Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Czy posiadacie oszczędności

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 odes

odes
  • Użytkownik
  • 241 postów

Napisano 02 marzec 2021 - 08:15

Mam pytanie do osób,  które mają oszczędności i cos z nimi robią.  I nie o zakupy ładnych rzeczy mi chodzi 🙂 Jako, że sytuacja wygląda,  jak wygląda i że możliwe jest, że inflacja się rozhula, chciałabym jakoś zabezpieczyć to, co sobie uciułałam. Nie jest tego dużo (obiektywnie) , ale jednak nie chciałabym,  żeby odmawianie sobie wielu rzeczy przelozylo sie na to, ze będę mogla sobie kupić waciki.
I tu pytanie do Was. Czy to dobry moment na inwestowanie?  A jesli tak, to w co najlepiej? Nie chodzi mi o wielkie zyski. Wazniejsze jest dla mnie ograniczone ryzyko i nie tyle wzbogacenie sie, co brak strat. Podpowiecie, co Wy robicie, albo gdzie mozna sie douczyc?

#2 kafffka

kafffka
  • Użytkownik
  • 168 postów

Napisano 02 marzec 2021 - 10:30

Dobrze jest posiadać oszczędności. Szczególnie w obecnej sytuacji. Polecam inwestować na wielu poziomach:

lokaty oraz konta oszczędnościowe

obce waluty

giełda -  ale jedynie bezpieczne spółki surowcowe

ewentualnie obligacje indeksowane inflacja

http://korax-finanse...cji-skarbowych/

Na stronie mozesz poczytac sobie o rodzajach obligacji skarbowych. 

#3 bizuu4

bizuu4
  • Użytkownik
  • 113 postów

Napisano 20 kwiecień 2021 - 11:27

Teraz bez oszczędności to można zginąć, cieszę się, że coś miałam na czarną godzinę

#4 lila19

lila19
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 27 kwiecień 2021 - 10:15

Mam tak samo!

#5 bizuu4

bizuu4
  • Użytkownik
  • 113 postów

Napisano 18 maj 2021 - 07:06

Podobno teraz warto inwestować w ziemię i nieruchomości, ale nie każdy tyle kasy ma

#6 klaudiafiszka

klaudiafiszka
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 04 lipiec 2021 - 13:21

ja zdecydowalam sie tez dodatkowo oszczedzac w programie PPK :) poczytalam dokladnie zasady  na https://www.mojeppk.pl/ i stwierdzilam, ze sprawdze. Teraz ciesze sie ze nie zrezygnowalam, bo zyski sa nie male :)