Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Warzywa i owoce - uprawa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tilia

Tilia
  • Użytkownik
  • 9397 postów

Napisano 11 czerwiec 2014 - 19:01

Czy macie swoje działki, ogródki warzywne gdzie hodujecie warzywa i macie drzewka owocowe? :)

Co sadzicie co roku, a z czym dopiero eksperymentujecie?

Lubicie pielić i podlewać?

Zapraszam do dyskusji :-)

"Ani małżeństwo ani dziecko nie są obowiązkowym punktem programu na który trzeba się zdecydować. Obowiązkowa jest tylko miłość"

JkIEp1.png

#2 Blondynka88

Blondynka88
  • Użytkownik
  • 1351 postów

Napisano 11 czerwiec 2014 - 19:06

Ja pod domem mam zasiane kwiatki oraz dwie doniczki z truskawkami i jedną z ostrą papryką.

U dziadków mam folię a w niej pomidory i paprykę. Obok folii mamy ogórki, marchew, pietruszkę, fasolkę, buraczki, koperek, szczypiorek, cebulkę. ;)

Dziadkowie wyrywają chwasty, bo my nie mamy możliwości.

Od czasu do czasu jeździmy, pielimy i podlewamy (w miarę możliwości).

nixqp2.png

#3 AgnieszkaT

AgnieszkaT
  • Użytkownik
  • 3547 postów

Napisano 11 czerwiec 2014 - 20:11

My mamy ogródek działkowy po moich rodzicach. Szału nie ma bo to 3 ary ale o dziwo stoi murowany domek, murowany grill, cała działka obsadzona jest dookoła malinami. Na obecną chwilę są 3 odmiany winogron, jeśli chodzi o drzewka to 4 śliwy węgierki, 3 jabłonie, 1 grusza, chyba 3 wiśnie i kurcze chyba tyle:) aaa no i chyba z 5 krzaczków czarnej porzeczki, 1 agrest, 1 pigwa...dużo tego ale tak szalała moja mama. Plus 2 placyki z trawką gdzie można rozłożyć kocyk. Poza tym 1 grządka truskawek ale planujemy zrobić jeszcze 1 aby było ich więcej, 1 rabarbar no i posadzone mam w tym roku kabaczki i fasolkę szparagową. I oczywiście kilka miejsc gdzie rosną kwiaty. Ufff to już chyba tyle. Pomidorki koktajlowe mam na balkonie w donicach :D

Co roku sadzę właśnie kabaczki, fasolkę, rzodkiewkę, buraczki, lubczyk, szczypiorek i koperek :) Eksperymentowałam z ogórkami ale coś mnie trafiało bo rosły do pewnego etapu i padały. Może za mało podlewałam...

Podlewać lubię. Zazwyczaj odpalamy kilka węży i takie coś co same się kręci :) Tradycyjnie ja siadam na kocyku i podlewam :) No a przy okazji się opalam. Co do pielenia - MASAKRA. Nie cierpię tego no ale trzeba. G. mało pieli bo zazwyczaj on na działce kosi trawę i zanim on wszystko skosi to ja kończę pielić chociaż teraz musi mi pomagać :)

Dziadkowie wyrywają chwasty,

U nas nie ma chętnych do plewienia. 

Najczęściej na działce jesteśmy w weekend ale to też na kilka godzin bo przy takich upałach i komarach to aż się nie chce siedzieć :) 

#4 karatetyka

karatetyka
  • Użytkownik
  • 5629 postów

Napisano 11 czerwiec 2014 - 23:01

Czy macie swoje działki, ogródki warzywne gdzie hodujecie warzywa i macie drzewka owocowe?

Moje marzenie. Póki co ogrodem cieszę się u rodziców. W sumie nie tylko cieszę się, bo to strasznie ciężka praca. Zawsze wiosną i latem, kiedy jestem w domu pomagam w pieleniu. Zazwyczaj wtedy tata dostaje palpitacji serca w obawie przed tym, żebym przy okazji nie powyrywała jego wschodzących kwiatków, które notorycznie mylę z chwastami :lol: Dziadostwo rośnie jak szalone i ostatnio z mamą ogarnięcie połowy ogrodu zajęło nam 4 godziny. Dlatego zdecydowanie wolę podlewać. I uwielbiam kosić trawę :mrgreen:

