Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.


Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Zakupy żywnościowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 gogi

gogi
  • Użytkownik
  • 627 postów

Napisano 29 styczeń 2014 - 15:08

Jak to u Was jest ?Kupujecie w supermarketach,na bazarku,w sklepiku obok domu a może przez internet?

Czym się kierujecie podczas kupna żywności?Kupujecie produkty różnych producentów czy nasze rodzime?

A półprodukty?A gotowe dania?Kupujecie?

A co z dodatkami do dań...chodzi mi o przyprawy...jakie stosujecie i jakie kupujecie?

 

U mnie jest to różnie...najczęściej kupuje tam gdzie mi po drodze :-) ,jest mi to obojętne,gdyż nie kupuję nadwyżek,nie robię zapasów,kupuje na bieżąco zgodnie z zasadą ...nie marnować niczego.Jestem nastawiona na rodzime produkty,gdyż w niczym nie odbiegają od zagranicznych a są pewniejsze...chodzi o stosowanie przeróżnych,dziwnych dodatków do produktów.

Staram sie nie kupować gotowych dań,półproduty czasem kupuje są ok.

Od dawna nie używam żadnych warzywek,kucharków,veget i tym podobnych dziwactw...mnóstwo soli i glutaminianu sodowego i potasowego a warzyw praktycznie zero.

Stosuję zioła świeże i suszone,przyprawy to sól...minimalnie i pieprz oraz kminki,majeranki,tymianki,rozmaryny,bazylie i oregano,lubczyki,imbiry,kurkumy,i tego typu sprawy.Uwielbiam pietruszke i koper,cebula i czosnek jest ok.



#2 agnieszkapat

agnieszkapat
  • Użytkownik
  • 76 postów

Napisano 13 marzec 2014 - 07:29

Ja przeważnie w marketach, w Lidlu albo w Biedronce. Tylko mięso kupuję w mięsnym. A jeśli chodzi o przyprawy to właściwie wszystkie możliwe, bo uwielbiam mieć dobrze doprawioną potrawę



#3 Blondynka88

Blondynka88
  • Użytkownik
  • 1351 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 15:59

Najczęściej kupuję w Biedronce, bo mam ją najbliżej. W tygodniu odwiedzam też jeden market i Lewiatana, bo mają tam wędliny niepakowane i kroją na plasterki ;)

Raz w miesiącu jadę na duże zakupy do Kauflandu, Lidla, Polo Marketu, Carrefoura.


.jakie stosujecie i jakie kupujecie?
Przyprawy kupuję w Lidlu- oregano, bazylia, pieprz czarny ziarnisty, pieprz ziołowy, liść laurowy, ziele angielskie, curry.

Sól, pieprz mielony i paprykę słodką kupuję w Biedronce.

Używam jeszcze tymianek, majeranek, chili, lubczyk, itp. ;)


nixqp2.png


#4 elizabeth

elizabeth

    lady

  • Użytkownik
  • 7114 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 16:09


A co z dodatkami do dań...chodzi mi o przyprawy...jakie stosujecie i jakie kupujecie?

 

Zapraszam m.in. do tych tematów ;-)      ----> http://babskiswiat.n...2949-przyprawy/

http://babskiswiat.n...3168-pomysł-na/

http://babskiswiat.n...-a-może-chrzan/


<serducho>
Nie mówmy o zmartwieniach,to nie jest dobry temat

są z nami zawsze, chcesz czy nie.

Pomówmy o nas samych, uczyńmy wielkie plany

być może kiedyś spełnią się?

Gdy już zdobędę mnóstwo pieniędzy

w najbliższym niebie, kupię ci księżyc!
 

65vqegz2wjpc3llf.png

 


#5 gogi

gogi
  • Użytkownik
  • 627 postów

Napisano 17 marzec 2014 - 06:47

@elizabeth...pewnie się zaczęłam powtarzać...sory...ale jeszcze wciąż odnajduję ,,nowe" tematy bo tyle tego jest,że się czasami zapomnę,pogubię to  powtarzać się zaczynam. <co>



#6 MartulaX

MartulaX
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 10 kwiecień 2014 - 08:59

Ja kupuję na ryneczku większość warzyw i owoców, to u mnie tradycja rodzinna:) Mięso staram się zamawiać u wuja ze wsi a link z hodowli. Oczywiście są takie sytuacje że wpadam do marketu i kupuję wszystko tam za jednym zamachem ale gdy mam więcej czasu i możliwości staram się kupować z pewnych i sprawdzonych źródeł.



#7 Findmysky.

Findmysky.

    słaba, ale udźwignie

  • Użytkownik
  • 1069 postów

Napisano 16 kwiecień 2014 - 16:58

Najczęściej w jakimś markecie albo sklepie niedaleko domu. Przy kupnie warzyw/owoców kieruję się tym na co akurat jest sezon... (bo np. jak widzę przepiękne truskawki w środku zimy to nie kupuję, bo wiem, że obok truskawek to nawet nie stało :D )

 


Kupujecie produkty różnych producentów czy nasze rodzime?

Szczerze to nie zwracam na to uwagi.

 


A półprodukty?A gotowe dania?Kupujecie?

Oj, zdarza się. Zależy czy jest czas coś ugotować... Od czasu do czasu nie zaszkodzi. Staram się jak najrzedziej.


''W życiu często by­wamy poniewiera­ni, dep­ta­ni, upo­karza­ni i ob­rażani, a mi­mo to wciąż jes­teśmy ty­le sa­mo warci''

#8 beżowa

beżowa
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 18 wrzesień 2014 - 19:24

gdzie najczęściej robicie zakupy i dlaczego?



