Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Instynkt macierzynski

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
237 odpowiedzi w tym temacie

#221 elizabeth

elizabeth

lady

• Użytkownik
  • 7114 postów

Napisano 26 luty 2014 - 07:54

Kilka lat wstecz miałam coś na kształt instynktu, ale wiedziałam też, że jestem za młoda i nie mamy warunków na dziecko. Obecnie całkiem mi to minęło - chcę dziecka, ale za kolejne kilka lat. Trochę przeraża mnie fakt, że dziecko przewróci do góry nogami mój poukładany dom i świat. Po drugie wiem, że to decyzja na zawsze - nigdy nie byłabym już sama z R. - może to samolubne, ale chcę się jeszcze nacieszyć czasem tylko we dwoje. Teraz dziecko w planach jest najwcześniej za 3 lata, ale wiem, że wszystko się może zmienić.

Instynktu nie posiadam, ale kategorycznie na nie nie jestem.

<serducho>
Nie mówmy o zmartwieniach,to nie jest dobry temat

są z nami zawsze, chcesz czy nie.

Pomówmy o nas samych, uczyńmy wielkie plany

być może kiedyś spełnią się?

Gdy już zdobędę mnóstwo pieniędzy

w najbliższym niebie, kupię ci księżyc!

65vqegz2wjpc3llf.png

#222 pattkaaa21

pattkaaa21
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 26 luty 2014 - 09:40

Majorka a w czym to przeszkadza?? Kupuje ciuszki bo decyzja juz zapadla

#223 Madź

Madź

heksa

• Użytkownik
  • 4069 postów

Napisano 26 luty 2014 - 10:03

@pattkaaa21 dziewczynom chodzi o to, że decyzja decyzją, instynkt instynktem, a natura może być złośliwa ;-)

Fajnie, że chcesz być mamą, fajnie, że stać Cię na kupowanie ciuchów maleństwu i urządzanie pokoiku, mi to nie przeszkadza, robisz jak czujesz, ale nie boisz się, że w razie problemów z zajściem w ciąże te rzeczy mogą tylko powodować rosnącą frustrację? Może Wam się udać za pierwszym podejściem, może za 2 czy 3, ale może być tak, że będziecie się starać pół roku, półtora, możliwe, że dłużej - czego oczywiście Wam nie życzę ;-)

Powodzenia w starankach ;-)

@mloda a tak się zapierałaś rękami i nogami <lol>

“One, remember to look up at the stars and not down at your feet.
Two, never give up work. Work gives you meaning and purpose and life is empty without it.
Three, if you are lucky enough to find love, remember it is there and don't throw it away.”

#224 mloda

mloda
  • Użytkownik
  • 7695 postów

Napisano 26 luty 2014 - 10:10

nigdy nie byłabym już sama z R. - może to samolubne, ale chcę się jeszcze nacieszyć czasem tylko we dwoje.

no właśnie to jest to co ja też odczuwam.. bo teraz jest tak dobrze jak jesteśmy razem, wiem że dziecko nas na swój sposób podzieli

, choć jednocześnie mocno scementuje nasz związek :-)

@mloda a tak się zapierałaś rękami i nogami

ech no wiem... :lol:  aż się boje szukać swoich postów z tego tematu, wolę nie, jeszcze mi się odmyśli <umieraam>

na chwilę obecną mogę powiedzieć, że myśl o tym że mogłabym zajść w ciążę nie powoduje u mnie wybuchu ataku mega paniki :-) myślę o tym ze spokojem, nie do końca chciałabym już teraz, bo nadal jest mi dobrze z Ł kiedy jesteśmy we dwoje, ale z drugiej strony wiek, z innej strony mam umowę na czas nieokreślony więc jest jakie takie zabezpieczenie, jak nie teraz to kiedy? wciąż będziemy odkładać tą decyzję, a potem się może okazać że już za późno...

myślę że jak zajdę w ciążę to poczuje to coś :-P

#225 halynka

halynka

mamuśka

• Użytkownik
  • 5652 postów

Napisano 01 marzec 2014 - 22:47

@mloda widzę ogromne zmiany w podejściu. Jak zaczniecie staranka to się oczywiście pochwal :P A co Ł na to? Bo z tego co pamiętam on od razu poslubie chciał się już 'zabierać'.

jak nie teraz to kiedy? wciąż będziemy odkładać tą decyzję, a potem się może okazać że już za późno...

No tak, podobno najlepiej przed 30stką urodzić pierwsze dziecko.

myślę że jak zajdę w ciążę to poczuje to coś :-P

Nawet niekoniecznie tak od razu, ale jak urodzisz i zobaczysz to cudo maleńkie to na pewno ;D

201401111762.png

km5skrhmtofzztsl.png

#226 mloda

mloda
  • Użytkownik
  • 7695 postów

Napisano 03 marzec 2014 - 09:35

. Jak zaczniecie staranka to się oczywiście pochwal :-P

oczywiście :-D

A co Ł na to? Bo z tego co pamiętam on od razu poslubie chciał się już 'zabierać'.

wiesz, nie sztuka zrobić dziecko a potem się martwić o jego utrzymanie.. on nie do końca sobie zdaje z tego sprawę, to było raczej na zasadzie "jakoś to będzie"

jak z nim rozmawiałam to powiedział że odpuścił bo ja nie byłam gotowa (i faktycznie od dawna nie słyszałam nic o dziecku) natomiast wiadomo był zaskoczony i zadowolony :-)

#227 12Ilona

12Ilona
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 13 styczeń 2016 - 22:42

Moim zdaniem nie każda kobieta jest stworzona do bycia matką. Nie ma sensu by się do tego zmuszać. Czasem wcześniej, a czasem później przychodzi instynkt, ale nie zawsze. Lepiej nie mieć dzieci, niż mieć i być nieszczęśliwa. Nieszczęśliwa matka to nieszczęśliwe dzieci. Nie mając instynktu macierzyńskiego wychowywanie dziecka jest trudne i może prowadzić do wylewania swoich żalów na dziecko. Dlatego decyzje o ciąży należy poważnie przemyśleć i być w stu procentach pewnym, że się jest gotową na tak ważny krok. 

#228 aneczkana

aneczkana
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 12 maj 2016 - 13:36

podziwiam takie postawy, ja sobie nie wyobrażam mieć teraz dzieci, mimo że pracuję jako nauczycielka

#229 halynka

halynka

mamuśka

• Użytkownik
  • 5652 postów

Napisano 14 maj 2016 - 17:32

@aneczkana nie każdy jest do tego "stworzony"

201401111762.png

km5skrhmtofzztsl.png

#230 aneczkana

aneczkana
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 19 maj 2016 - 14:01

czuję to po sobie. ;/ ale najgorzej jak rodzina naciska...

#231 magdaaaaa

magdaaaaa

..lekko próżna flirciara..

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 19 maj 2016 - 19:19

ja wiem , ze mój instynkt odpłynął ;-)

teraz sobie nie wyobrażam,  ze cos mogłoby mi przerywac sen , ze nie mam wolnego czasu. wiem, ze moje frustracje czy zmeczenie odbijało by sie na tej istotce. 

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko

#232 karatetyka

karatetyka
  • Użytkownik
  • 5629 postów

Napisano 20 maj 2016 - 10:11

ja wiem , ze mój instynkt odpłyną

A mój właśnie odwrotnie - pojawił się nie wiedzieć kiedy, nie wiadomo skąd. Nigdy bym się tego nie spodziewała! Dziwi mnie to, w jaki sposób od jakiegoś czasu patrzę na dzieci, to, jak myślę o przyszłości i wiem, że dzieci (najlepiej dwójkę) na pewno bardzo chcę mieć, ale szczerze mówiąc życzyłabym sobie chyba wpadki, bo póki co wydaje mi się, że nie zaplanujemy tego nigdy w życiu. Żaden czas nie wydaje mi się "odpowiedni".

#233 89kasienka89

89kasienka89
  • Użytkownik
  • 5825 postów

Napisano 20 maj 2016 - 10:31

Żaden czas nie wydaje mi się "odpowiedni".
I chyba nigdy nie będzie się taki wydawał :P A bo za mało kasy, bo za mało czasu, bo mieszkanie, bo coś... :P

U mnie instynkt pojawił się dawno temu, dziecko to takie moje marzenie było, które teraz się spełnia.  ;-)

Miłość, marzenia, uczucia i myśli,
jeszcze raz uwierz w siebie i uwolnij ten instynkt

#234 just.justyna

just.justyna
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 20 maj 2016 - 10:56

Mi już też uruchomił się instynkt, ale powiem Wam że mam od dziecka dosłownie odkąd pamiętam, takie uczucie że jestem bezpłodna. Kiedyś jak byłam mała moja mama powiedziała mi w żartach że pewnie nie będę mogła mieć dzieci bo urodziłam się wtedy kiedy jej koleżanka i kolega i oni też nie mogą mieć. To głupie i oczywiście nieprawda, ale ja byłam dzieckiem i szczerze utknęło mi to tak głęboko w głowie, że od tamtej pory WIEM że nie zajdę w ciąże - oczywiście tak naprawdę nie wiem. I chciałabym tak nie myśleć tym bardziej że strasznie chciałabym w nią zajść. Jesteśmy z mężem dwa lata po ślubie od dwóch lat nie przyjmuje antykoncepcji i cisza... Czytałam już tysiące podobnych wątków i wydaje mi się że właśnie problemem jest moja psychika która nie wiem może jakoś sie tak zablokowała...? Czy któraś z Was może miała podobny problem.. Co tu robić.. Staram się pomagać mojemu organizmowi przyjmuje dużo witamin itp itd ale już zaczynam coraz bardziej się podłamywać

#235 magdaaaaa

magdaaaaa

..lekko próżna flirciara..

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 22 maj 2016 - 17:34

@just.justyna konsultowałas to z lekarzem ???

ja ostatnio do znajomej sie smiałam , ze moze gdyby ktos mi dał takiego 2latka to bym sie skusiła. 

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko

#236 halynka

halynka

mamuśka

• Użytkownik
  • 5652 postów

Napisano 24 maj 2016 - 13:07

@magdaaaaa jesteś pewna, że dwulatka chcesz? :P

201401111762.png

km5skrhmtofzztsl.png

#237 marekkk667s

marekkk667s
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 11 lipiec 2016 - 09:17

Najgorzej na starość zostać samą,  przez 10 lat pracy u większości osób niewiele się zmienia, kredyt na 40 lat, więc tylko widać jak dziecko rośnie

#238 Amman

Amman
  • Użytkownik
  • 152 postów

Napisano 20 grudzień 2021 - 11:13

JA mam dwulatka i nie jest to łatwy okres... Ale jest też bardzo ciekawy.