Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.


Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Praca zdalna – jak przekonać szefa?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 EwaZet

EwaZet
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 30 maj 2014 - 12:14

Za kilka tygodni chcę powoli wracać do pracy, obecnie próbuje się dogadać z szefem, abym mogła pracować w domu zdalnie na pół etatu – w ten sposób mogłabym połączyć obowiązki rodzicielskie z zawodowymi.
 

Mój szef ma jednak obawy dotyczące pracy w domu – boi się wycieku ważnych danych. Uważa, że to tylko krok do tego by dostały się w niepowołane ręce. Chyba ma trochę obsesję na punkcie bezpieczeństwa  :-/ 
 

Czy macie jakiś pomysł jak przekonać szefa by zgodził się bym pracowała w domu? Może jest jakaś metoda by te wszystkie firmowe dane odpowiednio zabezpieczyć?



#2 wloczykijka

wloczykijka
  • Użytkownik
  • 1104 postów

Napisano 30 maj 2014 - 12:27

Po części ma niestety trochę racji, bo teraz nie trudno o włamanie w sieci.

Może więc warto podjechać do firmy i skoro nie praca zdalna, to może ogólnie bywa w firmie raz dziennie np na chwilę...

Wszystko też zależy od tego jaką masz pracę..



#3 gogi

gogi
  • Użytkownik
  • 627 postów

Napisano 01 czerwiec 2014 - 08:09

Też tak uważam jak @wloczykijka...praca w domu oznacza,że wykonujemy ją w domu a w firmie jesteśmy np.raz,dwa razy w tygodniu,aby dostarczyć to co zrobiliśmy i uzgodnić ewentualne zmiany bądź wziąć następne dokumenty.Słyszałam i widziałam w jakimś filmie,że babka w taki sposób pracowała i szef był zadowolony bo ona była bardziej wydajna od tych pracowników,którzy byli na miejscu każdego dnia po 8godzin.Czy w naszych realiach tak można?Pewnie są takie firmy i tacy szefowie ale ja się osobiście z tym nie spotkałam.Życzę Ci powodzenia i oby wszystko szło po Twojej myśli. :mrgreen:



#4 EwaZet

EwaZet
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 02 czerwiec 2014 - 12:36

@wloczykijka. - Mam taką pracę, że spokojnie mogłabym ją wykonywać zdalnie. Sprawdziłam, że są teraz dostępne rozwiązania w tzw. chmurze, które są całkowicie bezpieczne, jeśli chodzi o przechowywanie firmowych danych. Pracujesz w domu, ale łączysz się zdalnie z firmowymi zasobami. Firmowe dane trzymane są w chmurze, dostęp do nich jest zahasłowany i zaszyfrowany. Nikt nie ma dostępu do danych oprócz osób uprawnionych. Myślicie, że mogłabym podsunąć takie rozwiązanie szefowi – nie obrazi się? Obawiam się, że mój szef o tym nic jeszcze nie wie, bo jest trochę „zacofany” jeśli chodzi o nowinki technologiczne  :-/ 



#5 nie(d)oceniona

nie(d)oceniona
  • Zarządca
  • 10527 postów

Napisano 02 czerwiec 2014 - 13:08

Rownie dobrze szef Ci moze VPN podciagnac. Zmiana sposobu przechowywania danych dla 1 pracownika raczej nie jest oszczednym rozwiazaniem.

Wyslane z Tapatalka

*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny. 


#6 wloczykijka

wloczykijka
  • Użytkownik
  • 1104 postów

Napisano 03 czerwiec 2014 - 05:35

@EwaZet wiem co to jest praca zdalna i praca w chmurze... i to są w sumie dwa różne sposoby...

Praca zdalna to łączysz się z komputerem w biurze i tak pracujesz. Praca w chmurze, do tego sa specjalne programy które umieszczają dane na zewnętrznych serwerach....

I owszem trzymanie danych w chmurze nie raz może się okazac bezpieczniejsze i oszczędniejsze niż utrzymanie serwera itp w biurze...

Jednak jak wspomniała @nie(d)oceniona niekoniecznie można zainwestować kasę dla jednego pracownika...

Raczej można by było spróbować, porozmawiać że jednak raz, dwa razy w tygodniu w firmie się pojawisz, i będziesz stale pod telefonem..



#7 EwaZet

EwaZet
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 04 czerwiec 2014 - 10:13

Zaproponuje chyba w takim razie szefowi dwa rozwiązania – pierwszym będzie VPN, a drugim chmura. Znalazłam na przykład coś takiego: Abonament w granicach 100 zł miesięcznie pewnie nie byłby dla firmy jakimś ogromnym kosztem, a ja i szef zyskalibyśmy bezpieczeństwo i spokój. Zresztą skoro szef przykłada tak dużą wagę do kwestii bezpieczeństwa, mógłby pomyśleć o tym by tego typu rozwiązanie w chmurze wprowadzić w całej firmie, również dla tych, którzy pracują stacjonarnie w biurze.  


Użytkownik elizabeth edytował ten post 04 czerwiec 2014 - 10:25


#8 nie(d)oceniona

nie(d)oceniona
  • Zarządca
  • 10527 postów

Napisano 04 czerwiec 2014 - 14:21

Z jakiej okazji szef ma sie zgodzic na doplacanie nawet 100 do Twojej pracy, skoro wcale nie musi do Ciebie dokladac? :P



O przenoszeniu danych z zapewne zabezpieczonych serwerow na cos do czego dostep ma operator (zapewne chcesz nam opchnac oferte orange czy innej tp sa, nie wiem jak wyglada oferta netii i reszty krzakow w tym zakresie).

Wyslane z Tapatalka

*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny. 


#9 wloczykijka

wloczykijka
  • Użytkownik
  • 1104 postów

Napisano 04 czerwiec 2014 - 21:24

Ale potem samo przeniesienie danych do chumry to tez koszty...



#10 EwaZet

EwaZet
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 06 czerwiec 2014 - 15:05

@wloczykijkaPrzeniesienie danych do chmury nie jest dużym kosztem, to po prostu kilka kliknięć i odpowiednia konfiguracja.  Poza tym później przychodzą oszczędności – np. związane z serwisowaniem i wymianą sprzętu. Odpadają takie wydatki, bo z komputera w chmurze, którego przykład podałam (...) można korzystać również na starym sprzęcie.

Poza tym w przypadku pracy zdalnej, takiej jaką potencjalnie mogłabym wykonywać.  w razie jakiegoś technicznego problemu nie muszę angażować nikogo z firmy w moje spawy, tylko po prostu piszę maila do dostawcy usługi. 



#11 wloczykijka

wloczykijka
  • Użytkownik
  • 1104 postów

Napisano 06 czerwiec 2014 - 18:58

Ja wiem, że jest to ogólnie oszczędnośc, ale nie dla wszystkich..

a dwa.. Polska.. jest jeszcze trochę za wczesnie.. bo jednak większość firm woli miec dane u siebie...

i sie nie dziwie..

nie musisz mi takich rzeczy tłumaczyc... pracuję w IT



#12 leitaal

leitaal
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 12 listopad 2015 - 09:31

Ciężko będzie Ci przekonać szefa na pracę zdalną, dane łatwo wykraść , więc szef pewnie woli bezpieczenstwo i chce abyś przyjezdzala do firmy. 


...

#13 Velgrais

Velgrais
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 29 luty 2016 - 11:30

Musisz dobre argumenty zastosować. Warto sobie załatwić to przed tym ja też się z tym męczyłam ale się udało 


Poczytaj mi mamo !! 






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych