agula
 • Użytkownik
 • 1469 postów

Napisano 18 grudzień 2007 - 18:17

no widzisz kumpela jadła i proszę ma to, co chciała czyli CÓRECZKĘ

taaa, ma córeczke bo jadła dużo ogórków :roll: :-/ chore :roll:

to są jej słowa, ja tylko jej słowa powtarzam i nic więcej... ;-)

#47 Magdaru

Magdaru
 • Użytkownik
 • 3650 postów

Napisano 18 grudzień 2007 - 19:37

to są jej słowa, ja tylko jej słowa powtarzam i nic więcej...

lepiej takich głupot nie powtarzać :-P

#48 Moniika

Moniika
 • Użytkownik
 • 2534 postów

Napisano 18 grudzień 2007 - 19:38

<umieraam></span> to ja jak bede chciala miec córeczke to tez bede wpierniczać ogórki <umieraam></span>

#49 Agula

Agula
 • Użytkownik
 • 1469 postów

Napisano 18 grudzień 2007 - 19:52

to ja jak bede chciala miec córeczke to tez bede wpierniczać ogórki <umieraam></span>

ok zacznij już teraz!! <umieraam></span> <umieraam></span> <umieraam></span>

#50 Madae

Madae
 • Użytkownik
 • 5875 postów

Napisano 18 grudzień 2007 - 21:40

a jak chłopaka to.... banany <biglol></span> :?:

#51 Nymphadora

Nymphadora
 • Użytkownik
 • 2636 postów

Napisano 18 grudzień 2007 - 21:46

Ej no dajcie spokój, przecież już w momencie zapłodnienia wiadomo, jakiej płci będzie dzidziuś, to jakie tu może mieć znaczenie, co się je w ciąży :P

#52 Dorotea

Dorotea
 • Użytkownik
 • 1428 postów

Napisano 19 grudzień 2007 - 09:34

Koleżanka rozmawiała kiedyś o tym z lekarzem i stwierdził, że w istocie zapłodnienie w pewnych dniach cyklu może zdeterminować płeć dziecka tj. tuż przed owulacją-dziewczynka, w czasie owulacji - chłopiec. Co do spożywania pokarmów, to był bardzo sceptyczny a natura............................i tak zrobi "psikusa" ;-)
Przyjacielem jest ten, kto wie o Tobie wszystko i nie przestaje Cię kochać

#53 zawdzia

zawdzia
 • Użytkownik
 • 1 postów

Napisano 02 styczeń 2008 - 12:08

Zaplanuj płeć dziecka
Agnieszka KURCZUK-POWOLNY
2006-01-08, ostatnia aktualizacja 2007-01-08 12:38
Od najdawniejszych czasów ludzie chcieli mieć wpływ na płeć potomstwa.
Zobacz powiekszenie
ZOBACZ TAKŻE

* Córki i synowie (26-01-07, 17:05)
* O różnicach płci (09-05-06, 15:00)
* Płeć dziecka (14-09-05, 12:27)

Wiele królowych ocaliłoby swą pozycję, a nierzadko i głowę, gdyby w porę wydały na świat upragnionego męskiego potomka. Sprawy ciągłości dynastii czy sukcesji majątku nie są już dziś tak ważne. Wciąż jednak mawia się, że prawdziwy mężczyzna musi zbudować dom, posadzić drzewo i spłodzić syna. Kobiety słyszą z kolei, że tylko córka przez całe życie "trzyma się domu".

O procesie determinacji płci wiemy coraz więcej, do pewnego stopnia możemy mieć na niego wpływ. Wciąż jednak są to jeszcze niepewne próby, a ich etyczny aspekt budzi wiele wątpliwości.

Trochę historii

Hipokrates pisał: "Mężczyzna, który pragnie mieć córkę, musi zbliżać się do żony po ustaniu miesiączki i traktować ją codziennie czule, aż do utraty swych sił witalnych. Mężczyzna, który pragnie mieć syna, winien zbliżać się do swej żony, gdy ona ma na to ochotę". O tym, że orgazm kobiety zwiększa szansę na poczęcie chłopca, wspomina też Talmud. Zgadza się to ze współczesnymi odkryciami.

Nie wszystkie dawne teorie i metody były równie trafne. Starożytni Germanie, chcąc spłodzić syna, zabierali ze sobą do łóżka siekierę. W średniowieczu uciekano się do pomocy alchemii. Jeszcze w początkach XX wieku wierzono, że jeśli małżonek po stosunku poczyta żonie żywoty sławnych mężów, to urodzi ona syna. W 1917 roku angielski lekarz Dawson ogłosił, że komórka jajowa pochodząca z lewego jajnika daje po zapłodnieniu dziewczynkę, z prawego zaś - chłopca.

Trochę genetyki

Wszystkie cechy dziedziczne, z którymi przychodzimy na świat, zapisane są w genach ułożonych w chromosomach. Każda komórka ludzkiego ciała (poza komórkami rozrodczymi) ma w swym jądrze 23 pary chromosomów. 22 spośród nich kierują budową i czynnościami ustroju. Ostatnia para to chromosomy płciowe. U kobiety są one jednakowe (oznacza się je XX), u mężczyzny różne (X i Y).

Ten podwójny garnitur chromosomów ulega redukcji w procesie dojrzewania komórek rozrodczych w jajnikach i jądrach. W rezultacie każdy plemnik i każde jajeczko zawiera tylko połowę chromosomów (po jednym z każdej pary), w tym jeden płciowy. Komórki jajowe mają zawsze chromosom X, plemniki zaś X lub Y (pół na pół). Jeśli dojdzie do zapłodnienia plemnikiem z chromosomem X, urodzi się dziewczynka, jeśli do komórki jajowej wniknie plemnik z chromosomem Y, na świat przyjdzie chłopiec.

Trochę o plemnikach, jajeczkach i zapłodnieniu

Uwolniona z jajnika komórka jajowa wędruje wzdłuż jajowodu i tam dochodzi do zapłodnienia. Spośród milionów plemników uwolnionych w czasie wytrysku cel osiągnie tylko jeden (reszta ginie po drodze lub obumiera po około 72 godzinach). Rozpoczyna się wyścig z czasem i walka o przetrwanie. Plemniki "męskie"- z chromosomem Y - są mniejsze i szybsze, ale krócej żyją. Plemniki "żeńskie" są wolniejsze, ale bardziej odporne na szkodliwe czynniki środowiska (kwaśny odczyn w pochwie, bariera śluzowa szyjki macicy itp.) i mogą przetrwać dłużej. Komórka jajowa żyje mniej więcej dobę. Jeżeli stosunek odbywa się na dzień lub dwa przed owulacją, jest większa szansa na to, że w drogach rodnych przetrwają plemniki "żeńskie". Jeśli do współżycia dochodzi w czasie owulacji lub tuż po niej, większą szansę w wyścigu do komórki jajowej mają plemniki męskie.

Trochę o metodach

Metoda ewolucyjna opiera się właśnie na przedstawionych wyżej rachubach. Jest to zatem "celowanie" w chłopca lub "wyczekiwanie" na dziewczynkę. Jeśli wierzyć jej autorom, prawdopodobieństwo powodzenia wynosi 75-80 %, pod warunkiem że precyzyjne określi się czas owulacji. Pomaga w tym obserwacja własnego cyklu - mierzenie temperatury i ocena śluzu szyjkowego - a także tzw. testy owulacyjne, które można już kupić w aptekach. Jest to metoda całkowicie bezpieczna dla matki i dziecka.

Metoda dietetyczna polega na przestrzeganiu określonej diety - bogata w wapń i magnez sprzyja poczęciu dziewczynki, w sód i potas - chłopca. Tak więc, jeśli marzysz o córeczce, już na kilka tygodni wcześniej powinnaś jeść dużo nabiału, potraw mącznych, marchwi, roślin strączkowych, czekolady i miodu, a unikać soli. Jeśli zaś chcesz mieć synka, powinnaś jeść słone potrawy, dużo mięsa, świeżych i suszonych owoców, a odmawiać sobie orzechów, czekolady, pełnoziarnistego pieczywa i przetworów mlecznych. Wszystko jednak w granicach zdrowego rozsądku. Zbyt jednostronna dieta mogłaby bowiem źle wpłynąć na rozwój dziecka i doprowadzić do poważnych schorzeń u matki -(nadciśnienia przy diecie "chłopięcej" lub kamicy nerkowej przy diecie "dziewczęcej").

Metody laboratoryjne polegają na wyodrębnieniu właściwych plemników poprzez odwirowanie i dalszą selekcję. Wykorzystuje się tu różnice w ciężarze i wielkości plemników z chromosomem X i Y. Następnym etapem jest sztuczne zapłodnienie plemnikiem określonego rodzaju, często za pomocą mikromanipulacji (pojedynczy plemnik wprowadza się bezpośrednio pod osłonkę komórki jajowej). Metoda ta jest bardzo kosztowna, skomplikowana i uciążliwa dla małżonków. Stosują ją tylko najbardziej wyspecjalizowane ośrodki i to wyłącznie wtedy, gdy płeć poczętego dziecka może przesądzić o jego zdrowiu (taką dziedziczną chorobą sprzężoną z płcią jest np. hemofilia, która dotyka tylko mężczyzn).

Metoda cykliczna (zwana Selnas) opiera się na niedawnym odkryciu, że plemniki X i Y różnią się od siebie potencjałem elektrycznym: plemniki X są naładowane dodatnio, zaś plemniki Y- ujemnie. Potencjał elektryczny komórki jajowej zmienia się cyklicznie, wiec w niektóre dni przyciąga ona plemniki X, a odpycha Y, w inne na odwrót. Do ustalenia indywidualnego kalendarza płodności potrzebne są dane dotyczące miedzy innymi daty urodzenia kobiety, jej grupy krwi, daty pierwszej miesiączki i przebiegu cyklów menstruacyjnych. Jak zapewnia autor tej metody, francuski biolog Patrick Shoun, jej skuteczność wynosi 98,7 %. Polskie doświadczenia w tej dziedzinie są jak dotąd niewielkie, chociaż niektórzy ginekolodzy już stosują tę metodę.

