Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Własna mała gastronomia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 rozalin

rozalin
  • Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 21 wrzesień 2020 - 13:24

Nie mam dużych funduszy ale posiadam oszczędności, które pozwolą mi na otwarcie mojej własnej małej gastronomii. Zastanawiam się nad własną mała kawiarnią albo restauracją.

Co byście polecili? 

Na jakie koszta trzeba sie nastawic? 

Pieniądze szczęscia nie dają ale zakupy to co innego. 

#2 basiaw

basiaw
  • Użytkownik
  • 176 postów

Napisano 21 wrzesień 2020 - 14:13

Foodtruck tylko jako kawiarnia + smaczne bułeczki. W cieple dni wystswiasz rozkładane krzesła i stoliki. Auto za 10-15tys kupisz, wałek i farba aby jakoś fajnie pomalować z znajomymi. omijasz w ten sposób masę przepisów i wymogów sanepidu, które są kosztowne. Dodatkowo możesz się przemieścić że swoim biznesem w inne miejsce jeśli akurat będą juwenalia lub inne imprezy masowe :)

Zerknij sobie na ceny wyposazenia do tej hurtowni gastronomicznej

https://sklep.techni...-pyralis-circle

Będziesz mogła ocenić, ile będzie Cię to mniej wiecej kosztowało. 

#3 jjusti18

jjusti18
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 08 styczeń 2021 - 08:39

Oj prowadzenie takiego biznesu to niełatwa sprawa... Trzeba o tak wiele aspektów zadbać, nawet wizerunek kucharza się liczy. Także warto kupić sobie profesjonalne stroje i guziki do bluz kucharskich, które lubią czasami odpadać.   W gastromania.pl znajdziecie praktycznie wszystko, co jest związane z tą gastronomią.

#4 Rosita

Rosita
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 29 lipiec 2021 - 20:40

Nie za bardzo podpowiem Ci w kwestiach wyliczeń finansowych ale mogę bardziej podpytać moją siostrę, która zakładała mała bistro na początku roku. Też jestem na bieżąco, jeśli chodzi o polecane przez nią sprzęty – wyposażenie biznesu. Przykładowo, nie oszczędzaj na zmywarce. Siostra zamówiła model kapturowy od Winterhalter. Codziennie go używa, po parę razy więc tak ważne jest, żeby to był sprzęt z górnej półki. Na ten moment jest bardzo zadowolona. Zapisz sobie nazwę tej marki i sprawdź, co mają w ofercie.