#5 AgnieszkaT

AgnieszkaT
  • Użytkownik
  • 3547 postów

Napisano 12 czerwiec 2014 - 04:40

Zazwyczaj wtedy tata dostaje palpitacji serca w obawie przed tym, żebym przy okazji nie powyrywała jego wschodzących kwiatków, które notorycznie mylę z chwastami

hehehe to ja tak mam do tej pory, w sensie na wiosnę sieję kwiatki, potem plewię jak szalona a gdy kwiatki powinny wyrastać to ich nie ma i twardo mówię, że nasionka były do  <dupaaa>  :) Kiedyś babcia dała mi małe sadzonki i faktycznie, wyglądały jak chwasty :)

I uwielbiam kosić trawę

No co ty, dla mnie zapach koszonej trawy to koszmar. Jak pod blokiem koszą to zamykam okna bo nie mogę wytrzymać.

#6 gogi

gogi
  • Użytkownik
  • 627 postów

Napisano 12 czerwiec 2014 - 05:41

Ja też mam działke i to naprawdę niewielką bo raptem 1,5a. 8-)

Mam na niej domek narzędziowy,placyk ,na którym stoi stół z parasolem i krzesełka,

Hoduję w tym roku po raz pierwszy pomidory w pojemnikach i ogórki też w pojemnikach...zawsze rosły na rabacie ale w pojemnikach są mobilne i podlewania mniej. <ookk>

Mam rabatkę ziołową...bazylia,tymianek,rozmaryn,mięta i kolendra a obok lubczyk,pietruszka naciowa,seler i por i szczypiorek.

Mam kilka rzędów truskawek,3porzeczki czerwone i 3czarne,2borowki amerykańskie i 2jagody kamczackie,oraz kilka krzewów malin i 1aronię.

Poza tym jest rabata bylinowa,skalniak,rabata z rożami,rabatka z lawendą i różniste kwiatki powsadzane gdzie się da.Całość(czyli ogrodzenie wokoło)oplatają ciemne i zielone winogrona.Jest dość ciasno ale zielono i kolorowo.Mam też trawkę ,którą uwielbiam wprost kosić. <jupi>

Z plewieniem różnie bywa...nie zawsze jest ochota a zrobić trzeba,żeby rośliny zdrowo rosły a i ogród ładnie wyglądał,wszak ma cieszyć oko i wbudzać zazdrość sąsiadów <jezorek11> ...taka mała nagroda za starania.

#7 AgnieszkaT

AgnieszkaT
  • Użytkownik
  • 3547 postów

Napisano 12 czerwiec 2014 - 07:37

2jagody kamczackie

Smakują Ci? Mi nie podchodziły i krzaki jakby cały czas stały w miejscu. Były na wysokości kolana. Rodzice zabrali sobie do siebie i u nich skubane osiągnęły spore gabaryty. 

Ogólnie z tego co czytałam to mają sporo właściwości leczniczych no ale smak - masakra :)

,mięta

Miałam mięte tak się rozrosła, że przez kilka lat starałam się jej pozbyć. Niby się udało, chociaż do tej pory widzę czasami  gałązki które gdzieś tam z korzenia wyrosły. 

a i ogród ładnie wyglądał,wszak ma cieszyć oko i wbudzać zazdrość sąsiadów

hehehe u nas na działkach są kontrole 2 x w roku. wybierają po 5 najładniejszych i najgorzej zadbanych działek i oczywiście wywieszają to na tablicy ogłoszeń.

#8 wloczykijka

wloczykijka
  • Użytkownik
  • 1031 postów

Napisano 12 czerwiec 2014 - 07:56

Kiedyś nawet bym nie tknęła... ale małżeństwo zmienia ludzi.

Przeprowadziliśmy się i mamy działeczkę.

Nie dużą, ale zawsze coś..

Rzodkiewka, sałata jest, nawet rukolę posiałąm i wyszła, lepsza niż kupna..

No i pomidorki, ogóreczki, cukinia.. i człowiek ma taką raodchę jak wschodzi :D

#9 Tilia

Tilia
  • Użytkownik
  • 9397 postów

Napisano 12 czerwiec 2014 - 09:23

My mamy spore pole, ale tylko część jest zagospodarowana. Mamy ziemniaki, fasolę, sałaty wszelkiego rodzaju, marchewki, pietruszki, buraki, bób <zakochany> , szpinak, rzodkiewki. W szklarni są pomidory.

W tym roku eksperymentuje z kalafiorem, brukselką, skorzonerą (nigdy nie jadłam!), czekam jeszcze na nasiona rukoli, jarmuża, cukini, kapusty pekińskiej.

Pielenie uwielbiam! ostatnio wyszłam na 15 minut popielić, a się tak wkręciłam, że pieliłam 2h i 15m :D teraz jeszcze będzie dochodziło podlewanie :) bardzo mnie to relaksuje :)

Koszenie trawy lubię, ale tutaj jest trochę pagórkowaty terenik to trzeba się nieźle nawalczyć z kosiarką więc częściej robią to panowie ;-)

Rodzice zabrali sobie do siebie i u nich skubane osiągnęły spore gabaryty.

Może inne nasłonecznienie? u nas w tym roku jagody kwaskowate wyrosły. Mało słońca to i kwasek.

"Ani małżeństwo ani dziecko nie są obowiązkowym punktem programu na który trzeba się zdecydować. Obowiązkowa jest tylko miłość"

JkIEp1.png

#10 iwonaryki

iwonaryki

Prawdziwa miłość pokona , wszystkie przeszkody .

• Użytkownik
  • 1560 postów
  • Lokalizacja... Na końcu tęczy ... :-P .
  • Wzrost:170
  • Włosy:Są jakie są :-p
  • Stan:Żoneczka.
  • Partner:Mój kochany Mąż :*
  • Nastrój:Zakochana
  • Odznaczenia:
    Odznaczenia użytkownika

Napisano 12 czerwiec 2014 - 09:56

Czy macie swoje działki, ogródki warzywne gdzie hodujecie warzywa i macie drzewka owocowe?

My mamy spory kawałek ziemi , i dużo w tym roku posadziliśmy  :mrgreen: .. mamy ziemniaki , pomidory , pietruszkę , koper ,ogórki , paprykę niebawem będziemy sadzić , buraczki , cebulę mamy też sad tzw łąka   :mrgreen: , w którym rosną jabłonie z jedną gruszą ,śliwka węgierka .. na jesieni zamierzamy kupić morele i brzoskwinie , na podwórku jeszcze rośnie jedna grusza  :-)  Mamy małe ogródki pełne kwiatów .. wszystko sami podlewamy i pielimy . 

Nasze 4 szczęścia synek 12 lat , córeczka 6 lat , córeńka 5 lat , nasze szczęście córeczka 13.04.2017r.💗
[*]Nasza gwiazdeczka 04.06.2016r.[*]9tc
20130928310114.png

#11 AgnieszkaT

AgnieszkaT
  • Użytkownik
  • 3547 postów

Napisano 12 czerwiec 2014 - 10:21

bób

Uwielbiam!!!! i normalnie rośnie?

W tym roku eksperymentuje z kalafiorem

Koleżanka kiedyś sadziła kalafior i rósł bez problemów.

Pielenie uwielbiam!

Zapraszam do mnie!!!! :D

Może inne nasłonecznienie? u nas w tym roku jagody kwaskowate wyrosły. Mało słońca to i kwasek.

Może, chociaż u mnie były na słońcu i u nich też rosną na słońcu. Może to kwestia gleby? 

#12 elizabeth

elizabeth

lady

• Użytkownik
  • 7059 postów

Napisano 12 czerwiec 2014 - 10:39

skorzonerą (nigdy nie jadłam!)

ja też, orientujesz się czy można gdzieś kupić?

Marzy mi się działka ;-) ale postanowiliśmy nie kupować na razie, bo co jeśli kiedyś mieszkanie kupimy w innym miejscu? Dopóki nie mamy swojego miejsca na ziemi, to bez sensu :/

Mimo, że nie przepadam za plewieniem, to chciałabym mieć działeczkę rekreacyjną z kwiatami, malinami, truskawkami, pomidorkami, ziołami, sałatą, ogórkami i może kilkoma gruszami lub jabłonkami :) Cudownie byłoby się tam zrelaksować, podlewać, zbierać to co samemu się wyhodowało a potem w słoiki - dżemy, soki, ogóreczki :) ale póki co w sferze marzeń od kilku dobrych lat.

<serducho>
Nie mówmy o zmartwieniach,to nie jest dobry temat

są z nami zawsze, chcesz czy nie.

Pomówmy o nas samych, uczyńmy wielkie plany

być może kiedyś spełnią się?

Gdy już zdobędę mnóstwo pieniędzy

w najbliższym niebie, kupię ci księżyc!