Trochę o etyce

Postęp medycyny jest oszałamiający. Inżynieria genetyczna daje nadzieje na wyeliminowanie chorób dziedzicznych. Naukowcy twierdzą, że klonowanie ludzi jest już teoretycznie możliwe. Im więcej potrafi nauka, tym więcej rodzi się wątpliwości natury moralnej.

Czy z etycznego punktu widzenia można zaakceptować fakt selekcjonowania ludzi jeszcze przed ich narodzeniem? Czy wprowadzenie skutecznych metod planowania płci dziecka nie naruszyłoby równowagi demograficznej społeczeństwa? Warto się nad tym zastanowić. A przede wszystkim warto zadać sobie pytanie, czy naprawdę płeć dziecka jest aż tak ważna? I tak będziemy je kochać. Jak głosi stara mądrość - oby tylko zdrowe było.

A to ciekawe!

- Większość "dzieci z próbówki" to dziewczynki - plemniki X lepiej znoszą procedurę przygotowań do sztucznego zapłodnienia.

- Statystyki mówią, że w młodych małżeństwach częściej rodzą się chłopcy, a w starszych - dziewczynki.

- Mężczyźni pracujący w trudnych warunkach (wysoka temperatura, przeciążenia grawitacyjne, promieniowanie jonizujące, substancje toksyczne) częściej mają córki, gdyż plemniki X są odporniejsze na działanie szkodliwych czynników.

Na podstawie książki Landrum B. Shettles i Davida M. Rorvika "Zaplanuj płeć swego dziecka".

#54 Ninka

Ninka
 • Użytkownik
 • 1757 postów

Napisano 06 styczeń 2008 - 03:24

My tak sobie gadu gadu ale sa spospby zeby wyliczyc plec dziecka!

Zobaczcie np TUTAJ
Ale na serio moja mam tak wyliczyla brata ;-) a tutaj widzialam testy owulacyjne!Z tych testow tez mozna jakos ustalic plec tylko zabardzo nie wiem jak :-?

#55 sweet Shanti

sweet Shanti
 • Użytkownik
 • 277 postów

Napisano 01 maj 2008 - 16:54

a ja gdzies czytałam że victoria becham podobno uprawia sex na stojąco żeby miec córke bo podobno na stojąco i od tyłu sprzyja powstaniu córeczki ale ja osobiscie w to nie wierze
Dołączona grafika

#56 angik1683

angik1683
 • Użytkownik
 • 8134 postów

Napisano 01 maj 2008 - 17:04

mozna wedlug dni cyklu zaplanowac plec dziecka, nie wiem czy udaje sie to w 100% ale moja kuzynka w ten sposob starala sie o coreczke i sie udalo :-D
Nie znam szczegolow,ale wiem ze ma to cos wspolnego z cyklem <bezradny></span>
sl-11609.png
as1cEZoB0360010MDAwOGQ0fDIwMTM4MmpkfERhd
ZAPRASZAMY WSZYSTKIE MAMY...i nie tylko ->

#57 sweet Shanti

sweet Shanti
 • Użytkownik
 • 277 postów

Napisano 01 maj 2008 - 17:09

ja bym wolała córe wiec jak kiedys będe się starała to spróbuje z tymi dniami;)
Dołączona grafika

#58 Zielonooka

Zielonooka
 • Użytkownik
 • 3356 postów

Napisano 01 maj 2008 - 17:14

sweet Shanti, to mi sie marzy pierwszy syn, ale w mojej rodzinie i s wiekszosc dziewczyn, wiec pewnie my tez bedziemy miec coreczki:)
Najważniejsze spotkania odbywają się w duszy, na długo przed tym, nim spotkają się ciała...

#59 madzia

madzia
 • Użytkownik
 • 6640 postów

Napisano 01 maj 2008 - 17:46

a ja gdzies czytałam że victoria becham podobno uprawia sex na stojąco żeby miec córke

jakos zawodna ta metoda ;-) no chyba, ze teraz znow sie staraja:)

Nie znam szczegolow,ale wiem ze ma to cos wspolnego z cyklem

przed owulacja na dziewczynke;)
Nigdy nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.

#60 angik1683

angik1683
 • Użytkownik
 • 8134 postów

Napisano 01 maj 2008 - 17:51

a ja gdzies czytałam że victoria becham podobno uprawia sex na stojąco żeby miec córke bo podobno na stojąco i od tyłu sprzyja powstaniu córeczki ale ja osobiscie w to nie wierze

a to ciekawe... :-D
moj tata doradzal mezowi kuzynki zeby ..uwaga cytuje "walil w prawy gorny rog" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: tak sobie zartowali,ale teraz to sie zasanawiam co naprawde zadzialalo,obserwowanie cylku i wylicznie dni czy moze ten prawy gorny :mrgreen: :-P
sl-11609.png
as1cEZoB0360010MDAwOGQ0fDIwMTM4MmpkfERhd
ZAPRASZAMY WSZYSTKIE MAMY...i nie tylko ->

Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych