Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Zabawy z dziećmi.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#41 pueria

pueria
  • Użytkownik
  • 195 postów

Napisano 07 październik 2010 - 16:16

moje dziecko uwiebia te wszystkie "nasze" piosenki. ale sama nie wiem gdzie można kupić taką płytę z takimi piosenkami-teledyskami. strasznie mi zależy, może ktoś wie?[/center]
Dołączona grafika

#42 Gabircia

Gabircia
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 30 październik 2010 - 15:14

Mam pytanie do wszystkich osób które mogły by mi pomóc więc chodzi o to Jakie można wymyślić zabawy dla dziecka 2,5rocznego chłopca żeby się szybko nie znudziło i żeby miał zainteresowanie i żeby się ciągłe bawił i czekam na wasze propozycje i opinie.Każda propozycja się przyda.

#43 Jadźka

Jadźka
  • Użytkownik
  • 167 postów

Napisano 16 listopad 2010 - 16:40

Mój uwielbia rysować, najbardziej postaci z bajek :) Jak mu się nudzi, kupuje nowe kredki, flamastry itp. i wraca mu chęć heh Teraz mamy zamiar wziąć udział w konkursie Plusssza na narysowanie postaci z opakowania, nagrodą jest wycieczka do mojego wymarzonego Paryża :D tylko przyznam się, że to będzie pierwszy konkurs w jakim będę brała udział :oops:
"Ludzkość to my, czy nam się to podoba czy nie" - Samuel Beckett

#44 stokrotka

stokrotka
  • Użytkownik
  • 396 postów

Napisano 24 listopad 2010 - 13:02

Słuchajcie ,ja ostatnio odkryłam fajna rzecz,która jest dla naszych niejadków.To taki talerz w kształcie palety.Ja wiem i przezywam to codziennie jak ciezko jest w ogole namówic mojego maluszka na jedzenie.Dlatego teraz wygla to znacznie lepiej i co fajne,zaczynamy po malutku poznawac kolory :)

Załączone miniatury

• show_image_in_imgtag.jpg

#45 viola

viola
  • Użytkownik
  • 8330 postów

Napisano 07 marzec 2013 - 15:04

Dodam jeszcze gry planszowe i zabawy na świezym powietrzu(gra w piłkę)
Po za tym wspólne spacery na których, porównujemy marki samochodów i oceniamy je według okreslonej przez nas skali.Od 1do 10.Taka zabawe z synem,sobie wymyśliliśmy. :-D

#46 Aspirynkaaa

Aspirynkaaa

I do!

• Użytkownik
  • 3555 postów

Napisano 30 marzec 2017 - 11:39

Jak się bawicie/bawiłyście z półrocznymi maluchami? 

My śpiewamy, czytamy, mówimy wierszyki, tańcujemy z młodą na rękach. Robimy wszystkie "ważyła sroczka kaszkę" itp. Mamy nadmuchany pęk balonów, podnosimy młodą i sobie w to uderza. Daję jej często miskę z wodą albo po prostu biorę pod kran i sobie chlapie. Robimy "kuli luli", "pierdziochy" na całym ciele, łaskotamy. Zakrywamy ją pieluszką i robimy "nie ma, nie ma, a kuku!", pokazuję jej jakiś przedmiot, np. piłeczkę i upuszczam, mówiąc "jest piłeczka, jest..jest..bam!..nie ma, nie ma..jest!" . Jak coś robię w kuchni to wszystko dostaje do wąchania i dotknięcia, a jeśli się dla niej nadaje to również do posmakowania. Daję jej miseczkę np. z surową kaszą i pozwalam w tym grzebać. Zgniatam i drę na jej oczach gazety. Chodzimy na basen, albo pływamy w wannie.

Co jeszcze? Ostatnio mam wrażenie, że za mało się z nią bawię.. Oprócz zabawek, bo to oczywiście też jest.. 

-Mamusiu, czy miałaś kiedyś marzenie?

-Miałam, idzie teraz koło mnie i trzyma mnie za rękę! dzieci139.gifdzieci139.gif

#47 halynka

halynka

mamuśka

• Użytkownik
  • 5652 postów

Napisano 06 kwiecień 2017 - 11:27

Moim zdaniem wszystkie rzeczy które robisz są odpowiednie dla wieku Twojej księżniczki. Ona nie potrzebuje nie wiadomo jakich zabawek, najważniejsze, że spędzacie razem czas. W tym wieku jak najwięcej dotykania rożnych struktur, faktur itp. Może warto się rozejrzeć za jakimiś zajęciami? Dla półrocznych maluchów ciekawym doświadczeniem jest zabawa w grupie, ja z Antosiem chodziłam na takie.

201401111762.png

km5skrhmtofzztsl.png

#48 Aspirynkaaa

Aspirynkaaa

I do!

• Użytkownik
  • 3555 postów

Napisano 06 kwiecień 2017 - 12:01

@halynka fajny pomysl z tymi zajeciami, poszukam!:)
Na razie zapisałyśmy siętylko do grupy chustowej. :)

-Mamusiu, czy miałaś kiedyś marzenie?

-Miałam, idzie teraz koło mnie i trzyma mnie za rękę! dzieci139.gifdzieci139.gif

#49 kantosz

kantosz
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 10 kwiecień 2017 - 23:41

My głównie czytamy i rysujemy :-) Moja córeczka jest zakochana we wszelkich książeczkach, wprawdzie zna dopiero kilka liter, ale i tak każdą książkę ogląda z takich zachwytem! <3 Ostatnio kupiłam jej taki zestaw , przyznam sama, że jak to zobaczyłam to sama nie mogłam się oprzeć, hahaha. Całe chyba trzy dni spędziłyśmy tylko i wyłącznie na dekorowaniu tych mebelków. Super zabawa! A co dla mnie najwazniejsze rozwija u mojej małej kreatywność i wyobraźnie :-)

9104.jpg

#50 Rosita

Rosita
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 29 kwiecień 2017 - 10:04

To rodzic ma bardzo duży wpływ na rozwój swojego dziecka. Warto więc zadbać o to, by zabawa z dzieckiem była nie tylko kreatywna ale także pobudzała go do nabywania nowych umiejętności. Jest takie ciekawe rozwiązanie w postaci zeszytów ze scenariuszami zabaw, a nazywają się one Zabawy fundaMentalne. Sprawdźcie sobie, bo stworzono je dla dzieci w wieku 0 - 6 lat w taki sposób, by dostarczały pociechom mądrej rozrywki i pomagały im rozwijać się np. ruchowo, manualnie itp. 

#51 aga01

aga01
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 24 maj 2017 - 12:40

Moja to jeszcze jest za mała na takie malowanie, ale faktycznie to dobry pomysł. Na razie to nasza Zuza bawi sie jeszcze pluszakami, ma dopiero niecałe 2 latka, ale bardzo chętnie pisze po wszystkich ścianach. Chyba uda mi się z tym problemem poradzić bo kupiłam jej w Jagodowym Kocie taką dużą naklejkę tablicową w kształcie gór. Jak na razie to chętnie maluje na niej kredami, musze jednak zwracać uwagę aby nie brała tej kredy do buzi. Lepiej jednak jej popilnować niż odnowa malować ściany.

#52 jedza78

jedza78
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 20 październik 2020 - 09:47

u nas to bawimy sie regularnie klockami plus plus. Klocki to zabawki tworzone z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Cechują się wysoką jakością wykonania, piękną kolorystyką