#9 inqaa

inqaa
  • Moderator
  • 5515 postów

Napisano 18 wrzesień 2014 - 19:32

@beżowa przeniosłam temat który założyłaś do tematu, który już istniał na forum.


Keep calm and become a doctor <serducho> // Mission completed <tanczy7>

 

 


#10 beata_m

beata_m
  • Użytkownik
  • 84 postów

Napisano 12 grudzień 2015 - 20:46

Ja najczęściej w biedrze, bo najbliżej, czasami w Lidlu. Mięso i wędliny zawsze w mięsnym, bo te z marketu smakują jak papier. Od czasu do czasu warzywa i owoce na bazarze. 



#11 Krystalia

Krystalia
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 30 listopad 2017 - 08:57

zależy jakiego typu produkty. Warzywa, owoce - tylko straganek ;) Mięso tylko w mięsnym, nie kupuję zafolioanego z supermarketów. Ale już produkty sprawdzone, które mogą dłużej stać, wolę kupić przez internet w dużych ilościach niż dygać w siatach do mieszkania. Wczoraj zrobiłam np. zapas warzyw marynowanych Ole, bo wiem już, że mi się przydadzą na kilku najbliższych imprezkach, więc zaopatrzam się na zapas w to, co mogę. To tylko przykład ;)



#12 1parasolka

1parasolka
  • Użytkownik
  • 196 postów

Napisano 21 grudzień 2017 - 11:56

Większość zakupów robię w okolicznych sklepach. Warzywa najczęściej kupuję w lidlu lub biedronce, pieczywo w piekarni, a ciasta w cukierni. Po większe zakupy jeżdżę do supermarketu. Przed świętami zrobiłam część zakupów przez internet, bo w sklepach są straszne tłumy. Wczoraj przyszła paczka z pierniczkami i dekoracjami i w sobotę będzie rodzinne pieczenie i dekorowanie pierniczków :D

Załączone miniatury

  • DSC07039.JPG


#13 Wisienkowa

Wisienkowa

    HQ

  • Moderator
  • 4761 postów

Napisano 22 grudzień 2017 - 20:34

Ja warzywa w zieleniaku osiedlowym. A resztę w Biedronce albo w Lidlu. Tylko wędliny w sklepie mięsnym, bo jakoś marketowa mnie nie przekonuje. Zazwyczaj kupuję dużo na raz, mrożę sobie część i nie muszę gonić :) 



#14 wloczykijka

wloczykijka
  • Użytkownik
  • 1104 postów

Napisano 23 grudzień 2017 - 22:29

Teraz zdecydowanie staram się robić zakupy z kartką i sprawdzać na co jest gdzie promocja...



#15 ChocoBounty

ChocoBounty
  • Użytkownik
  • 141 postów

Napisano 03 styczeń 2018 - 22:12

Ja robię zakupy albo w sklepach osiedlowych , warzywa zazwyczaj na straganach jakichś dobrych. Robię również zakupy w znanje wszytskim Biedronce . Kupuje tu wiele rzeczy . Ogólnie produkty są dobre , ale są czasem sytuacje ,ze one się zwyczajnie psuja . Weźmy np pod uwagę ciastka paryskie. Mówię tu o delicjach paryskich. Ciastka są po prostu niedobre . Kiedyś były dobrej jakości, dobrze wypieczone z dobrą galaretką a na chwilę obecną biszkopt  jest zbity i twardy :/



#16 odes

odes
  • Użytkownik
  • 301 postów

Napisano 04 styczeń 2018 - 06:55

My kupujemy głównie w tesco 


Romantycznie


#17 Chili

Chili
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 04 styczeń 2018 - 15:18

Ja to w sumie kupuję tylko w małych sklepikach, bo mieszkam w takim małym mieście, że do najbliższego marketu mam 5km :// 


 


#18 najka

najka
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 23 kwiecień 2018 - 08:07

Nie lubię kupować w marketach bo nic nie mogę znaleźć Dużo jednak kupuję przez internet. Ubezpieczyłam nawet zakupy internetowe w banku Raiffeisen. Widzę towar na zdjęciach i wiem co zamawiam.



#19 girltalk

girltalk
  • Użytkownik
  • 329 postów

Napisano 13 kwiecień 2020 - 09:33

Ja ostatnio kupuje w Netto. Maja najlepsze promocje


Żaden dzień się nie powtórzy,
nie ma dwóch podobnych nocy,
dwóch tych samych pocałunków,
dwóch jednakich spojrzeń w oczy.

http://babskiswiat.net


#20 rozalin

rozalin
  • Użytkownik
  • 311 postów

Napisano 17 kwiecień 2020 - 06:33

W ostatnim czasie również wybieram Netto. Mam sklep blisko, poza tym podoba mi sie tam wybor warzyw i owoców. Są świeże oraz porównując do innych sklepów mają naprawdę dobre ceny

Nauczyłam się ostatnio planować rozważniej zakupy. Zwykle robimy je jedynie raz czy dwa razy w tygodniu. Po prostu układam sobie jadłospis na cały tydzień i wiem co mam kupić.

 

Aktualnie w sklepach są równiez dobre promocje dla dzieciaków ---> https://masakreatywnosci.netto.pl/ Więcej informacji na stronie. Przy okazji zakupów mozna dostać saszetki z modeliną Hey Clay. 


Pieniądze szczęscia nie dają ale zakupy to co innego. 






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych