Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

oszczędzanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
156 odpowiedzi w tym temacie

#141 magdaaaaa

magdaaaaa

..lekko próżna flirciara..

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 08 styczeń 2015 - 21:51

ja mam konto gdzie co przez miesiac drobne kwoty przelewam.

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko

#142 Roxi

Roxi
  • Użytkownik
  • 3496 postów

Napisano 09 styczeń 2015 - 09:26

Co miesiąc przelewam na konto oszczędnościowe jakąś kwotę pieniędzy, jej wielkość zależy od wysokości pensji oraz od wielkości wydatków w określonym miesiącu. 

Na początku miesiąca planuję zawsze wszystkie koszty stałe, tym samym zawsze wiem ile mam tzw. wolnych środków. 

Zamiast kąpieli w wannie - prysznic. 

Wszędzie mam zamontowane energooszczędne żarówki. 

Staram się nie wyrzucać żywności, tym samym nie kupuję jej za dużo naraz. 

<ookk>

#143 Janina

Janina

franca

• Użytkownik
  • 938 postów

Napisano 09 styczeń 2015 - 18:12

Ja jeszcze tak sobie myślałam to od kiedy zmniejszyła się stapa lombardowa NBP to różnicę jaką mam w spłacie raty kredytu hipotecznego przelewam na konto oszczędnościowe, tym sposobem przez jakis czas się coś więcej uzbiera a jak stopa pójdzie do góry to nie będę tego odczuwała na wydatkach.

Lubię czytać!    <lovam1>  Marcjanna Fornalska "Pamiętnik matki"

#144 magdaaaaa

magdaaaaa

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 09 styczeń 2015 - 22:37

ja tez , zawsze kombinuje obiad z tego co mam w domu , a gdy juz pomysłu brak. sa zakupy.

#145 karatetyka

karatetyka
  • Użytkownik
  • 5629 postów

Napisano 10 styczeń 2015 - 14:43

Prawie nigdy nie wyrzucam jedzenia, a jeśli już to robię, to z wielkim bólem. Nie robię dużych zakupów, a jeśli mam czegoś więcej, niż wiem, że zużyję od razu, mrożę.

No i skarbonkę reaktywowałam. Powoli zapełnia się pięciozłotówkami :mrgreen: Generalnie z oszczędzaniem u mnie strasznie cienko. Nie potrafię <bezradny> Kiedyś przelewałam pieniądze na konto oszczędnościowe, ale z reguły prędzej czy później "pożyczałam" sobie stamtąd jakieś kwoty, których potem nie zwracałam. Dlatego wolę skarbonkę - zamknięta, nie mam pojęcia, ile jest w środku i na razie nie kusi, żeby otworzyć :lol:

#146 Tilia

Tilia
  • Użytkownik
  • 9425 postów

Napisano 10 styczeń 2015 - 20:23

mamy już taki temat http://babskiswiat.n...6-oszczędności/

"Ani małżeństwo ani dziecko nie są obowiązkowym punktem programu na który trzeba się zdecydować. Obowiązkowa jest tylko miłość"

JkIEp1.png

#147 klara77

klara77
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 17 luty 2015 - 10:41

Ja pracuję i mąż pracuje, zawsze w ciągu miesiąca jesteśmy w stanie zaoszczędzić te 500-600zł 

... reklama... 

#148 Marti85

Marti85
  • Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 03 listopad 2016 - 15:16

U nas też udaje się zaoszczędzić kilkaset, a czasem ciut więcej miesięcznie. Nie mamy skarbonki, ale za to część z tych pieniędzy jest odkładana na wakacje, część na nowy samochód, bo stary zaczynać być za drogi w utrzymaniu - raczej nie opłaca się wymieniać w nim części. :(

Myślimy teraz o ubezpieczeniu - żeby w razie czego córka dostała coś więcej niż kilka tysięcy od państwa, albo jeszcze myślimy, czy nie lepiej założyć dodatkowego konta i tam wpłacać jej pieniądze - do wykorzystania w przyszłości. Tylko takiego konta, żeby nie było opcji podbierania.

