Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Strach przed ciążą

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 arleta23

arleta23
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 21 październik 2015 - 14:13

Jak sobie poradzić wtedy, gdy się czuje strach przed ciążą i macierzyństwem? Sama tego nie wiem. Czasem czuję strach, że nie dam sobie rady i boję się tego co będzie, gdybym zdecydowała się na dziecko. Czuję w sercu, że to jest bardzo poważny obowiązek. Co zrobiłyście w tym kierunku, aby bać się mniej? Czy w ogóle się bałyście? Jak sobie poradzić?

Użytkownik arleta23 edytował ten post 21 październik 2015 - 14:14

#2 greenway

greenway
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 26 październik 2015 - 12:08

Wiesz ja miałam to samo, duży strach przed odpowiedzialnością do końca życia. Niestety nie wiedzialam jak sobie z tym poradzić, trochę się męczyłam, radziłam mamy i sióstr i z czasem to ustało, a po porodzie już nie było odwrotu. Najlepiej dobrze przemyśleć i opanować strach przed zajściem w ciążę.

#3 Wegan.Marta

Wegan.Marta
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 06 grudzień 2015 - 10:17

Jak sobie poradzić wtedy, gdy się czuje strach przed ciążą i macierzyństwem? Sama tego nie wiem. Czasem czuję strach, że nie dam sobie rady i boję się tego co będzie, gdybym zdecydowała się na dziecko. Czuję w sercu, że to jest bardzo poważny obowiązek. Co zrobiłyście w tym kierunku, aby bać się mniej? Czy w ogóle się bałyście? Jak sobie poradzić?

Spróbuj porozmawiać ze swoją mamą, ciocią, siostrą albo przyjaciółką o tym. Porozmawiaj w cztery oczy z osobą, która już urodziła dziecko i ma z tym pewne doświadczenie. Powiedz wprost co Ci leży na sercu. Myślę, że każda kobieta przeżywa takie obawy przed tak poważną decyzją. Doświadczone mamy odpowiedzą na Twoje pytania i rozwieją Twoje wątpliwości. Może Twoje obawy to kwestia tego, że nie jesteś w 100% pewna tego, że chcesz dziecko. A może Twoje obawy są po prostu wymyślone. Myślę, że jeśli zdecydujesz się na dziecko to doskonale dasz sobie radę, w końcu jesteś kobietą, a my to mamy we krwi. Pamiętaj, że później będziesz miała obok siebie partnera, który będzie Cie wspierał. Dodatkowo na pewno zawsze możesz się zwrócić o rade i pomoc do dziadków. Oni chętnie zajmują się maluszkami.