65vqegz2wjpc3llf.png

#13 wloczykijka

wloczykijka
  • Użytkownik
  • 1031 postów

Napisano 12 czerwiec 2014 - 11:50

A ta skorzonera, co to w ogóle ?? do czego ?

#14 Tilia

Tilia
  • Użytkownik
  • 9397 postów

Napisano 12 czerwiec 2014 - 12:05

Może to kwestia gleby?

No tak, gleba przede wszystkim. Zapomniałam :) jak będę miała aparat to zrobię zdjęcie jaką my mamy wielką :)

ja też, orientujesz się czy można gdzieś kupić?

Ja kupiłam w BricoMarche na dziale z nasionami. Ale na allegro bez problemu dostaniesz :)

A ta skorzonera, co to w ogóle ?? do czego ?

Ponoć w smaku przypomina szparagi, jest bogata w składniki odżywcze. Wraca do łask po wielu latach zapomnienia. Je się ją pieczoną w piekarniku, grillowaną, smażoną :)

107_d.jpg

JkIEp1.png

#15 wloczykijka

wloczykijka
  • Użytkownik
  • 1031 postów

Napisano 12 czerwiec 2014 - 12:58

Wygląd coś mi mówi, cóż trzeba będzie poszperać i spróbować :D

#16 elizabeth

elizabeth

lady

• Użytkownik
  • 7059 postów

Napisano 12 czerwiec 2014 - 21:13

Ja o niej się dowiedziałam z Masterchefa ;)

Wraca do łask po wielu latach zapomnienia.

dokładnie :)

<serducho>

65vqegz2wjpc3llf.png

#17 Tilia

Tilia
  • Użytkownik
  • 9397 postów

Napisano 12 czerwiec 2014 - 21:15

Ja o niej się dowiedziałam z Masterchefa :-)

A ja ze sklepowej półki :) w jaki sposób ją tam przyrządzano?

JkIEp1.png

#18 elizabeth

elizabeth

lady

• Użytkownik
  • 7059 postów

Napisano 12 czerwiec 2014 - 21:19

w jaki sposób ją tam przyrządzano?

była dodatkiem do dania mięsnego i z tego co pamiętam była grilowana ;)

<serducho>

65vqegz2wjpc3llf.png

#19 magdaaaaa

magdaaaaa

..lekko próżna flirciara..

• Użytkownik
  • 23911 postów

Napisano 12 czerwiec 2014 - 21:57

hehehe u nas na działkach są kontrole 2 x w roku. wybierają po 5 najładniejszych i najgorzej zadbanych działek i oczywiście wywieszają to na tablicy ogłoszeń.
załapałas sie kiedys na którys tytuł ???

nie lubie grzebac w ziemi i reki nie am do kwiatów nawet trawki w doniczkach mi usychaja bo o nich zapominam.

ale czesto kupuje krzaki i drzewa owocowe ;-)

mam pigwe , aronie , czerwona porzeczke, zurawine, 4 czarne porzeczki , troche malin , morle , 3 sliwki i 2 jabłonki.

no i dziką jabłonke wygodowana z ogryzka i nie pozwalam jej ściąc. :P

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko

#20 AgnieszkaT

AgnieszkaT
  • Użytkownik
  • 3547 postów

Napisano 13 czerwiec 2014 - 03:50

załapałas sie kiedys na którys tytuł

Jakby tu powiedzieć... raz, na samym początku jak przejęliśmy działkę po moich rodzicach. Oni zajmowanie się działką olali a my nie wyrabialiśmy z ogarnięciem no i facet się przychrzanił. Tyle, że trafił na mnie i sam biedny dostał ode mnie opierdziel.... Ale każdy mówi, że jak ktoś się postawi to on daje spokój i szuka innej "ofiary" Potrafi ludziom wejść na działkę i pościnać choinki bo niby nie wolno czy, że niby komuś słońce zasłaniają... Nasza sąsiadka bo ogromną choinkę. Nikomu nie przeszkadza, ptaszyska siedzą i drą dzioba a on jej cały czas gada, że ma ją usunąć. Z tego co opowiadała, to postraszyłam go tv kablową jak wejdzie i sam to zrobi...Każdy na niego narzeka a jak są wybory to jakimś cudem facet wygrywa....

No a do co tych co wygrywają... co roku te same osoby :) 

no i dziką jabłonke wygodowana z ogryzka i nie pozwalam jej ściąc.

No co ty, z ogryzka? WOW a jabłuszka normalnie, duża jest?