#149 ZuziaDD

ZuziaDD
  • Użytkownik
  • 504 postów

Napisano 10 listopad 2016 - 11:51

ja mam konto gdzie co przez miesiac drobne kwoty przelewam.

Ja mam nawet takie dwa - dzielę sobie jedno na wakacje, a drugie na składkę roczną na fundusz dla dziecka.

Myślimy teraz o ubezpieczeniu - żeby w razie czego córka dostała coś więcej niż kilka tysięcy od państwa, albo jeszcze myślimy, czy nie lepiej założyć dodatkowego konta i tam wpłacać jej pieniądze - do wykorzystania w przyszłości. Tylko takiego konta, żeby nie było opcji podbierania.

No ubezpieczenia na życie też jeszcze nie mam... 
"...Tańczyły jak promienie na porannej wodzie, a pozostałe po nich złote nitki, odpryski bursztynowych ozdób i strzępy słoneczników..."

#150 magdaaaaa

magdaaaaa

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 11 listopad 2016 - 21:48

a mam nawet takie dwa - dzielę sobie jedno na wakacje,
ja musialam swoje oszczednosci n wakacje wydalam na nieplanowane wydatki. co do ubezpieczenia tez pomysle o tym jak opdzyskam plynnosc finansowa. 

#151 Rusty

Rusty
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 13 listopad 2016 - 17:09

Ja część kasy z 500plus postanowiłam odlkladac. Maż niekoniecznie musi wiedzieć
Na razie 200w skarpecie (czyli w kopercie ) ale myslę co z tym zrobic. Najtrudniejsze, ze jesli chciałabym, to czeka nie rozmowa z moim, jesli chciałabym to oficjalnie na jakieś konto. No i zawsze jest pokusa, zeby to naruszyć jak bedzie jakaś bieżąca potrzeba..

#152 Latenka

Latenka
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 17 listopad 2016 - 15:50

Ja sama czasami się załamuję jak przeliczę ile wydaję na jakieś głupie kanapeczki kupione po drodze do pracy, bo nie wyrobiłam się ze zrobieniem ich w domu! :O A jak ostatnio przeliczyłam sobie budżet miesięczny to okazało się, że spokojnie miesięcznie mogłam odkładać sobie sporą sumkę z pensji, ale oczywiście nie kontrolując tego przepuszczałam większość na bzdury! Dlatego zgadzam się całkowicie, że myśląc o przyszłości trzeba sensownie lokować gdzieś fundusze. Ale jednak odkładanie do "skarpety" to chyba właśnie najgorszy pomysł! Bo tak z koperty to w każdej chwili właśnie możesz sobie to wyciągnąć. Lepiej chyba inwestować w przyszłość. 

#153 Lilyann

Lilyann
  • Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 17 listopad 2016 - 16:46

Kiedyś przelewałam pieniądze na konto oszczędnościowe, ale z reguły prędzej czy później "pożyczałam" sobie stamtąd jakieś kwoty, których potem nie zwracałam. Dlatego wolę skarbonkę - zamknięta, nie mam pojęcia, ile jest w środku i na razie nie kusi, żeby otworzyć

@karatetyka Może zamiast konta oszczędnościowego w Twoim przypadku lepsza byłaby jakaś lokata? Stamtąd nie odbierzesz pieniędzy przed terminem, więc może to lepsze rozwiązanie :D

#154 MarchewkowePole

MarchewkowePole
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 23 listopad 2016 - 22:30

Ja sama czasami się załamuję jak przeliczę ile wydaję na jakieś głupie kanapeczki kupione po drodze do pracy, bo nie wyrobiłam się ze zrobieniem ich w domu! :O A jak ostatnio przeliczyłam sobie budżet miesięczny to okazało się, że spokojnie miesięcznie mogłam odkładać sobie sporą sumkę z pensji, ale oczywiście nie kontrolując tego przepuszczałam większość na bzdury! Dlatego zgadzam się całkowicie, że myśląc o przyszłości trzeba sensownie lokować gdzieś fundusze. Ale jednak odkładanie do "skarpety" to chyba właśnie najgorszy pomysł! Bo tak z koperty to w każdej chwili właśnie możesz sobie to wyciągnąć. Lepiej chyba inwestować w przyszłość. 

Dobrze jest wypłacać kasę w bankomacie i płacić gotówką - jak się widzi znikające banknoty z portmonetki to łatwiej przystopować z zakupami. Od kiedy tak robię, to moje m-ce wydatki na "bzdury" zmniejszyły się o połowę. Zgadzam się, że odkładanie do przysłowiowej skarpetki jest głupie, bo tracimy na inflacji i nasze pieniądze nie zarabiają na siebie. Od ponad roku odkładam niewielką sumkę na emeryturę, a teraz zastanawiam się czy nie zacząć odkładać na przyszłość dzieci. Za parę lat jak przyjdzie czas na studia, wesela itd to nie wyrobię.

Użytkownik MarchewkowePole edytował ten post 23 listopad 2016 - 22:31

#155 Alli34

Alli34
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 28 listopad 2016 - 02:36

Gdzieś niedawno widziałam taki wykres, mówiący o tym, że po 18 latach odkładania na fundusz dla dzieci można mieć +50% włożonej kwoty, więc na pewno warto. Wszystko rozbija się tak naprawdę o wybór dobrego funduszu no i jakiegoś ubezpieczenia rzecz jasna :) 

#156 Latenka

Latenka
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 28 listopad 2016 - 21:45

Gdzieś niedawno widziałam taki wykres, mówiący o tym, że po 18 latach odkładania na fundusz dla dzieci można mieć +50% włożonej kwoty, więc na pewno warto. Wszystko rozbija się tak naprawdę o wybór dobrego funduszu no i jakiegoś ubezpieczenia rzecz jasna :-)

Takie +50% brzmi fantastycznie i aż trochę abstrakcyjnie. A wiadomo, że jak gdzieś chcesz założyć jakieś konto, to wszystkie oferty kuszą samymi korzyściami. Ostatnio słyszałam o polisie, w której się też inwestuje, a później można dostać roczną premię, ale nie wydaje mi się, żeby to dało, np. aż +50% włożonej kwoty... Chociaż tak czy siak już sam fakt takiej premii brzmi zachęcająco. 

#157 odes

odes
  • Użytkownik
  • 241 postów

Napisano 30 lipiec 2021 - 07:38

Dzieła sztuki, antyki, wszystko co kolekcjonerskie ale musisz znać temat. Ziemię wszyscy polecają ale zapominają o jednym, że ciężko może być to upłynnić w jakiejś niespodziewanej, niebezpiecznej sytuacji na świecie. Do tego wprowadza jakaś zjebana ustawę i będzie kolejny problem... Mnie życie i doświadczenie nauczyło że przy niemal już wszechobecnych rządach socjalistów nie powinno się wiązać długoterminowo z jakimiś decyzjami. Ale co kto lubi... Lepiej kasę trzymać przy tylku i jak już inwestować to w coś co można w miarę szybko upłynnić. Pamiętaj że z ziemią się przywiązujesz. Sam mam jej trochę i fakt dobra inwestycja była ale drugi raz nie wiem czy bym kupił bo zwyczajnie nie ufam rządowi  Masa kretyńskich ustaw i pomysłów w drodze, nic nie przewidzisz. Zainteresuj się też surowcami które za 5-10 lat, może szybciej moga byc na górce i spokojnie czekaj. Surowce w sumie zawsze będą w cenie.

Nieruchomości jeśli juz to w dużych miastach jak Kraków. Takie mieszkanie łatwiej jest potem wynająć.

Na stronie można przejrzeć sobie nieruchomości w miescie na sprzedaż. 

Romantycznie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych